Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

Az Eb kilencedik fordulója után Korobov, Navara és Najer az élen

Címkék: Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem

A Jeruzsálemben zajló Európa-bajnokság kilencedik fordulójának eredményei az élcsoportban jelentős változásokat hoztak. A cseh David Navara legyőzte az éllovas orosz Jan Nepomnjacsijt. Az ukrán Anton Korobov az izraeli Ilia Szmirin ellen nyert, az orosz Jevgenyij Najer a német Liviu-Dieter Nisipeanu elleni győzelmével csatlakozott Korobovhoz és Navarához, tizenegy sakkozó gyűjtött fél ponttal kevesebbet a vezető trónál. A mai játéknapon nagymestereink sokat hibáztak, Erdős Viktor kikapott az izlandi Hannes Stefanssontól, Bánusz Tamás nyerést is kihagyva remizett a lengyel Dariusz Swiercz ellenében. A pénteki 10. fordulót magyar idő szerint 10 órától játsszák.

 

A svájci rendszerű lebonyolításra jellemzően a jeruzsálemi kontinensbajnokság kilencedik fordulójának eredményei alaposan megváltoztatták az élcsoport állását. A cseh David Navara jól ismert taktikai vénájának köszönhetően megfosztotta veretlenségétől az orosz Jan Napomnjacsijt és letaszította őt a dobogó első helyéről. Navara a második helyre lépett előre. A mesternégyessel rajtoló, majd a hatodik fordulóban elszenvedett veresége után ismét az élen az ukrán Anton Korobov. Az orosz Jevgenyij Najer mesterhármassal kezdett, majd négyet remizett, kettős nyeréssel már dobogós helyezettként várhatja a hajrát.

A vezető triót tizenegyen követik félpontos hátránnyal, készen arra, hogy ostromolják a dobogós helyeket, vagy éppen taktikázva, kedvező mezőnyátlagukat kihasználva a Világkupán való részvételt biztosító huszonhárom hely egyikét megpályázzák.

A kilencedik játéknapon nagymestereink nem használták ki esélyeiket. Erdős Viktor az izlandi Hannes Stafanssontól elszenvedett vereséggel nehéz helyzetbe került, kettős győzelemmel még reménykedhet. Bánusz Tamás nyerőesélyt szalasztott el, prózai futólépéssel csapdába ejthette volna a lengyel Dariusz Swiercz bástyáját. Bánusznak is kettőt kellene nyernie a befejező fordulókban!

 

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

David Navara (cseh, 2735, 6) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 6,5) 1 - 0

Anton Korobov (ukrán, 2687, 6) – Ilia Szmirin (izraeli, 2650, 6)  1 - 0

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2668, 6) – Ivan Popov (orosz, 2639, 6)  döntetlen

Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 6) – Mateusz Bartel (lengyel, 2631, 6) döntetlen

Andrej Volokityin (ukrán, 2646, 6) – Makszim Rodhstein (izraeli, 2660, 6)  döntetlen

Jevgenyij Najer (orosz, 2634, 6) – Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2654, 6)  1 - 0

Ilia Iljusenok (orosz, 2450, 6) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2653, 6)  döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2727, 5,5) – Ivan Saric (horvát, 2661, 5,5)  1 - 0

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2660, 5,5) – Etienne Bacrot (francia,  2711, 5,5)  döntetlen

Makszim Matlakov (orosz, 2695, 5,5) – Ildar Hairullin (orosz, 2629, 5,5)  döntetlen

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2695, 5,5) – Daniil Dubov (orosz, 2632, 5,5)  döntetlen

Alekszandr Simanov (orosz, 2594, 5,5) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 5,5)  döntetlen

Szanan Szjugirov (orosz, 2678, 5,5) – Constantin Lupulescu (román, 2626, 5,5)  1 - 0

Viktor Laznicka (cseh, 2670, 5,5) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2626, 5,5)  döntetlen

David Howell (angol, 2663, 5,5) – Jevgenyij Romanov (orosz, 2625, 5,5)  döntetlen

Hannes Stefansson (izlandi, 2573, 5) – Erdős Viktor (magyar, 2615, 5)  1 - 0

Bánusz Tamás (magyar, 2582, 5) – Dariusz Swiercz (lengyel, 2617, 5)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

 

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

11

GM

Anton Korobov

UKR

2687

7.0

2648

46.5

50.5

2

1

GM

David Navara

CZE

2735

7.0

2634

49.5

54.5

3

37

GM

Jevgenyij Najer

RUS

2634

7.0

2628

47.0

51.0

4

4

GM

Jan Nepomnjacsij

RUS

2714

6.5

2640

48.0

52.5

5

22

GM

Alekszandr Motiljev

RUS

2665

6.5

2622

47.0

51.5

6

3

GM

Pavel Eljanov

UKR

2727

6.5

2619

48.0

53.0

7

33

GM

Andrej Volokityin

UKR

2646

6.5

2609

46.5

50.0

8

20

GM

Gabriel Szargiszjan

ARM

2668

6.5

2606

47.0

51.0

9

13

GM

Szanan Szjugirov

RUS

2678

6.5

2589

42.5

47.0

10

128

Ilia Iljusenok

RUS

2450

6.5

2581

43.5

46.5

11

39

GM

Mateusz Bartel

POL

2631

6.5

2579

45.5

49.0

12

26

GM

Maxim Rodhstein

ISR

2660

6.5

2559

44.0

47.5

13

35

GM

Ivan Popov

RUS

2639

6.5

2555

45.0

49.0

14

28

GM

Denisz Hiszmatullin

RUS

2653

6.5

2513

44.0

48.0

15

84

GM

Hannes Stefansson

ISL

2573

6.0

2659

43.5

46.5

16

71

GM

Yuri Vovk

UKR

2588

6.0

2644

44.5

48.0

17

65

GM

Alekszandr Simanov

RUS

2594

6.0

2628

47.0

51.0

18

67

GM

Alekxander Ipatov

TUR

2592

6.0

2627

44.0

47.0

19

7

GM

Makszim Matlakov

RUS

2695

6.0

2608

44.5

49.0

20

8

GM

Alekszander Mojszejenko

UKR

2695

6.0

2606

44.5

47.0

21

51

GM

Ivan Bukavsin

RUS

2622

6.0

2595

44.5

49.5

22

30

GM

Ilia Szmirin

ISR

2650

6.0

2594

46.0

50.5

23

5

GM

Etienne Bacrot

FRA

2711

6.0

2591

45.0

50.0

24

45

GM

Emil Szutovszkij

ISR

2626

6.0

2585

47.0

51.5

25

19

GM

Viktor Laznicka

CZE

2670

6.0

2582

41.0

45.5

26

25

GM

Vlagyimir Akopjan

ARM

2660

6.0

2581

44.0

48.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

70

77

GM

Bánusz   Tamás

HUN

2582

5.5

2452

39.0

42.0

75

54

GM

Erdős   Viktor

HUN

2615

5.0

2622

45.5

49.5

 

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

Jevgenyij Najer (orosz, 2634, 7) – Anton Korobov (ukrán, 2687, 7)

Szanan Szjugirov (orosz, 2678, 6,5) – David Navara (cseh, 2735, 7)

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2653, 6,5) – Pavel Eljanov (ukrán, 2727, 6,5)

Jan Nepomjacsij (orosz, 2714, 6,5) – Ivan Popov (orosz, 2639, 6,5)

Ilia Iljusenok (orosz, 2450, 6,5) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2668, 6,5)

Andrej Volokityin (ukrán, 2646, 6,5) – Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 6,5)

Maxim Rodhstein (izraeli, 2660, 6,5) – Mateusz Bartel (lengyel, 2631, 6,5)

Etienne Bacrot (francia, 2711, 6) – Robert Kempinski (lengyel, 2625, 6)

Emil Szutovszkij (izraeli, 2626, 6) – Makszim Matlakov (orosz, 2695, 6)

Jevgenyij Romanov (orosz, 2625, 6) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2695, 6)

Ivan Cseparinov (ukrán, 2681, 6) – Ivan Bukavsin (orosz, 2622, 6)

Borisz Gracsev (orosz, 2670, 6) – Alekszander Zubov (ukrán, 2607, 6)

Alekszandr Simanov (orosz, 2594, 6) – Viktor Laznicka (cseh, 2670, 6)

Alexander Ipatov (török, 2592, 6) – Jurij Kozibov (ukrán, 2667, 6)

Juri Vovk (ukrán, 2588, 6) – David Howell (angol, 2663, 6)

Zbynek Hracek (cseh, 2631, 5,5) – Bánusz Tamás (magyar, 2582, 5,5)

Erdős Viktor (magyar, 2615, 5) – Gudmundur Kjertansson (izlandi, 2484, 5)

 

Navara,D (2735) - Nepomnjacsij,J (2714)
Angol megnyitás [A34]

1.Hf3 Hf6 2.c4 c5 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e3 Hxc3 6.bxc3 Vc7 7.Fb2 Hd7 8.Vb3 e6 9.c4 b6 10.a4 Fb7 11.a5 f6 12.Fd3 Fd6 13.Vc2 f5

14.Hg5 Hf8 15.f4 h6 16.Hf3 Hg6 17.h4 0-0-0 18.axb6 axb6  

 

 

19.Fxf5!

A jó taktikai vénájú cseh nagymester a fontos rangadón megragadta a lehetőséget.

19...Hxf4 20.Fe4 Fxe4 21.Vxe4 Hd3+ 22.Ke2 Hxb2 23.Bhb1 Bhe8 24.Bxb2 Vb7 25.Vb1 Fc7 26.Bba2 Fb8

 

 

27.Ba8 Bd6 28.B1a7 Vxa7 29.Bxa7 Fxa7 30.He5 Bed8 31.d3 Bf8

 

32.g4 Fb8 33.Vh1 h5 34.gxh5 Bf5 35.Hg6

Kimaradt a 35.Ve4 Bxh5 36.Hf7 Bd7 37.Vc6+ Fc7 38.Vxe6 Bxh4 39.Ve8+ Bd8 (39...Fd8 40.Hxd8 Bxd8 41.Vc6+ Kb8 42.Vxb6+ Kc8 43.Vxc5+) 40.Hxd8 Bh2+ 41.Kf3 Fxd8 42.Ve6+ Kb7 43.e4 lehetőség.

35...Bf7 36.Ve4 Bf6 37.He7+ Kc7 38.Vh7 Bf7 39.Hg6 e5 40.Hxe5 Be7 41.Hg6 Bed7 42.Hf4 Kb7?

43.Vf5 Fc7 44.e4 b5 45.Hd5 bxc4 46.dxc4 Bd8 47.e5 Be8 48.Hxc7 Kxc7 49.Vf7+ Kd8

50.Vxe8+ Kxe8 51.exd6 Kd7 52.Kf3 Kxd6 53.Ke4 és sötét feladta

 

Korobov,A (2687) - Szmirin,I (2650)
Királyindiai védelem [E73]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Fe2 0-0 6.Fg5 Hbd7 7.Vd2 a6 8.Hf3 Bb8 9.0-0 b5 10.cxb5 axb5 11.e5 b4 12.exf6 exf6 13.Fh6 bxc3 14.bxc3 f5 15.a4 Hf6 16.Fxg7 Kxg7 17.a5 Fe6

18.a6 He4 19.Vc2 Fb3 20.Vc1 Fd5 21.a7 Bb3 22.c4 Fa8 23.Hd2 Bc3 24.Vb2 Vg5? 25.Hf3

Azonnal nyert a 25.Hb1 Bb3 26.Vxb3 Hc3 27.d5 Hxe2+ 28.Kh1 Hf4 29.g3 Hh5 30.Hc3 folytatás.

25...Vf6? 26.Bfd1 c5 27.dxc5!? dxc5 28.Ff1 g5 29.Vb8 g4 30.He5 Vh4 31.Ba2 Ve7

32.Bd7 Ve6 33.Bxf7+ Bxf7 34.Vxa8 Bc1 35.Vb8 Bd7 36.Vb2 Bdd1 37.Hd3+ Hc3 38.Vxc1 Bxc1 39.Hxc1 és sötét feladta

 

Najer,E (2634) - Nisipeanu,LD (2654)
Orosz huszárjáték [C42]

1.e4 e5 2.Hf3 Hf6 3.Hxe5 d6 4.Hf3 Hxe4 5.d4 d5 6.Fd3 Fd6 7.0-0 0-0 8.c4 c6 9.Be1 Ff5 10.Vb3 Vd7 11.Hc3 Hxc3 12.Fxf5 Vxf5 13.bxc3 b6 14.h3 h6 15.cxd5 cxd5 16.He5 Fxe5 17.Bxe5 Vd3 18.Bxd5 Hc6 19.c4 Ve2 20.Vc3 Bac8

21.Fb2

Számításba jött a 21.Fxh6 He7 (21...gxh6 22.Be1 Vxa2 23.Vg3+ Kh7 24.Vf4) 22.Be5 folytatás.

21...Bfe8 22.c5

Jevgenyij Najer kecsegtető állásban egyre bizonytalanabbá vált.

22...Bb8 23.Fa3 b5 24.Bd7 Bbd8? 25.Bd6 Bc8 26.d5 He5 27.c6 Hc4? 28.Bd7 Hd2 29.h4 Be4 30.c7?

Kimaradt a nyerés a 30.Be7 Bxe7 (30...Hc4 31.Vh3) 31.Fxe7 Vxe7 32.Vxd2 Vd6 33.Bc1 változatban.

 

30...Kh7?

A német színekbe átigazolt Liviu-Dieter Nisipeanu a 30...Bg4 31.Bd8+ Kh7 32.Bxc8 Hf3+ 33.Vxf3 Vxf3 34.Bh8+ Kg6 35.g3 Bxg3+ 36.fxg3 Vxg3+ 37.Kh1 Vh3+ folytatásban remizhetett volna.

31.Bxf7 Bg4 32.Fb2 és sötét feladta

 

Stefansson,H (2573) – Erdős,V (2615)
Spanyol megnyitás [C97]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.h3 Ha5 10.Fc2 c5 11.d4 Vc7 12.Hbd2 Be8 13.Hf1 g6 14.a4 Fd7 15.Fg5 Fc6 16.He3 cxd4 17.cxd4 Hc4 18.Hxc4 bxc4 19.Vd2 Fb7 20.Bac1 Bac8 21.Fb1 Vb8

22.d5 Hh5 23.Fa2 c3 24.Bxc3 Bxc3 25.Vxc3 Fxg5 26.Hxg5 Vd8 27.Hf3 Hf4 28.h4 Vd7 29.g3 Bc8 30.Ve3

30...Bc2

Az izlandi nagymester jobban állhatott volna a 30...Hh3+ 31.Kg2 Bc2 32.Be2 Bxe2 33.Vxe2 Vxa4 34.b3 Vd7 35.Hd2 változatban is, de jobb esélyt adott volna.

31.Hg5 Vg4?! 32.Fb3 Be2 33.Bxe2 Hxe2+ 34.Kh2 Hd4 35.Vd3 Vc8 36.Fc4 a5? 37.b3 Vc5 38.Kg2 Vc7 és sötét feladta

 

Bánusz,T (2582) - Swiercz,D (2617)
Grünfeld védelem [D85]

1.c4 Hf6 2.Hf3 g6 3.Hc3 d5 4.d4 Fg7 5.cxd5 Hxd5 6.e4 Hxc3 7.bxc3 c5 8.Fb5+ Hd7 9.a4 0-0 10.0-0 Hf6 11.Vd3 Vc7 12.Be1 Fg4 13.h3 c4 14.Vxc4 Vxc4 15.Fxc4 Fxf3 16.gxf3 Bfc8 17.Fe2 Bxc3 18.Fe3 He8 19.e5 Hc7 20.Bac1 Hd5 21.Fc4 Bxc1 22.Bxc1 Hxe3 23.fxe3 e6

24.Fd3 Bd8 25.Fe4 Bd7 26.Bc8+ Ff8 27.Kf2 Kg7 28.Ke2 Fb4 29.Ba8 a6 30.Bb8 Bc7 31.Fxb7 a5 32.Fe4 h5 33.f4 h4 34.Fd3 Bc1 35.Bb7 Be1+ 36.Kf2 Bh1

37.Kg2?

Bánusz Tamás azonnal nyert volna a 37.Ff1!-gyel, a bástya kelepcébe került volna! 37...Bh2+ 38.Fg2 Fd2 39.Kg1 Bxg2+ 40.Kxg2 Fxe3 41.d5 exd5 42.e6 változatban.

37...Be1 38.Kf2 Bc1 39.d5 exd5 40.e6 Kf6 41.exf7 Bc8 42.Kf3 Fc5 43.Bb5 Kxf7 44.Bxa5 Bc6 45.Bb5 Kf6 46.a5 g5 47.fxg5+ Kxg5 48.e4 dxe4+ 49.Kxe4 Bc8

50.a6 Kf6 51.Kf4 Ff2 52.Bf5+ Ke7 53.Kf3 Fb6 54.Bh5 Bf8+ 55.Ke4 Ff2 56.Fb5 Kd6 57.Bd5+ Kc7 58.Bd7+ Kb6 59.Bb7+ Kc5 60.Fd3 Kd6 61.Fe2 Be8+ 62.Kf3 Bf8+ 63.Kg2 Fc5 64.Ff3 Bg8+ 65.Kf1 Bg3 66.Fg4 Ba3 67.Bh7 Ke5 68.Fc8 Ba4 69.Bh5+ Kd6 70.Ke2 Ba2+ 71.Kd3 Ff2 72.Kc3 Kc7 73.Bh8 Fg3 74.Bg8 Ba1 75.Fb7 Kb6 76.Kc2 Ba5 77.Bg7 Bc5+ 78.Kd3 Bc3+ 79.Kd2 Ff4+ és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A világbajnoki döntő ötödik játszmája, a harmadik spanyol megnyitású parti is döntetlen lett
2021. 12. 02.

A 18 éves Alireza Firouzja az új világranglista második helyettje, Magnus Carlsen előnye 52 pont
2021. 12. 01.

Magnus Carlsen 31. születésnapján 33 lépésben lett döntetlen a világbajnoki döntő negyedik játszmája
2021. 12. 01.

A világbajnoki döntő harmadik játszmája békés döntetlennel fejeződött be
2021. 11. 28.

Dubajban kölcsönösen elszalasztott kedvező lehetőségek után 58 lépésben döntetlen a második játszma is
2021. 11. 28.

Küzdelmes döntetlennel kezdődött meg a világbajnoki döntő
2021. 11. 27.

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog