Help Sales ÁSZF

Az Eb nyolcadik fordulója után Jan Nepomnjacsij félpontos előnnyel vezet

Címkék: Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem

A jeruzsálemi Európa-bajnokság nyolcadik fordulója után az orosz Jan Nepomnjacsij félpontos előnnyel vezet. A 2010-es kontinensbajnok az angol David Howell ellen nyert, holtversenyes társai remiztek. A 6,5 pontos orosz nagymestert tizenhárman követik félpontos hátránnyal. Erdős Viktor a spanyol Fancisco Vallejo Ponsszal osztozott meg a ponton, Bánusz Tamás az olasz Marco Codenottit győzte le, mindketten 5 pontosok.

 

A kontinensbajnokságon három fordulóval a befejezés előtt 2010-ben, 19 évesen Európa-bajnoki címet szerzett orosz Jan Nepomnjacsij félpontos előnnyel vezet. A nyolcadik játéknapon az orosz nagymester világossal holtversenyes társa, az angol David Howell ellen nyert, aki sorozatos hibákkal bukta el a partit. Nepomnjacsij holtversenyes társai sorban remiztek, ezt az egypontos hátrányban levők közül heten is kihasználták, tizenhármas az üldöző boly, a hajrá nagy izgalmakat ígér.

Erdős Viktor a spanyol Francisco Vallejo Ponsszal remizett, Bánusz Tamás a spanyol megnyitás Csigorin-változatában az olasz Marco Codenotti ellen gond nélkül győzött. Erdős eddigi ellenfeleinek magas Élő-pontszámainak köszönhetően az 5 pontosok között előkelő helyezést foglal el.

 

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 5,5) – David Howell (angol, 2663, 5,5) 1 - 0

Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2654, 5,5) – Anton Korobov (ukrán, 2687, 5,5) döntetlen

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2668, 5,5) – Andrej Volokityin (ukrán, 2646, 5,5)  döntetlen

Ivan Popov (orosz, 2639, 5,5) – Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 5,5)  döntetlen

Mateusz Bartel (lengyel, 2631, 5,5) – Pavel Eljanov (ukrán, 2727, 5)  döntetlen

David Navara (cseh, 2735, 5) – Robert Kempinski (lengyel, 2625, 5)  1 - 0

Etienne Bacrot (francia, 2711, 5) – Alekszandr Simanov (orosz, 2594, 5)  döntetlen

Daniil Dubov (orosz, 2632, 5) – Makszim Matlakov (orosz, 2695, 5)  döntetlen

Ildar Hairullin (orosz, 2629, 5) – Szanan Szjugirov (orosz, 2678, 5)  döntetlen

Jevgenyij Romanov (orosz, 2625, 5) – Vlagyimir Akopjan (örmény, 2660, 5)  1 - 0

Maxim Rodhstein (izraeli, 2660, 5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2591)  1 - 0

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2653, 5) – Hannes Stefansson (izlandi, 5)  1 - 0

Ilia Szmirin (izraeli, 2650, 5) – Andrej Zsigalko (fehérorosz, 2572, 5)  1 - 0

Grzegorz Gajewski (lengyel, 2646, 5) – Ilia Iljusenok (orosz, 2450, 5)  0 - 1

Baris Esen (török, 2571, 5) – Jevgenyij Najer (orosz, 2634, 5)  0 - 1

Dariusz Swiercz (lengyel, 2617, 4,5) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2735, 4,5)  döntetlen

Erdős Viktor (magyar, 2615, 4,5) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2706, 4,5) döntetlen

Alekszej Goganov (orosz, 2605, 4,5) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2695, 4,5)  0 - 1

Marco Codenotti (olasz, 2374, 4) – Bánusz Tamás (magyar, 2582, 4) 0 - 1

 

Az élcsoport állása:

 

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

4

GM

Jan Nepomnjacsij

RUS

2714

6.5

2626

37.5

41.5

2

11

GM

Anton Korobov

UKR

2687

6.0

2648

39.0

43.0

3

37

GM

Jevgenyij Najer

RUS

2634

6.0

2624

36.5

40.5

4

1

GM

David Navara

CZE

2735

6.0

2623

37.5

42.0

5

22

GM

Alekszandr Motiljev

RUS

2665

6.0

2620

36.5

40.5

6

33

GM

Andrej Volokityin

UKR

2646

6.0

2602

34.5

38.0

7

20

GM

Gabriel Szargiszjan

ARM

2668

6.0

2601

35.0

39.0

8

30

GM

Lilia Szmirin

ISR

2650

6.0

2581

35.0

38.5

9

128

Ilia Iljusenok

RUS

2450

6.0

2571

34.5

37.5

10

39

GM

Mateusz Bartel

POL

2631

6.0

2566

34.5

38.0

11

26

GM

Maxim Rodhstein

ISR

2660

6.0

2547

32.5

36.0

12

35

GM

Ivan Popov

RUS

2639

6.0

2539

33.5

37.5

13

27

GM

Liviu-Dieter Nisipeanu

GER

2654

6.0

2537

33.5

37.5

14

28

GM

Denisz Hiszmatullin

RUS

2653

6.0

2522

32.5

36.5

15

65

GM

Alekszandr  Simanov

RUS

2594

5.5

2620

38.0

41.0

16

3

GM

Pavel Eljanov

UKR

2727

5.5

2612

37.5

41.5

17

7

GM

Makszim Matlakov

RUS

2695

5.5

2605

33.5

38.0

18

8

GM

Alekszander Mojszejenko

UKR

2695

5.5

2603

33.5

35.5

19

13

GM

Szanan Szjugirov

RUS

2678

5.5

2584

34.5

38.5

20

5

GM

Etienne Bacrot

FRA

2711

5.5

2581

33.5

37.5

21

19

GM

Viktor Laznicka

CZE

2670

5.5

2575

31.0

35.0

22

45

GM

Emil Szutovszkij

ISR

2626

5.5

2573

36.0

40.0

23

23

GM

David Howell

ENG

2663

5.5

2572

35.0

39.0

24

38

GM

Saniil Dubov

RUS

2632

5.5

2564

35.0

39.0

25

25

GM

Vlagyimir Akopjan

ARM

2660

5.5

2562

32.5

36.5

26

12

GM

Ivan Cseparinov

BUL

2681

5.5

2562

31.0

34.0

27

42

GM

Ildar Hairullin

RUS

2629

5.5

2556

31.5

35.0

28

44

GM

Constatin Lupulescu

ROU

2626

5.5

2546

35.0

38.5

29

48

GM

Jevgenyij Romanov

RUS

2625

5.5

2542

34.0

37.0

30

89

GM

Martyin Kravcsiv

UKR

2565

5.5

2520

32.0

34.0

31

24

GM

Ivan Saric

CRO

2661

5.5

2498

30.0

33.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

34

54

 

GM

Erdős   Viktor

HUN

2615

5.0

2629

35.5

38.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

72

77

 

GM

Bánusz   Tamás

HUN

2582

5.0

2429

29.0

32.0

 

Az élcsoportban a 9. forduló párosítása:

David Navara (cseh, 2735, 6) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 6,5)

Anton KOrobov (ukrán, 2687, 6) – Ilia Szmirin (izraeli, 2650, 6)

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2668, 6) – Ivan Popov (orosz, 2639, 6)

Alekszandrtiljev (orosz, 2665m 6) – Mateusz Bartel (lengyel, 2631, 6)

Andrej Volokityin (ukrán, 2646, 6) – Makszim Rodhstein (izraeli, 2660, 6)

Jevgenyij Najer (orosz, 2634, 6) – Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2654, 6)

ILia Iljusenok (orosz, 2450, 6) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2653, 6)

Pavel Eljanov (ukrán, 2727, 5,5) – Ivan Saric (horvát, 2661, 5,5)

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2660, 5,5) – Etienne Bacrot (francia,  2711, 5,5)

Makszim Matlakov (orosz, 2695, 5,5) – Ildar Hairullin (orosz, 2629, 5,5)

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2695, 5,5) – Daniil Dubov (orosz, 2632, 5,5)

Alekszandr Simanov (orosz, 2594, 5,5) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 5,5)

Szanan Szjugirov (orosz, 2678, 5,5) – Constantin Lupulescu (román, 2626, 5,5)

Viktor Laznicka (cseh, 2670, 5,5) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2626, 5,5)

David Howell (angol, 2663, 5,5) – Jevgenyij Romanov (orosz, 2625, 5,5)

Hannes Stefansson (izlandi, 2573, 5) – Erdős Viktor (magyar, 2615, 5)

Bánusz Tamás (magyar, 2582, 5) – Dariusz Swiercz (lengyel, 2617, 5)

 

Codenotti,M (2374) – Bánusz,T (2582)
Spanyol megnyitás [C99]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.h3 Ha5 10.Fc2 c5 11.d4 Vc7 12.Hbd2 Bd8 13.Hf1 cxd4 14.cxd4 exd4 15.Hxd4 d5 16.e5 He4 17.f3

17...Fc5 18.fxe4 dxe4 19.Bxe4

Világos számára a 19.Fe3 Hc4 (19...Fb7 20.e6 Hc4) 20.Fxe4 Hxe3 21.Hxe3 Fxd4 22.Fxa8 Fxe3+ változat nem hoz előnyt.

19...Hc6 20.Fe3 Hxd4 21.Bc1?

Még egy 1996-os Matthias Wahls elemzéstől, illetve a német nagymester Hannában Garciával vívott partijától tért el az olasz sakkozó. Wahls a 21.Bh4 Ff5 22.Fe4 Bac8 23.b4 Fb6 24.Vh5 Vxe5 25.Fxf5 Vxf5 26.Vxf5 Hxf5 27.Fxb6 Hxh4 28.Fxd8 Bxd8 29.Bc1 g6 30.Bc6 Ba8 folytatásban sötét érvényesítette gyalogelőnyét.

 

21...Ff5 22.Bxd4 Fxd4 23.Fxd4 Fxc2 24.Vf3 Fe4?!

Jóval egyszerűbb volt a 24...Bac8 25.Vf2 Vb7 folytatás.

25.Vxe4??

Azonnali vesztőlépés a 25.Vf4 Vd7 26.Fb6 Fxg2 27.Bc7 Vd5 28.He3 Vxa2 29.Hxg2 Ve6 30.Fc5 folytatás helyett, de sötét előnyéhez kétség sem férhet.

25...Vxc1 26.e6 Vc4 és világos feladta

Erdős,V (2615) - Vallejo Pons,F (2706)
Réti megnyitás [A13]

1.Hf3 Hf6 2.g3 d5 3.Fg2 c5 4.0-0 e6 5.c4 d4 6.e3 Hc6 7.exd4 cxd4 8.d3 Fd6 9.Fg5 h6 10.Fxf6 Vxf6 11.Hbd2 Ve7 12.Be1 0-0 13.a3 a5 14.Hb3 Bd8 15.Hbxd4 Hxd4 16.Hxd4 Fxg3 17.hxg3 Bxd4 és döntetlen

 

Nepomnjacsij,J (2714) - Howell,D (2663)
Angol megnyitás [A29]

1.c4 e5 2.Hc3 Hf6 3.Hf3 Hc6 4.g3 d5 5.cxd5 Hxd5 6.Fg2 Hb6 7.a3 Fe7 8.b4 Fe6 9.0-0 a5 10.b5 Hd4 11.Bb1 Hxf3+ 12.Fxf3 Bb8 13.d3 0-0 14.Fb2

A 2011-es szuperbajnokságon Jan Nepomnjacsij a 14.Vc2 f5 15.Bd1 Kh8 16.Fg2 Fd6 17.a4 Ve7 18.Fd2 Vf7 19.Bf1 Hd7 hátrányból remizte ki partiját Szergej Karjakinnal szemben. ]

14...f5 15.Fg2 Fd6 16.a4 Ve7 17.Vc2 Vf7 18.Fc1 Hd7

Jobb volt a 18...Bfd8 19.Fg5 Bd7 20.Fe3 Fb4 folytatás.

 

 

19.f4 Kh8 20.fxe5 Hxe5?

A játszma sorsára döntő hatással bíró hiba. 20...Fxe5 21.Ff4 b6 22.Fxe5 Hxe5 23.Hd1 Bbd8 egyenlő esélyt adott volna.

 

21.He4 Fb4?

Világosra lett volna előnyös a 21...Fd5 22.Hxd6 cxd6 23.e4 Bbc8 24.Vd2 Fe6 25.Fb2 folytatás is.

22.Ff4 Hg4?

Az angol nagymester elvesztette kontrollját az állás felett.

23.Hg5 Ve7

24.Bxb4?!

Az orosz sakkozó is rosszul számolt. 24.Vxc7 Fa2 25.Vxe7 Fxe7 26.Bbc1 Ff6 27.Fxb8 Bxb8 28.Bxf5 Fd4+ 29.Kh1 Hf2+ 30.Bxf2 Fxf2 31.Bc7 változatban világosnak anyagi előnyével nyernie kell.

24...axb4 25.Vxc7 Fd7? 26.Vd6! Vxe2 27.Vxd7 Bbc8

 

 

28.Ve6 Vxe6 29.Hxe6 Bfe8 30.Hc7 Be2

31.Fxb7 Hxh2 32.Fxc8 Hxf1 33.b6 Hh2 34.b7 Hg4 35.b8V és sötét feladta

 

Rodshtein,M (2660) - Duda,J (2591)
Szláv védelem [D16]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 dxc4 5.a4 e6 6.e3 c5 7.Fxc4 Hc6 8.0-0 cxd4 9.exd4 Fe7 10.Ve2 0-0 11.Bd1 Hb4 12.Fg5 Fd7 13.d5 exd5 14.Hxd5 Hbxd5 15.Fxd5 Hxd5 16.Bxd5 Fxg5 17.Hxg5 h6 18.Vd2 hxg5 19.Bxd7 Vf6 20.Bxb7

A 2013-as dortmundi szuperversenyen Vlagyimir Kramnyik a 20.Bd1 Bfe8 21.Bxb7 Bad8 22.Bd7 Bxd7 23.Vxd7 Bb8 24.Vxa7 Bxb2 25.h3 Ba2?? 26.Vb8+ folytatásban aratott villámgyőzelmet Wang Hao ellen.

20...Bab8 21.Vb4 a5 22.Vb5 Bxb7 23.Vxb7 Bd8 24.Bf1 Ve5 25.b3 g6 26.Vf3 Bd2 27.g3 Bb2 28.Bd1 g4? 29.Vxg4 Bxb3 30.Bd8+ Kg7 31.Vh4 és sötét feladta

 

Navara,D (2735) - Kempinski,R (2625)
Szicíliai védelem [B85]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fe2 e6 7.0-0 Fe7 8.f4 0-0 9.Kh1 Vc7 10.Ve1 Hc6 11.Fe3 Ha5 12.Vg3 Hc4 13.Fxc4 Vxc4 14.Bad1 Vc7 15.f5 Kh8 16.Fg5 Hh5 17.Vh4 Fxg5 18.Vxg5 Hf6 19.Bd3 h6 20.Bh3 Hh7 21.Vd2 Ve7

22.Bhf3 Hf6 23.g4 exf5 24.exf5 b5  

 

 

25.g5 Hh7?!

 Sötétnek nincs igazi gondja a 25...hxg5 26.Vxg5 Fb7 27.Bg1 g6 28.Bgg3 Kg8 29.fxg6 fxg6 30.He6 Fxf3+ 31.Bxf3 Vxe6 32.Vxg6+ Kh8 33.Vh6+ változatban.

26.f6!?

Mi szólt a 26.gxh6 gxh6 27.Hc6 Vg5 28.Vd4+ Vg7 29.Vb6 folytatás ellen?

26...gxf6 27.gxf6 Ve5 28.Hc6 Vc5?

A lengyel nagymester nagyot hibázott. 28...Vh5 29.He7 Fb7 30.Hcd5 Bg8 egyenlő esélyeket adott volna.

29.Vxh6 Bg8 30.Hd8 Vc7?

31.Bg1 Fg4 32.Bh3 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog