Help Sales ÁSZF

Az Eb-n az utolsó forduló dönt az érmek és a továbbjutó helyek sorsáról

Címkék: Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba

A Jerevánban zajló XV. Európa-bajnokság tízedik fordulójában Balogh Csaba remizett a két évvel korábbi Európa-bajnok orosz Dmitrij Jakovenkóval. Nagymesterünk kecsegtető pozíciót ért el, az orosz sakkozó örülhetett a fél pontnak. Almási Zoltán sötéttel játszva a román Vlad-Cristian Jianuval osztozott meg a ponton. Polgár Judit elszenvedte második vereségét, az örmény  Samvel Ter-Sahakjantól kapott ki. Balogh Csabának 6,5, Almási Zoltánnak 6, Polgár Juditnak 5,5 pontja van. Az éllovas orosz Alekszander Motiljev újabb győzelemmel egypontos előnnyel várhatja a befejező játéknapot, öten követik őt 7,5 pontot gyűjtve. A viadalról huszonhárman vívják ki a jogot a jövő évi Világkupán való részvételre. Az utolsó fordulót magyar idő szerint 11 órától játsszák.

A befejező játéknap előtt még mindig sokan pályáznak a Világkupán való részvételi jogot jelentő 23 helyre. Folyik a számolgatás is, hogy kinek mennyire kedvező a mezőny- értékszáma, hiszen ez dönti el az esetleges holtversenyeket.

Balogh Csaba a mai tízedik fordulóban a két évvel korábbi kontinensbajnok orosz Dmitrij Jakovenkóval vívott érdekes csatát. A szicíliai védelem schweningeni változatában Csaba érdekes elgondolással meglepte ellenfelét, aki 19…d5 elsietett lépésével hátrányba került Nagy kár, hogy nagymesterünk nem vette észre a 24.Vd3 lehetőséget. Csaba kis előnye már kevés volt az egész pont megszerzéséhez. Kedvező a párosítása az utolsó fordulóban, nyeréssel reális az esélye a továbbjutásra. A grúz Alekszandre Qasasvili kilenc fordulóban elért eredménye nagymesteri normát ért!

A román Vlad-Cristian Jianu láthatóan csak a döntetlen elérésére törekedett Almási Zoltánnal szemben. Zoltán többször is elkerülte a lépésismétléses remit, de nem tudta áttörni világos védőállását.

Polgár Judit elszenvedte második vereségét. Az örmény Samvel Ter-Sahakjannal a szicíliai védelem egyik divatos változatában csatázott. A hosszas elméleti változat végén egyenlő esélyű végjáték jött létre, ahol azonban Judit hibázott. Az örmény sakkozó c szabadgyalogja gyors előrenyomulása tisztet nyert, s ez eldöntötte a parti sorsát.

Egy pontra növelte előnyét az orosz Alekszander Motiljev, hetedik győzelmét az izraeli ILia Szmirinnel szemben érte el. Öt fős az üldözőboly, az érmek sorsa az utolsó játéknapon dől el.  

 

Az élmezőnyben a 10. forduló eredményei:

Alekszander Motiljev (orosz, 2656, 7,5) – Ilia Szmirin (izraeli, 2644, 7) 1 – 0

Dragan Solak (török, 2610, 7) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2713, 6,5) döntetlen

Igor Liszij (orosz, 2655, 6,5) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2712, 6,5)

David Navara (cseh, 2700, 6,5) – Milos Perunovic (szerb, 2617, 6,5) 1 – 0

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2641, 6,5) – Vlagyimir Akopjan (örmény, 2682, 6,5)  1 - 0

Jevgenyij Najer (orosz, 2633, 6,5) – Viktor Laznicka (cseh, 2681, 6,5) döntetlen

Hrant Melkumjan (örmény, 2613, 6,5) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2676, 6,5) döntetlen

Ivan Saric (horvát, 2661, 6,5) – Szergej Grigorjanc (orosz, 2574, 6,5) 1 – 0

Ivan Popov (orosz, 2650, 6) – Pavel Eljanov (ukrán, 2723, 6) 0 – 1

Balogh Csaba (magyar, 2651, 6) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2723, 6) döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2709, 6) – Ludvig Jon Hammer (norvég, 2647, 6) 1 – 0

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2706, 6) – Constantin Lupulescu (román, 2643, 6) 0 – 1

Makszim Matlakov (orosz, 2695, 6) – Vlagyimir Potkin (orosz, 2625, 6) döntetlen

Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 6) – Dariusz Swiercz (lengyel, 2631, 6) 1 – 0

Alekszej Drejev (orosz, 2679, 6) – Vladiszlav Artemijev (orosz, 2621, 6) döntetlen

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2671, 6) – Benjamin Bok (holland, 2575, 6) döntetlen

Viorel Iordachescu (moldáviai, 2583, 6) – Mateusz Bartel (lengyel, 2662, 6) döntetlen

Szanan Szjugirov (orosz, 2653, 6) - Alekszandre Qasasvili (grúz, 2378, 6) döntetlen

Baris Esen (török, 2563, 6) - Emil Szutovszkij (izraeli, 2652, 6)  döntetlen

Etienne Bacrot (francia, 2739, 5,5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2559, 5,5) 0 – 1

Baadur Zsobava (grúz, 2716, 5,5) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2604, 5,5) 1 – 0

Alekszander Arescsenko (ukrán, 2705, 5,5) – Andrej Zsigalko (fehérorosz, 2603, 5,5) 1 – 0

Vlad-Cristian Jianu (román, 2574, 5,5) – Almási Zoltán (magyar, 2704, 5,5) döntetlen

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2572, 5,5) – Polgár Judit (magyar, 2693, 5,5) 1 – 0

 

Az élmezőny állása:

 

H.

Rajt

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

Perf.

Élő+/-

1

33

Alekszander Motiljev

RUS

2656

8.5

2626

55.5

59.5

7

2897

28.2

2

48

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2641

7.5

2639

56.0

60.0

6

2804

21.5

3

66

Dragan Solak

TUR

2610

7.5

2629

55.0

59.0

5

2786

24.0

4

15

David Navara

CZE

2700

7.5

2598

56.5

61.5

6

2774

9.3

5

31

Ivan Saric

CRO

2661

7.5

2536

49.0

53.5

6

2701

6.0

6

34

Igor Liszij

RUS

2655

7.5

2531

52.5

57.0

5

2709

7.3

7

53

Jevgenyij Najer

RUS

2633

7.0

2649

57.5

62.0

5

2767

18.7

8

62

Hrant Melkumjan

ARM

2613

7.0

2644

58.5

63.0

4

2758

20.2

9

99

David Anton Guijarro

ESP

2559

7.0

2636

52.5

55.5

6

2738

25.4

10

2

Pavel Eljanov

UKR

2723

7.0

2630

55.5

60.5

5

2763

5.5

11

8

Radoslaw Wojtaszek

POL

2713

7.0

2626

63.0

69.0

4

2758

6.1

12

44

Ilia Szmirin

ISR

2644

7.0

2605

58.5

63.5

6

2730

11.8

13

11

Laurent Fressinet

FRA

2709

7.0

2604

54.5

59.5

5

2737

4.1

14

46

Constantin Lupulescu

ROU

2643

7.0

2598

54.0

59.0

5

2723

11.3

15

24

Viktor Laznicka

CZE

2681

7.0

2596

55.5

59.5

4

2727

6.6

16

26

Gabriel Szargiszjan

ARM

2676

7.0

2595

54.5

59.0

4

2725

7.1

17

23

Ivan Cseparinov

BUL

2681

7.0

2591

50.0

55.0

6

2722

5.6

18

63

Arman Pashikjan

ARM

2612

6.5

2622

55.0

60.0

4

2698

12.6

19

3

Dmitrij Jakovenko

RUS

2723

6.5

2621

57.0

61.5

3

2714

-0.6

20

84

Szergej Grigorjanc

RUS

2574

6.5

2612

53.0

58.0

5

2680

15.9

21

57

Vladiszlav Artemijev

RUS

2621

6.5

2605

54.5

58.5

4

2678

9.4

22

21

Alekszander Rjazancev

RUS

2689

6.5

2598

56.5

61.5

5

2690

0.4

23

13

Alekszander Arescsenko

UKR

2705

6.5

2597

52.5

57.0

4

2691

-1.5

24

6

Baadur Zsobava

GEO

2716

6.5

2597

51.5

55.5

5

2685

-3.0

25

59

Milos Perunovic

SRB

2617

6.5

2589

55.0

59.0

6

2672

8.5

26

77

Viorel Iordachescu

MDA

2583

6.5

2586

51.0

55.0

5

2661

12.0

27

17

Makszim Matlakov

RUS

2695

6.5

2582

52.0

56.0

3

2672

-1.9

28

29

Szergej Zsigalko

BLR

2671

6.5

2577

54.5

59.5

3

2669

0.3

29

9

Alekszander Mojszejenko

UKR

2712

6.5

2576

55.0

59.5

5

2674

-4.3

30

22

Vlagyimir Akopjan

ARM

2682

6.5

2575

57.0

61.0

4

2668

-1.2

31

164

Alekszandre Qasasvili

GEO

2378

6.5

2566

50.5

53.5

5

2621

31.7

32

82

Benjamin Bok

NED

2575

6.5

2563

52.5

55.5

5

2636

10.6

33

36

Szanan Szjugirov

RUS

2653

6.5

2559

54.0

58.5

4

2651

1.1

34

39

Balogh   Csaba

HUN

2651

6.5

2556

51.5

55.5

3

2647

0.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

57

14

Almási   Zoltán

HUN

2704

6.0

2558

49.5

54.0

4

2605

-11.5

83

18

 

Polgár   Judit

HUN

2693

5.5

2589

51.5

56.0

3

2609

-10.9

 

Az élmezőnyben az utolsó forduló párosítása:

 

T.

Név

FED

Élő

Pont

-

Pont

Név

FED

Élő

1

David Navara

CZE

2700

Alekszander

RUS

2656

2

Ivan Saric

CRO

2661

VlagyimirFedoszejev

RUS

2641

3

Dragan Solak

TUR

2610

Igor Liszij

RUS

2655

4

Pavel Eljanov

UKR

2723

7

7

Jevgenyij Najer

RUS

2633

5

Radoslaw Wojtaszek

POL

2713

7

7

Hrant Melkumjan

ARM

2613

6

Gabriel Szargiszjan

ARM

2676

7

7

Laurent Fressinet

FRA

2709

7

Ilia Szmirin

ISR

2644

7

7

Ivan Cseparinov

BUL

2681

8

Viktor Laznicka

CZE

2681

7

7

Constantin Lupulescu

ROU

2643

9

David Anton Guirarro

ESP

2559

7

Baadur Zsobava

GEO

2716

10

Dmitrij Jakovenko

RUS

2723

Jurij Kuzubov

UKR

2642

11

Alekszander Mojszejenko

UKR

2712

Jevgenyij Postny

ISR

2635

12

Vlagyimir Potkin

RUS

2625

Alekszander Arescsenko

UKR

2705

13

Vladiszlav Artemijev

RUS

2621

Makszim Matlakov

RUS

2695

14

Alekszander Rjazancev

RUS

2689

Arman Pashikjan

ARM

2612

15

Vlagyimir Akopjan

ARM

2682

Viorel Iordachescu

MDA

2583

16

Milos Perunovic

SRB

2617

Alekszej Drejev

RUS

2679

17

Avetik Grigorjan

ARM

2583

Szergej Zsigalko

BLR

2671

18

Mateusz Bartel

POL

2662

Samvel Ter-Sahakjan

ARM

2572

19

Benjamin Bok

NED

2575

Ildar Hairullin

RUS

2657

20

Szergej Grigorjanc

RUS

2574

Szanan Szjugirov

RUS

2653

21

Mladen Palac

CRO

2561

Vagyim Zvjagincev

RUS

2653

22

Emil Szutovszkij

ISR

2652

Grigorij Oparin

RUS

2526

23

Alekszandre   Qasasvili

GEO

2378

Balogh   Csaba

HUN

2651

24

Anton Korobov

UKR

2719

6

Baris Esen

TUR

2563

25

Szergej Volkov

RUS

2610

6

6

Vlagyimir Malahov

RUS

2717

26

Daniel Fridman

GER

2604

6

6

Jevgenyij Tomasevszkij

RUS

2711

27

Anton Somojev

RUS

2581

6

6

Jurij Krivorucsko

UKR

2706

28

Almási   Zoltán

HUN

2704

6

6

Karen Grigorjan

ARM

2572

 

 

 

 

 

 

 

 

 

41

Polgár   Judit

HUN

2693

Mustafa   Yilmaz

TUR

2557

 

Balogh,Cs (2651) - Jakovenko,D (2723)
Szicíliai védelem [B85]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 Vc7 6.Fe2 a6 7.0-0 Hf6 8.Fe3 Fe7 9.f4 d6 10.Ve1 0-0 11.Kh1 Hxd4 12.Fxd4 b5 13.Vg3 Fb7 14.a3 Bad8 15.Bae1 Bd7 16.Fd3 Be8

 

 

17.a4

Világossal számtalan lépést megjátszottak már. 17.e5; 17.Hd1; 17.Vh3; 17.Be2 lépésekre is számtalan partit találunk.

17...b4 18.Ha2 Va5 19.b3 d5?

A korábbi Európa-bajnok hibázott, Csaba előnybe került.

20.Fxf6 Fxf6

21.e5 Fd8 22.f5 exf5 23.Fxf5 Bde7

 

24.Vh3

Nagymesterünk kiengedte előnyét, szép taktikai megoldással fokozhatta volna esélyét a 24.Vd3 g6? (24...Kh8 25.e6 fxe6 (25...d4 26.Vxd4 fxe6 27.Fe4) 26.Fxh7) 25.e6! fxe6 (25...gxf5 26.exf7+ Kf8 27.Vxf5) 26.Fxg6 d4 27.Fxe8 Bxe8 28.Vxd4 Vg5 29.Bf2  változatban.

24...g6 25.Fd7 Bf8 26.e6 f5 27.Hc1 Vc7 28.Be2 Bg7?!

A világoson mozgó futókat cserélni kellett volna.

29.Hd3 Fe7

30.Ve3 a5 31.Vd4 Vd6 32.He5 Ff6 33.Bfe1 Be7 34.Vf4 Fxe5 35.Bxe5 Fc8 36.Vd2 d4 37.Bxa5 Fxd7 38.exd7 Bxe1+ 39.Vxe1 Vxd7

40.Vxb4 Be8 41.h3 Vc7 42.Vc4+ Vxc4 43.bxc4 Be2 44.Bd5 Bxc2 45.Bxd4 Kf7 46.a5 Ke6 47.c5 Ba2 48.Bd6+ Ke5 49.a6 Ba5 50.Bd7 Bxa6 51.Bxh7 és döntetlen

 

Ter-Sahakjan,S (2572) - Polgár,J (2693)
Szicíliai védelem [B48]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 e6 5.Hc3 Vc7 6.Fe3 a6 7.Vd2 Hf6 8.0-0-0 Fe7 9.f3 b5 10.g4 Hxd4 11.Fxd4 Fb7 12.g5 Hh5

 

13.Fe5 Vxe5 14.Vxd7+ Kf8 15.Vxb7 Fxg5+

A tavalyi csapat-világbajnokságon az azeri-örmény meccsen, Eltaj Safarli és Szergej Movszeszjan partijában a 15...Bb8 16.Va7 g6 17.Kb1 h6 18.Bd7 Be8 19.gxh6 Bxh6 20.Vxa6 változat világos számára volt előnyös, a parti remi lett.

16.Kb1 Vb8 17.Bd7 Vxb7 18.Bxb7 Ff6 19.a4 Fxc3 20.bxc3 bxa4 21.Fxa6 g5 22.Fb5 Kg7 23.Bd1 Bhb8 24.Bxb8 Bxb8

25.c4 Hf4 26.Kb2 Hg6 27.Ka3 He5

Számításba jött a 27...Ba8 28.Fxa4 (28.c5 He5 29.c6 Bc8) 28...He5 29.Kb4 Hxc4 folytatás.

28.Kxa4 Hxf3?!

29.c5 He5 30.c6 Bc8 31.Bd6 Kf6 32.Kb4 g4 33.Kc5 Ke7 34.Bd1 h5 35.Kb6 Bb8+ 36.Kc5 Bc8 37.Kb6 Bb8+

38.Ka6 Hxc6 39.Fxc6 Bb2 40.Fa4 Bb4 41.Fb5 Bxe4

 

42.Bc1

A c gyalog előrenyomulását többé nem lehetett megakadályozni.

42...h4 43.c4 Be2 44.c5 Bxh2 45.c6 Bd2 46.c7 Bd8 47.cxd8V+ Kxd8 48.Fe2 f5 49.Bc4 Kd7 50.Fxg4 fxg4 51.Bxg4 Kc6 52.Ka5 és sötét feladta

 

Jianu,V (2574) - Almási,Z (2704)
Angol megnyitás [A14]

1.Hf3 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.b3 Fe7 5.Fg2 0-0 6.0-0 c5 7.Fb2 Hc6 8.e3 b6 9.Hc3 dxc4 10.bxc4 Fb7 11.Ve2 Vc7 12.Bfd1 Bad8 13.Bac1 a6 14.d3 Bd7 15.a3 Ha5 16.Fa1 Hb3 17.Bb1 Hxa1 18.Bxa1 Bb8 19.Bab1 Fc6 20.Bb3 Bdd8 21.Bdb1 Hd7 22.He1 Fxg2 23.Kxg2 Ff6 24.He4 Fe7 25.Hc3 He5 26.Kg1 Ff6 27.He4 Fe7 28.Hc3 Ff6 29.He4 Fe7 30.Hc3 Bb7 31.f4 Hc6 32.Bc1 Vb8 33.Bcb1 Vc7 34.Bc1 Bdb8 35.Hf3 b5 36.cxb5 axb5 37.He4

37...c4 38.dxc4 Ha5 39.Bbc3 bxc4 40.He5 Bb2 41.B1c2 Bxc2 42.Vxc2 Ff6 43.Hxf6+ gxf6 44.Hf3 Bb6 45.Ve4 Bb2 46.Vd4 Kg7 47.g4 Vb6 48.Vxb6 Bxb6 49.Hd2 f5 50.gxf5 exf5 51.Kf2 Bb2 52.Ke1 Ba2 53.Hxc4 Hxc4 54.Bxc4

54...Bxh2 55.Bc5 Kg6 56.a4 Ba2 57.a5 f6 58.Kf1 h5 59.Bb5 h4 60.Kg1 h3 61.Bc5 Bg2+ 62.Kh1 Be2 63.a6 Ba2 64.Bc6 Ba3 65.Kh2 Bxe3 66.Bc8 Ba3 67.Ba8 Kh7 68.Ba7+ Kh6 69.Ba8 Kg6 70.Bg8+ Kh5

71.a7 Bxa7 72.Kxh3 Ba3+ 73.Kg2 Kh6 74.Kf2 Ba7 75.Kf3 Bg7 76.Bxg7 Kxg7 77.Kf2 Kf7 78.Ke3 Kg6 79.Kf3 Kh6 80.Kf2 Kg7 81.Kf3 Kf7 82.Ke3 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog