Help Sales ÁSZF

Az Eb-n az orosz Jevgenyij Najer félpontos előnnyel várhatja a befejező játéknapot

Címkék: Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem

A Jeruzsálemben zajló Európa-bajnokság utolsó fordulója előtt az orosz Jevgenyij Najer vezet félpontos előnnyel. A tízedik játéknapon Najer az ukrán Anton Korobovot győzte le, a cseh David Navara csak remizett az orosz Szanan Szjugirovval. Bánusz Tamás kedvezőbb állásból remizett a cseh Zbynek Hracekkel, Erdős Viktor az izlandi Gudmundur Kjertansson hathatós segítségével megmenekült második vereségétől. Az Eb-ről huszonhárman kvalifikálják magukat az idei Világkupára, Balogh Csaba a tavalyi kontinensbajnokságról már kiharcolta a részvételi jogot.

 

A kontinensbajnokságon fordulóról-fordulóra változik az éllovas(ok) személye. A befejező forduló előtt a rajtlistán csak 37. orosz Jevgenyij Najer vezet félpontos előnnyel. A tavalyi Eb-n diadalmaskodott Alekszandr Motiljev is az utóbbi években szekundánsként jeleskedett az orosz válogatott mellett, Najer az elmúlt három sakkolimpián aranyérmet szerzett női csapatnak segített.

Najer az ukrán Anton Korobovot győzte le, a szicíliai védelem ritkább változatával ellenfele nem tudta meglepni, a kritikus állásban Korobov nagyot hibázott. A holtversenyben vezető trió harmadik tagja, a cseh David Navara az orosz Szanan Szjugirovval remizett, az orosz Denisz Hiszmatullin társaságában másodikként várhatja a vasárnapi utolsó fordulót.

A versenykiírás szerint a továbbjutást jelentő helyeken előálló holtversenyt is a performance-pontszám dönti el, a vasárnapi játéknap előtt a matematika is főszereplővé válik, huszonhárman kvalifikálják magukat a szeptember 10-én Bakuban kezdődő 128 résztvevős, kieséses rendszerű Világkupára. Európából negyvenhatan játszhatnak, a tavalyi Eb-ről huszonhárman már kvalifikálták magukat.

 

Hely.

Rajt

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

33

Alekszander Motiljev

RUS

2656

9.0

2633

69.0

74.0

2

99

David Anton Guijarro

ESP

2559

8.0

2644

65.0

69.0

3

48

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2641

8.0

2642

68.0

72.5

4

66

Dragan Solak

TUR

2610

8.0

2632

67.5

71.5

5

2

Pavel Eljanov

UKR

2723

8.0

2630

68.5

73.5

6

46

Constantin Lupulescu

ROU

2643

8.0

2606

67.5

73.0

7

15

David Navara

CZE

2700

8.0

2604

72.0

77.5

8

31

Ivan Saric

CRO

2661

8.0

2546

63.5

68.5

9

34

Igor Liszij

RUS

2655

8.0

2539

64.5

69.5

10

62

Hrant Melkumjan

ARM

2613

7.5

2651

69.5

74.5

11

8

Radoslaw Wojtaszek

POL

2713

7.5

2625

74.5

80.5

12

3

Dmitrij Jakovenko

RUS

2723

7.5

2623

68.0

73.0

13

57

Vladiszlav Artemijev

RUS

2621

7.5

2614

65.0

70.0

14

44

Ilia Szmirin

ISR

2644

7.5

2612

70.5

76.0

15

11

Laurent Fressinet

FRA

2709

7.5

2612

68.5

74.5

16

26

Gabriel Szargiszjan

ARM

2676

7.5

2607

66.0

70.5

17

13

Alekszander Arescsenko

UKR

2705

7.5

2600

63.5

68.5

18

59

Milos Perunovic

SRB

2617

7.5

2598

65.5

70.5

19

23

Ivan Cseparinov

BUL

2681

7.5

2597

63.0

68.0

20

77

Viorel Iordachescu

MDA

2583

7.5

2596

63.0

68.0

21

29

Szergej Zsigalko

BLR

2671

7.5

2578

67.0

72.5

22

89

Samvel Ter-Szahakjan

ARM

2572

7.5

2558

62.0

66.5

23

39

Balogh   Csaba

HUN

2651

7.5

2539

63.0

67.5

 

A mai játéknapon nagymestereink remiztek. Bánusz Tamás állása reményt adott, de kimaradt az előrelépést jelenthető esély. Erdős Viktor az Eb hajrájában próbált erősíteni, tegnapi váratlan veresége után csak újabb izlandi ellenfele, Gudmundur Kjertansson hathatós segítségével menekült meg második vesztésétől.

 

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Jevgenyij Najer (orosz, 2634, 7) – Anton Korobov (ukrán, 2687, 7)  1 - 0

Szanan Szjugirov (orosz, 2678, 6,5) – David Navara (cseh, 2735, 7)  döntetlen

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2653, 6,5) – Pavel Eljanov (ukrán, 2727, 6,5)  1 - 0

Jan Nepomjacsij (orosz, 2714, 6,5) – Ivan Popov (orosz, 2639, 6,5)  döntetlen

Ilia Iljusenok (orosz, 2450, 6,5) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2668, 6,5)  döntetlen

Andrej Volokityin (ukrán, 2646, 6,5) – Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 6,5)  döntetlen

Maxim Rodhstein (izraeli, 2660, 6,5) – Mateusz Bartel (lengyel, 2631, 6,5)  döntetlen

Etienne Bacrot (francia, 2711, 6) – Robert Kempinski (lengyel, 2625, 6)  döntetlen

Emil Szutovszkij (izraeli, 2626, 6) – Makszim Matlakov (orosz, 2695, 6)  0 - 1

Jevgenyij Romanov (orosz, 2625, 6) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2695, 6)  döntetlen

Ivan Cseparinov (ukrán, 2681, 6) – Ivan Bukavsin (orosz, 2622, 6)  1 - 0

Borisz Gracsev (orosz, 2670, 6) – Alekszander Zubov (ukrán, 2607, 6)  döntetlen

Alekszandr Simanov (orosz, 2594, 6) – Viktor Laznicka (cseh, 2670, 6)  0 - 1

Alexander Ipatov (török, 2592, 6) – Jurij Kozibov (ukrán, 2667, 6)  döntetlen

Juri Vovk (ukrán, 2588, 6) – David Howell (angol, 2663, 6)  1 - 0

Zbynek Hracek (cseh, 2631, 5,5) – Bánusz Tamás (magyar, 2582, 5,5)  döntetlen

Erdős Viktor (magyar, 2615, 5) – Gudmundur Kjertansson (izlandi, 2484, 5)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

 

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

37

GM

Jevgenyij Najer

RUS

2634

8.0

2634

57.5

62.0

2

1

GM

David Navara

CZE

2735

7.5

2639

60.0

65.0

3

28

GM

Denisz Hiszmatullin

RUS

2653

7.5

2537

53.0

57.5

4

11

GM

Anton Korobov

UKR

2687

7.0

2646

58.5

63.0

5

71

GM

Yuti Vovk

UKR

2588

7.0

2646

56.0

59.5

6

4

GM

Jan Nepomnjacsij

RUS

2714

7.0

2640

59.0

64.5

7

22

GM

Alekszandr Motiljev

RUS

2665

7.0

2624

58.0

62.5

8

33

GM

Andrej Volokityin

UKR

2646

7.0

2616

58.0

62.5

9

7

GM

Makszim Matlakov

RUS

2695

7.0

2610

53.0

58.5

10

13

GM

Szanan Szjugirov

RUS

2678

7.0

2605

54.0

58.5

11

128

Ilia Iljusenok

RUS

2450

7.0

2591

55.0

58.5

12

20

GM

Gabriel Szargiszjan

ARM

2668

7.0

2588

58.0

63.0

13

39

GM

Mateusz Bartel

POL

2631

7.0

2588

55.0

59.0

14

19

GM

Viktor Laznicka

CZE

2670

7.0

2583

51.0

56.0

15

35

GM

Ivan Popov

RUS

2639

7.0

2573

57.0

61.0

16

12

GM

Ivan Cseparinov

BUL

2681

7.0

2572

50.0

54.0

17

26

GM

Maxim Rodhstein

ISR

2660

7.0

2567

55.0

59.5

18

92

GM

Emre Can

TUR

2555

7.0

2440

48.0

52.0

19

84

GM

Hannes Stefansson

ISL

2573

6.5

2658

55.5

59.5

20

67

GM

Alexander Ipatov

TUR

2592

6.5

2631

55.5

58.5

21

3

GM

Pavel Eljanov

UKR

2727

6.5

2622

60.0

65.5

22

60

GM

Alekszej Goganov

RUS

2605

6.5

2617

55.5

59.5

23

8

GM

Alekszander Mojszejenko

UKR

2695

6.5

2608

55.5

58.0

24

5

GM

Etienne Bacrot

FRA

2711

6.5

2595

54.5

59.5

25

30

GM

Ilia Szmirin

ISR

2650

6.5

2592

57.0

62.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

76

77

GM

Bánusz   Tamás

HUN

2582

6.0

2472

48.5

52.0

82

54

GM

Erdős Viktor

HUN

2615

5.5

2607

56.5

61.0

 

Az élcsoportban a vasárnapi utolsó forduló párosítása:

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2653, 7,5) – Jevgenyij Najer (orosz, 2634, 8)

David Navara (cseh, 2735, 7,5) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 7)

Mateusz Bartel (cseh, 2631, 7) – Jan nEpomnjacsij (orosz, 2714, 7)

Makszim Matlakov (orosz, 2695, 7) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2660, 7)

Anton Korobov (ukrán, 2687, 7) – Andrej Volokityin (ukrán, 2646, 7)

Ivan Popov (orosz, 2639, 7) – Szanan Szjugirov (orosz, 2678, 7)

Viktor Laznicka (cseh, 2670, 7) – Yuri Vovk (ukrán, 2588, 7)

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2668, 7) – Emre Can (török, 2555, 7)

Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 7) – Ilia Iljusenok (orosz, 2450, 7)

Pavel Eljanov (ukrán, 2727, 6,5) – Jevgenyij Romanov (orosz, 2625, 6,5)

Nils Grandelius (svéd, 2609, 6,5) – Etienne Bacrot (francia, 2711, 6,5)

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2695, 6,5) – Alekszander Zubov (ukrán, 2607, 6,5)

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2692, 6,5) – Alekszej Goganov (orosz, 2605, 6,5)

Tamir NAbaty (izraeli, 2585, 6,5) – Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2677, 6,5)

Hannes Stefansson (izlandi, 2573, 6,5) – Borisz Gracsev (orosz, 2670, 6,5)

Bánusz Tamás (magyar, 2582, 6) – Alekszej Drejev (orosz, 2643, 6)

Danny Raznikov (izraeli, 2494, 5,5) – Erdős Viktor (magyar, 2615, 5,5)

 

Hracek,Z (2631) - Bánusz,T (2582)
Szláv védelem [D11]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.g3 Fg4 5.He5 Ff5 6.cxd5 cxd5 7.Hc3 Hc6 8.f3 Bc8 9.g4 Fd7 10.Hxd7 Hxd7 11.h4

A d5 gyalog tabu, 11.Hxd5-re 11...e6 12.Hc3 Vh4+ 13.Kd2 Hxd4 sötét döntő előnyével jönne.

11...e6 12.e3 Fe7 13.h5 Fh4+ 14.Ke2 h6 15.f4 Fe7 16.Kf2 Fb4

Jobb volt a 16...Ha5 17.Kg2 0-0 18.Fd3 Hc4 folytatás.

17.He2?! Ha5 18.Hg3 Hc4 19.Fd3 Fe7 20.b3 Hd6 21.Kg2 Hf6

Bánusz Tamás kedvező esélyével nem tudott élni.

22.Vf3 Va5 23.Bd1 Kd7 24.Fd2 Va3

25.e4 dxe4 26.Hxe4 Hfxe4 27.Fxe4 Hxe4 28.Vxe4 Bhd8 29.f5

Figyelmet érdemelt a 29.Vxb7+ Ke8 30.Bdc1 Bxc1 31.Fxc1 Va5 32.Vc6+ Kf8 33.Fe3 változat.

29...Va6 30.Ff4 Ke8 31.Be1 Vc6 32.fxe6

32...Bxd4 33.Vxc6+ Bxc6 34.exf7+ Kxf7 35.Kg3 Ff6 36.Bac1 Bxc1 37.Fxc1 Bd3+ 38.Fe3 Fg5 39.Kf3 Ke6 40.Ke4 Bxe3+ 41.Bxe3 Fxe3 42.Kxe3 Ke5 43.b4 b5 és döntetlen

 

Erdős,V (2615) - Kjartansson,G (2484)
Katalán megnyitás [E09]

1.Hf3 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Fg2 Fe7 5.0-0 c6 6.d4 Hbd7 7.Vc2 0-0 8.Hbd2 b6 9.e4 dxc4 10.Hxc4 Fb7 11.e5 Hd5 12.h4 h6 13.Ve4 b5 14.Ha3 a6 15.Vg4 Kh7 16.Be1 c5 17.Hc2 Bc8 18.Hh2 cxd4 19.Hxd4 Hc5 20.Fd2 f5 21.Ve2?

A 21.exf6 Hxf6 22.Hxe6 Hxg4 23.Hxd8 Fxg2 24.Bxe7 Bfxd8 25.Fa5 Fh3 26.Fxd8 Bxd8 27.Hxg4 Fxg4 28.Bc1 Bd5 folytatás egyenlő esélyt adott volna.

21...Vb6 22.Bad1?

22...He4 23.Fa5 Vxa5 24.Hxe6 Vb6 25.Hxf8+ Bxf8 26.Hg4

 

26...Hxg3! 27.Vc2 Hf4

Az izlandi nagymester döntő előnyhöz jutott volna a 27...Hb4 28.Vb1 Fxg2 29.Kxg2 Hh5 30.Kf1 Vc6 31.Hf6+ Fxf6 32.Vxf5+ g6 33.Vd7+ Fg7 változatban.

28.Fxb7 Hge2+ 29.Bxe2 Vxb7 30.He3 Vf3 31.Bed2 Fxh4

Ismét kimaradt a 31...Hh3+ 32.Kh2 Fxh4 33.Hg2 Fxf2 34.Vd3 Fg3+ 35.Kh1 Vxd3 36.Bxd3 Hf2+ 37.Kg1 Hxd3 38.Bxd3 Fxe5 sima nyerés.

32.Kh2? Fxf2

Jobb volt a 32...Hh3 33.Hg2 Fxf2 34.Vd3 Fg3+ 35.Kh1 Vxd3 36.Bxd3 Hf2+ folytatás.

33.Bxf2 Vh3+ 34.Kg1 Vxe3 35.Kh1 Vh3+ 36.Kg1 Ve3

Figyelmet érdemelt a 36...Vg4+ 37.Kh1 Vh5+ 38.Bh2 Vf3+ 39.Kg1 Hh3+ 40.Bxh3 Vxh3 folytatás.

37.Kh1 Vxe5!? 38.Bdf1 g5 39.Bd1 Bf7 40.Bd8?

 

40...Ve1+ 41.Kh2 He6?!

A sokadik nyerés is kimaradt a 41...g4 42.Bxf4 (42.Bd7 g3+ 43.Kxg3 Ve3+ 44.Bf3 Hh5+ 45.Kh2 Ve5+ 46.Kh3 Bxd7) 42...Vh4+ 43.Kg1 Vg3+ változatban.

42.Be8 Ve5+ 43.Kg1 Vg3+ 44.Kf1 Vh3+ 45.Kg1 Vg4+ 46.Kf1 Hg7?! 47.Vb3 Vh5?

48.Bh2! Vxh2 49.Vxf7 Vxb2 50.Be7 Vc1+ 51.Kf2 Vc5+ 52.Ke1 Vc3+ 53.Kf2 Vd4+ 54.Ke1 Vc3+ 55.Kf2 Vd2+ 56.Kf1 Vd3+ 57.Kf2 Vd4+ 58.Ke1 Vb4+ 59.Kf2 Vf4+ 60.Kg2 Vd2+ 61.Kf1 Vd1+ 62.Kf2 Vc2+ 63.Ke1 Vc3+ és döntetlen

 

Najer,E (2634) - Korobov,A (2687)
Szicíliai védelem [B29]

1.e4 c5 2.Hf3 Hf6 3.e5 Hd5 4.Hc3 Hxc3 5.dxc3 Hc6 6.Ff4 e6 7.Fc4 h6 8.Ve2 Vc7 9.Fg3 b6 10.0-0-0 Fb7 11.Bd2 0-0-0 12.Bhd1 Kb8 13.Fa6 Fe7 14.h4 Ka8 15.Kb1 Vc8 16.Fxb7+ Vxb7 17.h5 Bhg8

18.Ve4 f5 19.exf6 Fxf6 20.Fd6 Bge8 21.Bd3 e5 22.a4 Be6 23.Hd2 Bde8 24.f3 Ha5 25.b4 Vxe4 26.Hxe4 Hc4 27.Ka2 Bc8 28.bxc5 bxc5 29.Fxc5 Bb8?

Hátrányosabb állásban Anton Korobov nagyot hibázott.  

 

 

30.Bb1 Bxb1 31.Kxb1 Ba6 32.Ka2 d6 33.Fxd6 Bxa4+ 34.Kb3 Hb6 35.Ff8 Ba1 36.c4 Bb1+ 37.Ka2 Bh1 38.c5 Hc4 39.c6 Kb8 40.Bc3 és sötét feladta. Najer válogathatott a nyerések között. 40.Bd7 még meggyőzőbb volt.

 

Szjugirov,S (2678) - Navara,D (2735)
Grünfeld védelem [D83]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.Ff4 Fg7 5.e3 0-0 6.Bc1 Fe6 7.cxd5 Hxd5 8.Hxd5 Fxd5

A változatban a 8...Vxd5 9.a3 Va5+ 10.Vd2 Vxd2+ 11.Kxd2 c6 12.Fc4 Fxc4 13.Bxc4 Hd7 a legnépszerűbb.

9.Fxc7 Vd7 10.Fg3 Hc6 11.He2 e5 12.dxe5 Hxe5 13.Hc3

Számításba jött a 13.Fxe5 Fxe5 14.Bc5 Bad8 15.e4 Ve7 16.Bxd5 Bxd5 17.exd5 Fxb2 18.Vd3 Vc5 19.g3 Be8 20.Kd1 Be5 folytatás.

13...Bac8 14.e4 Fe6 15.Vxd7 Hxd7 16.Fe2 Hc5 17.0-0 Fxc3 18.Bxc3 Hxe4 19.Bxc8 Bxc8 20.Ff4

20...Fxa2 21.Ba1 Fc4 22.Fxc4 Bxc4 23.Bxa7 Hc5 24.Fe3 Kg7 25.h3 h5 26.Ba5 He6 27.Bb5 Bc7 28.g4 hxg4 29.hxg4 Bd7 30.Kg2 Hd4 31.Bb6 Hc6

32.Kg3 f6 33.g5 fxg5 34.Fxg5 Kf7 35.b4 He7 36.Fxe7 Bxe7 37.Kf4 Kg7 38.Kg5 Be5+ 39.Kg4 Be7 40.f4 Bd7 41.Kf3 Be7 42.Kg4 Bd7 43.Kf3 Be7 44.Kg4 Bd7 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Férficsapatunk bravúros győzelmet ért el, női együttesünk 2-2-öt játszott a franciákkal
2021. 11. 15.

 Férfi válogatottunk 3-1-re legyőzte Szlovéniát, női együttesünk 3-1-re kikapott a lengyel csapattól
2021. 11. 14.

A 23. csapat Európa-bajnokságon válogatottjaink magabiztos győzelmekkel rajtoltak
2021. 11. 13.

A csapat Európa-bajnokságon a címvédő orosz válogatottak vezetik a rajtlistákat
2021. 11. 11.

Az ukrán Sevcsenko győzött a "rigai varázsló", Mihail Tal emlékére rendezett villámversenyen
2021. 11. 10.

Firouzja szenzációs sikere, tornagyőztesként, Caruana ezüstérmesként lett világbajnokjelölt
2021. 11. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog