Help Sales ÁSZF

Az Eb második játéknapján két győzelem mellett sakkozóink jó esélyeket hagytak kihasználatlanul 

Címkék: 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

A Minszkben zajló Európa-bajnokságon negyvennégyen nyerték meg második játszmájukat is. Prohászka Péter az élcsoport tagja, az olasz Pier Luigi Basso ellen sötéttel győzött. Berkes Ferenc világossal villámgyőzelmet aratott az osztrák Georg Froewissel szemben. Lékó Péter többször is nyerést hagyott ki az ukrán Olekszander Bortnyikkal vívott csatájában, remi lett a vége. Bánusz Tamás és Erdős Viktor orosz ellenfelekkel osztozott meg a ponton. Ruck Róbert az örmény Szergej Movszeszjan ellen nem tudta győzelemig fokozni kedvező esélyeit. Legfiatalabb nagymesterünk, a 17 éves Gledura Benjámin kölcsönös időzavarban vesztőt húzott a lengyel Maciej Klekowskival szemben. A rajtlista első tíz helyezettje közül csak hárman 2 pontosok, a grúz Baadur Dzsobava veresége a játéknap legnagyobb meglepetése.

 

18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

A jó rajt után nagymestereink második fordulós játszmáit a kihagyott esélyek jellemezték. Lékó Péter többször is nyerést hagyott ki, kölcsönös időzavarban végül a lépésismétlést választotta az ukrán Olakszander Bortnyik ellen, tanulmányszerű folytatással győztesen fejezhette volna be a csatát.

Gledura Benjámin jobb állásban nem találta meg a fonalas lebonyolításhoz, gyalogelőnyös bástyavégjátékhoz vezető lehetőséget, egyenlő esélyű pozícióban vesztőt húzott, a lengyel Maciej Klekowski az alapsor gyengeségét kihasználta. Ruck Róbert kecsegtető pozícióban rossz bástyalépést húzott, az örmény Szergej Movszeszjan remivel megúszta a partit.

Az első játéknap egyik legnagyobb meglepetését okozó olasz Pier Luigi Basso ellen Prohászka Péter könnyű győzelmet aratott. Berkes Ferenc már a 8. lépésben újított, játszmája csak 23 lépésig tartott a teljesen összezavarodott osztrák Georg Froewis ellen.

Bánusz Tamás és Erdős Viktor is világossal remizett kevéssé ismert orosz sakkozókkal szemben, Nyikita Matinian és Ilia Iljiusenok örülhetett a döntetlennek.

Az éltáblán Dmitrij Jakovenko hátrányosabb állásban jó érzékkel remizett, az ukrán Jurij Krivorucskoval szemben a román Bogdan-Daniel Deac lelkesen cserélte a tiszteket. Az orosz Makszim Matlakov könnyen nyert, az örmény Hovhannes Gabuzjan az egyik legnagyobb meglepetést okozta a grúz Baadur Dzsobava elleni győzelmével. Az azerbajdzsáni Arkadij Naiditsch és az izraeli Maxim Rodhstein biztos kézzel vezette győzelemre haderejét.

 

Az élcsoportban a 2. forduló eredményei:

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2718, 1) – Dmitrij Svetuskin (moldáviai, 2573, 1) döntetlen

Bogdan-Daniel Deac (román, 2572, 1) – Jurij Krivoruscsko (ukrán, 2714, 1) döntetlen

Makszim Matlakov (orosz, 2714, 1) – Latasa Jaime Santos (spanyol, 2567, 1)  1 - 0

Hovhannes Gabuzjan (örmény, 2570, 1) – Baadur Dzsobava (grúz, 2713, 1)  1 - 0

Olekszander Bortnyik (ukrán, 2567, 1) – Lékó Péter (magyar, 2703, 1) döntetlen

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2700, 1) – Andrej Zsigalko (fehérorosz, 2566, 1)  1 - 0

Alekszandr Predke (orosz, 2566, 1) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2698, 1)  0 - 1

Etienne Bacrot (francia, 2696, 1) – Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2559, 1)  döntetlen

Alexander Donchenko (német, 2563, 1) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2696, 1)  döntetlen

Dmitrij Krjakvin (orosz, 2560, 1) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2690, 1)  0 - 1

Makszim Csigajev (orosz, 2559, 1) – Ivan Cseparinov (ECU, 2688, 1)  0 - 1

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2682, 1) – Peter Michalik (cseh, 2558, 1) 1 - 0

Ruck Róbert (magyar, 2557, 1) – Szergej Movszeszjan (azerbajdzsáni, 2680, 1)  döntetlen

Markus Ragger (osztrák, 2680, 1) – Vitalij Kunin (orosz, 2551, 1) 1 - 0

Bánusz Tamás (magyar, 2616, 1) – Nyikita Matinian (orosz, 2491, 1)  döntetlen

Erdős Viktor (magyar, 2614, 1) – Ilia Iljiusenok (orosz, 2489, 1)  döntetlen

Gledura Benjámin (magyar, 2602, 1) – Maciej Klekowski (lengyel, 2473, 1)  0 - 1

Pier Luigi Basso (olasz, 2447, 1) – Prohászka Péter (magyar, 2596, 1)  0 - 1

Berkes Ferenc (magyar, 2654, 0,5) – Georg Froewis (osztrák, 2432, 0,5) 1 - 0

 

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

Marin Bosiocic (horvát, 2603, 2) – Makszim Matlakov (orosz, 2714, 2)

Benjamin Bok (holland, 2598, 2) – Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2700, 2)

Maxim Rodhstein (izraeli, 2698, 2) – Martinez Josep Manuel Lopez (spanyol, 2597, 2)

Vladiszlav Fedoszejev (orosz, 2690, 2) – Alekszander Beljavszkij (szlovén, 2589, 2)

Ivan Cseparinov (ECU, 2688, 2) – Evgeny Postny (izraeli, 2588, 2)

Prohászka Péter (magyar, 2596, 2) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2682, 2)

Pavel Ponkratov (orosz, 2590, 2) – Markus Ragger (osztrák, 2680, 2)

Guijarro David Anton (spanyol, 2660, 2) – Szergej Azarov (fehérorosz, 2582, 2)

Davit Dzsojua (grúz, 2581, 2) – Daniil Dubov (orosz, 2660, 2)

Igor Kovalenko (lett, 2657, 2) – Dimitrios Mastrovasilis (görög, 2580, 2)

Gawain Jones (angol, 2654, 2) – Dmitrij Bocsarov (orosz, 2574, 2)

Andrej Volokityin (ukrán, 2649, 2) – Hovhannes Gabuzjan (örmény, 2570, 2)

Mihail Antipov (orosz, 2576, 2) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2646, 2)

Nijat Abaszov (azerbajdzsáni, 2575, 2) – Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2643, 2)

Lékó Péter (magyar, 2703, 1,5) – Bogdan-Daniel Deac (román, 2572, 1,5)

Alekszander Arescsenko (ukrán, 2677, 1,5) – Ruck Róbert (magyar, 2557, 1,5)

Vahap Sanal (török, 2533, 1,5) – Berkes Ferenc (magyar, 2654, 1,5)

Ilia Iljiusenok (orosz, 2489, 1,5) – Bánusz Tamás (magyar, 2616, 1,5)

Dmitrij Hegay (oorsz, 2482, 1,5) – Erdős Viktor (magyar, 2614, 1,5)

Gennadij Tunik (orosz, 2384, 1) – Gledura Benjámin (magyar, 2602, 1)

 

Verőci Zsuzsa

 

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog