Help Sales ÁSZF

Az Eb-n Gara Tícia és még tizenhatan nyerték meg második játszmájukat is

Címkék: Női Európa-bajnokság 2016

A Mamaiban zajló női Európa-bajnokságon Gara Tícia és még tizenhatan nyerték meg második játszmájukat is. Tícia a román Angela Dragomirescu ellen sötéttel győzött. A második játéknapon Gara Anita kicsit jobb állást vesztett el, Papp Petra a taktikai bonyodalmakban hibázott, Rudolf Anna is taktikában maradt alul, a három vereséggel végződött parti jóval többet ígért. Vajda Szidónia fordulatos partiban másodszor remizett.

Női Európa-bajnokság 2016

A kontinensviadal második fordulójában Papp Petra és Rudolf Anna kapott igazán nehéz ellenfelet. Petra az orosz sakkozás nagy ígéretével, Alekszandra Gorjacskina ellen a világos bábukat vezethette. A szicíliai védelem Szvesnyikov változatában biztatóan állt, majd esélyt adott ellenfelének. Gorjacskina sem használta ki a lehetőséget, a kölcsönös pontatlankodások végén azonban győztesként állhatott fel a sakkasztaltól.

Anna a tavalyi világbajnokság ezüstérmesével, az orosz Natalija Pogonyinával küzdött meg. Kecsegtető eséllyel játszhatott, de három lépés alatt eltékozolta előnyét, jelentős hátrányba került. A kapkodásban a kétszeres olimpiai bajnoknő sem jeleskedett, de az újabb hiba eldöntötte a játszma sorsát.

Női Európa-bajnokság 2016

Gara Tícia győzelmét papírformaként is értékelhetjük, némi bizonytalankodás után a végjátékban szépen használta ki előnyét.

Az ötszörös bajnoknő Gara Anita veresége komoly meglepetés, az azerbajdzsáni Zeinab Mamegyarova hátrányosabb pozícióból tudott fordítani.

Fordulatokban bővelkedett Vajda Szidónia partija. Könnyelműen őrizet nélkül hagyta királyát, az orosz Tszveta Galunova támadásvezetésébe hiba csúszott, majd a bástyaáldozatos örökös sakkot is kihagyta. Szidónia nyerhetett volna, az ütközet végül örökös sakkal lett döntetlen.

Az élcsoportban a 2. forduló eredményei:

Elisabeth Paehtz (német, 2489, 1) – Elmira Mirzojeva (orosz, 2344, 1)  1 - 0

Papp Petra (magyar, 2342, 1) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2485, 1)  0 - 1

Nino Bacsiasvili (grúz, 2476, 1) – Elena-Luminita Cosma (román, 2333, 1)  döntetlen

Monika Socko (lengyel, 2469, 1) – Adriana Nikolova (orosz, 2331, 1)  1 - 0

Ana Matnadze (spanyol, 2332, 1) – Anna Usenyina (ukrán, 2450, 1) döntetlen

Olga Girja (orosz, 2443, 1) – Cristina-Adela Foisor (román, 2322, 1)  döntetlen

Jevgenyija Ovod (orosz, 2329, 1) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2442, 1)  1 - 0

Maria Kurszova (örmény, 2319, 1) – Marina Necsajeva (orosz, 2416, 1)  1 - 0

Inna Gaponenko (ukrán, 2415, 1) – Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2319, 1)  1 - 0

Oliwia Kiolbasa (lengyel, 2319, 19 – Yuliya Shvayger (izraeli, 2415, 1)  0 - 1

Angela Dragomirescu (román, 2215, 1) – Gara Tícia (magyar, 2352, 1)  0 - 1

Gara Anita (magyar, 2345, 1) – Zeinab Mamegyarova (azerbajdzsáni, 2236, 1)  0 - 1

Rudolf Anna (magyar, 2301, 0,5) – Natalija Pogonyina (orosz, 2490, 0,5)  0 - 1

Tszveta Galunova (orosz, 2149, 0,5) – Vajda Szidónia (magyar, 2345, 0,5)  döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB3 

1

14

IM

Inna Gaponenko

UKR

2415

2,0

2,0

15

WIM

Yuliya Shvayger

ISR

2415

2,0

2,0

19

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2408

2,0

2,0

23

IM

Jovanka Houska

ENG

2383

2,0

2,0

24

IM

Sabrina Vega Gutierrez

ESP

2375

2,0

2,0

26

GM

Keteva Arahamija-Grant

SCO

2364

2,0

2,0

44

IM

Jevgenyija Ovod

RUS

2329

2,0

2,0

81

WGM

Kubra Ozturk

TUR

2226

2,0

2,0

9

4

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2489

2,0

1,5

8

GM

Monika Socko

POL

2469

2,0

1,5

32

IM

Sopiko Huhasvili

GEO

2355

2,0

1,5

76

WGM

Zeinab Mamegyarova

AZE

2236

2,0

1,5

13

5

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2485

2,0

1,0

28

IM

Meri Arabidze

GEO

2363

2,0

1,0

30

IM

Olga Zimina

ITA

2361

2,0

1,0

33

WGM

Gara Tícia

HUN

2352

2,0

1,0

46

WGM

Maria Kurszova

ARM

2319

2,0

1,0

34

39

IM

Gara Anita

HUN

2345

1,0

3,0

38

52

WGM

Papp Petra

HUN

2342

1,0

2,0

35

68

IM

Vajda Szidónia

HUN

2345

1,0

1,5

57

79

IM

Rudolf Anna

HUN

2302

0,5

3,0

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2364, 2) – Elisabeth Paehtz (német, 2489, 2)

Alekszandrija Gorjacskina (orosz, 2485, 2) – Meri Arabidze (grúz, 2363, 2)

Olga Zimina (olasz, 2361, 2) – Monika Socko (lengyel, 2469, 2)

Gara Tícia (magyar, 2352, 2) - Inna Gaponenko (ukrán, 2415, 2)

Yiliya Shvayger (izraeli, 2415, 2) – Sopiko Huhasvii (grúz, 2355, 2)

Ekaterina Atalik (török, 2408, 2) – Jevgenyija Ovod (orosz, 2329, 2)

Jovanka Houska (angol, 2383, 2) – Maria Kurszova (örmény, 2319, 2)

Zeinab Mamedgyarova (azerbajdzsánim 2236, 2) – Sabrina Vega Gutierrez (spanyol, 2375, 2)

Antoaneta Sztefanov (bolgár, 2507, 1,5) – Kubra Ozturk (török, 2226, 2)

Natalija Pogonyina (orosz, 2490, 1,5) – Julija Oszmak (ukrán, 2345, 1,5)

Daria Csarocskina (orosz, 2362, 1,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2476, 1,5)

Anna Usenyina (ukrán, 2450, 1,5) – Marina Brunello (olasz, 2336, 1,5)

Elena-Luminita Cosma (román, 2333, 1,5) – Olga Girja (orosz, 2443, 1,5)

Ana Matnadze (spanyol, 2332, 1,5) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2434, 1,5)

Daniela Movileanu (olasz, 2247, 1) – Gara Anita (magyar, 2345, 1)

Vajda Szidónia (magyar, 2345, 1) – Elisza Rajeva (orosz, 2254, 1)

Elisabeth Hapala (osztrák, 2227, 1) – Papp Petra (magyar, 2342, 1)

Marina Makropoulou (görög, 2143, 0,5) – Rudolf Anna (magyar, 2301, 0,5)

Dragomirescu,A (2215) - Gara,T (2352)
Vezérgyalog megnyitás [D00]

1.d4 Hf6 2.Fg5 d5 3.Fxf6 gxf6 4.g3 c5 5.dxc5 e6 6.e3 Fxc5 7.c3 Hd7 8.Hd2 He5 9.Hgf3 Vb6 10.Hxe5 fxe5 11.Vb3 Fd7 12.Vxb6 Fxb6 13.Hf3 f6 14.Fe2 Ke7 15.0-0 Fc5 16.c4 d4 17.exd4 exd4 18.b4

Női Európa-bajnokság 2016

18...Fxb4 19.Hxd4 Fc3

A futópár erejét jobban kihasználhatta volna a 19...b6 20.Bab1 a5 21.Hc2 Fc5 22.He1 Fc6 terv.

20.Bad1 Fa4 21.Bd3 Fxd4 22.Bxd4 Bad8 23.Bxd8?! Bxd8 24.Ff3 b6 25.Be1 Bd4 26.Fe4 h6 27.f3

Női Európa-bajnokság 2016

27...Bd2 28.c5 bxc5 29.Bb1 f5 30.Fa8 Bxa2 31.Bb7+ Kd6 32.Bxa7 Fb3 33.Bxa2 Fxa2 34.Fb7 Fd5 35.Fa6 Fxf3 36.Kf2 Fd5 37.Ke3 c4 38.Kd4 e5+ 39.Kc3 Kc5 40.Fc8 f4 41.gxf4 exf4 42.Fh3 f3 43.Ff1 Fe6 és világos feladta

Papp,P (2342) - Gorjacskina,A (2485)
Szicíliai védelem [B33]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e5 6.Hdb5 d6 7.Fg5 a6 8.Ha3 b5 9.Fxf6 gxf6 10.Hd5 Fg7 11.Fd3 He7 12.Hxe7 Vxe7 13.0-0 0-0 14.c4 Bd8 15.Vh5 Bb8 16.cxb5

Női Európa-bajnokság 2016

16...f5 17.exf5

Petra jobb esélyeket kapott volna a 17.Hc4 Bxb5 (17...d5 18.Ha5 Bb6 19.exd5) 18.He3 Bxb2 19.Hd5 Ve6 20.Vg5 folytatásban.

17...e4 18.Bae1 d5 19.bxa6 Bxb2 20.Be3?

Női Európa-bajnokság 2016

20...Vf6

Az orosz nagymesternő a 20...Vxa3 21.f6 Vd6 22.a7 Fd7 23.fxg7 exd3 24.Bxd3 Fe6 változatban még nagy előnyt érhetett volna el.

21.a7 Fb7? 22.Fb1?

Kimaradt a 22.Fc2 Ba8 23.Fb3 Bxa7 24.Hc2 h6 25.Bg3 remek esélyt adó lehetőség.

22...Ba8 23.g4 Bxa7 24.Bd1 h6

A d gyalog roboghatott volna.

25.Hc2 Fc6 26.Hd4 Fa4 27.Hb3 Vb6 28.g5 Fxb3 29.axb3 Ba1 30.Fc2

Női Európa-bajnokság 2016

30...Bxc2 31.Bxa1 Fxa1 32.f6 Fxf6 33.gxf6 Vxf6 34.Vg4+ Kh7 35.Vg3 Vf5 36.Bc3 Ba2 37.Bc6 d4 38.Bc1 Ba6 39.Kf1 Bg6 40.Vc7 Vf3 41.Vd7 d3 és világos feladta

Galunova,T (2149) - Vajda,Sz (2345)
Szicíliai védelem [B22]

1.e4 c5 2.c3 Hf6 3.e5 Hd5 4.Hf3 e6 5.d4 cxd4 6.cxd4 d6 7.Fc4 Hc6 8.0-0 Fe7 9.Ve2 0-0 10.Hc3 Hxc3 11.bxc3 dxe5 12.dxe5 Va5 13.Fd2 Bd8 14.Bfe1 Fd7 15.Ve4 Va4 16.Hg5 Fxg5 17.Fxg5 Bdc8 18.Bab1 Ha5? 19.Bb4 Vc6?

Női Európa-bajnokság 2016

20.Vg4

A magára hagyott király nagy bajba kerülhetett volna.

20...Kh8 21.Be4?

Világos támadása átütött volna a 21.Fd3 Vxc3 22.Bd1 Vxe5 23.Fxh7 Bc5 24.Fe3 Bd5 25.Bxd5 exd5 26.Vh4 változatban.

21...Hxc4 22.Bbxc4 Va6 23.Ff6 gxf6 24.Vh4 Bxc4 25.Bxc4 f5 26.Vf6+ Kg8 27.Bh4?

Női Európa-bajnokság 2016

27...Ve2! 28.h3 Fc6 29.Kh2 b6 30.Vg5+?

Örökös sakkhoz vezetett a 30.Bxh7! Kxh7 31.Vxf7+ Kh6 32.Vf6+ bástyaáldozat.

30...Kf8 31.Vh6+ Ke8 32.Vf6 h5?

Szidónia a fordulatos partiban nyerhetett volna a 32...Vxf2 33.Bg4 Vc5 34.Bg8+ Kd7 35.Vxf7+ Ve7 folytatásban!

33.Bd4! Vxf2 34.Vh8+ Ke7 35.Vf6+ Ke8 36.Vh8+ Ke7 37.Vf6+ és döntetlen

Gara,A (2345) - Mamegyarova,Z (2236)
Orosz huszárjáték [C42]

1.e4 e5 2.Hf3 Hf6 3.Hxe5 d6 4.Hf3 Hxe4 5.d4 d5 6.Fd3 Fe7 7.0-0 Hc6 8.Hc3 Hf6 9.h3 0-0 10.a3 a6 11.Ff4 Fd6 12.Vd2 Fxf4 13.Vxf4 Vd6 14.Vxd6 cxd6 15.Bfe1 b5 16.He2 Fd7 17.Hf4 h6 18.c3 Bfe8 19.Bxe8+ Bxe8 20.a4 bxa4 21.Bxa4 g5 22.He2 a5 23.Ba2 He4 24.He1 f5 25.f3 Hd2

Női Európa-bajnokság 2016

26.Hc2

Anita a 26.b4 Hc4 27.Fxc4 dxc4 28.bxa5 Hxa5 29.Kf2 Hc6 30.f4 folytatással biztatóan állhatott volna.

26...f4 27.b4 Hc4 28.b5 Ha7 29.b6 Hb5?! 30.b7?!

Jó lehetőséget adott a 30.Fxc4 dxc4 31.Bxa5 Kf7 32.Ba6 Bb8 33.d5 változat.

30...Bb8 31.Hb4 Hba3 32.Hxd5 Bxb7 33.Hf6+ Kg7 34.Hxd7 Bxd7 35.d5?! Bb7 36.Hd4 Bb2

Női Európa-bajnokság 2016

37.Bxb2? Hxb2 38.Fe4 Kf6 39.Kf1 Hd1 40.He2 Hb5 41.c4 Hbc3 42.Fd3 He3+ 43.Kf2 Hxe2 44.Kxe2 Ke5 45.g3 Kd4 46.gxf4 gxf4 és világos feladta

Rudolf,A (2301) - Pogonyina,N (2490)
Vezércsel [D63]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Hbd7 5.Fg5 h6 6.Fh4 Fe7 7.e3 0-0 8.Bc1 c5 9.cxd5 Hxd5 10.Fxe7 Hxe7 11.Fb5 cxd4 12.Vxd4 a6 13.Fe2 Hc6 14.Vc4 Hb6 15.Vc5 Hd7 16.Va3 Hf6 17.0-0 e5 18.Bfd1 Vc7

Női Európa-bajnokság 2016

19.Hd5

Egy kissé elsietett lépés, a d5 mezőt kontroll alá kellett volna venni 19.e4-gyel.

19...Hxd5 20.Bxd5 Be8 21.Vc3 Fg4 22.h3 Fh5 23.b4 Bad8 24.Bc5 Ve7

Női Európa-bajnokság 2016

25.Fxa6?! Fxf3 26.gxf3 Hd4! 27.Ff1?

A jól játszható állásból Anna három lépés alatt jelentős hátrányba került. 27.exd4 exd4 28.Vd3 bxa6 29.f4 Ve2 30.Vxe2 Bxe2 31.Bc8 Bxc8 32.Bxc8+ Kh7 33.Bd8 Bxa2 34.Bxd4 remiesélyt adott.

27...Hxf3+ 28.Kh1 Bd2

 A tavalyi világbajnokság ezüstérmese válogathatott a jó tervek között.

29.Fg2 Bxf2 30.Bc2 Bxc2

Időzavarban nehéz meglátni a 30...Vh4 31.Bc8 Bd2! 32.Vxd2 Hxd2 33.Bxe8+ Kh7 34.b5 e4 lehetőséget.

31.Vxc2 He1!? 32.Ve4 Hxg2 33.Kxg2 b6

Csökkent sötét előnye.

34.Bc6 Vg5+ 35.Kf2 f5 36.Vc4+ Kh7 37.Bxb6?

Anna a kapkodásban vesztőt húzott.

Női Európa-bajnokság 2016

37...Bd8! 38.Ve2 e4 39.Be6 Bd3 40.b5 h5

Azonnal nyert 40...Vh4+ 41.Kg1 Vg3+ 42.Kf1 Vxh3+ 43.Kf2 f4 folytatás.

41.b6 f4 42.Bxe4 Vg3+ 43.Kf1 Vxh3+ 44.Kf2 Vg3+ 45.Kf1 f3 46.Vxd3 Vg2+ 47.Ke1 f2+ 48.Kd2 f1V+ 49.Kc3 Vxd3+ 50.Kxd3 Vb2 51.Be6 Vxa2 52.Be5 Vb3+ 53.Ke4 Kg6 54.Bd5 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog