Az amerikai csapat 3-1-re nyert az orosz válogatott ellen, Nakamura legyőzte Kramnyikot

Címkék: Csapat-világbajnokság 2013

A Natalyában zajló csapat-világbajnokságon megszületett az első nagy meglepetés. Az első helyre rangsorolt orosz válogatott 3-1-re kikapott az amerikai csapattól. Az éltáblán Hikaru Nakamura az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyikot győzte le, a 19 éves Ray Robson a nagyot hibázó Nyikita Vityjugovot kényszerítette megadásra, a másik két táblán remik születtek. Második rangadóját is megnyerte az ukrán együttes, a kínaiak ellen 2,5-1,5-tel írták be a két meccspontot. A tartalékos azeriek és a németek is második győzelmüket aratták, simán nyerte a címvédő örmények.

 

A csapat-világbajnokság második fordulójának a legnagyobb érdeklődéssel kísért találkozója az amerikai-orosz rangadó volt. Az isztambuli sakkolimpián a már-már biztos győztesnek látszó orosz együttes a kilencedik fordulóban nagyot botlott az amerikaiak ellen, a 2,5-1,5-ös eredménnyel zárult meccs érdekessége volt, hogy Hikaru Nakamura élvezetes csatában Vlagyimir Kramnyikot győzte le, a második táblán Gata Kamsky sötéttel nyert Alekszandr Griscsukkal szemben. Antalyában Nakamura és Kramnyik jubileumi, 25. partijukat játszották egymás ellen, az amerikai nagymester 7-6-ra vezetett 11 döntetlen mellett, klasszikus időkontroll mellett is Nakamuránál volt az előny, 4-3-ra, és még 7 döntetlen született csatározásaik során.

Az orosz exvilágbajnok rossz napot fogott ki. A középjátékban nehezen megmagyarázható, hogy miért nem vállalta a vezér a két bástya elleni lehetőséget. A végjáték Hikaru Nakamurának volt előnyös, a huszárvégjátékban Vlagyimir Kramnyik már nem találhatott mentséget, elhibázott tisztáldozata meggyorsította a véget. Nakamura az értékes győzelemmel a virtuális világranglistán a harmadik helyre lépett előre, helyet cserélt Kramnyikkal, 2790,3 Élő-pontnál tart.

Az amerikai csapat örömét Ray Robson váratlan győzelme tette teljessé. Nyikita Vityjugov taktikailag sebezhetőnek bizonyult, a kritikus állásban elmulasztotta a jó esélyt nyújtó folytatást, ehelyett három lépéssel később feladásra kényszerült. Alekszandr Oniscsuk és Jan Nepomnjacsij békésen remizett. A másodikon Alekszandr Griscsuk megszenvedett a remiért, a játéknap szenzációjaként az Egyesült Államok csapata 3-1-re legyőzte az orosz válogatottat.

Második rangadóját is megnyerték az ukránok. Sikerük a kínai négyes ellen még nagyobb arányú is lehetett volna, ha Jurij Krivoruscsko nem követ el nagy bakit. Hidegvérrel hárította Li Chao erőszakos támadási kísérleteit Vaszilij Ivancsuk, anyagi előnyét érvényesítette. Az újonc Anton Korobov másodszor is nyert.

Két legjobbjukat, Sahriyar Mamedgyarovot és Tejmur Radzsabovot nélkülöző azeriek kitűnően rajtoltak, a hollandok második vereségüket szenvedték el. Levon Aronjan nyugodtan pihenhetett, társai nélküle is hozták a kötelező győzelmet, igaz az egyiptomi négyes két fél pontot rabolt a címvédőtől. A két évvel ezelőtti kontinensbajnok német csapat a kedvező sorsolással önbizalmat gyűjthetett az idei Eb-n mutatott gyenge teljesítményük után.

 

A 2. forduló eredményei:

Egyiptom – Örményország  1 - 3

Mohamed Ezat (2454) – Szergej Movszeszjan (2700)  döntetlen

Samy Shoker (2500) – Vlagyimir Akopjan (2681) 0 - 1

Bassem Amin (2652) – Gabriel Szargiszjan (2676)  döntetlen

Hasan Labib Ibrahim (2411) – Tigran L Petroszjan (2660)  0 - 1

 

Egyesült Államok – Oroszország  3 - 1

Hikaru Nakamura (2786) – Vlagyimir Kramnyik (2793)  1 - 0

Gata Kamsky (2721) – Alekszandr Griscsuk (2783)  döntetlen

Alekszander Oniscsuk (2672) – Jan Nepomnjacsij (2721) döntetlen

Ray Robson (2613) – Nyikita Vityjugov (2741)  1 - 0

 

Kína – Ukrajna  1,5 – 2,5

Li Chao (2679) – Vaszilij Ivancsuk (2731)  0 - 1

Ding Liren (2711) – Anton Korobov (2713)  0 - 1

Wang Yue (2725) – Jurij Krivorucsko (2701) 1 - 0

Bu Xiangzhi (2683) – Alekszander Arescsenko (2720) döntetlen

 

Azerbajdzsán – Hollandia  3 - 1

Rauf Mamedov (2647) – Anish Giri (2732)  döntetlen

Eltaj Safarli (2653) – Loek van Wely (2678)  1 - 0

Nidjat Mamedov (2616) – Ivan Szokolov (2625)  1 - 0

Gadir Guszejnov (2607) – Erwin L’Ami (2648)  döntetlen

 

Németország – Törökország  3 - 1

Igor Henkin (2612) – Alekszander Ipatov (2630)  döntetlen

Georg Meier (2623) – Dragan Solak (2618)  1 - 0

Arkadij Naiditsch (2727) – Mustafa Yilmaz (2577)  1 - 0

David Baramidze (2614) – Baris Esen (2565)  döntetlen

 

A világbajnokság állása:

1-2.Azerbajdzsán és Németország 4 meccspont, 5,5 pont

3. Ukrajna 4, 5

4. Örményország  3, 5

5. Egyesült Államok  2, 4,5

6. Kína 2, 4

7. Oroszország 1, 3

8-10. Egyiptom, Hollandia és Törökország  0, 2,5

 

A 3. forduló párosítása:

Törökország – Egyiptom

Hollandia – Németország

Ukrajna – Azerbajdzsán

Oroszország – Kína

Örményország – Egyesült Államok

 

Nakamura,H (2786) - Kramnyik,V (2793)
Nimzoindiai védelem [E36]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 0-0 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 d5 7.Hf3 dxc4 8.Vxc4 b6 9.Fg5 Fa6 10.Vc3

Vlagyimir Kramnyikot meglepte Hikaru Nakamura választása. Többek között Sahriyar Mamedgyarov a Tal-emlékversenyen az orosz exvilágbajnok, Jan Nepomnjacsij az orosz csb-n Lékó Péter ellen a 10.Va4 Vd7 11.Vc2 (11.Vxd7) 11...c5 12.dxc5 Bc8 13.Fxf6 gxf6 folytatást részesítette előnyben.

10...h6 11.Fxf6 Vxf6 12.g3

Ez újítás, logikus lépés, amely biztosítja a futó szárnyra fejlesztését.

12...Fb7 13.Fg2 Ha6 14.0-0 c5 15.Bac1 Bac8 16.He5 cxd4 17.Vxd4 Fxg2 18.Kxg2 Hc5 19.b4!?

Számításba jött 19.Ve3 Vf5 20.b4 Ve4+ 21.Vxe4 Hxe4 22.Bfd1 és a végjáték világosra kissé előnyösebb.

19...Hb3 20.Bxc8

20...Bxc8?!

Az exvilágbajnoknak vállalnia kellett volna a 20...Hxd4 21.Bxf8+ Kh7 22.Hxf7 Vf5 23.f3 Vb5 24.e4 Hc2 folytatást.

21.Vd7! Bf8 22.f4 Vf5 23.Bf3 Vc2 24.Vd3 Vxd3 25.Bxd3 Hc1

 

 

 

26.Bd2

Alighanem sokan a 26.Bd7 Hxe2 27.Bxa7 b5 28.Kf3 Hd4+ 29.Ke4 Hf5 30.g4 Hd6+ 31.Kd4 Bc8 32.Ba6 folytatásra szavaztak volna.

26...Bc8 27.h4 h5 28.b5 Bc7?!

Jobb védekezési esélyt nyújtott volna a 28...Ba8 29.a4 (29.Hc6 a6 30.Hd4 axb5 31.Bc2 Bd8 32.Hxe6 Hd3 33.Bc3 He1+ 34.Kf2 fxe6 35.Kxe1 Kf7) 29...f6 30.Hc6 Hb3 31.Bc2 Kf8 folytatás.

29.Hc6 Kh7 30.Bb2 a5 31.Kf2 Bd7 32.He5 Bc7 33.Bd2 f6 34.Hd7 Hb3 35.Hf8+ Kg8

 

36.Bd7 Bxd7?

Vlagyimir Kramnyik gyenge napot fogott ki. 36...Bc3 37.Hxe6 Hc5 38.Hxc5 Bxc5 39.a4 Bc4 40.Bb7 Bxa4 41.Bxb6 Bb4 42.Ke3 a4 43.Kd3 a3 44.Kc3 a2 jobb volt.

37.Hxd7 Hd4 38.a4

38...Hxb5?

Az exvilágbajnok elszámolta magát.

39.axb5 a4

 

 

 

40.Hc5! a3 41.Hb3 a2 42.Ke3 Kf7 43.Kd4 Ke7 44.e4 e5+ 45.fxe5 Ke6 46.Ha1 fxe5+ 47.Kc3 g5 48.Kb2 gxh4 49.gxh4 Kd6 50.Hb3 és sötét feladta

 

Vityjugov,N (2741) - Robson,R (2613)
Vezércsel [D31]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 c6 4.e4 dxe4 5.Hxe4 Fb4+ 6.Fd2 Vxd4 7.Fxb4 Vxe4+ 8.He2 Ha6 9.Ff8 He7 10.Fxg7 Hb4 11.Vd6 Hc2+

A másik népszerű folytatás a 11...Hd3+ 12.Kd2 Hf5 13.Vxd3 Vxd3+ 14.Kxd3 Hxg7 15.Kc3 végjátékra egyszerűsítés, ahol világosnak kis előnye van.

12.Kd2 Hxa1 13.Fxh8 Vc2+ 14.Ke1

14...e5

Négy éve Ray Robson a 14...Vxc4 15.Hc3 Vb4 16.Vd2 e5 gyengébb változatot választotta Larry Christiansen ellen.

15.f3 Fe6 16.Ff6 Hg6 17.h4 Vf5 18.Fg5 h6 19.Fxh6 Bd8 20.Vc5 Vb1+ 21.Kf2 Hc2 22.h5

22...Hf4 23.Fxf4 exf4 24.Va5 Vd1?

Egyenlő esélyeket adott volna a 24...He3 25.Vg5 Hd1+ 26.Kg1 He3 változat.

 

 

25.Hxf4?

Az orosz nagymester hosszas gondolkodás után sem találta meg a 25.h6! Bd2 26.h7 Bxe2+ 27.Kg1 Vd4+ 28.Kh2 Bxg2+ 29.Fxg2 Vg7 30.Bd1 Vxh7+ 31.Kg1 Vh4 32.Vxa7 változatot.

25...Bd2+ 26.Kg1??

Nyikita Vityjugovnak volt kicsivel több ideje, ennek ellenére fatális hibát vétett. 26.Fe2 Bxe2+ 27.Hxe2 Vxh1 28.Hg3 Vd1 29.Vc3 folytatásban még harcolhatott volna.

26...He3 27.Vg5

27...Vxf1+ 28.Kh2 Vxf3 és világos feladta


 

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Carlsen átvette a vezetést, egy pont az előnye Ding Liren, Aronjan és So előtt
2019. 06. 07.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog