Help Sales ÁSZF

Az Eb-n a grúz Nana Dzagnidze mesterhármassal az élen

Címkék: Riga Női Európa-bajnokság 2017

A Rigában zajló női Európa-bajnokság harmadik fordulója után  a grúz olimpiai bajnoknő, Nana Dzagnidze mesterhármassal az élen. A játéknapon Papp Petrát győzte le, a francia védelmű partiban Dzagnidze elfogadta a gyalogáldozatot, a játszmát megnyerte. Az élő internetes közvetítés felmondta a szolgálatot, csak a végeredményeket tudjuk. Gara Anita remizett a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovával. Hoang Thanh Trang és Lázárné Vajda Szidónia megszerezte első győzelmét. Gara Tícia a grúz Bela Hotenasvilitől vereséget szenvedett. Dzagnidze mögött huszonöten állnak félpontos hátránnyal.

Riga Női Európa-bajnokság 2017

A kontinensbajnokság harmadik játéknapján két táblán is magyar-grúz párharcra került sor, mindkét játszmában nagymesternőink vereséget szenvedtek. A kettős győzelemmel kezdő Papp Petra a grúz csapat éltáblása, Nana Dzagnidzével szemben kényszerült megadásra. Gara Tícia sötéttel kapott ki Bela Hotenasvilitől, aki a csapat-világbajnokságon két éve Dzagnidze távollétében – második gyermekének adott életet – szenzációs eredményt ért el az első táblán, a grúz női csapat megnyerte a viadalt.   Dzagnidze a mesterhármassal egyedül az élen, huszonöten gyűjtöttek 2,5 pontot.

Az exvilágbajnoknő ukrán Marija Muzicsuk, a kétszeres Európa-bajnok ukrán Natalija Zsukova is sötéttel remizett. A nagy favoritok közük a rajtlistát vezető ukrán Anna Nuzicsuk és az orosz Katyerina Lahno világossal nyert, a két éve világbajnoki döntős Natalija Pogonyina is sikerrel vezette a harmadik akadályt.

Gara Anita a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovával osztozott meg a ponton. Első győzelmét aratta Hoang Thanh Trang és Lázárné Vajda Szidónia. 

Riga Női Európa-bajnokság 2017

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Sarah Hoolt (német, 2398, 2) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2546, 2)  döntetlen

Papp Petra (magyar, 2378, 2) – Nana Dzagnidze (grúz, 2528, 2)  0 - 1

Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2374, 2) – Elisabeth Paehtz (német, 2454, 2)  döntetlen

Marina Brunello (olasz, 2354, 2) – Alisza Galljamova (orosz, 2444, 2) döntetlen

Zeinab Mamedgyarova (azerbajdzsáni, 2322, 2) – Natalija Zsukova (ukrán, 2438, 2)  döntetlen

Ulvijja Fatalijeva (azerbajdzsáni, 2287, 2) – Ekaterina Atalik (török, 2429, 2)  döntetlen

Anna Muzicsuk (ukrán, 2587, 1,5) – Olga Badelka (fehérorosz, 2362, 1,5) 1 - 0

Katyerina Lahno (orosz, 2543, 1,5) – Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2357, 1,5) 1 - 0

Antoaneta Sztefanova (ECU, 2527, 1,5) – Gara Anita (magyar, 2354, 1,5)  döntetlen

Natalija Pogonyina (orosz, 2478, 1,5) – Sophie Milliet (francia, 2352, 1,5)  1 - 0

Bela Hotenasvili (grúz, 2445, 1,5) – Gara Tícia (magyar, 2325, 1,5)  1 - 0

Kubra Ozturk (török, 2261, 1) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2459, 1)  0 - 1

Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2355, 1) – Agnese Lickrastina (lett, 2223, 1)  1 - 0

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

 TB3 

1

4

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2528

3,0

4,0

5,0

2

2

GM

Marija Muzicsuk

UKR

2546

2,5

4,5

6,0

3

20

GM

Natalija Zsukova

UKR

2438

2,5

4,5

6,0

4

31

WGM

Sarah Hoolt

GER

2398

2,5

4,5

5,5

5

22

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2429

2,5

4,5

5,5

6

44

GM

Ketevan Arahamija-Grant

SCO

2374

2,5

4,5

5,5

7

53

FM

Marina Brunello

ITA

2354

2,5

4,5

5,0

8

12

IM

Elisabeth Paetz

GER

2454

2,5

4,5

4,5

9

62

WGM

Zeinab Mamedgyarova

AZE

2322

2,5

4,5

4,5

10

18

IM

Alisza Galljamova

RUS

2444

2,5

4,0

5,0

11

15

WGM

Jovanta Zawadzka

POL

2449

2,5

4,0

5,0

12

66

WGM

Ilze Berzina

LAT

2297

2,5

4,0

4,5

13

1

GM

Anna Muzicsuk

UKR

2587

2,5

3,5

5,0

14

3

GM

Katyerina Lahno

RUS

2543

2,5

3,5

5,0

15

7

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2478

2,5

3,5

5,0

16

8

WGM

Olga Girja

RUS

2470

2,5

3,5

5,0

17

40

IM

Daria Csarocskina

RUS

2381

2,5

3,5

4,5

18

70

WIM

Olvijja Fatalijeva

AZE

2287

2,5

3,5

3,5

19

14

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2452

2,5

3,0

4,5

20

17

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2445

2,5

3,0

4,0

27

42

WGM

Papp Petra

HUN

2378

2,0

5,0

5,0

33

10

GM

Hoang Thang Trang

HUN

2459

2,0

4,0

5,0

50

52

IM

Gara Anita

HUN

2354

2,0

3,0

3,5

55

51

IM

Lázárné Vaja Szidónia

HUN

2355

2,0

4,5

4,5

64

60

WGM

Gara Tícia

HUN

2325

1,5

4,5

4,5

 Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

Nana Dzagnidze (grúz, 2528, 3) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2587, 2,5)

Marija Muzicsuk (ukrán, 2546, 2,5) – Marta Michna (ukrán, 2389, 2,5)

Sarah Hoolt (német, 2398, 2,5) – Katyerina Lahno (ukrán, 2543, 2,5)

Olga Zimina (olasz, 2395, 2,5) – Natalija Pogonyina (orosz, 2478. 2,5)

Olga Girja (orosz, 2470, 2,5) – Evgenyija Ovod (orosz, 2382, 2,5)

Elisabeth Paehtz (német, 2454, 2,5) – Anasztaszia Szavina (orosz, 2378, 2,5)

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2452, 2,5) – Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2374, 2,5)

Daria Csarocskina (orosz, 2381, 2,5) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2449, 2,5)

Meri Arabidze (grúz, 2373, 2,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2445, 2,5)

Alisza Galljamova (orosz, 2444, 2,5) – Zeinab Mamedgyarova (azerbajdzsáni, 2322, 2,5)

Natalija Zsukova (ukrán, 2438, 2,5) – Ulvijja Fatalijeva (azerbajdzsáni, 2287, 2,5)

Ilze Berzina (lett, 2297, 2,5) – Elina Danieljan (örmény, 2437, 2,5)

Ekaterina Atalik (török, 2429, 2,5) – Marina Brunello (olasz, 2354, 2,5)

Gunaj Mammadzova (azerbajdzsáni, 2348, 2) – Antoaneta Sztefanova (ECU, 2527, 2)

Hoang Thanh Trang (magyar, 2459, 2) – Elena-Luminita Cosma (román, 2316, 2)

Laura Unuk (horvát, 2275, 2) – Papp Petraq (magyar, 2378, 2)

Tea Gueci (olasz, 2132, 2) – Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2355, 2)

Gara Anita (magyar, 2354, 2) – Monica Calzetta Ruiz (spanyol, 2257, 2)

Gara Tícia (magyar, 2325, 1,5) – Irina Utiaszkaja (orosz, 2152, 1,5)

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog