Help Sales ÁSZF

Az Eb-n Hoang Thanh Trang újabb nagyszerű győzelemmel egy pontra növelte előnyét az utolsó forduló előtt

Címkék: Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling

A Belgrádban zajló Európa-bajnokság tízedik fordulójában Hoang Thanh Trang újabb nagyszerű győzelmet aratott, az orosz exvilágbajnoknő, kétszeres olimpiai bajnok Alekszandra Kosztenjuk ellen sötéttel nyert. Kedvenc francia védelmében küzdött meg a félpontos hátránnyal játszó Kosztenjukkal, aki elkerülte a lépésismétléses döntetlent. Trang átvette a kezdeményezést, világos vezére kelepcébe került, nagymesternőnk támadása átütött. Hoang Thanh Trang egypontos előnnyel várhatja a befejező játéknapot, világossal a két évvel korábbi kontinensbajnokkal, a litván Viktorija Cmilytével küzd meg. Nagy harc lesz a dobogós helyekért, és a jövő évi kieséses rendszerű világbajnokságon részvételi jogot biztosító tizennégy helyért.

 

Olimpiai válogatottunk éltáblása, Hoang Thanh Trang fantasztikus formában játszik a belgrádi Eb-n. A viadal tízedik fordulójában hetedik győzelmét aratta, és egypontos előnnyel, várhatja a  litván Viktorija Cmilyte elleni utolsó partiját. Világossal játszik, remek performance-pontszáma van, de a holtversenyt az ellenfelek Élő-átlaga dönti el. Hoangnál ez most 2413, a nagymesteri normát teljesítő grúz Salome Meliánál  2452.

 

Az orosz exvilágbajnoknő, kétszeres olimpiai bajnok Alekszandra Kosztenjuk éles változatot választott nagymesternőnk kedvenc francia védelmére. A gyalogáldozatot Trang nem fogadta el, Kosztenjuknak lehetősége lett volna lépésismétléssel remizni, de többre vágyott. Hoang erőteljes lépésekkel átvette a kezdeményezést, és többé nem kegyelmezett az exvilágbajnoknőnek, támadása átütött. Az ukrán Katyerina Lahno és a címvédőként játszó orosz Valentyina Gunyina után újabb nagyszerű „skalpot” szerzett. Mentálisan nagyon erős, magabiztos, ennek ékes bizonyítéka, hogy mindhárom partit sötéttel nyerte meg!

A lengyel Monika Socko nyerőesélyt szalasztott el, az örmény Lilit Mkrtchian megszorongatta a szlovén Anna Muzicsukot. Szerencsés párosításának köszönhetően Gunyina reményei feléledtek. A grúz olimpiai bajnok Nana Dzagnidze nagy bajban, az orosz Tatjana Koszincevának pocsék a performance-pontszáma, a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovának is kevés reménnyel játszhatja a befejező partiját.

A gyengébbek ellen nyerő, erősebb ellenfeleivel szemben vesztő Papp Petra újabb vereséget szenvedett.

 

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2489, 7) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2467, 7,5)  0 - 1

Melia Salome (grúz, 2428, 7) – Viktorija Cmilyte (litván, 2497, 7)  döntetlen

Natalija Pogonyina (orosz, 2478, 6,5) – Monika Socko (lengyel, 2435, 7)  döntetlen

Anna Muzicsuk (szlovén, 2594, 6,5) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2454, 6,5)  döntetlen

Olga Girja (orosz, 2437, 6,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2512, 6,5)  döntetlen

Meri Arabidze (grúz, 2320, 6,5) – Bajra Kovanova (orosz, 2371, 6,5)  döntetlen

Valentyina Gunyina (orosz, 2507, 6) – Liza Schut (holland, 2277, 6,5) 1 - 0

Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2407, 6) – Nana Dzagnidze (grúz, 2558, 6)  1 - 0

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2401, 6) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2528, 6)  döntetlen

Joanna Majdan-Gajewska (lengyel, 2375, 6) – Pia Cramling (svéd, 2523, 6)  döntlen

Zoya Schleining (német, 2368, 6) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2497, 6)  döntetlen

Nasztazia Ziaziulkina (fehérorosz, 2321, 6) – Maria Muzicsuk (ukrán, 2484, 6)  döntetlen

Lela Zsavahisvili (grúz, 2465, 6) – Sophie Milliet (francia, 2396, 6)  döntetlen

Sopiko Guramisvili (grúz, 2421, 6) – Elena-Luminta Cosma (román, 2329, 6)  1 - 0

Katyerina Lahno (ukrán, 2542, 5,5) – Anasztazia Szavina (orosz, 2368, 6)  döntetlen

Papp Petra (magyar, 2276, 5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2405, 5)  0 – 1

 

Az élcsoport állása az utolsó forduló előtt:

1.Hoang Thanh Trang (magyar) 8,5 pont

2-4. Salome Melia (grúz), Viktorija Cmilyte (litván) és Monika Socko (lengyel) 7,5

6-15. Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz), Natalija Pogonyina (orosz, Lilit Mkrtchian (örmény), Alekszandra Kosztenjuk (orosz), Anna Muzicsuk (szlovén), Bela Hotanasvili (grúz), Olga Girja (orosz), Sopiko Guramisvili (grúz) és Valentyina Gunyina (orosz) 7

16-33. Alina Kaslinszkaja (orosz), Alekszandra Gorjacskina (orosz), Nasztaszia Ziaziulkina (fehérorosz), Anasztazia Szavina (orosz), Zoya Schleining (német), Antoaneta Sztafanova (bolgár), Pia Cramling (svéd), Kubra Ozturk (török), Lisa Schut (holland), Marina Romanyko (orosz), Tatjana Koszinceva (orosz) 6,5

82. Papp Petra (magyar) 5

 

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Hoang Thanh Trang (magyar, 2467, 8,5) – Viktorija Cmilyte (litván, 2497, 7,5)

Monika Socko (lengyel, 2435, 7,5) – Salome Melia (grúz, 2428, 7,5)

Olga Girja (orosz, 2437, 7) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2594, 7)

Bela Hotenasvili (grúz, 2512, 7) – Sopiko Guramisvili (grúz, 2421, 7)

Lilit Mkrtchian (örmény, 2454, 7) – Valentyina Gunyina (orosz, 2507, 7)

Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2407, 7) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2489, 7)

Bajra Kovanova (orosz, 2371, 7) – Natalija Pogonyina (orosz, 2478, 7)

Tatjana Koszinceva (orosz, 2528, 6,5) – Meri Arabidze (grúz, 2320, 7)

Pia Cramling (svéd, 2523, 6,5) – Zoya Schleining (német, 6,5, 6,5)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2497, 6,5) – Joanna Majdan-Gajewska (lengyel, 2375, 6,5)

Maria Muzicsuk (ukrán, 2484, 6,5) – Kubra Ozturk (török, 2293, 6,5)

Marina Romanyko (orosz, 2368, 6,5) – Lela Zsavahasvili (grúz, 2465, 6,5)

Anasztazia Szavina (orosz, 2368, 6,5) – Jekatyerina Atalik (ECU, 2430, 6,5)

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2334, 6,5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2401, 6,5)

Sophie Milliet (francia, 2396, 6,5) – Carmen Jagodzinsky (román, 2296, 6,5)

Lisa Schut (holland, 2277, 6,5) – Ketevan Arahmija-Grant (skót, 2385, 6,5)

Nana Dzagnidze (grúz, 2558, 6) – Nasztasszia Ziaziulkina (fehérorosz, 2321, 6,5)

Marina Barajeva (orosz, 2185, 5) – Papp Petra (magyar, 2276, 5)

 

Kosztenjuk,A (2489) - Hoang Thanh Trang (2467)
Francia védelem [C14]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.Fg5 Fe7 5.e5 Hfd7 6.h4 h6

A gyalogáldozatos varira az exvilágbajnoknő alaposan készülhetett, de nagymesternőnk más folytatás mellett döntött.

7.Fe3 c5 8.Vg4 g6 9.dxc5 Hxe5 10.Vg3 Hbc6 11.Fb5 Fd7 12.Ff4 Ff6 13.Hge2 a6 14.Fxc6 Hxc6 15.Fc7 Ve7 16.Fd6 Vd8 17.h5

A félpontos hátrány mellett Szása a küzdelem folytatása mellett döntött, elkerülte a lépésismétlést.

17...g5 18.Fc7 Ve7 19.Fd6 Vd8

20.0-0

Logikusabb volt a hosszúsánc.

20...He7 21.Fc7 Vc8 22.Fe5?

22...Hf5

Trang magához ragadta a kezdeményezést.

23.Vh2 Fxe5 24.Vxe5 0-0 25.b4 f6 26.Vh2 d4 27.He4 Fc6 28.Hd6 Hxd6 29.Vxd6?

29...e5!

A vezér kelepcébe került.

30.f4?

Kétségbeesett kísérlet...

30...Vg4 31.Bf2 Bad8 32.Vc7 gxf4 33.a4

33...Bd7 34.Vb6 Bg7 35.Kf1 Fxg2+ 36.Ke1 f3 37.c6 fxe2 38.c7 Ff3 39.Vd6 Vg1+ 40.Kd2 e1V+ 41.Bxe1 Vxf2+ 42.Kd3 Bxc7 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog