Help Sales ÁSZF

Az Eb hatodik fordulója után négyen az élen, nagymestereink remiztek a játéknapon

Címkék: Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem

Jeruzsálemben, az Európa-bajnokság hatodik fordulója után négyes holtversenyben vezet az orosz Jan Nepomnjacsij és Alekszandr Motiljev, az örmény Gabriel Szargiszjan és a lengyel Mateusz Bartel. Mind a négyen nyertek, Nepomnjacsij az éllovas ukrán Anton Korobovot győzte le, Bartel sötéttel a cseh David Navarát kényszerítette megadásra. Szargiszjan a lengyel Robert Kempinski ellen nyert, Motiljev az ukrán Yuri Vovkkal szemben volt eredményes. Az 5 pontos vezető négyest huszonegyen követik félpontos hátránnyal. Erdős Viktor az orosz Makszim Matlakovval remizett, 4 pontja van, Bánusz Tamás az orosz Daniil Juffával osztozott meg a ponton, 3,5-öt gyűjtött a hat fordulóban.

A békésnek nevezhető ötödik forduló után a hatodik játéknapon az első öt táblán négy játszma is döntéssel végződött. A 2010-ben 19 évesen Európa-bajnoki címet szerzett orosz Jan Napomnjacsij az éllovas ukrán Anton Korobovot győzte le. Az elhibázott vezércserét követően a négyes nyerősorozattal kezdő Korobov védelmet már nem találhatott.

Meglepetésként értékelhetjük a lengyel Mateusz Bartel nyerését. A rajtlistát holtversenyben vezető cseh David Navara a francia védelmű partiban nem tudott előnyt kihozni, nem talált jó tervet, a futóvégjáték már menthetetlen volt.

A háromszoros olimpiai bajnok örmény Gabriel Szargiszjannak nem okozott gondot a lengyel Robert Kempinski legyőzése. Tanulságos partit nyert a címvédő orosz Alekszandr Motiljev, aki az orosz válogatott mellett rendszeresen szekundánsi feladatot tölt be.

Erdős Viktor negyedik partiját remizte el, az orosz Makszim Matlakov ellen kedvező állást ért el, de előmnyét nem tudta győzelemig fokozni. Bánusz Tamás partija kissé viharosra sikeredett, kis előnyt követően reménytelen helyzetbe került, az orosz Daiil Juffa azonban a nyerőesélyt nem tudta kihasználni. Bánusznak két tisztje lett a bástyáért, a küzdelmük végül ponpsztozkodást hozott.

 

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 4) – Anton Korobov (ukrán, 2687, 4,5)  1 - 0

David Navara (cseh, 2735, 4) - Mateusz Bartel (lengyel, 2631, 4)  0 - 1

Jevgenyij Najer (orosz, 2634, 4) – Pavel Eljanov (ukrán, 2727, 4)  döntetlen

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2668, 4) – Robert Kempinski (lengyel, 2625, 4)  1 - 0

Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 4) – Yuri Vovk (ukrán, 2588, 4)  1 - 0

Daniil Dubov (orosz, 2632, 4) – Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2654, 4)  döntetlen

Ilia Szmirin (izraeli, 2650, 4) – Alekszander Simanov (ukrán, 2594, 4)  döntetlen

Emil Szutovszkij (izraeli, 2626, 4) – Andrej Volokityin (ukrán, 2646, 4)  döntetlen

Mihail Vityjugov (orosz, 2735, 3,5) – Alekszander Beljavszkij (szlovén, 2623, 3,5) döntetlen

Etienne Bacrot (francia, 2711, 3,5) – Robin van Kampen (holland, 2626, 3,5)  döntetlen

Ivan Bukavsin (orosz, 2622, 3,5) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2706, 3,5)  1 - 0

Erdős Viktor (magyar, 2615, 3,5) – Makszim Matlakov (orosz, 2695, 3,5)  döntetlen

Zaven Andriaszjan (örmény, 2612, 3,5) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2695, 3,5)  döntetlen

Nils Grandelius (svéd, 2609, 3,5) – Szanan Szjugirov (orosz, 2678, 3,5)  döntetlen

Alekszej Goganov (orosz, 2605, 3,5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2675, 3,5)  1 - 0

Daniil Juffa (orosz, 2469, 3) – Bánusz Tamás (magyar, 2582, 3)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

1-4. Jan Nepomnjacsij (orosz), Alekszandr Motljev (orosz), Gabriel Szargiszjan (örmény) és Mateusz Bartel (lengyel) 5 pont

5-24. Hannes Stefansson (izlandi), Anton Korobov (ukrán), Jevgenyij Najer (orosz), Ivan Bukavsin (orosz), Alekszej Goganov (orosz), Jan-Krzysztof Duda (lengyel), Pavel Eljanov (ukrán), Alekszandr Simanov (orosz), Andrej Volokityin (ukrán), Ilia Szmirin (izraeli), Emil Szutovszkij (izraeli), Daniil Dubov (orosz), Ilia Iljushenok (orosz), Constantin Lupulescu (román), Ivan Popov (orosz), David Howell (angol), Denisz Hiszmatullin (orosz), Ildar Hairullin (orosz), Pinchas Kantarij  (izraeli), Liviu-Dieter Nisipeanu (német) és Szergej Zsigalko (fehérorosz) 4,5

25-65. Alekszander Beljavszkij (szlovén), Arman Mikaeljan (örmény), Yuri Vovk (ukrán), Alexander Ipatov (török), David Navara (cseh), Erdős Viktor (magyar), Nyikita Vityjigov (orosz),… 4

102. Bánusz Tamás (magyar) 3.5

 

Az élcsoportban a 7. forduló párosítása:

Alekszandr Motiljev (orosz, 2665m 5) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 5)

Mateusz Bartel (lengyel, 2631, 5) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2668, 5)

Pavel Eljanov (ukrán, 2727, 4,5) – Ildar Hairullin (orosz, 2629, 4,5)

Anton KOrobov (ukrán, 2687, 4,5) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2626, 4,5)

David Howell (angol, 2663, 4,5) – Constantin Lupulescu (román, 2626, 4,5)

Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2654, 4,5) – Ivan Bukavsin (orosz, 2622, 4,5)

Alekszandr Simanov (orosz, 2594, 4,5) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2653, 4,5)

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2591, 4,5) – Ilia Szmirin (izraeli, 2650, 4,5)

Andrej Volokityin (ukrán, 2646, 4,5) – Alekszej Goganov (orosz, 2605, 4,5)

Ivan Popov (orosz, 2639, 4,5) – Pinchas Kantarij (izraeli, 2420, 4,5)

Andrej Zsigalko (fehérorosz, 2572, 4,5) – Jevgenyij Najer (orosz, 2634, 4,5)

Ilia Iljushenok (orosz, 2450, 4,5) – Daniil Dubov (orosz, 2632, 4,5)

Hannes Stefansson (izlandi, 2573, 4,5) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2735, 4)

Vlagyimir Potkin (orosz, 2605, 4) – David Navara (cseh, 2735, 4)

Alexander Ipatov (török, 2592, 4) – Etienne Bacrot (francia, 2711, 4)

Makszim Matlakov (orosz, 2695, 4) – Zaven Andriaszjan (örmény, 2612, 4)

Alekkszander Mojszejenko (ukrán, 2695, 4) – Nils Grandelius (svéd, 2609, 4)

Yuri Vovk (ukrán, 2588, 4) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 4)

Szanan Szjugirov (orosz, 2678, 4) – Dragan Solak (török, 2607, 4)

Viktor Laznicka (cseh, 2670, 4) – Erdős Viktor (magyar, 2615, 4)

Bánusz Tamás (magyar, 2582, 3,5) – Viterbo Ferreira Jorge (portugál, 2427, 3,5)

 

Erdős,V (2615) - Matlakov,M (2695)
Réti megnyitás [A11]

1.Hf3 d5 2.g3 Fg4 3.Fg2 e6 4.0-0 Hd7 5.d3 Fd6 6.c4 c6 7.cxd5 exd5 8.e4 dxe4 9.dxe4 He5 10.Hbd2 He7 11.Vc2 Hxf3+ 12.Hxf3 0-0 13.h3 Fh5 14.Fe3 Fg6 15.Hh4 Hd5 16.Fd2 Hc7 17.f4 Fe7  

 

18.Hxg6 hxg6 19.Fe3 He6 20.a3 Vc7 21.h4 Bfd8 22.Bad1 Bxd1 23.Bxd1 Bd8 24.Bxd8+ Fxd8 25.Vd2 Fe7 26.Fh3 a5 27.Vc3 Vd6 28.Vc2 Hd4 29.Vc4 c5 30.Fxd4 Vxd4+ 31.Vxd4 cxd4 32.Ff1

32...d3 33.Fxd3 Fc5+ 34.Kg2 a4 35.Fc2 b5 36.Fd3 b4 37.axb4 Fxb4 38.Fc2 a3 39.bxa3 Fxa3 40.e5 Kf8 41.Kf3 Fb4 42.e6 fxe6 43.Fxg6 Fe1 44.h5 Ke7 45.g4 Fd2 46.Fc2 Fc1 47.Fb3 Fd2 48.Ke4 Fc1 49.g5 Fb2 50.Fc4 és döntetlen

 

Juffa,D (2469) - Bánusz,T (2582)
Félszláv védelem [D45]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 e6 5.Hf3 a6 6.Vc2 c5 7.cxd5 exd5 8.Fe2 Fe6 9.0-0 Hc6 10.Bd1 Hb4 11.Vb1 Vc8 12.Fd2 Ff5 13.Vc1 c4 14.a3 Hd3 15.Fxd3 Fxd3 16.He5 Ff5 17.e4 dxe4 18.Ha4 Ve6 19.Hxc4?!

19...b5 20.Hab6 bxc4 21.Hxa8 Vc6 22.d5 Vxa8 23.Vxc4 Fd6 24.Fb4 Vb8 25.Vc6+ Ke7 26.Vxa6 Fxb4

Jobb volt a 26...Bc8 27.Fxd6+ Vxd6 28.Va7+ Fd7 egyenlő esélyt adó folytatás.

27.axb4 Vd6 28.Va7+ Hd7? 29.Ba6 Ve5?

30.d6+ Ke6 31.Ba5 Vf4 32.Vd4 Bc8 33.h3 h6 34.b5?!

Kimaradt a 34.g3 Vf3 35.Be1 nyerő folytatás.

34...Ve5 35.Vxe5+?! Kxe5 36.b6+ Kf6 37.b7 Bb8 38.Bb5 e3 39.fxe3 Fe4 40.Bc1 Ke6 41.Bc8 Bxb7 42.Bxb7 Fxb7 43.Bh8 Hf6 44.Bd8 Fc6 45.Kf2 He4+ 46.Ke2 Hxd6 47.Kf2 h5 48.Bb8

 

48...h4 49.b4 g5 50.Bd8 Ke7 51.Bb8 Kd7 52.Bg8 Fd5 53.Kf1 f6 54.Bh8 He4 55.Bf8 Ke7 56.Bc8 Hd6 57.Bc5 Fc4+ 58.Kg1 Kd7 59.Ba5 Kc6 60.Bc5+ Kb6 61.e4 Fe6 62.e5 Hb7 63.Bc3 f5 64.g3 Hd8 65.gxh4 gxh4 66.Kf2 Hf7 67.Ke3 Hxe5 68.Kf4 Hc4 69.Kg5 Hd6 70.Kxh4 He4 71.Bf3 Kb5 72.Kh5 Kxb4 73.Kg6 Kc5 74.h4 Hd6 75.h5 Ff7+ 76.Kg5 Fxh5 77.Kxh5 Kd4 78.Kg5 Ke5 79.Bf1 és döntetlen

 

Nepomnjacsij,J (2714) - Korobov,A (2687)
Félszláv védelem [D46]

1.c4 e6 2.Hc3 d5 3.d4 Hf6 4.Hf3 c6 5.e3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.Fd3 0-0 8.0-0 dxc4 9.Fxc4 b5 10.Fe2 a6 11.Hg5

Az orosz nagymester ritkább folytatás mellett döntött. Anton Korobov tavaly decemberben a 11.e4 e5 12.Bd1 Vc7 13.g3 Be8 14.a3 exd4 15.Hxd4 Hc5 változatban küzdött meg a varsói rapid Eb-n a lengyel Morandával.

11...Vc7 12.e4 h6

Korobov tetszését nem nyerte el a 12...Fxh2+ 13.Kh1 c5 14.e5 cxd4 15.exf6 Hxf6 16.f4 Fg3 17.Vd3 dxc3 18.Vxg3 h6 19.Hh3 Fb7 20.Vxc3 Vxc3 21.bxc3 He4 változat.

 

13.e5 hxg5 14.exd6 Vxd6 15.Fxg5 Vxd4 16.h4

Számításba jött a 16.Bad1 Ve5 17.Fh4 Vf5 18.Fd3 Vh5 19.Fg3 folytatás.

16...Fb7 17.Bad1 Vc5 18.Vd2 b4 19.Ha4 Va5 20.b3 c5 21.h5 c4 22.Ve3

22...Ve5?

A vezércsere rossz döntés volt. 22...c3 23.h6 Bfc8 24.hxg7 Kxg7 25.Bfe1 Fe4 a bonyolult állásban sötétnek egyenlő esélyeket ígért volna.

23.Vxe5 Hxe5 24.Hb6 c3 25.Hxa8 Bxa8 26.Fxf6 gxf6

27.f4 Hc6 28.Bd7 Ha5 29.Bfd1 Kg7 30.Bc7 Fd5 31.Kf2 Bd8 32.Ff3 f5 33.Ke3 Bd6 34.Fxd5 exd5

35.Bc5

Még simábban nyert a 35.Kd4 Hc4 36.h6+ Kh8 37.Bxf7 folytatás.

35...Be6+ 36.Kd3 Hc6 37.Bxd5 Kh6 38.Bh1 f6 39.g3 He7 40.Bd7 a5 41.Bh2 Be1 42.Kc4 Be6 43.Kb5 Hc6 44.Bd1 Kg7 45.h6+ Kh8 46.h7 és sötét feladta

 

Navara,D (2735) - Bartel,M (2631)
Francia védelem [C07]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 c5 4.Hgf3 cxd4 5.exd5 Vxd5 6.Fc4 Vd7 7.Hb3 Hc6 8.Hbxd4 Hxd4 9.Hxd4 a6 10.0-0 Hf6 11.Ff4 b5 12.Fb3 Fc5 13.Fe5 Fb7 14.c3 0-0 15.Ve2 Ve7 16.Bad1 Bad8 17.Bfe1 Fa8 18.Bd3 g6 19.Vd2 Hg4 20.Fg3 e5 21.Fd1

21...Vf6 22.Fxg4 exd4 23.cxd4 Bxd4 24.Vc3 Vb6 25.Bxd4 Fxd4 26.Vc2 Vf6 27.b3 h5 28.Fd7 Bd8 29.h4

29...Fxg2 30.Kxg2 Bxd7 31.Ve4 Bd8 32.Bc1 Fc3 33.b4 Kh7 34.a3 Bd4 35.Vf3 Vxf3+ 36.Kxf3 Bc4 37.Ke2 Kg8 38.Bc2 Fd4 39.Bxc4 bxc4 40.Kf3

40...f5 41.Ff4 Kf7 42.Fg5 Ke6 43.Ke2 Kd5 44.f3 Kc6 45.a4 Fc3 46.Fe7 Kd7 47.Fc5 Ff6 48.Ff2 Fe7 49.b5 axb5 50.axb5 Kc7

A lengyel nagymester az 50...g5 51.hxg5 Fxg5 52.Fg3 h4 53.Fe5 h3 54.Kf2 Fe7 változatban gyorsabban nyerhetett volna.

51.Kd2 Fb4+ 52.Kc2 Kd6 53.Kb2 Kd5 54.Ka2 f4 55.Kb2 Fc5 56.Fe1 Fd4+ 57.Ka3 Kc5 58.b6 Kxb6 59.Kb4

59...c3 60.Fxc3 Fxc3+ 61.Kxc3 Kc5 62.Kd3 Kd5 63.Kc3

63...g5 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog