Help Sales ÁSZF

Az Eb-n Almási Zoltán nyerést hagyott ki, fél pont a hátránya a vezető duóval szemben

Címkék: Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba

A lengyelországi Legnicában zajló Európa-bajnokság ötödik fordulójában Almási Zoltán a mesternégyessel rajtoló ukrán Alekszander Mojszejenkóval remizett. Nagymesterünk túljátszotta ellenfelét, többször is nyerést hagyott ki. Az osztrák David Shengelia legyőzte az ukrán Alekszander Arescsenkót, holtversenyben az élen áll, Almási vezeti a 4 pontosok 19 fős mezőnyét. Berkes Ferenc ismét túlórázott, 114 lépés után egyezett meg döntetlenben az orosz Szergej Volkovval. 17 lésben ért véget Balogh Csaba partija. Papp Gábor, Fodor Tamás és Antal Tibor Kende győzött, Ruck Róbert remizett, Pap Gyula vereséget szenvedett.

 

A négyes nyerősorozattal rajtoló ukrán Alekszander Mojszejenko nagy szerencsével megmenekült a vereségtől Almási Zoltánnalvívott csatájában. Nagymesterünk túljátszotta ellenfelét, akinek királya anyagi hátrány mellett még veszélyes zónába is keveredett. Az időzavar izgalmai azonban sok energiát emésztettek fel, Zoli látszólag oly könnyű nyerést hagyott ki kétszer is, még a bástyavégjátékban is nyerőesélyes volt, de a végállásban hiába volt az ukránnak két gyaloggal kevesebbje, megmenekült a vereségtől.

Ezúttal Berkes Ferenc a védekező fél volt, az orosz Szergej Volkovval szemben „kitartotta” gyaloghátrányos bástyavégjátékát, 114 lépést követően kötöttek békét. Balogh Csaba sötéttel mindössze 17 lépésben remizett.

Sakkozóink az ötödik játéknapon három nyerést könyvelhettek el, Papp Gábor, Fodor Tamás és Antal Tibor Kende fogadhatta ellenfeleik gratulációit. Ruck Róbert lengyel sakkozóval remizett, Pap Gyula görögtől kapott ki.

A félpontos előnnyel vezető osztrák David Shengelia és Mojszejenko mögött tizenkilenc főből áll az üldözőboly, amelynek éllovasa Almási Zoltán. A május 1-től érvényes ranglistához képest a naponta számolt virtuális rangsorban Almási 34 helyet javítva, + 23,8 Élő-ponttal a 26. 2718.8 ponttal.

 

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Almási Zoltán (magyar, 2695, 3,5) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2698, 4) döntetlen

David Shengelia (osztrák, 2546, 3,5) – Alekszander Arescsenko (ukrán, 2709, 3,5) 1 - 0

Jevgenyij Romanov (orosz, 2640, 3,5) – Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2700, 3,5) döntetlen

Ildar Hairullin (orosz, 2657, 3,5) – Vladiszlav Tkacsijev (francia, 2632, 3,5) döntetlen

Alekszej Drejev (orosz, 2654, 3,5) – Alekszandr Simanov (orosz, 2639, 3,5) döntetlen

Rauf Mamedov (azeri, 2649, 3,5) – Alekszander Halifman (orosz, 2614, 3,5)  döntetlen

Anton Korobov (ukrán, 2705, 3) – Tomi Nyback (finn, 2593, 3,5)  1 - 0

Ivan Popov (orosz, 2620, 3) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2718, 3) döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2702, 3) – Michael Roiz (izraeli, 2617, 3)  1 - 0

Mateusz Bartel (lengyel, 2619, 3) – Baadur Zsobava (grúz, 2702, 3)  döntetlen

Alekszandr Rahmanov (orosz, 2616, 3) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2695, 3)  0 - 1

Szergej Movszeszjan (örmény, 2693, 3) – Zaven Andriszjan (örmény, 2608, 3)  döntetlen

Szergej Volkov (orosz, 2610, 3) – Berkes Ferenc (magyar, 2688, 3)  döntetlen

Dragan Solak (török, 2602, 3) – Balogh Csaba (magyar, 2644, 3)  döntetlen

Pap Gyula (magyar, 2539, 2,5) – Dimitrios Mastrovasilis (görög, 2610, 2,5) 0 - 1

Ruck Róbert (magyar, 2570, 2,5) – Grzegorz Nasuta (lengyel, 2299, 2,5) döntetlen

Papp Gábor (magyar, 2570, 2) -  Georgios Goumas (görög, 2410, 2)  1 - 0

Fodor Tamás (magyar, 2475, 1,5) – Jan Masialkiewicz (lengyel, 2256, 1,5) 1 - 0

Antal Tibor Kende (magyar, 2349, 1) – Ivan Krnic (horvát, 2166) 1 – 0

 

Az élcsoport állása:

1-2. David Shengelia (osztrák) és Alekszander Mojszejenko (ukrán) 4,5 pont

3-21. Almási Zoltán (magyar), Alekszander Halifman (orosz), Pavel Eljanov (ukrán), Jevgenyij Alekszejev (orosz), Ildar Hairullin (orosz), Anton Korobov (ukrán), Vladiszlav Tkacsijev (francia), Borisz Gracsev (orosz), Alekszandr Simanov (orosz), Francisco Vallejo POns (spanyol), Jevgenyij Romanov (orosz), Alekszej Drejev (orosz), Gabriel Szargiszjan (örmény), Rauf Mamedov (azeri), Alekszander Beljavszkij (szlovén), Erwin L’Ami (holland), Vasilios Kotronias (görög), Constantin Lupulescu (román) és Vladiszlav Kovalev (orosz) 4

44. Berkes Ferenc 3,5

48. Balogh Csaba 3,5

79. Papp Gábor 3

115. Ruck Róbert 3

123. Fodor Tamás 2,5

136. Pap Gyula 2,5

217. Antal Tibor Kende 2

 

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2698, 4,5) – David Shengelia (osztrák, 2546, 4,5)

Rauf Mamedov (azeri, 2649, 4) – Anton Korobov (ukrán, 2705, 4)

Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2700, 4) – Erwin L’Ami (holland, 2634, 4)

Alekszandr Simanov (orosz, 2639m 4) – Almási Zoltán (magyar, 2695, 4)

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2695, 4) – Vasilios Kotronias (görög, 2580, 4)

Constantin Lupulescu (román, 2634, 4) – Borisz Gracsev (orosz, 2687, 4)

Vladiszlav Tkacsijev (francia, 2632, 4) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2667, 4)

Alekszander Beljavszkij (szlovén, 2628) – Ildar Hairullin (orosz, 2657, 4)

Alekszander Halifman (orosz, 2614, 4) – Alekszej Drejev (orosz, 2654, 4)

Berkes Ferenc (magyar, 2688, 3,5) – Dragan Solak (török, 2602, 3,5)

Balogh Csaba (magyar, 2644, 3,5) – Tomasz Markowski (lengyel, 2567, 3,5)

Papp Gábor (magyar, 2570, 3) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2719, 3)

Alekszandr Motiljev (orosz, 2669, 3) – Ruck Róbert (magyar, 2570, 3)

Daniel Fridman (német, 2648, 2,5) – Fodor Tamés (magyar, 2475, 2,5)

Lukasz Butkiewicz (lengyel, 2410, 2,5) – Pap Gyula (magyar, 2539, 2,5)

Petényi Tamás (szlovák, 2455, 2) – Antal Tibor Kende (magyar, 2349, 2)

 

Almási,Z (2695) - Mojszejenko,A (2698)
Szicíliai védelem [B30]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 e6 4.0-0 Hge7 5.Be1 Hd4 6.Hxd4 cxd4 7.d3 Hg6 8.Vh5 e5 9.Fc4 Fe7 10.c3 dxc3 11.Hxc3 0-0 12.Fe3 d6 13.d4 Kh8 14.Hd5 f5 15.exf5 Fxf5 16.dxe5 Hxe5 17.Hxe7 Vxe7 18.Fd4 Fg6 19.Ve2 Vh4 20.Fxe5 dxe5 21.Bad1 Bae8 22.Fd5 b6 23.f3 h6 24.Fe4 Fxe4 25.Vxe4 Vg5 26.Bd5 Bf5 27.Bd7 a5 28.Bd6 Bf6 29.Bxf6 Vxf6 30.h3 g5 31.Bc1 Kg7 32.a4 Be7 33.Bc6 Be6 34.Bc8 Be7 35.Vd5 Ve6

 

36.Vd8 e4 37.fxe4 Bd7 38.Vh8+ Kg6 39.Be8 Vf7 40.Bf8 Bd1+ 41.Kh2 Ve6

Zoli válogathatott a nyerések között.

 

42.e5?!

Azonnal befejezte volna a partit 42.Be8, 42...Vd6+ (42...Vf6 43.Bg8+) 43.e5-tel.

42...Kh5 43.Vf6

Kimaradt a 43.Be8 Vc6 44.Bd8 Bxd8 45.Vxd8 Vxa4 46.g4+ Kh4 47.Vd2 nyerés.

43...Vxf6 44.Bxf6 g4 45.Bxb6 gxh3 46.Kxh3 Bd2 47.b4 axb4 48.Bxb4 Bd3+ 49.g3 Be3 50.Bb5 Be4 51.a5 Kg5 52.a6

A bástyavégjáték is nyert a 52.e6+ Kf6 53.g4 Bxe6 54.Bb6 változatban.

52...Ba4 53.e6+ Kf6 54.Be5 Ke7 55.Bh5 Kxe6 56.Bh4 Ba1 57.Bxh6+ Kf5 58.Kg2 Ba3 59.Kf2 Kg4 60.Bd6 Kf5 61.Bb6 Kg4 62.Bd6 Kf5 63.Bc6 Kg4 64.Bf6 Kg5 65.Bd6 Kf5 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog