Help Sales ÁSZF

Az angol Howell remizett Nakamurával, Rapport szerencsés nyeréssel az élmezőnyben

Címkék: Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport

A Gibraltáron zajló Tradewise nyílt torna hetedik fordulójában Rapport Richárd újabb győzelmet aratott, 5,5 pontjával a nagyon szoros élmezőnyben. Nagymesterünk igazi thrillert nyert meg, a spanyol Renier Vazquez Igarza többször is fonalas nyerést hagyott ki, majd remit ígérő állásban vesztőt húzott. Az angol David Howell nagy csatában döntetlenre mentette az éllovas Hikaru Nakamura elleni partiját, az amerikai sakkozó félpontos előnnyel vezet David Howell, a kínai Yu Yangyi, az amerikai Daniel Naroditsky és a paraguayi Axel Bachmann előtt, nyolcan gyűjtöttek 5,5 pontot. Rapport nyolcadik partiját az orosz Dmitrij Jakovenkóval szemben világossal játssza.

 

A viadal hetedik fordulójában az angol David Howell megállította Hikaru Nakamurát, az amerikai nagymester hatos nyerősorozata után csak remizett. Nakamura a középjátékban átvette a kezdeményezést, előnyösebb állásában gyalogot is nyert, de Howell a bástyavégjátékban ellenfele segítségével döntetlenre mentette a partit.

 

A kínai derbin Yu Yangyi és Hou Ji-fan szicíliai védelemben vívott nagy csatát. Yu Yangyi támadóan lépett fel, világbajnoknő gondos védekezéssel hárította az olimpiai bajnokcsapat tagjának akcióját.

Messze a várakozás felett szerepel a 19 éves amerikai Daniel Naroditsky, míg a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov jóval nehezebben birkózik meg a svájci rendszerű lebonyolítással. Honfitársa, a címvédő Ivan Cseparinov visszatornázta magát az élcsoportba. A 15 esztendős Wei Yi tegnapi vereségére ma győzelemmel „válaszolt”.

Jól hajráznak az orosz olimpikonok. Szinte ajándékba kapta a pontot az orosz Peter Szvidler, a spanyol Ivan Salgado Lopez hibásan áldozott tisztet. A két évvel korábbi győztes Nyikita Vityjugov és Dmitrij Jakovenko hozta a „kötelező” győzelmet.

Rapport Richárd mai partija igazi thriller volt. A modern védelmű nyitást passzívan játszotta, de a spanyol Renier Vazquez Igarza nem tudott hatásos tervet kidolgozni. Ricsi nehezen magyarázható vezérmanővere után azonban már akcióba lendült. Az elhibázott futólépést követően már sötét viharfelhők gyülekeztek nagymesterünk királya körül. Szerencsére a spanyol sakkozó a bőség zavarában eltévedt, többször is fonalas nyerést hagyott ki, majd elnézte a mentést jelentő vezércserés sakkot. Ricsi gyalogot is nyert, az állás azonban döntetlent ígért, amikor Vaquez vesztőt húzott.

 

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

David Howell (angol, 2670, 5,5) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2776, 6) döntetlen

Yu Yangyi (kínai, 2724, 5,5) – Hou Ji-fan (kínai, 2673, 5)  döntetlen

Adhiban B. (indiai, 2630, 5) – Daniel Naroditsky (amerikai, 2622, 5)  0 - 1

Dennis Wagner (német, 2501, 5) – Axel Bachmann (paraguayi, 2629, 5)  0 - 1

Veszelin Topalov (bolgár, 2800, 4,5) – Aleksandr Lenderman (amerikai, 2614, 4,5)  döntetlen

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2628, 4,5) – Peter Szvidler (orosz, 2739, 4,5) 0 - 1

Nyikita Vityjugov (orosz, 2735, 4,5) – Michael Roiz (izraeli, 2592, 4,5)  1 - 0

Sethuraman S. P. (indiai, 2624, 4,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2733, 4,5)  0 - 1

Pentala Harikrishna (indiai, 2723, 4,5) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2544, 4,5)  1 - 0

Renier Vazquez Igarza (spanyol, 2592, 4,5) – Rapport Richárd (magyar, 2716, 4,5)  0 - 1

Grigorij Oparin (orosz, 2551, 4,5) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 4,5) 0 - 1

Babu Lalith (indiai, 2537, 4,5) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2680, 4,5) döntetlen

Venkatesh M. R. (indiai, 2460, 4,5) – Wei Yi (kínai, 2675, 4,5)  0 - 1

 

Az élcsoport állása:

 

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

1

2

GM

Hikaru Nakamura

USA

2776

6.5

3015

2

15

GM

David Howell

ENG

2670

6.0

2859

3

6

GM

Yu Yangyi

CHN

2724

6.0

2843

4

26

GM

Daniel Naroditsky

USA

2622

6.0

2787

5

22

GM

Axel Bachmann

PAR

2629

6.0

2754

6

4

GM

Nyikita Vityjugov

RUS

2735

5.5

2792

7

3

GM

Peter Szvidler

RUS

2739

5.5

2779

8

7

GM

Pentala Harikrishna

IND

2723

5.5

2759

9

13

GM

Hou Ji-fan

CHN

2673

5.5

2753

10

5

GM

Dmitrij Jakovenko

RUS

2733

5.5

2744

11

12

GM

Wei Yi

CHN

2675

5.5

2737

12

8

GM

Rapport Richárd

HUN

2716

5.5

2724

13

10

GM

Ivan Cseparinov

BUL

2681

5.5

2704

14

1

GM

Veszelin Topalov

BUL

2800

5.0

2713

15

85

GM

Prasanna Vishnu

IND

2463

5.0

2699

16

28

GM

Aleksandr Lenderman

USA

2614

5.0

2683

17

65

IM

Dennis Wagner

GER

2501

5.0

2682

18

21

GM

Adhiban B.

IND

2630

5.0

2676

19

51

GM

Babu Lalith

IND

2537

5.0

2665

20

11

GM

Maxim Rodhstein

ISR

2680

5.0

2662

21

47

GM

Ju Wenjun

CHN

2547

5.0

2650

22

9

GM

Makszim Matlakov

RUS

2695

5.0

2625

36

GM

Tamir Nabaty

ISR

2579

5.0

2625

24

29

GM

Viorel Bologan

MDA

2608

5.0

2623

 

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

Hikaru Nakamura (amerikai, 2776, 6,5) – Yu Yangyi (kínai, 2724, 6)

Axel Bachmann (paraguayi, 2629, 6) – David Howell (angol, 2670, 6)

Daniel Naroditsky (amerikai, 2622, 6) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2735, 5,5)

Peter Szvidler (orosz, 2739, 5,5) – Hou Ji-fan (kínai, 2673, 5,5)

Rapport Richárd (magyar, 2716, 5,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2733, 5,5)

Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 5,5) – Pentala Harikrishna (indiai, 2723, 5,5)

Wei Yi (kínai, 2675, 5,5) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2680, 5)

Ju Wenjun (kínai, 2547, 5) – Veszelin Topalov (bolgár, 2800, 5)

Kevin Spragett (kanadai, 2538, 5) – Makszim Matlakov (orosz, 2695, 5)

Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 5) – Babu Lalith (indiai, 2537, 5)

 

Vazquez Igarza,R (2592) - Rapport,R (2716)
Modern védelem [B06]

1.e4 g6 2.d4 Fg7 3.Hf3 d6 4.Hc3 a6 5.h3 Hd7 6.a4 b6 7.Fd3 Fb7 8.0-0 e6 9.Be1 He7 10.He2 0-0 11.c3 c5 12.Hg3 cxd4 13.cxd4 Hc6 14.Fg5 Vb8 15.Fe3 Va7?!

Rejtélyes lépés, a spanyol sakkozó megragadta a kezdeményezést.

16.Vd2 Bfc8 17.Ba3 Bc7 18.Fb1 Ha5 19.Fa2 Bac8 20.Fh6 Fh8?

A futólépés után látszólag már csak az volt a kérdés, hogy világos melyik nyerést választja…

 

21.Vf4

Szerencsére kimaradt a 21.d5! exd5 22.exd5 Hf6 (22...He5 23.Hxe5 dxe5 (23...Fxe5 24.Bxe5 dxe5 25.Vg5) 24.Vg5) 23.Hf5 döntő előnyt adó folytatás.

21...Hf6 22.Vxd6 Hc4?! 23.Fxc4 Bc6?

24.Vf4!?

Látványosan nyert a 24.Hf5!! Fg7 (24...exf5 25.Fxf7+ Kxf7 26.He5+ Kg8 27.Ve7 B6c7 28.Ve6+) 25.He7+ Kh8 26.He5 Fxh6 27.H5xc6 Bxc6 28.Hxc6 folytatás.

24...Bxc4 25.He5 B4c7 26.Fg5

Vazquez hosszas gondolkodás után sem találta meg a 26.Bc3 He8 (26...Bxc3 27.Hh5!) 27.Bxc7 Bxc7 28.d5 lehetőséget.

26...He8 27.Hg4

Taktikai motívumokban bővelkedik az állás. 27.Hh5 is erős lépés volt.

27...Fxd4

Ricsi gondolkodás nélkül húzta...

28.Bd3

A futó kizárása 28.e5-tel döntő előnyt adott volna.

28...Fxb2 29.Hf6+? Fxf6 30.Fxf6 Fa8? 31.Bed1 Vb7?

32.Bd8 Vc6 33.Vh6?

Nagy megkönnyebbülés lehetett. 33.Fe5 befejezte volna a játszmát.

33...Bxd8 34.Bxd8 Vc1+ 35.Vxc1 Bxc1+ 36.Kh2 Fc6

A váratlan fordulat eredményeként már Ricsinek volt gyalogelőnye.

37.He2? Bc4 38.Hc3 h6 39.f3 Kh7 40.Fd4

40...g5 41.Hd1 Bxa4 42.Fxb6 Bb4 43.Fa5 Bb3 44.Hf2 f5 45.exf5 exf5 46.Hd3 Fb5 47.Hc5 Ba3 48.Fb4 Ba2

49.He6 Bb2 50.Fa3 Be2 51.Hd4 Bd2 52.Fb4 Bd1 53.Fc3 f4

54.h4??

A remit adó 54.Bb8 Hd6 55.h4 Bd3 56.Fb2 helyett a spanyol nagymester vesztőt húzott.

54...g4! 55.He6

A király bajban az 55.fxg4-re is 55...Hf6 56.Bd6 Hxg4+ 57.Kh3 Hf2+ 58.Kh2 Bh1 matt miatt.

55...g3+ 56.Kh3 Bxd8 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotok: www.gibraltarchesscongress.com

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog