Help Sales ÁSZF

Az Eb 6. fordulója után tízen az élen, Prohászka és Erdős győzelemmel az üldöző bolyban

Címkék: 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

Az Európa-bajnokság hatodik fordulójában Erdős Viktor világossal az orosz Nyikita Matiniant győzte le, Prohászka Péter sötéttel az ukrán Anton Korobov ellen nyert. Berkes Ferenc és Bánusz Tamás világossal, Lékó Péter sötéttel remizett. Gledura Benjámin újabb súlyos elnézéssel szenvedett vereséget, Ruck Róbert harmadszor vesztett. Tízen az élen 5 ponttal. huszonkilencen gyűjtöttek fél ponttal kevesebbet, ennek a pontcsoportnak a tagja Prohászka és Erdős. A még népesebb a 4 pontosok táborában Berkes Ferenc és Bánusz Tamás. Lékó 3,5, Gledura 3, Ruck 2,5 pontot gyűjtött a hat forduló során. Huszonketten kvalifikálják magukat a szeptemberi Világkupára.

18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

A Minszkben zajló kontinensbajnokságon a vasárnapi pihenőnap után folytatódott a pontvadászat. A négyfős élcsapat tagjai megosztoztak a pontokon, hatan győzelemmel beérték őket. A népes mezőnyre jellemzően nagy a tumultus a második pontcsoportban is, huszonkilencen az üldöző bolyban, ennek tagja Prohászka Péter és Erdős Viktor.

Erdős precíz játékkal használta ki az orosz Nyikita Matinian hadállásában a gyengeségeket, időzavarba került ellenfele már a 29. lépésben feladásra kényszerült.

A hatodik játéknapon is a legnehezebb párosítása Prohászkának volt, de állta  a sarat az ezüstérmes ukrán olimpikonnal, Anton Korobovval szemben. Az állást kiegyenlítette, a végjáték döntetlent ígért, de ebbe Korobov nem nyugodott bele, addig erőszakoskodott, míg Prohászka királyának betörése megpecsételte sorsát.

Berkes Ferenc a román Bogdan-Daniel Deaccal remizett, Bánusz Tamás a moldáviai Vladimir Hamitevicivel osztozott meg a ponton, mindketten a végsőkig kijátszották partijukat.

Lékó Péter sorozatban ötödször is csak döntetlent ért el, az észt Ottomar Ladva ellen nem tudott kitérni a lépésismétléses remi elől.

A 17 éves Gledura Benjámin gyengén játszotta mai partiját, a nyitást követően világossal került hátrányba, az osztrák Andreas Dierman azonban kiengedte előnyét. A kritikus állásban legfiatalabb nagymesterünk nagyot hibázott, huszárjával végzetes kötésbe lépett. Dierman azonnali nyerés helyett csak tisztet nyert, Benji újabb elnézését már kiskombinációval kihasználta.

Ruck Róbert harmadik vereségét szenvedte el.

A rajtlista első kilenc helyezettjéből, a + 2700 Élő-pontosok közül csak az orosz Makszim Matlakov (2714) tagja a holtversenyben vezető tízfős csoportnak. Az azerbajdzsáni Arkadij Naiditsch (2700) 4,5 pontos. A cseh David Navara (2739), az orosz Smitrij Andrejkin (2723), az orosz Dmitrij Jakovenko (2718), a grúz Baadur Dzsobava (2714) és az ukrán Ruszlan Ponomarjov (2712) 4 pontos, Lékó Péter (2703) 3,5, míg az ukrán Jurij Krivorucsko mindössze 3 pontot gyűjtött.

18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Hrant Melkumjan (örmény, 2613, 4,5) – Ivan Cseparinov (ECU, 2688, 4,5) döntetlen

Daniel Fridman (német, 2605, 4,5) – Jurij Kuzubov (ukrán, 2637, 4,5)  döntetlen

Makszim Matlakov (orosz, 2714, 4) – Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2629, 4)  1 - 0

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2700, 4) – Zdenko (horvát, 2617, 4)  döntetlen

Ivan Saric (horvát, 2618, 4) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2698, 4) döntetlen

Anton Demcsenko (orosz, 2629, 4) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2696, 4)  döntetlen

Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2608, 4) – David Howell (angol, 2684, 4)  0 - 1

David Anton Guijarro (spanyol, 2660, 4) – Marin Bosiocic (horvát, 2603, 4)  1 - 0

Daniil Dubov (orosz, 2660, 4) – Arman Paszhikjan (örmény, 2603, 4) 1 - 0

Davit Dzsojua (grúz, 2581, 4) – Alekszandr Rjazancev (orosz, 2659, 4) döntetlen

Mihail Antipov (orosz, 2576, 4) – Igor Kovalenko (lett, 2657, 4)  0 - 1

Dimitrios Mastrovasilis (görög, 2580, 4) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2650, 4) 1 - 0

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2643, 4) – Luka Pajcsadze (grúz, 2568, 4)  döntetlen

Toms Kantans (lett, 2473, 4) – Alekszandr Simanov (orosz, 2642, 4)  döntetlen

Dmitrij Bocsarov (orosz, 2574, 4) – Mustafa Yilmaz (török, 2630, 4)  döntetlen

Etienne Bacrot (francia, 2696, 3,5) – Tamaz Gelasvili (grúz, 2563, 4) 1 - 0

Anton Korobov (ukrán, 2688, 3,5) – Prohászka Péter (magyar, 2596, 3,5) 0 - 1

Berkes Ferenc (magyar, 2654, 3,5) – Bogdan-Daniel Deac (román, 2572, 3,5) döntetlen

Bánusz Tamás (magyar, 2616, 3,5) – Vladimir Hamitevici (moldáviai, 2487, 3,5)  döntetlen

Erdős Viktor (magyar, 2614, 3,5) – Nyikita Matinian (orosz, 2491, 3,5) 1 - 0

Ottomar Ladva (észt, 2530, 3) – Lékó Péter (magyar, 2703, 3)  döntetlen

Gledura Benjámin (magyar, 2602, 3) – Andreas Diermar (osztrák, 2472, 3)  0 - 1

Ruck Róbert (magyar, 2557, 2,5) – Jevgenyij Podolcsenko (fehérorosz, 2398, 2,5)  0 - 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

 Pont 

 TB3 

 TB4 

1

16

Ivan Cseparinov

ECX

2688

5,0

20,5

23,5

9,9

34

Igor Kovalenko

LAT

2657

5,0

20,5

23,5

10,7

3

31

Daniil Dubov

RUS

2660

5,0

20,5

23,0

11,6

4

79

Daniel Fridman

GER

2605

5,0

20,0

21,0

16,0

5

5

Makszim Matlakov

RUS

2714

5,0

19,5

22,5

9,2

52

Jurij Kuzubov

UKR

2637

5,0

19,5

22,5

11,9

7

72

Hrant Melkumjan

ARM

2613

5,0

19,5

22,5

12,9

8

30

David Anton Guijarro

ESP

2660

5,0

19,0

22,0

10,2

9

105

Dimitrios Mastrovasilis

GRE

2580

5,0

19,0

21,0

16,2

10

18

David Howell

ENG

2684

5,0

16,0

18,5

6,6

11

10

Maxim Rodhstein

ISR

2698

4,5

22,0

25,5

5,3

12

32

Alekszandr Rjazancev

RUS

2659

4,5

21,0

23,5

5,8

13

104

Davit Dzsojua

GEO

2581

4,5

21,0

23,0

11,5

14

109

Dmitrij Bocsarov

RUS

2574

4,5

21,0

22,5

11,4

15

9

Arkadij Naiditsch

AZE

2700

4,5

20,5

24,0

5,4

16

19

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2682

4,5

20,5

23,0

4,4

17

12

Jevgenyij Tomasevszkij

RUS

2696

4,5

20,0

23,5

3,9

18

45

Szegej Zsigalko

BLR

2643

4,5

20,0

22,5

6,3

19

94

Prohászka Péter

HUN

2596

4,5

20,0

22,0

14,1

20

11

Etienne Bacrot

FRA

2696

4,5

19,5

22,5

4,0

21

116

Luka Pajcsadze

GEO

2568

4,5

19,5

22,0

13,0

22

189

Toms Kantans

LAT

2473

4,5

19,5

20,5

20,2

23

15

Rauf Mamedov

AZE

2689

4,5

19,0

22,5

2,6

24

43

Emil Szutovszkij

ISR

2646

4,5

19,0

22,0

4,9

25

68

Zdenko Kozul

CRO

2617

4,5

19,0

22,0

9,0

26

46

Alekszandr Simanov

RUS

2642

4,5

19,0

21,5

3,6

27

73

Zbynek Hracek

CZE

2612

4,5

18,5

21,0

1,5

28

59

Anton Demcsenko

RUS

2629

4,5

18,5

20,5

8,5

29

39

Denisz Hiszmatullin

RUS

2651

4,5

18,0

21,0

5,8

58

Mustafa Yilmaz

TUR

2630

4,5

18,0

21,0

2,9

31

36

JGawain Jones

ENG

2654

4,5

18,0

19,5

4,2

216

Arman Mikaeljan

ARM

2444

4,5

18,0

19,5

16,9

33

50

Ivan Ivanisevic

SRB

2638

4,5

17,5

20,0

2,6

34

71

Erdős Viktor

HUN

2614

4,5

17,5

19,5

2,9

59

69

Bánusz Tamás

HUN

2616

4,0

18,0

21,0

-1,8

61

35

Berkes Ferenc

HUN

2654

4,0

18,0

20,5

-0,7

123

8

Lékó Péter

HUN

2703

3,5

18,0

20,5

-8,5

205

85

Gledura Benjámin

HUN

2602

3,0

16,5

18,5

-14,7

259

128

Ruck Róbert

HUN

2557

2,5

17,0

19,5

-13,3

Az élcsoportban a 7. forduló párosítása:

Igor Kovalenko (lett, 2657, 5) – Makszim Matlakov (orosz, 2714, 5)

Ivan Cseparinov (ECU, 2688, 5) – Daniel Fridman (német, 2605, 5)

David Howell (angol, 2684, 5) – Hrant Melkumjan (örmény, 2613, 5)

Jurij Kuzubov (ukrán, 2637, 5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2660, 5)

Dimitrios Mastrovasilij (görög, 2580, 5) – Daniil Dubov (orosz, 2660, 5)

Mustafa Yilmaz (török, 2630, 4,5) – Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2700, 4,5)

Maxim Rodhstein (izraeli, 2698, 4,5) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2627, 4,5)

Anton Demcsenko (orosz, 2629, 4,5) – Etienne Bacrot (francia, 2696, 4,5)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2696, 4,5) - Ivan Saric (szerb, 2618, 4,5)

Zdenko Kozul (horvát, 2617.4,5) – Rauf Mamedov (azerbajdzsáni, 2689, 4,5)

Erdős Viktor (magyar, 2614, 4,5) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2682, 4,5)

Alekszandr Rjazancev (orosz, 2659, 4,5) – Zbynek Hracek (cseh, 2612, 4,5)

Gawain Jones (angol, 2654, 4,5) – Levan Pantszulaja (grúz, 2594, 4,5)

Prohászka Péter (magyar, 2596, 4,5) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2651, 4,5)

Emil Szutovszkij (izraeli, 2646, 4,5) – Davit Dzsojua (grúz, 2581, 4,5)

Arman Mikaeljan (örmény, 2444, 4,5) – Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2643, 4,5)

Alekszandr Simanov (orosz, 2642, 4,5) – Daniel Forcen Esteban (spanyol, 2545, 4,5)

Luka Pajcsadze (grúz, 2568, 4,5) – Constantin Lupuescu (román, 2631, 4,5)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2723, 4) – Toms Kantans (lett, 2473, 4,5)

Tamaz Gelasvili (grúz, 2563, 4) – Berkes Ferenc (magyar, 2654, 4)

Andreas Diermair (osztrák, 2472, 4) – Bánusz Tamás (magyar, 2616, 4)

Lékó Péter (magyar, 2703, 3,5) – Nikola Sedlak (szerb, 2523, 3,5)

Darja Pusztovojtova (orosz, 2420, 3) – Gledura Benjámin (magyar, 2602, 3)

David Mirzojan (örmény, 2321, 2,5) – Ruck Róbert (magyar, 2557, 2,5)

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog