Help Sales ÁSZF

Az Eb-n Polgár Judit izgalmas partiban remizett, Almási időzavarban hibázott és vesztett, Balogh nyert

Címkék: Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba

A Jerevánban zajló Európa-bajnokság második fordulójában Polgár Judit izgalmas partiban remizett az orosz Artur Gabrieliannal. A játéknap egyik meglepetése Almási Zoltán sötéttel az orosz Alekszej Goganovtól elszenvedett veresége. Balogh Csaba világossal az olasz Marco Codenotti ellen győzött. Huszonnyolcan nyerték meg második partijukat is,  az éltáblákon sorban döntetlenek születtek. A 11 fordulós viadalról huszonhárman vívják ki a jogot a jövő évi Világkupán való részvételre.

Másfél pontot szereztek sakkozóink az Európa-bajnokság második fordulójában. Polgár Judit nagyon izgalmas partiban remizett Artur Gabrieliannal. Az orosz nagymester a szicíliai védelmű partiban gyors királyszárnyi támadást indított, Judit királya körül viharfelhők gyülekeztek. A kritikus pillanatban Gabrielian nem találta meg a nyerőesélyes folytatást, elhibázott minőségáldozata után már Judit játszhatott nyerésre. Az orosz sakkozó azonban jól megszervezte védekezését, 71 lépés után kötöttek békét.

A játéknap legnagyobb meglepetése, hogy az orosz Alekszej Goganov legyőzte Almási Zoltánt. A nyitásból nagymesterünk kissé kedvezőbb állással jött ki, de időzavarban bizonytalanná vált. Goganov átvette a kezdeményezést, összekötött szabadgyalogjai eldöntötték a parti sorsát.

Balogh Csaba játszmáját „élőben” nem láthattuk, az olasz Marco Codenotti ellen hozta a kötelező nyerést. A szervezők a sakkrajongók türelmét kérték, akadozott a közvetítés, a közleményük szerint számos hekkertámadás érte a hivatalos honlapot.

Az éltáblák remisorozatát az orosz Denisz Hiszmatullin szakította meg, a francia Laurent Fressinet is világossal győzött, míg az ukrán Jurij Krivorucsko az örmény sakkozás „veteránjára”, Rafael Vaganjanra mért vereséget.

 

 

Az élmezőnyben a 2. forduló eredményei:

Etienne Bacrot (francia, 2739) – Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2583)  döntetlen

Michael Roiz (izraeli, 2591) – Pavel Eljanov (ukrán, 2723)  döntetlen

Vlagyimir Malahov (orosz, 2717) – Szergej Grigorjanc (orosz, 2574)  döntetlen

Viorel Iordachescu (moldáviai, 2583) – Baadur Zsobava (grúz, 2716)  döntetlen

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2714) – Vitali Golod (orosz, 2573)  1 - 0

Cristian Jianu-Vlad (román, 2574) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2713) döntetlen

Karen Grigorjan (örmény, 2572) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2711)  döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2709) – Mircea-Emilian Parligras (román, 2572) 1 - 0

Rafael Vaganjan (örmény, 2570) – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2706)  0 - 1

Alekszander Arescsenko (ukrán, 2705) – Alekszander Huzman (izraeli, 2569)  döntetlen

Alekszej Goganov (orosz, 2569) – Almási Zoltán (magyar, 2704)  1 - 0

David Navara (cseh, 2700) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2563)  1 - 0

Mladen Palac (horvát, 2561) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2698)  0 - 1

Artur Gabrielian (orosz, 2560) – Polgár Judit (magyar, 2693)  döntetlen

Balogh Csaba (magyar, 2651) – Marco Codenotti (olasz, 2362) 1 – 0

 

Az élmezőnyben a 3. forduló párosítása:

Vladiszlav Artemijev (orosz, 2621, 2) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2714, 2)

Daniil Dubov (orosz, 2618, 2) – Laurent Fressinet (francia, 2709, 2)

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2706, 2) – Arman Paszhikjan (örmény, 2612, 2)

Alekszander Ipatov (török, 2614, 2) – David Navara (cseh, 2700, 2)

Erneszto Inarkijev (orosz, 2698, 2) – Robert Hovhanniszjan (örmény, 2611, 2)

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2605, 2) – Alekszandr Rjazancev (orosz, 2689, 2)

Andrej Zsigalko (fehérorosz, 2603, 2) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 2)

Zaven Andriaszjan (örmény, 2600, 2) – Alekszandr Simanov (orosz, 2649, 2)

Ilia Szmirin (izraeli, 2644, 2) – Sabino Brunello (olasz, 2593, 2)

Constantin Lupulescu (román, 2643, 2) – Alekszej Goganov (orosz, 2569, 2)

Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2548, 2) – Jurij Kuzubov (ukrán, 2642, 2)

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2641, 2) – Mikhail Antipov (orosz, 2507, 2)

Ivan Rozum (orosz, 2505) – Jevgenyij Najer (orosz, 2633, 2)

Artases Minaszjan (örmény, 2482, 2) – Igor Kovalenko (lett, 2626, 2)

Polgár Judit (magyar, 2693, 1,5) – Vlad-Christian Jianu (román, 2574, 1,5)

Luka Paichadze (grúz, 2529, 1,5) – Balogh Csaba (magyar, 2651, 1,5)

Almási Zoltán (magyar, 2704, 1) – Haik Martirosjan (örmény, 2234, 1,5)

 

Goganov,A (2569) - Almási,Z (2704)
Angol megnyitás [A11]

1.Hf3 Hf6 2.g3 d5 3.Fg2 c6 4.c4 dxc4 5.0-0 Hbd7 6.Vc2 Hb6 7.a4 a5 8.Ha3 g6 9.Hxc4 Hxc4 10.Vxc4 Fe6 11.Vc2 Fg7 12.e4 Vb6 13.d3 c5 14.Fe3 Hd7 15.Vd2 Fg4 16.Hg5 0-0 17.h3 Fe6 18.f4 Fb3 19.e5

19...f6 20.exf6 exf6 21.Hf3 Fd5 22.d4 c4

23.f5 Vc6 24.fxg6 hxg6 25.Hh4 Bfe8 26.Bae1 Hf8

Jobb volt a 26...Fxg2 27.Vxg2 Kh7 28.Fd2 (28.Vc2 f5) 28...Vxg2+ 29.Kxg2 Hb6 terv.

27.g4 Fxg2 28.Vxg2 Vxg2+ 29.Kxg2 Kf7 30.Hf3 Hd7

31.d5 Kg8 32.Fd4 Ff8 33.Hh4 Kf7

34.Be6!

Kölcsönös időzavarban az orosz sakkozó előnybe került.

34...Bxe6 35.dxe6+ Kxe6 36.Hxg6 Fc5 37.Hf4+ Kf7 38.Fc3 Hb6 39.Hh5 Hxa4

 

40.Fxf6 Ke6 41.g5 Bg8 42.h4

Az összekötött világos szabadgyalogok eldöntötték a parti sorsát.

42...Fd6

43.Hg7+ Kd7 44.h5 Hc5 45.h6 He4 46.h7 Bh8 47.g6 Hxf6 48.Bxf6 Fe5

 

 

49.Hh5 és sötét feladta

 

Gabrielian,A (2560) – Polgár,J (2693)
Szicíliai védelem [B33]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 Vb6 6.Hb3 e6 7.Fd3 Fe7 8.Fe3 Vc7 9.f4 d6 10.Vf3 0-0 11.g4 Hb4 12.g5 Hd7 13.0-0-0 b6 14.Kb1 Fb7 15.Hd4 Hxd3 16.cxd3 Bfe8 17.h4 Ff8

 

18.h5 Bac8 19.Hcb5 Vd8 20.g6 f5 21.h6 Hf6

22.gxh7+

Világosnak nem volt könnyű a kecsegtető folytatások között választani. 22.Bhg1 Hg4 (22...Kh8 23.Vh3) 23.gxh7+ Kh8 24.Bxg4 fxg4 25.Vxg4 Vf6 26.f5 nagymesternőnket megoldhatatlan feladat elé állította volna.

22...Kh8 23.hxg7+ Fxg7 24.Vg3

Jóval erősebb volt a 24.Bhg1 Hg4 25.Bxg4 fxg4 26.Vxg4 Vd7 27.f5 e5 28.He6 folytatás.

24...Hg4 25.Bhg1

A fenyegető időzavarban már korántsem könnyű higgadtan gondolkozni. 25.Hf3 Ff6 26.Fd4 e5 27.exf5 exd4 28.Vxg4 Be7 29.Bdg1 Bg7 30.Vh5 is nyerőesélyes volt.

25...Vd7 26.Hc3 Fa6 27.Vh3 Bc7

28.Bxg4?! fxg4 29.Vxg4?

29...Fxd4!

A viharfelhők eloszlottak, Judit a minőségelőnnyel már vígan nézhetett a jövőbe.

30.Fxd4+ e5 31.Vxd7 Bxd7 32.Fe3 exf4 33.Fxf4 Bf8 34.Fe3

34...Bf3

Kimaradt a kiskombináció, a 34...Bf1! 35.Fd4+ Kxh7 36.Kc2 Bxd1 37.Hxd1 d5 lehetőség.

35.Fd4+ Kxh7 36.Kc2 Bg3 37.b4 Bc7 38.a4 Kg6 39.b5 Fc8 40.Bf1 Bg2+ 41.Bf2 Bxf2+ 42.Fxf2 Kf6

43.a5 bxa5 44.b6 axb6 45.Fxb6 Bh7 46.Hd5+ Ke6 47.Fxa5 Fb7 48.He3 Bh3 49.Fb6 Fa6

50.Kc3

Az orosz sakkozó jól megszervezte védekezését.

50...Kd7 51.Fd4 Kc6 52.Fa7 Fb5 53.Fd4 Bf3 54.Fa7 Bf8 55.Fd4 Ba8 56.Hc2 Kd7 57.Fe3 Ba2 58.Kb3 Ba8 59.Kc3 Bc8+ 60.Kd2 Bh8 61.Fd4 Bh2+ 62.Kc3 Fa4 63.He3 Be2 64.Kb4 Fc6 65.Kc3 Fb5 66.Hd5 Ba2 67.Hf4 Kc6 68.Fe3 Ba4 69.Kd2 Ba3 70.Fd4 Ba2+ 71.Ke3 Ba3 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog