Help Sales ÁSZF

Giri hatodik partiját is megnyerte, Kramnyik négyes nyerősorozattal tört előre

Címkék: Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara

Katarban a holland Anish Giri folytatta nyerősorozatát. A viadal hatodik játéknapján nagy türelemmel játszva végül kihasználta a svéd Nils Grandelius hibáit, hatodik partiját is megnyerte. A 20 éves Anish egypontos előnnyel vezet az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik előtt, aki négyes nyerősorozattal tört előre két döntetlene után. A hetedik játéknapon Kramnyik-Giri összecsapás lesz. Mindkét magyar résztvevő játszmája döntetlennel ért véget, Berkes Ferenc a kínai Zhao Junnal osztozott meg a ponton, Gara Tícia partija a svájci Noel Studer ellen örökös sakkal fejeződött be.

A rajtlistát vezető 20 esztendős Anish Giri hatodik játszmáját is megnyerte a Qatar Masters Open 2014 viadalon. Giri nagy türelemmel játszotta a várakozáson felül szereplő svéd Nils Grandelius elleni partiját, minimális előnyének kihasználását nagyobb játékereje segítette. Giri egypontos előnnyel vezet a torna nagy sztárja, az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik előtt, az első helyet is eldöntheti kettőjük hetedik fordulóbeli összecsapása.

Kramnyik utoljára 21 éve Bielben, a zónaközi döntőn vett részt svájci rendszerű lebonyolítású versenyen, két remivel kezdett, négyes nyerősorozattal tört előre, a bonyodalmakat vállaló stílusra váltva volt eredményes.

A játéknap egyik nagy meglepetését az azeri Sahriyar Mamedgyarov veresége jelentette. Kissé előnyösebb végjátékban hibázott.

Olimpikonjaink két remivel zárták a hatodik fordulót. Berhes Ferenc játszmája lépésismétléssel korán döntetlennel ért véget. Gara Tícia partija fordulatos küzdelemben ért véget pontosztozkodással. A svájci Noel Studer kedvezőbb esélyeit eltékozolta, Tícia kiskombinációval gyalogot nyert, nyerőesélyt kapott. Az időzavaros kapkodásban azonban az örökös sakkot nem tudta elkerülni.

 

 

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Bo.

Név

 

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

 

Élő

1

Anish Giri

NED

2776

5

1 - 0

Nils Grandelius

SWE

2573

2

Vlagyimir Kramnyik

RUS

2760

4

1 - 0

4

Szanan Szjugirov

RUS

2673

3

Jevgenyij Tomasevszkij

RUS

2714

4

½-½

4

Milos Perunovic

SRB

2619

4

Salem A. R. Saleh

UAE

2586

4

½-½

4

Jurij Krivorucsko

UKR

2706

5

Samuel L Shankland

USA

2642

4

½-½

4

Yu Yangyi

CHN

2705

6

Ivan Ivanisevic

SRB

2643

3½    

1 - 0

Sahriyar Mamedgyarov

AZE

2757

7

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2751

½-½

Eltaj Safarli

AZE

2628

8

Jevgenyij Romanov

RUS

2636

½-½

Ding Liren

CHN

2730

9

Pentalan Harikrishna

IND

2725

½-½

Abhijeet Gupta

IND

2632

10

Pavel Eljanov

UKR

2719

½-½

Andrej Volokityin

UKR

2627

11

Alekszander Mojszejenko

UKR

2701

½-½

Daniel Naroditsky

USA

2620

12

Ivan Cseparinov

BUL

2684

½-½

Erwin L'Ami

NED

2618

13

Ivan Saric

CRO

2680

0 - 1

Mihailo Olekszijenko

UKR

2620

14

Romain Edouard

FRA

2659

0 - 1

Aleksandr Lenderman

USA

2598

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

Berkes Ferenc

HUN

2669

3

½-½

3

Zhao Jun

CHN

2578

70

Gara Tícia

HUN

2326

1

½-½

1

Noel Studer

SUI

2395

 

Az élcsoport állása:

Hely.

Rajtl.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

1

Anish Giri

NED

2776

6.0

3422

20.0

22.0

2

2

Vlagyimir Kramnyik

RUS

2760

5.0

2843

17.5

19.5

3

69

Nils Grandelius

SWE

2573

4.5

2835

23.0

24.5

4

62

Salem A. R. Saleh

UAE

2586

4.5

2815

20.0

21.5

5

44

Mihailo Olekszijenko

UKR

2620

4.5

2802

20.5

22.0

6

12

Jurij Krivorucsko

UKR

2706

4.5

2795

20.0

23.0

7

10

Jevgenyij Tomasevszkij

RUS

2714

4.5

2794

22.0

24.0

8

30

Ivan Ivanisevic

SRB

2643

4.5

2786

20.0

22.5

9

13

Xu Yangyi

CHN

2705

4.5

2785

20.5

23.5

10

45

Milos Perunovic

SRB

2619

4.5

2764

18.5

20.5

11

31

Samuel S Shankland

USA

2642

4.5

2741

18.5

21.0

12

28

Zahar Efimenko

UKR

2644

4.5

2720

17.0

19.0

13

59

Aleksandr Lenderman

USA

2598

4.5

2720

16.5

19.0

14

27

Rauf Mamedov

AZE

2652

4.5

2715

15.0

17.0

15

4

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2751

4.0

2732

19.0

21.5

16

60

Gadir Guszejnov

AZE

2592

4.0

2729

19.5

19.5

17

39

Andrej Volokityin

UKR

2627

4.0

2727

18.0

19.0

18

6

Pentala Harikrishna

IND

2725

4.0

2726

18.0

20.5

51

20

Berkes   Ferenc

HUN

2669

3.5

2573

16.0

19.0

142

138

Gara Tícia

HUN

2326

1.5

2276

15.0

16.5

 

Az élcsoportban a 7. forduló párosítása:

Bo.

Rajtl.

Név

Élő

Pont

Pont

Név

Élő

 

Rajtl.

1

2

Vlagyimir   Kramnyik

2760

5

6

Anisg Giri

2776

1

2

44

Mihailo Olekszijenko

2620

Jevgenyij Tomasevszkij

2714

10

3

12

Jurij Krivorucsko

2706

Samuel L Shankland

2642

31

4

13

Yu Yangyi

2705

Alekszandr Lenderman

2598

59

5

27

Rauf Mamedov

2652

Salem M.R. Saleh

2586

62

6

45

Milos Perunovic

2619

Zahar Efimenko

2644

28

7

69

Nils Grandelius

2573

Ivan Ivanisevic

2643

30

8

32

Andrej Vovk

2640

4

4

Maxime Vachier-Lagrave

2751

4

9

5

Ding Liren

2730

4

4

Abhijeet Gupta

2632

35

10

37

Daniil Dubov

2629

4

4

Pentalan Harikrishna

2725

6

11

38

Eltaj Safarli

2628

4

4

Baadur Zsobava

2722

7

12

43

Daniel Naroditsky

2620

4

4

Pavel Eljanov

2719

8

13

11

Bu Xiangzhi

2707

4

4

Gadir Guszejnov

2592

60

14

46

Erwin L'Ami

2618

4

4

Alekszander Mojszejenko

2701

14

15

39

Andrej Volokityin

2627

4

4

Ivan Cseparinov

2684

16

16

19

Szanan Szjugirov

2673

4

4

Jevgenyij Romanov

2636

34

17

23

Jurij Kozubov

2661

4

4

Adhiban B.

2630

36

22

71

Hovhannes Gabuzjan

2565

Berkes Ferenc

2669

20

73

151

Awonder Liang

2266

Gara Tícia

2326

138

Berkes,F (2669) – Zhao Jun (2578)
Vezérindiai védelem [E18]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.c4 b6 4.g3 Fb7 5.Fg2 Fe7 6.0-0 0-0 7.Hc3 He4 8.Fd2 Ff6 9.Bc1 Hxd2 10.Vxd2 d6 11.d5 e5 12.h4 a5 13.Fh3 Ha6 14.e4 Fc8 15.Fxc8 Vxc8 16.Kg2 Vd7 17.b3 Hc5 18.Ve2 g6 19.h5 Vg4 20.Bh1 Fe7 21.Bce1 f5 22.hxg6 hxg6 23.Hd2 Vxe2 24.Bxe2 Kg7 25.Hb5 Bac8 26.Ha7 Ba8 27.Hb5 Bac8 28.Ha7 Bce8 29.Hb5 és döntetlen

Gara,T (2326) - Studer,N (2395)
Spanyol megnyitás [C60]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hge7 4.c3 d5 5.Hxe5 dxe4 6.d4 exd3 7.Hxc6 Hxc6 8.Fxd3 Fd6 9.0-0 0-0 10.Fe3 He5 11.Fe2

11...Vh4 12.g3 Vh3 13.Hd2 Hg4 14.Fxg4 Fxg4 15.f3 Ff5

Számításba jött a 15...Bfe8 16.Ff2 Fe6 17.He4 Fe7 folytatás.

16.Ve2 Bfe8 17.Bfe1 Bad8 18.Vf2 b6 19.Hc4 Ff8 20.Fd4 Fe6 21.Hd2 c5 22.Fe3 Bd3 23.He4 Vf5 24.Bad1 Vd5

Mi szólt a 24...Bxd1 25.Bxd1 Fxa2 26.Ff4 Fb3 változat ellen?

25.Bxd3 Vxd3 26.Vd2 Vb5 27.b3 Vc6 28.c4 Fe7 29.Kf2 Bd8 30.Ve2 h6 31.Bd1 Be8 32.Vd2 a6 33.Hc3 b5 34.Hd5 Ff8 35.Ff4 Bc8 36.Fe5 Bd8?

37.Fxg7! Fxd5 38.cxd5 Vd6 39.Fxf8 Kxf8 40.Vd3

A gyalognyerés, a meggyengült sötét királyállás már Tícia sikerét ígérte.

40...Kg8 41.f4 Vf6 42.Be1 Vb6 43.Kf3 Va5 44.Be2

Kimaradt a 44.Be7 c4 45.Vf5 Bf8 46.Vg4+ Kh7 47.Vh5 lehetőség.

44...c4 45.Vd4 Va3 46.Vf6 Vf8 47.bxc4 bxc4 48.Vxa6 Vc5 49.Vc6 Va3+ 50.Be3 Vc1

51.Be8+ Bxe8 52.Vxe8+ Kg7 53.Ve5+ Kg8 54.d6 c3 55.Ve8+ Kg7 56.d7!?

 

56...Vd1+ 57.Ke4?!

A második kapkodásban Tícia királya többet nem menekülhetett az örökös sakk elől. 57.Kf2 Vd2+ 58.Ve2 Vxd7 59.Ve5+ Kg6 60.Vxc3 Va7+ 61.Ve3 Vxa2+ 62.Ve2 Vb3 még adott volna némi reményt.

57...Ve2+ 58.Kd5 Vd3+ 59.Ke5 Ve2+ 60.Kf5 Vh5+ 61.Ke4 Ve2+ 62.Kd4 Vd2+ 63.Ke5 Ve2+ 64.Kd6 Vd3+ 65.Ke7 Ve3+ 66.Kd6 Vd4+ 67.Kc7 c2 68.Ve1 Vc5+ 69.Kb7 Vb5+ 70.Kc7 Vc5+ 71.Kb7 Vb5+ 72.Kc7 és döntetlen

 

Giri,A (2776) - Grandelius,N (2573)
Grünfeld védelem [D77]

1.Hf3 Hf6 2.g3 g6 3.Fg2 Fg7 4.c4 d5 5.d4 dxc4 6.Ha3 c3 7.bxc3 0-0 8.0-0 c5 9.Be1 Hc6 10.Fb2 Hd5 11.e4 Hb6 12.Bb1 cxd4 13.cxd4 Fg4

14.d5 Fxb2 15.Bxb2 He5 16.Vb3 Fxf3 17.Fxf3 Hxf3+ 18.Vxf3 Bc8 19.h4 Vd6 20.Kg2 Ve5 21.Ve2 f5 22.exf5 Vxd5+ 23.Ve4 Bxf5 24.Vxd5+ Hxd5

25.Bxb7 a6 26.Bb2 Kf7 27.Hb1 Bf6 28.Be5 Bf5 29.Be4 Hf6 30.Bee2 Bcc5 31.Hd2 Bfe5 32.Bxe5 Bxe5 33.Hf3 Ba5 34.Be2 Kf8 35.Hd4 Ba4 36.Hc6 Be4 37.Bb2 Hd5 38.Bd2 Be6 39.Bc2 Hf6 40.a4 h6 41.a5 Kg7 42.Kf1 g5 43.hxg5 hxg5 44.Hb4 Be5

 

45.Ba2 Be6 46.Be2 He4 47.g4 Kf7 48.Hd3 Kf6 49.Bc2 Bd6 50.Ke2 Bd5 51.Bc6+ Kf7 52.Ke3 Hf6 53.Bxa6 Hxg4+ 54.Ke4 Bd8 55.f3 Hf6+ 56.Ke3 Hd5+ 57.Kf2 e6

58.Bc6 Bb8 59.He5+ Ke7 60.Bc2 Bb5?

A svéd sakkozónak a hosszas csatában csökkent a figyelme. 60...Ba8 61.Bc1 Kf6 62.Hc6 e5 pontosztozkodást ígért.

61.a6 Hb4?

Vesztőlépés

 

62.a7 Ba5 63.Bb2 Kf6 64.Hg4+ Kf5 65.He3+ Kf6 66.Bxb4 Bxa7 67.Bb5 Ba4 68.Kg3 Ba6 69.Hg4+ Kg6 70.Hf2 Bd6 71.Kg4 Bd2 72.Bxg5+ Kh6 73.Bh5+ Kg6 74.Bh2 ls sötét feladta

Kramnyik,V (2760) - Szjugirov,S (2673)
Réti megnyitás [A07]

1.Hf3 Hf6 2.g3 d5 3.Fg2 c6 4.d3 Fg4 5.0-0 Hbd7 6.Ve1 e5 7.e4 Fd6 8.h3 Fh5 9.Hh4 0-0

10.g4 Fg6 11.g5 Hh5 12.exd5 cxd5 13.Hxg6 hxg6 14.Fxd5 Hf4 15.Fxf4 exf4 16.h4 Vc8 17.Ve4 Vxc2 18.Hc3 Vxb2 19.Vxg6 Fc5 20.He4

20...Ve5?

Az ifjú titán a bonyodalmakban eltévedt.

21.Fb3 Fxf2+? 22.Hxf2 f3 23.He4 Vd4+? 24.Kh1 Vb2

25.Hf6+ és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

Fotók: http://www.qatarmastersopen.com/

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog