Help Sales ÁSZF

Aronjan és Gelfand holtversenyben végzett az Aljechin emlékversenyen, Aronjané a trófea

Címkék: Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams

Szentpéterváron az örmény Levon Aronjan nyerte meg az Aljechin emlékversenyt. A befejező játéknapon Aronjan világossal győzött a francia Maxime Vachier-Lagrave ellen, beérte az indiai világbajnok Viswanathan Ananddal remiző izraeli Borisz Gelfandot. A versenykiírás a sötéttel többet játszót részesít előnyben, így Aronjan vehette át a győztesnek járó trófeát. A harmadik helyen Anand végzett, majd ötös holtversenyben az ötvenszázalékos eredményt elérők. Az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik az utolsó fordulóban nyert az angol Michael Adams ellen. A legnagyobb meglepetés az orosz Peter Szvidler utolsó helye.

A sakkozás negyedik világbajnoka, Alekszander Aljechin emlékére megszervezett torna bővelkedett meglepő eredményekben, érdekes csatákban. A viadalt vereséggel kezdő örmény Levon Aronjan nyerte meg a remek szervezésű, a sakkozás hagyományaihoz méltó helyszíneken megrendezett versenyt. Csak a verseny doyenje, a 44 éves izraeli Borisz Gelfand őrizte meg veretlenségét Párizsban öt, Szentpéterváron négy fordulót játszottak le, nagy érdeklődés kísérte a tornát, kitűnő volt az internetes közvetítés, remek kommentárokat is hallgathattunk, érdekesek voltak a partikat követő sajtótájékoztatók.

A párizsi szakaszt meglepetésre a francia Maxime Vachier-Lagrave zárta vezetéssel, a Néva-partján utolsó két partiját elvesztette. A regnáló világbajnok Viswanathan Anand Szentpéterváron sakkozott jobban. Az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik a megszokottnál többet hibázott, még nem heverte ki a londoni világbajnok-jelölt verseny hajrájának izgalmait. A Londonban az egyik legérdekesebb sakkot játszó orosz Peter Szvidler nagyot betlizett, utolsó helye a viadal legnagyobb meglepetése.

 

Az utolsó forduló eredményei:

Peter Szvidler (orosz, 2747) – Laurent Fressinet (francia, 2706) döntetlen (Spanyol megnyitás, 40)

Borisz Gelfand (izraeli, 2739) – Viswanathan Anand (indiai, 2783) döntetlen (Félszláv védelem, 40)

Michael Adams (angol, 2727) – Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2801) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 75)

Nyikita Vityjugov (orosz, 2712)  – Ding Liren (kínai, 2707) döntetlen (Királyindiai védelem, 40)

Levon Aronjan (örmény, 2809) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2722) 1 – 0 (Grünfeld védelem, 42)

 

Az Aljechin emlékverseny végeredménye:

1.Levon Aronjan (örmény) 5,5 pont

2. Borisz Gelfand (izraeli) 5,5

3. Viswanathan Anand (indiai) 5

4-8. Maxime Vachier-Lagrave (francia), Michael Adams (angol), Laurent Fressinet (francia), Nyikita Vityjugov (orosz) és Vlagyimir Kramnyik (orosz) 4,5

9. Ding Liren (kínai) 3,5

10. Peter Szvidler (orosz) 3

 

 Aljechin emlékverseny, Párizs-Szentpétervár   2013. április 21-május 1.                            

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1.

Levon Aronjan

g

ARM

2809

*

½

½

½

½

½

1

1

0

1

2816

2.

Borisz Gelfand

g

ISR

2739

½

*

½

1

½

½

½

½

1

½

2824

3.

Viswanathan Anand

g

IND

2783

½

½

*

0

½

1

½

½

1

½

5

2780

4.

Michael Adams

g

ENG

2727

½

0

1

*

½

½

0

½

½

1

2747

5.

Nyikita Vityjugov

g

FRA

2712

½

½

½

½

*

½

0

1

½

½

2749

6.

Laurent Fressinet

g

FRA

2706

½

½

0

½

½

*

1

½

½

½

2749

7.

Vlagyimir Kramnyik

g

RUS

2801

0

½

½

1

1

0

*

½

½

½

2740

8.

Maxime Vachier-Lagrave

g

FRA

7222

0

½

½

½

0

½

½

*

1

1

2747

9.

Ding Liren

g

CHN

2707

1

0

0

½

½

½

½

0

*

½

2672

10.

Peter Szvidler

g

RUS

2747

0

½

½

0

½

½

½

0

½

*

3

2625

 

Az Élő-pontszámok változása:

Levon Aronjan + 1, Borisz Gelfand + 11, Viswanathan Anand 0, Michael Adams + 3, Nyikita Vityjugov + 5, Laurent Fressinet + 6, Vlagyimir Kramnyik – 8, Maxime Vachier-Lagrave + 3, Ding Liren – 5, Peter Szvidler – 15.

 

A show folytatódik. Május 7. és 18. között a norvég Stavanger rendezi meg az év hatodik szuperversenyét, amelyen a világranglistát fölényesen vezető, világbajnoki kihívó Magnus Carlsen is játszik. Az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik lemondta részvételét, Peter Szvidler vállalta a szereplést.

 

A torna résztvevői a május 1-től érvényes Élő-pontszámok sorrendjében:

Magnus Carlsen (norvég, 2868)

Levon Aronjan (örmény, 2813)

Veszelin Topalov (bolgár, 2793)

Viswanathan Anand (indiai, 2783)

Hikaru Nakamura (amerikai, 2775)

Peter Szvidler (orosz, 2769)

Szergej Karjakin (orosz, 2767)

Tejmur Radzsabov (azeri, 2745)

Wang Hao (kínai, 2743)

John Ludvig Hammer (norvég, 2608)

   

Aronjan,L (2809) - Vachier-Lagrave,M (2722)
Grünfeld védelem [D85]

1.d4 Hf6 2.Hf3 g6 3.c4 Fg7 4.Hc3 d5 5.cxd5 Hxd5 6.e4 Hxc3 7.bxc3 c5 8.Bb1 0-0 9.Fe2 Hc6

A francia nagymester a legharciasabb változatot választotta. Peter Szvidler a 9...b6 10.0-0 Vc7 11.Fg5 e6 12.Vd2 Fb7 13.Ve3 Hd7 14.Ff4 e5 15.Fg3 Bae8 16.d5 f5 17.Fh4 h6 18.exf5 gxf5 19.Bfd1 változatban küzdött meg Aronjannal, elvesztette a játszmát.

10.d5 He5

Maxime Vachier-Lagrave öt éve Hikaru Nakamura ellen elfogadta gyalogáldozatot. A 10...Fxc3+ 11.Fd2 Fxd2+ 12.Vxd2 Ha5 13.h4 Fg4 14.h5 Fxf3 15.gxf3 e5 variban több, mint kellemetlen a 16.hxg6 fxg6 17.d6 folytatás.

11.Hxe5 Fxe5 12.Vd2 e6 13.f4 Fc7

A futó c7-re ellépése az utóbbi években kiváltotta a Fg7 visszavonulást.

14.0-0 exd5 15.exd5 Fa5 16.f5

Még gyakoribb a 16.d6 Bb8 17.Fa3 eltérés.

16...Fxf5 17.Bxb7 Vf6 18.Bf3 Ve5 19.Fc4 Fc8 20.Bb3 Fc7

 

21.Vh6

Levon Aronjan újított és Maxime nem tudott megbirkózni a tábla mellett az örmény sakkozó házielemzésével.

21...Ve1+ 22.Bf1 Ve4 23.Fg5 Fe5 24.Vh4

Aronjan kedvező végjátékra egyszerűsített.

24...Vxh4 25.Fxh4 Fd6 26.Bf6 Fe5 27.Bc6 Fd7 28.Ba6 Bfb8?!

Sötét pontatlanul védekezett. 28...Bfe8 volt a jó.

 

 

 

29.Bxb8+?!

Aronjan viszonozta a szívességet. 29.d6 Bxb3 30.axb3 Fe8 31.Fd5 Bb8 32.Ff2 Bb6 33.Bxa7 Fxd6 34.Ba8 Kf8 35.b4 döntő előnyhöz vezetett volna.

29...Bxb8 30.Bxa7 Fxc3! 31.Bxd7 Bb4 32.d6 Bxc4 33.Fe7 Kg7?

Időzavaros hiba. [3...f6 34.Bd8+ Kf7 35.Bh8 Ke6 36.Bxh7 Bd4 után sötétnek nem lett volna gondja.

34.Ba7 Bd4?

Vesztőlépés. Menekülési esélyt adott a 34...Be4 35.d7 Bxe7 36.d8V Bxa7 folytatás.

 

 

 

35.d7! Bd1+ 36.Kf2 c4

 

37.g3!

A királynak fontos mezőt biztosított.

37...Bd2+ 38.Kf3 Bd3+ 39.Kg2 Bd2+ 40.Kh3 Ff6 41.d8V Bxd8 42.Fxd8 Fxd8 és sötét feladta

 

Adams,M (2727) - Kramnyik,V (2801)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.Hbd2 d6 6.0-0 0-0 7.Fxc6 bxc6 8.h3 h6 9.Be1 Be8 10.Hf1 d5 11.exd5 Vxd5 12.Fe3 Ff8 13.Fd2 e4 14.dxe4 Hxe4 15.Hg3 Fb7 16.Ff4 Hd6 17.b3 c5 18.Vxd5 Fxd5 19.c4 Fxf3 20.gxf3 a5 21.Bxe8 Hxe8

 

22.a4 Bb8 23.Be1 Hd6 24.Be3 g5 25.Fe5 Kh7 26.Bd3 Kg6 27.He4 He8 28.Kg2 f6 29.Fb2 f5 30.Hg3 Fd6 31.Kf1 h5 32.Kg2 h4 33.Hf1 Hf6 34.Fxf6 Kxf6 35.He3 Ke6 36.Hd5

 

 

36...f4

Az exvilágbajnok jobban állt, előnyének fokozására nagy türelemre volt szüksége.

37.Kf1 Fe5 38.Ke2 c6 39.Hc3 Bxb3 40.He4 Bb4 41.Hxc5+ Kf5 42.Bd8 Bxc4 43.Bf8+ Kg6 44.He4 Bxa4 45.Bg8+ Fg7 46.Bc8 Bc4 47.Kd3 Bc1 48.Kd2 Bc4 49.Kd3 Bc1 50.Kd2 Fb2 51.Ba8 Ba1 52.Ba6 a4 53.Bxc6+ Kh5 54.Hd6 Ff6 55.Hf5 Kg6 56.Hd6 Fe5 57.Hc4+ Ff6 58.Hd6 Ba2+ 59.Kc1 Fe5 60.Hc4+ Ff6 61.Hd6 Fh8 62.Ba6?! a3 63.Kd1 Fb2 64.Kc2 Ff6+ 65.Kd1 Bxf2 66.Bxa3 Bh2 67.Ba6

 

67...Bxh3 68.He4 Bxf3 69.Bxf6+ Kh5 70.Bf5 Bd3+ 71.Kc2 Bg3 72.Bf8 h3 73.Bh8+ Kg4 74.Hf2+ Kf3 75.Hxh3 Kg2 és világos feladta

 

Gelfand,B (2739) - Anand,V (2783)
Félszláv védelem [D46]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 c6 5.e3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.Fd3 0-0 8.0-0 e5 9.cxd5 cxd5 10.e4 exd4 11.Hxd5 Hxd5 12.exd5 h6 13.Hxd4

A tavalyi világbajnoki döntőjük első rapidpartijában Borisz Gelfand 13.b3-mal játszott, 13...He5 14.Hxe5 Fxe5 15.Be1 Be8 16.Fb2 Fd7 17.Vd2 Vf6 18.g3 Bac8 19.a4 Vf3 20.Fe4 Vxb3 21.Beb1 Fxg3 22.Ba3 Vb6 23.Fxd4 Fxh2+ 24.Kxh2 Vd6+ 25.Bg3 Bxe4 26.Fxg7 Kh7 27.Bxb7 Bg8 28.Vxh6+ Vxh6+ 29.Fxh6 Bxg3 30.Kxg3 Fc8 31.Bc7 Kxh6 32.Bxc8 Bxa4 és döntetlenben egyeztek meg.

13...Vh4 14.Hf3 Vh5 15.Fh7+ Kh8 16.Vf5 Vxf5 17.Fxf5 Hf6 18.Fxc8 Bfxc8 19.Bd1 Bd8 20.Fe3 Ff8 21.d6 Bxd6 22.Bxd6 Fxd6 23.Fd4 He8 24.Bc1 Kg8 25.Kf1 Hc7 26.Bd1 He8 27.Fe3 a6 28.Hh4 Fe5 29.b3 Hf6 30.Hf5 Be8 31.Fd4 g6 32.Hd6 Fxd6 33.Fxf6 Be6 34.Fc3 f5 35.h3 h5 36.Be1 Kf7 37.Bxe6 Kxe6 38.Ke2 Kd5 39.Kd3 b5 40.f3 Fg3 és döntetlen

Szvidler,P (2747) - Fressinet,L (2706)
Spanyol megnyitás [C77]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.c3 0-0 6.0-0 Be8 7.Ve2 a6 8.Fa4 Ff8 9.Bd1 b5 10.Fc2 Fb7 11.Fg5 h6 12.Fh4 d6 13.a4 Hb8 14.Ha3 c6 15.d4 exd4 16.cxd4 Hbd7 17.e5 Vc7 18.Fg3 c5 19.axb5 cxd4 20.exd6 Fxd6 21.Vc4 Fxg3 22.hxg3 Vxc4 23.Hxc4 Fxf3 24.gxf3 axb5 25.Hd6 Bxa1 26.Bxa1 Be2 27.Ba8+ Hf8 28.Bc8 d3 29.Fxd3 Bd2 30.Hf5 Bxd3 31.He7+ Kh7 32.Bxf8 Bxf3 33.Bxf7 Bb3 34.Hc6 Bxb2 35.Hd4 Kg8 36.Bb7 He4 37.Bxb5 Bxb5 38.Hxb5 Kf7 39.Kg2 Hf6 40.Hd4 g6 és döntetlen

 

Vityjugov,N (2712) – Ding Liren (2707)
Királyindiai védelem [E81]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.f3 0-0 6.Fe3 c5 7.dxc5 dxc5 8.Vxd8 Bxd8 9.Fxc5 Hc6 10.Hge2 b6 11.Fa3 Fb7 12.Hd5 e6 13.He7+ Hxe7 14.Fxe7 Bdc8 15.Bc1 Hd7 16.b3 a6 17.Bd1 He5 18.Hc1 Hc6 19.Fg5 Hb4 20.Kf2 b5 21.Fd2 a5

 

 

22.cxb5 Bc2 23.Fe2 f5 24.a3 Ha2 25.Hxa2 Bxa2 26.exf5 gxf5 27.Ff4

Erősebb volt a 27.Fc1 Ff8 28.Fe3 Fd5 29.Ba1 Bb2 30.Bhb1 Bc2 31.Bc1 folytatás.

27...a4 28.bxa4 Bxa4 29.Bd8+ Kf7 30.Bd7+ Kg6 31.Bxb7 Bxf4 32.Bd1?! Bc4 33.Be7 Kf6 34.Bdd7 Bcc2 35.Bf7+ Ke5 36.Bxg7 Bxe2+ 37.Kf1 Beb2 38.Bd1 Kf6 39.Bg8 Bxb5 40.Be1 Bbb2 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog