Help Sales ÁSZF

Az Eb-n  Berkes Ferenc és még huszonkilencen vették sikerrel a második akadályt is

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A koszovói Gjakovaban zajló 17. Európa-bajnokság második fordulójában Berkes Ferenc a román Bogdan-Daniel Deac ellen nyert. Prohászka Péter a mezőny ötödik kiemeltjével, a spanyol Francisco Vallejo Ponsszal remizett. Antal Gergely a török egykori junior világbajnok Alexander Ipatovval szemben vesztésre rontotta kecsegtető állását. Az előkelően jegyzett nagymesterek közül a lengyel Radoslaw Wojtaszek, az ukrán exvilágbajnok Ruszlan Ponomarjov, a francia Laurent Fressinet és az orosz Erneszto Inarkijev nyerte meg második játszmáját is, összesen harmincan rajtoltak kettős győzelemmel.

A 16 esztendős román Bogdan-Daniel Deac sokáig nagyon jól tartotta magát Berkes Ferenccel szemben. Hatszoros bajnokunk a legjobb pillanatban talált taktikai esélyt, huszáráldozata meglepte ellenfelét, aki időzavarban el is hibázta a helyes folytatást. A harmadik játéknapon Berkes a fehérorosz Kovalevvel mérkőzik meg.

Prohászka Péter a kiegyenlített állásban már a 18. lépés után döntetlenben egyezett meg a spanyol Francisco Vallejo Ponsszal. Harmadik partiját a címvédő orosz Jevgenyij Najerrel sötéttel játssza.

Sokáig biztatóan állt Antal Gergely a törökök legjobbja, Alekszander Ipatov ellen. Az egykori junior világbajnok hátrányosabb pozícióban döntött gyalogáldozat mellett, ez zavart okozott nagymesterünk soraiban. Kihagyta az egyenlő esélyt nyújtó folytatást, majd azonnali vesztőt húzott. Antal következő ellenfele a szerény Élő-pontszámú koszovói Berisha lesz.

Az éltáblán a cseh háziderbi csak 27 lépésig tartott. A horvát Ante Saric taktikai csapást nézett el, a lengyel Radoslaw Wojtaszek tisztáldozattal bombázta szét királyállását. Az ukrán exvilágbajnok Ruszlan Ponomarjov jóval gyorsabba is nyerhetett volna, végül végjátékban kényszerítette megadásra a fehérorosz Alekszej Alekszandrovot. A horvát Zdenko Kozul csak 31 lépésig bírta az orosz Makszim Matlakov ellen, simán nyert a francia Laurent Fressinet. Meglepetés a bolgár Ivan Cseparinov veresége.

Az élcsoportban a 2. forduló eredményei:

Zbynek Hracek (cseh, 2598, 1) – David Navara (cseh, 2735, 1)  döntetlen

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 1) – Ante Saric (horvát, 2594, 1)  1 - 0

Vitaly Kunin (német, 2595, 1) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 1)  döntetlen

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 1) – Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2592, 1)  1 - 0

Prohászka Péter (magyar, 2593, 1) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 1)  döntetlen

Markus Ragger (osztrák, 2696, 1) – Anton Demcsenko (orosz, 2589, 1)  döntetlen

Zdenko Kozul (horvát, 2591, 1) – Makszim Matlakov (orosz, 2693, 1)  0 - 1

Laurent Fressinet (francia, 2692, 1) – Hannes Stefansson (izlandi, 2581, 1)  1 - 0

Jon Ludvig Hammer (norvég, 2689, 1) – Mikhail Al. Antipov (orosz, 2576, 1)  döntetlen

Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 1) – Dmitrij Svetuskin (moldáviai, 2575, 1)  1 - 0

Ante Brkic (horvát, 2584, 1) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2685, 1)  1 - 0

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2685, 1) – Daniele Vocaturo (olasz, 2574, 1) döntetlen

Mladen Palac (horvát, 2577, 1) – Jevgenyij Najer (orosz, 2681, 1) döntetlen

Kacper Piorun (lengyel, 2681, 1) – Merab Gagunasvili (grúz, 2569, 1)  döntetlen

Antal Gergely (magyar, 2539, 1) – Alexander Ipatov (török, 2648, 1) 0 - 1

Berkes Ferenc (magyar, 2636, 1) – Bogdan-Daniel Deac (román, 2501, 1) 1 – 0

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

Constantin Lupulescu (román, 2620, 2) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 2)

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2618, 2) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 2)

Makszim Matlakov (orosz, 2693, 2) – Benjamin Bok (holland, 2614, 2)

Laurent Fressinet (francia, 2692, 2) – Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 2)

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2609, 2) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 2)

Mustafa Yilmaz (török, 2603, 2) – Viktor Laznicka (cseh, 2667, 2)

Zaven Andriaszjan (örmény, 2602, 2) – Alekszej Drejev (orosz, 2662, 2)

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2601, 2) – Baadur Zsobava (grúz, 2661, 2)

Alekszej Goganov (orosz, 2600, 2) – Ivan Saric (horvát, 2650, 2)

Alexander Ipatov (török, 2648, 2) – Ante Brkic (horvát, 2)

Daniil Dubov (orosz, 2644, 2) – Kaido Kulaots (észt, 2566, 2)

Mircea-Emilian Parligras (román, 2599, 2) – Jevgenyij Romanov (orosz, 2641, 2)

Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2562, 2) – Berkes Ferenc (magyar, 2636, 2)

Robert Hovhanniszjan (örmény, 2632, 2) – Manuel Petroszjan (örmény, 2480, 2)

Zurab Sturua (grúz, 2548, 2) – Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2628, 2)

Jevgenyij Najer (orosz, 2681, 1,5) – Prohászka Péter (magyar, 2593, 1,5)

Enver Berisha (koszovói, 2097, 1) – Antal Gergely (magyar, 2539, 1)

Berkes,F (2636) - Deac,B (2501)
Vezérgyalog megnyitás [A45]

1.d4 Hf6 2.Ff4 g6 3.Hc3 d5 4.e3 Fg7 5.Hb5 Ha6 6.h3 c6 7.Hc3 Hc7 8.Fd3

A tavalyi berlini villám-világbajnokságon Levon Aronjan a 8.Hf3 0-0 9.Fd3 Hd7 10.0-0 Be8 11.e4 dxe4 12.Fxe4 He6 13.Fe3 folytatásban nem tudott előnyt elérni Peter Szvidlerrel szemben.

8...He6 9.Fe5 Hd7 10.Fxg7 Hxg7 11.Hf3 Vb6 12.Bb1 0-0 13.0-0 Hf6 14.Be1 Hf5 15.b4 Hd6 16.b5 Vc7 17.bxc6 Vxc6 18.Bb3 Vc7 19.He5 Fe6 20.He2 Fd7 21.Hf4 Fa4 22.Bb1 Bac8 23.Bc1 Va5 24.h4 Bc7 25.Vf3

25...Fxc2 26.Fxc2 Bxc2 27.Bxc2 Vxe1+ 28.Kh2 Va5 29.h5 Hde4 30.hxg6 hxg6 31.Vh3 Va4

32.Hfxg6! Kg7?

A román titán a 32...fxg6 33.Ve6+ Kh8 34.Bc7 Vd1 folytatásban kiharcolhatta volna a döntetlent.

33.Hxe7 Hd6?

Azonnal vesztett. A 33...Vxc2 34.Hf5+ Kg8 35.Vh6 Hg4+ 36.Hxg4 Vc7+ 37.g3 f6 38.Vg6+ Kh8 39.f3 Hg5 40.Hh4 folytatás is már nagymesterünk sikerét ígérte.

34.Vg3+ és sötét feladta

Prohászka,P (2593) - Vallejo Pons,F (2700)
Vezérgyalog megnyitás [A46]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.g3 d5 4.Fg2 b5 5.0-0 Hbd7 6.Ff4 Fb7 7.Hbd2 c5 8.c3 Fe7 9.a4 cxd4 10.cxd4 Fa6 11.Bc1 bxa4 12.Fc7 Vc8 13.Fd6 Vb7 14.Fxe7 Kxe7 15.Vxa4 Bhc8 16.Bxc8 Bxc8 17.Be1 Vc6 18.Va1 Vb6 és döntetlen

Antal,G (2539) - Ipatov,A (2648)
Glek-változat [C47]

1.e4 e5 2.Hc3 Hf6 3.g3 d5 4.exd5 Hxd5 5.Fg2 Hxc3 6.bxc3 Fc5 7.Hf3 Hc6 8.0-0 0-0 9.d3 Fg4 10.Ve1 f6 11.Bb1 Vd7 12.Hd2 Fh3 13.Fxh3 Vxh3 14.Ve4 Fb6 15.Hc4 Ve6 16.Bb5 Bad8 17.a4 f5 18.Ve2 Bde8 19.Be1 e4 20.Ff4 Vf7 21.Vd2 h6

22.h4

Számításba jött a 22.a5 a6 23.Bxb6 cxb6 24.Hd6 Vd5 25.Hxe8 Bxe8 26.axb6 folytatás világos jobb esélyeivel.

22...a6?! 23.Bbb1 Be6 24.d4 g5!?

Az egykori junior világbajnok taktikai síkra terelte a partit.

25.d5

A török sakkozónak a 25.hxg5 hxg5 26.Fxg5 Vh5 27.Ff4 Ha5 28.Hxb6 Bxb6 29.Bxb6 cxb6 30.Fg5 Hc4 31.Vf4 Kg7 32.d5 változatban bizonyítania kellett volna, hogy a gyalogáldozatért elegendő-e az ellenjátéka.

25...Bg6 26.h5 Bg7 27.He5?

Vége a szép álmoknak, vesztőlépés. 27.Fd6 Bd8 28.Bed1 Vxh5 (28...Fa7 29.Bxb7 Vxh5 30.dxc6 Bxd6 31.Hxd6 Fxf2+ 32.Kxf2 Vh2+ 33.Ke3 Vxg3+ 34.Kd4 Vxd6+ 35.Ke3) 29.dxc6 bxc6 30.Ve1 Fa7 31.Fe5 Fxf2+ 32.Kxf2 Vh2+ 33.Ke3 f4+ 34.gxf4 gxf4+ 35.Fxf4 Vh3+ 36.Kxe4 bonyodalmakban a világos király eltáncolhat a fenyegetések elől. Időzavarban természetesen nehéz végigszámolni a lehetőségeket.

27...Vxh5 28.dxc6 gxf4 29.Vxf4 bxc6 30.a5 Fc5 31.Hxc6

31...Fxf2+! 32.Vxf2 f4 33.Bb8 Bxg3+ 34.Kf1 Bxb8 35.Hxb8 Bf3 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

 

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog