Help Sales ÁSZF

Az Eb-n sakkozóink remiztek a hatodik fordulóban, heten az élen

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Heten az élen a Batumiban zajló Európa-bajnokság hatodik fordulója után. A lengyel Radoslaw Wojtaszek, az orosz Erneszto Inarkijev, Jevgenyij Najer és Szanan Szjugirov és az angol Gawain Jones nyert a játéknapon és csatlakozott az éltáblán remiző holland Benjamin Bokhoz és az izraeli Tamir Tabityhoz. Sakkozóink döntetlenekkel zárták a fordulót,  Berkes Ferenc, Erdős Viktor, Ruck Róbert és Kántor Gergely is világossal rövidebb hosszabb küzdelemben könyvelhetett el fél pontot.

 

Második félidejébe lépett a 19. Európa-bajnokság, A jövő évi Világkupán a részvételt biztosító huszonhárom helyezést biztosító első huszonhárom helyezés mellett a 100 ezer eurós díjalapból a minél nagyobb díjra pályáznak a sakkozók. Az Európa-bajnok a büszke cím mellé még 20 eurót nyer.

A hatodik forduló után már heten az élen. Az éltáblán a holland Benjamin Bok és az izraeli Benjamin Bok megosztozott a ponton, öten győzelemmel csatlakoztak hozzájuk. A lengyel Radoslaw Wojtaszek a második körben elszenvedett veresége után négyet nyert sorozatban.

A 2015-ös kontinensbajnok orosz Jevgenyij Najer és a következő győztes Erneszto Inarkijev is őrzi veretlenségét. Bok mellett az angol Gawain Jones tartja a lépést az esélyesebbnek ítélt nagymesterekkel.

Sakkozóink játszmái sorban döntetlennel értek véget. Berkes Ferenc és Erdős Viktor hátránya fél pont a továbbjutó helyeken álló riválisokkal szemben,  a hajrában a párosítás egyre nagyobb szerepet játszik maid, csak egészséges kockázatvállalással lehet előrejutni.

 

 

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Benjamin Bok (holland, 2622, 4,5) – Tamir Tabaty (izraeli, 2690, 4,5) döntetlen

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2738, 4) – Ivan Saric (horvát, 2657, 4,5)  1 - 0

Erneszto Inarkijev (orosz, 2684, 4) – Jevgenyij Romanov (orosz, 2619, 4) 1 - 0

Daniele Vovcaturo (olasz, 2620, 4) – Jevgenyij Najer (orosz, 2683, 4)  0 - 1

Robert Hovhanniszjan (örmény, 2601, 4) – Anton Demcsenko (orosz, 2672, 4) döntetlen

Alekszandr Rahmanov (orosz, 2655, 4) – David Paravjan (orosz, 2613, 4) döntetlen

Alekszandr Predke (orosz, 2595, 4) – Kacper Piorun (lengyel, 2653, 4) döntetlen

Szanan Szjugirov (orosz, 2652, 4) – David Arutinian (grúz, 2536, 4) 1 - 0

Nikola Djukic (montenegrói, 2523, 4) – Gawain Jones (angol, 2651, 4) 0 - 1

Haik Martiroszjan (örmény, 2586, 4) – Gadir Guszejnov (azerbajdzsáni, 2646, 4) döntetlen

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2746, 3,5) – Kirill Alekszejenko (orosz, 2609, 3,5) 1 - 0

David Navara (cseh, 2737, 3,5) – Nijat Abaszov (azerbajdzsáni, 2608, 3,5) 1 - 0

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2713, 3,5) – Szasa Martinovic (horvát, 2604, 3,5) döntetlen

Marin Bosiocic (horvát, 2611, 3,5) – Daniil Dubov (orosz, 2701, 3,5)  0 - 1

Berkes Ferenc (magyar, 2671, 3,5) – Falko Bindrich (német, 2602, 3,5) döntetlen

Erdős Viktor (magyar, 2627, 3,5) – Alekszej Szarana (orosz, 2577, 3,5) döntetlen

Ruck Róbert (magyar, 2529, 2,5) – Vaszilij Korcsmar (orosz, 2411, 2,5)  döntetlen

Kántor Gergely (magyar, 2527, 2,5) – Felix Blohberger (osztrák, 2409, 2,5) döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

 TB3 

1

11

GM

Tabir Nabaty

ISR

2690

5,0

20,0

23,0

16

GM

Jevgenyij Najer

RUS

2683

5,0

20,0

23,0

3

30

GM

Gawain Jones

ENG

2651

5,0

19,5

22,5

4

15

GM

Erneszto Inarkijev

RUS

2684

5,0

19,0

21,5

5

51

GM

Benjamin Bok

NED

2622

5,0

19,0

21,0

6

2

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2738

5,0

18,5

21,0

7

29

GM

Szanan Szjugirov

RUS

2652

5,0

18,0

21,0

8

97

GM

Jure Skoberne

SLO

2563

4,5

21,5

24,0

9

28

GM

Kacper Piorun

POL

2653

4,5

21,0

24,0

10

75

GM

Alekszandr Predke

RUS

2595

4,5

21,0

23,5

11

18

GM

Anton Demcsenko

RUS

2672

4,5

20,5

22,5

85

GM

Haik Martinoszjan

ARM

2586

4,5

20,5

22,5

13

59

GM

David Paravjan

RUS

2613

4,5

20,0

22,0

14

35

GM

Nils Grandelius

SWE

2646

4,5

19,5

22,5

15

26

GM

Ivan Saric

CRO

2657

4,5

19,5

22,0

16

69

GM

Robert Hovhanniszjan

ARM

2601

4,5

19,5

21,5

17

123

GM

Daiil Juffa

RUS

2521

4,5

19,5

21,0

18

146

IM

Miguel Santos Ruiz

ESP

2488

4,5

19,0

20,5

19

10

GM

Ivan Cseparinov

FID

2693

4,5

18,5

21,5

20

1

GM

Dmitrj Jakovenko

RUS

2746

4,5

18,5

21,5

21

34

GM

Luke McShane

ENG

2647

4,5

18,5

21,0

41

19

GM

Berkes Ferenc

HUN

2671

4,0

18,5

21,0

54

47

GM

Erdős Viktir

HUN

2627

4,0

17,5

20,0

140

118

GM

Ruck Róbert

HUN

2529

3,0

18,5

20,0

185

119

IM

Kántor Gergely

HUN

2527

3,0

14,0

15,0

Az élcsoport 7. forduló párosítása:

Jevgenyij Najer (orosz, 2683, 5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2738, 5)

Tamir Nabaty (izraeli, 2683, 5) – Szanan Szjugirov (orosz, 2652, 5)

Gawain Jones (angol, 2651, 5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2684, 5)

David Navara (cseh, 2737, 4,5) – Benjamin Bok (jolland, 2622, 5)

Gadisz Guszejnov (azerbajdzsáni, 2646, 4,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2746, 4,5)

Daniil Dubov (orosz, 2701, 4,5) – Andrej Volokityin (ukrán, 2639, 4,5)

Ivan Cseparinov (FIDE, 2693, 4,5) – Robert Hovhanniszjan (örmény, 2601, 4,5)

Anton Demcsenko (orosz, 2672, 4,5) – Haik Martiroszjan (örmény, 2586, 4,5)

Ivan Saric (horvát, 2657, 4,5) – Alekszandr Predke (orosz, 2595, 4,5)

Alekszandr Rahmanov (orosz, 2655, 4,5) – Jure Skoberne (szlovén, 2563, 4,5)

Arman Paszhikian (örmény, 2585, 4) – Berkes Ferenc (magyar, 2671, 4)

Manuel Petroszjan (örmény, 3569. 4) – Erdős Viktor (magyar, 2627, 4)

Bahruz Rzajev (azerbajdzsáni, 2390, 3) – Ruck Róbert (magyar, 2529, 3)

Nail Bashirli (azerbajdzsáni, 2384, 3) – Kántor Gergely, 2527, 3)

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog