Help Sales ÁSZF

Ankarában Humpy Koneru félpontos előnnyel vezet Anna Muzicsuk előtt

Címkék: Grand Prix Ankara

Az Ankarában zajló női Grand Prix-viadal hetedik fordulójában az indiai Humpy Koneru újabb győzelmével félpontos előnnyel vezet legnagyobb riválisa, a szlovén Anna Muzicsuk előtt. Koneru a kínai Ju Wenjunnal vívott partijában érvényesítette anyagi előnyét, Muzicsuk megszenvedett a remiért a kínai Zhao Xue elleni küzdelmében. A kétszeres orosz olimpiai bajnoknő Tatjana Kosziceva a lengyel Monika Sockot legyőzve feljött ötven százalékra. A litván Viktorija Cmilyte és a  kínai Ruan Lufei, a bolgár Antoaneta Sztefanova és a mongol Batkhuyag Munguntuul összecsapása remivel végződött. A két török résztvevő, Betul Cemre Yildiz és Kubra Oztürk is megosztozott a ponton.

A viadal hetedik játéknapján két játszma ért véget döntéssel, az indiai Humpy Koneru ötödik nyerésével félpontos előnnyel várhatja a hajrát. A kínai Ju Wenjun két óvatlan lépésével rontotta el egyenlő esélyeket ígérő állását, Koneru anyagi előnyét némi bizonytalankodást követően értékesítette.

 

Nehezebb feladat várt a szlovén Anna Muzicsukra, aki sötéttel harcolta ki döntetlent a kínai Zhao Xue elleni csatájában. Szorongatott helyzetéből gyalogáldozattal szabadult meg, ellenjátéka fél pont erejéig sikeres volt.

A kétszeres olimpiai bajnokcsapat éltáblása, Tajana Koszinceva újabb győzelmével feljött ötven százalékra. Kiegyenlített erők küzdelmében nem bírt egymással a litván Viktorija Cmilyte és a kínai Ruan Lufei. Még mindig nyeretlen a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova. A török testvérharcban sem született döntés.  

 

A 7. forduló eredményei:

Monika Socko (lengyel, 2463) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2524) 0 – 1 (Vezércsel, 41)

Betul Cemre Yildiz (török, 2341) – Kubra Oztürk (török, 2294) döntetlen (Skót négyeshuszárjáték, 82)

Zhao Xue (kínai, 2549) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2606) döntetlen (Félszláv védelem, 45)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2502)  – Batkhuyag Munguntuul (mongol, 2434) döntetlen (Szláv védelem, 35)

Humpy Koneru (indiai, 2593) – Ju Wenjun (kínai, 2528) 1 – 0 (Királyindiai védelem, 72)

Viktorija Cmilyte (litván, 2520) – Ruan Lufei (kínai, 2492) döntetlen (Szláv védelem, 60)

 

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

SB

1

Humpy Koneru

2593

IND

*

½

1

½

1

1

1

1

6

19,75

2

Anna Muzicsuk

2606

SLO

*

½

½

1

½

1

1

1

14,50

3

Zhao Xue

2549

CHN

½

½

*

½

0

1

1

1

17,00

4

Ruan Lufei

2492

CHN

0

½

*

½

1

½

1

1

10,00

5

Viktorija Cmilyte

2520

LTU

½

1

½

*

0

0

1

1

4

12,75

6

Ju Wenjun

2528

CHN

0

½

0

*

1

1

1

½

4

8,50

7

Tatjana Koszonceva

2524

RUS

0

0

1

*

½

½

½

1

8,75

8

Batkhuyag Munguntuul

2434

MGL

½

0

½

*

½

½

½

1

8,50

9

Betul Cemre Yildiz

2341

TUR

0

0

0

1

0

½

*

½

2

6,50

10

Antoaneta Sztefanova

2502

BUL

0

0

½

0

0

½

½

*

5,75

11

Kubra Oztürk

2294

TUR

0

0

0

½

½

½

*

0

4,50

12

Monika Socko

2463

POL

0

0

0

½

0

0

1

*

3,50

 

 

A 8. forduló párosítása:

Tatjana Koszinceva – Ruan Lufei

JU Wenjun – Viktorija Cmilyte

Batkhuyag Munguntuul – Humpy KOneru

Anna Muzicsuk – Antoaneta Sztefanova

Kubra Oztürk – Zhao Xue

Monika Socko – Betul Cemre Yildiz

 

Koneru,H (2593) – Ju Wenjun (2528)
Királyindiai védelem [E63]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.g3 0-0 5.Fg2 d6 6.Hf3 Hc6 7.0-0 a6 8.Vc2 Bb8 9.Bd1 Fd7 10.e4 b5 11.e5 dxe5 12.dxe5 Hg4 13.c5 Hgxe5 14.Hxe5 Hxe5 15.Ff4 Ve8 16.Hd5 c6 17.Hb6 Ff5 18.Ve2 Hc4 19.Fxb8 Vxb8 20.Hd7 Fxd7 21.Bxd7 Fxb2 22.Bad1 Ff6 23.f4 e6?!

Az egyenlő esélyű állást Ju Wenjun két lépésben elrontotta.

24.Ve4 Vc8?!  

 

 

25.Vxc6 Vxc6 26.Fxc6 Bc8 27.Fb7 Bxc5 28.Fxa6 He3 29.B1d2 b4 30.Bb7 Hd5 31.Bb8+ Kg7 32.Bc8 Ba5 33.Fc4 Fc3 34.Be2 Hb6 35.Bc7 Kf6 36.Fb3 h5 37.Kg2 Hd5 38.Bb7 He7 39.Be4 Hf5 40.Bd7 Ba6 41.Kf3 Bd6 42.Bxd6 Hxd6 43.Be3 Fd4 44.Be1

Anyagi előnyét az éllovas kisebb megingásokkal érvényesítette.

44...g5 45.h3 Hf5 46.Be4 Fc3 47.fxg5+ Kxg5 48.Bc4 Hd4+ 49.Ke3 e5 50.Bc8 f5 51.Bg8+ Kf6 52.Fd1 Fe1 53.Fxh5 Fxg3 54.Bg6+ Ke7 55.Bb6 Fe1 56.Kd3 He6 57.Kc4 e4 58.Fd1 e3?

 

59.h4! Fxh4 60.Bxb4 Fe1 61.Bb5 f4 62.a4 Kd6 63.a5 Ff2 64.a6 Hc7 65.Bb6+ Ke5 66.Bc6 Ha8 67.Ff3 Kf5 68.Kd3 e2 69.Kxe2 Fe3 70.Bc8 Hb6 71.Bf8+ Ke5 72.a7 és sötét feladta

 

Zhao Xue (2549) - Muzicsuk,A (2606)
Félszláv védelem [D43]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Vb3 e6 5.Hc3 Hbd7 6.Ff4 a5 7.cxd5 exd5 8.e3 Hh5 9.Fd3 Hxf4 10.exf4 Fd6 11.g3 0-0 12.0-0 Be8 13.Bfe1 Bxe1+ 14.Bxe1 Hf6 15.Ha4 b5 16.Hc5 Fxc5 17.dxc5 Fd7 18.Vc3 Vf8 19.He5 Vc8 20.h4 Vc7 21.Kg2 a4 22.Fc2 Be8 23.b4 Vc8 24.f3 h5 25.a3 Fe6 26.Kf2

 

 

26...d4

A gyalogáldozattól Anna Muzicsuk ellenjátékot remélt.

27.Vxd4 Fb3 28.Fd3 Bd8 29.Ve3

A kínai nagymesternő 29.Ff5-tel megakadályozhatta volna a sötét vezér betörését.

29...Vh3 30.Ff1 Ve6 31.Kg1 Vd5 32.Vf2 Hd7 33.Fh3?! Hxe5 34.fxe5 Vd3 35.Ve3 Fe6 36.Fxe6 fxe6 37.Kf2 Vc4 38.Ve4 Bd4 39.Vxc6 Bd2+ 40.Kg1 Vd4+ 41.Kh1 Vf2 42.Ve8+ Kh7 43.Vxh5+ Kg8 44.Ve8+ Kh7 45.Vh5+ Kg8 és döntetlen

 

Socko,M (2463) - Koszinceva,T (2524)
Vezércsel [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.Va4+ Hc6 6.e3 0-0 7.Fd2 dxc4 8.Fxc4 Fd6 9.Hb5 Fe7 10.0-0 a6 11.Hc3 Fd6 12.Vc2 e5 13.d5 He7 14.e4 Fg4 15.Fe2 c6 16.Fg5 cxd5 17.Fxf6 gxf6 18.Hxd5 Hxd5 19.exd5 f5 20.He1 Bc8 21.Vd1 Fxe2 22.Vxe2 Vf6 23.Hc2 f4 24.Bfc1 Vg6 25.f3 Bc5 26.Vd1 f5 27.He1 Vf7 28.Bxc5 Fxc5+ 29.Kh1  

 

 

29...Bd8 30.Vc2 Bxd5 31.Hd3 Fe3 32.b4 Kg7 33.Be1 b6 34.Vc3 Vf6 35.Hb2 b5 36.Vc8 Kh6 37.h3 Bd2 38.Hd1 Fd4 39.Vg8 Vg6 40.Vf8+ Kh5 41.g3 Bh2+ és világos feladta

Cmilyte,V (2520) – Ruan Lufei (2492)
Szláv védelem [D17]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 dxc4 5.a4 Ff5 6.He5 e6 7.f3 c5 8.e4 Fg6 9.Fe3 cxd4 10.Vxd4 Vxd4 11.Fxd4 Hfd7 12.Hxd7 Hxd7 13.Fxc4 a6 14.Bd1

A 2010-es szófiai világbajnoki döntőn Veszelin Topalov kétszer a 14.Bc1 Bg8 15.h4 változatban próbálta megtörni Viswanathan Anand ellenállását, mindkét játszma remi lett.

14...Bg8 15.h4 h6 16.h5 Fh7 17.Fb3 Fc5 18.a5 Fb4 19.Fa4 0-0-0 20.Fxd7+ Bxd7 21.Fb6 Fxc3+ 22.bxc3 Bxd1+ 23.Kxd1 Be8 24.Ke2 f6 25.Bd1 Fg8 26.e5 fxe5 27.Ke3 Fh7 28.g4 Fc2 29.Bd2 Fa4 30.Fc5 Fc6 31.c4 Bg8 32.Fd6 Bd8 33.c5 Bd7 34.Bf2 Kd8 35.Fxe5 Ke8 36.f4 Kf7 37.Fd6 g6 38.Bh2 gxh5 39.Bxh5 Kg6 40.Be5 Kf6 41.Kf2 Bh7 42.Kg3 Fd7 43.Kh4 Kg6 44.Bh5 Fe8 45.Kg3 Kf6 46.Fe5+ Kg6 47.Kf2 Fa4 48.Ke2 Fb5+ 49.Ke3 Fa4 50.Bh2 Fc6 51.Fd6 h5 52.gxh5+ Bxh5 53.Bxh5 Kxh5 54.Kd4 Kg6 55.Ke5 Kf7 56.Fc7 Fh1 57.Fb6 Fg2 58.Fc7 Fh1 59.Fb6 Fg2 60.Fc7 Fh1 és döntetlen

 

Sztefanova,A (2502) - Munguntuul,B (2434)
Szláv védelem [D13]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.cxd5 cxd5 4.Hc3 Hf6 5.Ff4 Hc6 6.e3 e6 7.Hf3 Fe7 8.h3 0-0 9.Fd3 Fd7 10.0-0 Bc8 11.Ve2 a6 12.Bac1 Hb4 13.Fb1 He4 14.He5 f5 15.Hxd7 Vxd7 16.Hxe4 dxe4 17.Bxc8 Bxc8 18.f3 exf3 19.Vxf3 Vd5 20.Vf2 Hxa2 21.Fe5 Bf8 22.Vg3 Ff6 23.e4 Fxe5 24.Vxe5 Vxe5 25.dxe5 Hb4 26.exf5 exf5 27.Fxf5 Be8 28.e6 g6 29.Fg4 Hc6 30.Ff3 Kg7 31.Fxc6 bxc6 32.Bf7+ Kg8 33.Ba7 Bxe6 34.Bxa6 Be2 35.Bxc6 és döntetlen

 

Yildiz,B (2341) - Oztürk,K (2294)
Skót négyeshuszárjáték [C47]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Hc3 Hf6 4.d4 exd4 5.Hxd4 Fb4 6.Hxc6 bxc6 7.Fd3 d5 8.exd5 Ve7+ 9.Ve2 cxd5 10.Vxe7+ Kxe7 11.0-0 c6 12.He2 Fc5 13.Hg3 h6 14.b3 Fe6 15.Fb2 h5 16.Hf5+ Fxf5 17.Fxf5 Bhe8 18.Bfe1+ Kd6 19.Kf1 g6 20.Fxf6 gxf5 21.Bxe8 Bxe8 22.Be1 Be6 23.Fg7 Fb6 24.Fc3 c5 25.Fd2 c4 26.bxc4 dxc4 27.Bb1 Kc6 28.Fc3 Fc7 29.Bb4 Be4 30.Ba4 a5 31.Fe1 Kb5 32.Ba3 f4 33.Bh3 Be5 34.Fd2 Bf5 35.Bf3 Bd5 36.Ke2 Be5+ 37.Kd1 Bg5 38.g3 fxg3 39.hxg3 Bd5 40.Bxf7 c3 41.Bxc7 Bxd2+ 42.Kc1 Bxf2 43.Bxc3 Bh2 44.Kb2 h4 45.Bb3+ Ka4 46.Ba3+ Kb4 47.gxh4 Bxh4 48.Bd3 Ka4 49.a3 Bg4 50.Bd2 Kb5 51.Kb3 a4+ 52.Kb2 Kc5 53.Bh2 Bg5 54.Bh4 Kb5 55.Bd4 Bg3 56.Bd5+ Kb6 57.Bd3 Bg4 58.Bh3 Bg5 59.Bh4 Kb5 60.Bb4+ Ka5 61.Bd4 Bg3 62.Bb4 Bh3 63.Bb8 Bg3 64.Bd8 Kb5 65.Bd5+ Kb6 66.Bd3 Bg4 67.Kc3 Kc5 68.Bf3 Bc4+ 69.Kd2 Bd4+ 70.Bd3 Bh4 71.Bc3+ Kb5 72.Kc1 Bg4 73.Kb2 Bh4 74.Be3 Bh5 75.Be4 Bh3 76.Be5+ Kb6 77.c4 Bb3+ 78.Ka2 Bc3 79.Bb5+ Kc6 80.Bb4 Kc5 81.Bxa4 Bxc4 82.Bxc4+ Kxc4 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az amerikai bajnokságon So, Xiong és Robson külön versenyt vív, So előnye fél pont
2020. 10. 28.

Wesley So mesterhármassal rajtolt az online amerikai bajnokságon
2020. 10. 27.

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog