Help Sales ÁSZF

Az ACP-tornán Wesley So a győztes, Almási Zoltán nyeréssel zárt, harmadik lett

Címkék: ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij

Bergamóban a Fülöp-szigeteki Wesley So győzött az ACP Golden Classic tornán. Az utolsó fordulóban gyors döntetlennel biztosította be első helyét, egy ponttal előzte meg a grúz Baadur Zsobavát.  Almási Zoltán győzelemmel zárta szereplését, az izraeli Emil Sztovszkij ellen sötéttel nyert, ötvenszázalékos teljesítménnyel harmadikként végzett. Az olasz Daniel Vocaturo meglepetésre nyert az orosz Jan Nepomnjacsij ellen.

 

A viadal utolsó fordulójában Almási Zoltán sötéttel győzte le az izraeli Emil Szutovszkijt, a harmadik helyet szerezte meg. A spanyol megnyitás Csigorin-változatában a jól ismert elméleti ösvényen haladtak a nagymesterek, a kritikus állásban a bonyodalmakat annyira kedvelő Szutovszkij rossz tervet választott. Zoli a látszatfenyegetéseket könnyedén hárította, összekötött szabadgyalogjai feltartóztathatatlanul roboghattak előre. A sakkolimpia előtt lélektanilag is fontos volt a nyerés. A szokatlan időbeosztással nagymesterünk nehezen birkózott meg, az olimpiára fel kell gyorsulnia.

 

A Fülöp-szigeteki Weley So újabb tornagyőzelmet könyvelhetett el. Megérdemelt az elsősége, a legjobb formában, szinte hiba nélkül sakkozott. A grúz Baadur Zsobava nem állt hadilábon a szerencsével.

 

A torna legnagyobb meglepetése az orosz Jan Nepomnjacsij  szereplése. A befejező játéknapon harmadik vereségét szenvedte el. Az olasz Daniele Vocaturo látványos kombinációval büntethette volna meg a könnyelműen sakkozó Nepomnjacsijt, a végén nehezen nyerte meg a huszárvégjátékot. Vocaturo és a másik olasz résztvevő, Sabino Brunello is jól helytállt.

 

Az utolsó forduló eredményei:

Sabino Brunello (olasz, 2568) – Wesley So (Fülöp-szigeteki, 2744) döntetlen (Félszláv védelem, 20)

Emil Szutovszkij (izraeli, 2620) – Almási Zoltán (magyar, 2693)  0 – 1 (Spanyol menyitás,

Jan Napomnajcsij (orosz, 2730) – Daniele Vocaturo (olasz, 2584) 0 – 1 (Skót megnyitás, 82)

Baadur Zsobava volt szabadnapos

 

A verseny végeredménye:

1.Wesley So (Fülöp-szigeteki) 4,5 pont

2. Baadur Zsobava (grúz) 3,5

3. Almási Zoltán (magyar) 3

4. Emil Szutovszkij (izraeli) 3

5-6. Daniele Vocaturo (olasz) és Sabino Brunello (olasz) 2,5

7. Jan Nepomnjacsij (orosz) 2

 

A teljesítmények performance-pontszáma:

Wesley So 2844, Baadur Zsobava 2714, Almási Zoltán 2660, Emil Szutovszkij 2672, Daniele Vocaturo 2,5, Sabino Brunello 2624, Jan Nepomnjacsij 2529

 

Két éve az amszterdami torna eredményét nem vették figyelembe az Élő-pontszámok kiszámításánál - a függőjátszmák miatt-, a teljesítmények az Élő-pontszámok tükrében:

Wesley So + 7,6, Baadur Zsobava + 0,4, Almási Zoltán – 2,7, Emil Szutovszkij + 4,3, Daniele Vocaturo + 2,6, Sabino Brunello + 3,9, Jan Nepomnjacsij – 16,1

 

Szutovszkij,E (2620) - Almási,Z (2693)
Spanyol megnyitás [C99]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.h3 Ha5

A spanyol megnyitás Csigorin-változata mindig is nagy kedvenc volt, Zoli nagyon jó érzékkel választotta a taktikai bonyodalmakat jobban kedvelő Emil Szutovszkij ellen.

10.Fc2 c5 11.d4 Vc7 12.Hbd2 cxd4 13.cxd4 Hc6 14.Hb3 a5 15.Fe3 a4 16.Hbd2 Fd7 17.a3 Bac8 18.Fd3 Vb8 19.b4 exd4 20.Hxd4 He5 21.Ff1 Vb7

 

22.f4 Hc4 23.Hxc4 bxc4 24.Hf5? Fxf5 25.exf5 He4 26.Fd4 d5 27.Vg4?

27...Ff6 28.Fxf6 Vb6+ 29.Kh2 Hxf6

A játszma eldőlt, nagymesterünk szabadgyalogjai feltartóztathatatlanul roboghattak előre.

30.Vf3

30...d4 31.g4 d3 32.g5 d2 33.Bed1

 

33...c3 34.gxf6 Vxf6 35.Fd3 c2 36.Fxc2 Bxc2 37.Ve4 Bfc8 38.Bab1 Vh4 39.Vf3 B2c3 40.Vf1 Bg3 és világos feladta

 

Brunello,S (2568) - So,W (2744)
Félszláv védelem [D46]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 c6 5.e3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.Fe2 dxc4 8.Fxc4 b5 9.Fe2 Fb7 10.0-0 0-0 11.Bd1 Vc7 12.e4 e5 13.dxe5 Hxe5 14.Hd4 Fc5 15.h3 Vb6 16.Fe3 Bad8 17.Hf5 Fxe3 18.Hxe3 Fc8 19.Bxd8 Bxd8 20.Bd1 és döntetlen

 

Nepomnjacsij,J (2730) - Vocaturo,D (2584)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Fc5 5.Hb3 Fb6 6.Hc3 Hf6 7.Vf3 d6 8.Fg5 He5 9.Ve2 h6 10.Fh4 Hg6 11.Fg3 0-0 12.0-0-0 Be8 13.f3 Hh5 14.Ff2 f5 15.Fxb6 axb6 16.Vd2 fxe4 17.Fc4+ Fe6 18.Fxe6+ Bxe6 19.Bhe1 Hf6 20.fxe4 Vd7 21.Hd4 Bee8 22.Kb1 Vf7 23.b3 Ba5 24.Bf1

Jobb volt a 24.Hdb5 Kh7 25.a4 Be5 26.Kb2 Ba8 27.Bf1 Ve7 28.Hd5 Hxd5 29.exd5 Be2 30.Vd4 folytatás.

24...Bae5 25.Bf3 Hh4 26.Bff1 Hg6 27.Kb2 Ve7 28.Hf5 Ve6 29.Hg3 He7 30.Bf3 b5 31.a3 Bc5 32.h3 Ve5 33.Be1?

33...Hed5! 34.Be2??

Hihetetlen két baki az orosz sakkozótól.

34...Hxc3 35.Bxc3 Ba8 36.Bee3

36...Ba6?!

Kimaradt az azonnali nyerés a 36...b4! 37.axb4 Bca5! 38.Vd1 Ba2+ 39.Kc1 Ba1+ 40.Kd2 Vd4+ 41.Bcd3 Vxb4+ 42.Ke2 Bxd1 változatban.

37.Vd3 Ba8 38.Hf1 Be8 39.Hd2 c6 40.Bf3 d5 41.Bf5 Vxc3+ 42.Vxc3 Bxc3 43.Kxc3 dxe4 44.Kd4 Kf7 45.Be5 Bxe5 46.Kxe5 e3 47.Hf3

47...e2 48.Kd4 Hd5 49.g3 b4 50.axb4 Hxb4 51.Kc3 c5 52.Kd2 Ke6 53.He1 Kd5 54.Kxe2 Ke4 55.Kd2 b6 56.Ke2 Hc6 57.c3 Ha5 58.b4 cxb4 59.cxb4 Hc6 60.Hd3 Hd4+ 61.Kd2 Kf3 62.g4

62...Kg3 63.Ke3 Hc2+ 64.Kd2 Ha3 65.He5 Kxh3 66.Kd3 Kg3 67.Ke4 Hc2 68.b5 Ha3 69.Kf5 Hxb5 70.Kg6 Kf4 71.Hc4 Kxg4 72.He3+ Kf3 73.Hd5 Hd4 74.Hxb6 He6 75.Hc4 Hf4+ 76.Kxg7 h5 77.Hd2+ Kg2 78.He4 He6+ 79.Kf6 h4 80.Kf5 h3 81.Kg4 h2 82.Hg3

82...Hg7 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://acpgoldenclassic.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog