Help Sales ÁSZF

Az Aeroflot-versenyen Rapport kiskombinációval gyalogot nyert, előnyét érvényesítette

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit

A Moszkvában zajló Aeroflot-verseny negyedik fordulójában Rapport Richárd legyőzte az ukrán Sztaniszlav Bogdanovicsot. A járt megnyitási ösvényeket nélkülözi játszmában Rapport a bonyodalmakban túljátszotta ellenfelét, gyalogot nyert, anyagi előnyét érvényesítette.  Holtversenyben vezet az indiai Krishnan Sasikiran és a holland Jorden van Foreest. A holland sakkozó játék nélkül szerzett egész pontot a spanyol Ivan Salgado Lopez ellen. A vezető duót tizenegyen követik félpontos hátránnyal, Rapport 2,5 pontot gyűjtött, az ötödik játéknapon az indiai Sethuramannal sötéttel mérkőzik meg.

A harmadik fordulóban váratlan vereséget szenvedő Rapport Richárd a negyedik játéknapon aratott győzelmével sokat javított helyezésén. Az ukrán Sztaniszlav Bogdanoviccsal vívott partijában korán letértek az elméleti ösvényről. Kiegyenlített erők küzdelmét láttuk, de a középjátékban az ukrán nagymester taktikai csapást nézett el, gyalogot vesztett. Ricsi anyagi előnyét érvényesítve javított pozícióján.

Az indiai Krishnan Sasikiran első remijét könyvelhette el, a holland Jorden van Foreest játék nélkül nyert az előző játéknapon Rapport ellen győztes spanyol Ivan Salgado Lopezzel szemben. A játékosok a verseny helyszínén, a Kozmosz hotelben laknak, nehezen érthető a spanyol sakkozó késése.

A döntetlenek mellett kiemelném az orosz derbin született Ivan Bukavsin győzelmet, a nagy tehetségek tartott Vlagyimir Fedoszejev vereségét Daniil Dubov ellenében.

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

Krishnan Sasikiran (indiai, 2682, 3) – Igor Kovalenko (lett, 2661, 2,5)  döntetlen

Dmitrij Svetuskin (moldáviai, 2592, 2,5) – Vagyim Zvjagincev (orosz, 2658, 2,5)  döntetlen

Lu Shanglei (kínai, 2570, 2,5) – Ildar Hairullin (orosz, 2630, 2,5)  döntetlen

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2627, 2,5) – Jorden van Foreest (holland, 2493, 2,5)  - +

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 2) – Vidit Santosh Gujrathi (indiai, 2625, 2) 1 - 0

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2708, 2) – Sethuraman S.P. (indiai, 2623, 2)  döntetlen

Ivan Bukavsin (orosz, 2618, 2) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2706, 2) 1 - 0

Anton Korobov (ukrán, 2694, 2) – Pavel Ponkratov (orosz, 2613, 2)  1 - 0

Daniil Dubov (orosz, 2627, 2) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2674, 2)  1 - 0

Borisz Gracsev (orosz, 2673, 2) – Aekszandr Simanov (orosz, 2594, 2)  döntetlen

Rauf Mamedov (azeri, 2658, 2) – Alekszandr Halifman (orosz, 2613, 2)  döntetlen

Swayams Mishra (indiai, 2440, 2) – Adhiban B. (indiai, 2646, 2)  0 - 1

Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2438, 2) – Kobalija Mihail (orosz, 2632, 2)  0 - 1

Matthias Bluebaum (német, 2576, 1,5) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2756, 1,5)  0 - 1

Rapport Richárd (magyar, 2709, 1,5) – Sztaniszlav Bogdanovic (ukrán, 2581, 1,5)  1 - 0

Az élcsoport állása:

1-2. Krishnan Sasikiran és Jorden van Foreest 3,5 pont

3-13. Daniil Dubov, Lu Shanglei, Anton Korobov, Jan Neponjacsij, Igor Kovalenko, Ivan Bukavsin, Vagyim Zvjagincev, Adhiban B., Ildar Hairullin, Mihail Kobalija és Dmitrij Svetuskin 3

14-28. Alekszandr Halifman, Dennis Wagner, Borisz Gracsev, Sahriyar Mamedgyarov, Francisco Vallejo Pons, Rauf Mamedov, Tigran L Petroszjan, Alekszandr Simanov, Alekszandr Motiljev, Sethuraman S. P., Vlagyimir Potkin, Hovhannes Gabuzjan, David Anton Guijarro, Rapport Richárd és Ivan Salgado Lopez 2,5

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

Krishnan Sasikiran (indiai, 2682, 3,5) – Jorden van Foreest (holland, 2493, 3,5)

Mihail Kobalija (orosz, 2632, 3) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2714, 3)

Ildar Hairullin (orosz, 2630, 3) – Anton Korobov (ukrán, 2694, 3)

Igor Kovalenko (lett, 2661, 3) – Daniil Dubov (orosz, 2627, 3)

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2658, 3) – Ivan Bukavsin (orosz, 2618, 3)

Adhiban B. (indiai, 2646, 3) – Lu Shanglei (kínai, kínai, 2570, 3)

Tigran L Petroszjan (örmény, 2671, 2,5) – Dmitrij Svetuskin (moldáviai, 2582, 2,5)

Sahriyar Mamedgarov (azeri, 2756, 2,5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2614, 2,5)

Sethuraman S. P. (indiai, 2623, 2,5) – Rapport Richárd (magyar, 2709, 2,5)

Alekszandr Halifman (orosz, 2613, 2,5) - Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2708, 2,5)

Dennis Wagner (német, 2549, 2,5) – Borisz Gracsev (orosz, 2673, 2,5)

Vlagyimir Potkin (orosz, 2605, 2,5) – Rauf Mamedov (azeri, 2658, 2,5)

Alekszandr Simanov (orosz, 2594, 2,5) – Alekszandr Motiljev (orosz, 2653, 2,5)

Erneszto Inarkijev (orosz, 2706, 2) – Hovhannes Gabuzjan (örmény, 2553, 2,5)

 Rapport,R (2709) - Bogdanovics,S (2581)
Szabálytalan megnyitás [A04]

1.g3 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Hxd4 5.Vxd4 Vf6 6.Ve3+ Ve6 7.Fg2 Hf6 8.c4 Fb4+ 9.Hc3 0-0 10.Vd3 d6 11.Fd2 Be8 12.Hd5 Hxd5 13.cxd5 Vg4 14.h3 Fxd2+ 15.Vxd2 Vc4 16.e3 Ff5 17.b3 Vb5 18.Bc1 a5

rapportbogdanovics_394

19.Bc4

A meglepő megnyitás után Rapport Richárd kedvező állást ért el.

19...a4 20.Bb4 Vd7 21.g4 axb3 22.axb3 Fg6 23.0-0 c5? 24.dxc6 bxc6 25.f4

Jobb volt a [25.Bd1 d5 26.e4 folytatás.

25...f5?! 26.Bc1 d5 27.gxf5 Fxf5?

rapportbogdanovics_395

28.Bxc6! Kh8 29.Vxd5 Vxd5 30.Fxd5 Bxe3 31.Bcb6

A gyalogelőny érvényesítéséért még küzdeni kellett.

31...Bae8 32.Bb8 h6 33.Bxe8+ Bxe8 34.h4 Kh7 35.Kf2 Bd8 36.Bb5 Kg6 37.b4 Fd3 38.Bc5 Bb8 39.Ke3 Ff1 40.h5+ Kf6 41.Bc7 Bf8

rapportbogdanovics_396

42.Bb7 g5 43.hxg6 Kxg6 44.b5 Kf5 45.Fe4+ Ke6 46.b6 Kd6 47.Bh7 Be8 48.Kd4 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Férficsapatunk bravúros győzelmet ért el, női együttesünk 2-2-öt játszott a franciákkal
2021. 11. 15.

 Férfi válogatottunk 3-1-re legyőzte Szlovéniát, női együttesünk 3-1-re kikapott a lengyel csapattól
2021. 11. 14.

A 23. csapat Európa-bajnokságon válogatottjaink magabiztos győzelmekkel rajtoltak
2021. 11. 13.

A csapat Európa-bajnokságon a címvédő orosz válogatottak vezetik a rajtlistákat
2021. 11. 11.

Az ukrán Sevcsenko győzött a "rigai varázsló", Mihail Tal emlékére rendezett villámversenyen
2021. 11. 10.

Firouzja szenzációs sikere, tornagyőztesként, Caruana ezüstérmesként lett világbajnokjelölt
2021. 11. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog