Help Sales ÁSZF

Almási Zoltán és Balogh Csaba sötéttel remizett, Polgár Judit világossal váratlan vereséget szenvedett

Címkék: Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba

A Jerevánban zajló XV. Európa-bajnokság kilencedik fordulójában Polgár Judit világossal játszva meglepetésre vereséget szenvedett az orosz Szergej Grigorjanctól. Az ukrán olimpiai bajnok Pavel Eljanovval sötéttel remizett Balogh Csaba, a német Daniel Fridmannal osztozott meg a ponton Almási Zoltán. Balogh Csaba 6, Polgár Judit és Almási Zoltán 5,5 pontos. Az éllovas orosz Alekszander Motiljev a címvédő ukrán Alekszander Mojszejenkóval remizett, fél pont az előnye a török Dragan Solak és az izraeli Ilia Szmirin előtt. A 11 fordulós viadalról huszonhárman vívják ki a jogot a jövő évi Világkupán való részvételre.

Az örmény fővárosban zajló Európa-bajnokságon még sokan pályáznak a Világkupán való részvételi jogot érő huszonhárom helyre, és természetesen a pénzdíjakra. A viadalon 150 ezer euró a díjalap, s még 10 ezer eurót osztanak a performance-pontszámban legjobbaknak, akik nem részesülnek az első huszonöt helyezésre kiírt összegekből. Az orosz olimpiai válogatott szekundánsa, Alekszander Motiljev újabb lépést tett az Európa-bajnoki cím megszerzése felé vezető úton. A címvédő, a tornán változó formát mutató ukrán Alekszander Mojszejenkoval remizett. Meglepetésre nem a nagynevű + 2700 Élő-pontosok követik őt félpontos hátránnyal, hanem a török színekben játszó Dragan Solak és az izraeli Ilia Szmirin.

A kilencedik játéknap számunkra fájó szenzációja Polgár Judit világossal elszenvedett veresége. A spanyol megnyitású partiban Judit fontos mezőket engedett át az orosz Szergej Grigorjanc huszárjainak, hátrányos állásban nem tudott igazi ellenállást kifejteni. Grigorjanc időzavarban sem hibázott, nagymesternőnk taktikai elnézéssel meg is könnyítette nyerését.

Balogh Csaba az ukránok olimpiai bajnokával, Pavel Eljanovval osztozott meg a ponton. Csaba a szláv védelmű partiban jól játszott, kiegyenlített. Eljanov kockáztatott, gyalogokat áldozott a támadás reményében. Nagymesterünk hárította a látszatfenyegetéseket, jobb esélyeket is véltem felfedezni számára, de miután őrizetlenül hagyta a h vonalat, Eljanov tisztáldozattal örökös sakkot kényszerített ki. Balogh Csaba a 6 pontosok népes táborában, tízedik partiját a 2012-es Európa-bajnok Dmitrij Jakovenko ellen a világos bábukat vezeti majd.

Küzdelemre törekedett Almási Zoltán, ezt jelezte, hogy a királyindiai védelmet választotta. A német Daniel Fridman a g3-as rendszerben a 8.Ff4-es varira szavazott, sötéttel ebben az eltérésben kevesebb esély van élénk tisztjátékra. Nyolcszoros bajnokunk mindent megpróbált, hogy ellenjátékhoz jusson, Fridman hárította kísérleteit.

 

Az élmezőnyben a 9. forduló eredményei:

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2712, 6) – Alekszander Motiljev (orosz, 2656, 7)  döntetlen

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2713, 6) – Jevgenyij Najer (orosz, 2633, 6)  döntetlen

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2641, 6) – David Navara (cseh, 2700, 6)  döntetlen

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2682, 6) – Hrant Melkumjan (örmény, 2613, 6)  döntetlen

Milos Perunovic (szerb, 2617, 6) – Viktor Laznicka (cseh, 2681, 6)  döntetlen

Ivan Popov (orosz, 2650, 6) – Dragan Solak (török, 2610, 6)  0 - 1

David Anton Guijarro (spanyol, 2559, 6) – Ilia Szmirin (izraeli, 2644, 6)  0 - 1

Pavel Eljanov (ukrán, 2723, 5,5) – Balogh Csaba (magyar, 2651, 5,5)  döntetlen

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2723, 5,5) – Szanan Szjugirov (orosz, 2653, 5,5)  döntetlen

Emil Szutovszkij (izraeli, 2652, 5,5) – Laurent Fressinet (francia, 2709, 5,5)  döntetlen

Ludvig Jon Hammer (norvég, 2647, 5,5) – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2706, 5,5)  döntetlen

Dariusz Swiercz (lengyel, 2631, 5,5) – Makszim Matlakov (orosz, 2695, 5,5)  döntetlen

Polgár Judit (magyar, 2693, 5,5) – Szergej Grigorjanc (orosz, 2574, 5,5)  0 - 1

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2676, 5,5) – Arman Pashikjan (örmény, 2612, 5,5)  1 - 0

Vladiszlav Artemijev (orosz, 2621, 5,5) – Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2671, 5,5)  döntetlen

Pavel Tregubov (orosz, 2614, 5,5) – Ivan Saric (horvát, 2661, 5,5)  0 - 1

Igor Liszij (orosz, 2655, 5,5) – Alekszej Goganov (orosz, 2569, 5,5)  1 - 0

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2605, 5) – Etienne Bacrot (francia, 2739, 5)  döntetlen

Baadur Zsobava (grúz, 2716, 5) – Robert Hovhanniszjan (örmény, 2611, 5)  döntetlen

Zaven Andriaszjan (örmény, 2600, 5) – Alekszander Arescsenko (ukrán, 2705, 5) döntetlen

Daniel Fridman (német, 2604, 5) – Almási Zoltán (magyar, 2704, 5)  döntetlen

 

Az élmezőny állása:

 

Hely.

Rajtsz.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

Élő+/-

1

33

Alekszander Motiljev

RUS

2656

7.5

2623

44.5

47.5

6

23.4

2

66

Dragan Solak

TUR

2610

7.0

2619

46.0

49.5

5

22.6

3

44

Ilia Szmirin

ISR

2644

7.0

2598

43.5

48.0

6

16.6

4

53

Jevgenyij Najer

RUS

2633

6.5

2645

46.5

51.0

5

18.0

5

62

Hrant Melkumjan

ARM

2613

6.5

2640

45.0

48.5

4

19.3

6

48

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2641

6.5

2634

44.5

48.5

5

15.9

7

8

Radoslaw Wojtaszek

POL

2713

6.5

2628

50.5

55.5

4

7.5

8

84

Szergej Grigorjanc

RUS

2574

6.5

2606

41.0

45.0

5

19.7

9

15

David Navara

CZE

2700

6.5

2596

45.5

49.5

5

5.4

10

26

Gabriel Szargiszjan

ARM

2676

6.5

2593

43.0

47.0

4

8.0

11

24

Viktor Laznicka

CZE

2681

6.5

2592

45.5

49.0

4

7.3

12

59

Milos Perunovic

SRB

2617

6.5

2575

42.0

45.0

6

12.4

13

22

Vlagyimir Akopjan

ARM

2682

6.5

2566

45.0

48.5

4

4.4

14

9

Alekszander Mojszejenko

UKR

2712

6.5

2566

43.5

47.5

5

1.5

15

31

Ivan Saric

CRO

2661

6.5

2531

40.0

44.0

5

2.2

16

34

Igor Liszij

RUS

2655

6.5

2509

40.0

44.0

4

1.5

17

2

Pavel Eljanov

UKR

2723

6.0

2627

43.5

48.0

4

1.5

18

99

 

David Anton Guijarro

ESP

2559

6.0

2623

43.0

46.0

5

18.0

19

3

 

Dmitrij Jakovenko

RUS

2723

6.0

2617

46.5

50.5

3

0.4

20

12

 

Jurij Krivorucsko

UKR

2706

6.0

2607

43.5

48.0

3

0.9

21

11

 

Laurent Fressinet

FRA

2709

6.0

2599

44.5

49.0

4

0.0

22

57

 

Vladiszlav Artemijev

RUS

2621

6.0

2595

43.5

47.0

4

8.6

23

46

 

Constantin Lupulescu

ROU

2643

6.0

2584

43.0

47.5

4

5.4

24

36

 

Szanan Szjugirov

RUS

2653

6.0

2582

41.5

45.5

4

4.4

25

29

 

Szergej Zsigalko

BLR

2671

6.0

2578

43.5

48.0

3

1.6

26

77

 

Viorel Iordachescu

MDA

2583

6.0

2577

42.0

45.0

5

10.9

27

17

 

Makszim Matlakov

RUS

2695

6.0

2577

41.5

44.5

3

-0.9

28

40

 

Ivan Popov

RUS

2650

6.0

2560

43.0

47.5

4

1.8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

34

39

 

Balogh   Csaba

HUN

2651

6.0

2536

42.0

46.0

3

-0.5

51

18

 

Polgár   Judit

HUN

2693

5.5

2592

42.5

47.0

3

-4.3

57

14

 

Almási   Zoltán

HUN

2704

5.5

2556

41.0

45.0

4

-9.7

 

Az élmezőnyben a 10. forduló párosítása:

T.

 

Név

FED

Élő

Pont

-

Pont

Név

FED

Élő

 

1

Alekszander Motiljev

RUS

2656

7

Ilia Szmirin

ISR

2644

2

Dragan Solak

TUR

2610

7

Radoslaw Wojtaszek

POL

2713

3

Igor Liszij

RUS

2655

Alekszander Mojszejenko

UKR

2712

4

David Navara

CZE

2700

Milos Perunovic

SRB

2617

5

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2641

Vlagyimir Akopjan

ARM

2682

6

Jevgenyij Najer

RUS

2633

Viktor Laznicka

CZE

2681

7

Hrant Melkumjan

ARM

2613

Gabriel Szargiszjan

ARM

2676

8

Ivan Saric

CRO

2661

Szergej Grigorjanc

RUS

2574

9

Ivan Popov

RUS

2650

6

6

Pavel Eljanov

UKR

2723

10

Balogh   Csaba

HUN

2651

6

6

Dmitrij Jakovenko

RUS

2723

11

Laurent Fressinet

FRA

2709

6

6

Ludvig Jon Hammer

NOR

2647

12

Jurij Krivorucsko

UKR

2706

6

6

Constantin Lupulescu

ROU

2643

13

Makszim Matlakov

RUS

2695

6

6

Vlagyimir Potkin

RUS

2625

14

Ivan   Cseparinov

BUL

2681

6

6

Dariusz Swiercz

POL

2631

15

Alekszej Drejev

RUS

2679

6

6

Vladiszlav Fedoszejev

RUS

2621

16

Szergej Zsigalko

BLR

2671

6

6

Benjamin Bok

NED

2575

17

Viorel Iordachescu

MDA

2583

6

6

Mateusz Bartel

POL

2662

18

Szanan Szjugirov

RUS

2653

6

6

Alekszandre Qasasvili

GEO

2378

19

Baris Esen

TUR

2563

6

6

Emil Szutovszkij

ISR

2652

20

Etienne Bacrot

FRA

2739

6

David Anton Guijarro

ESP

2559

21

Baadur Zsobava

GEO

2716

Ivan Salgado Lopez

ESP

2605

22

Alekszander Arescsenko

UKR

2705

Andrej Zsigalko

BLR

2603

23

Vlad-Cristian Jianu

ROU

2574

Almási   Zoltán

HUN

2704

24

Samvel Ter-Sahakjan

ARM

2572

Polgár   Judit

HUN

2693

 

Polgár,J (2693) - Grigorjanc,S (2574)
Spanyol megnyitás [C91]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.d3 d6 7.c3 0-0 8.Be1 Be8 9.Hbd2 Ff8 10.d4 b5 11.Fc2 exd4 12.cxd4 Fg4 13.d5 Hd4 14.Be3?! Fh5 15.Fd3?

A d5-tel kezdődő, és fontos mezőket sötétnek átadó tervben már komoly hiba. Az orosz nagymester jelentős előnybe került.  

 

15...Hg4 16.Be1 He5 17.Fe2 Hxe2+ 18.Vxe2

 

18...c6! 19.dxc6 d5

A kötéseket kihasználó centrumáttörés csak tetézte a bajokat.

20.Vf1 Hxf3+ 21.gxf3 Vh4!?

Szergej Grigorjanc időzavarba került, de előnyös állását nem tudta elrontani.

22.Vg2 Vf6 23.f4?! Vxf4 24.Hb3 Vc7 25.Vg5 Fg6 26.Ff4 Vxc6 27.exd5 Vd7 28.Fg3

28...Fe4 29.d6 Vh3 30.Bxe4 Bxe4 31.Bd1?

Az ellenfél időzavarában taktikai elnézés.

 

 

31...Fxd6! 32.Hd2 Fxg3 33.hxg3 Vg4 34.Hxe4 Vxd1+ 35.Kg2 Vd4 36.Vf5 Bd8 és világos feladta

 

Eljanov,P (2723) - Balogh,Cs (2651)
Szláv védelem [D15]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 Ff5 5.Hc3 a6 6.Vb3 b5 7.c5 a5 8.Hh4

A megszokott 8.He5 a4 9.Vd1 g6 10.g4 Fe6 helyett új terv.

8...Fe6 9.Fd3 g6 10.Vc2 Fg7 11.a3 0-0 12.f4 Hh5 13.Fd2 f5 14.Hf3 Hf6 15.h3 He4 16.g4 Hd7 17.gxf5 gxf5 18.He2 Kh8 19.Bg1 Ff7 20.He5 Hxe5 21.fxe5 e6

 

22.0-0-0 Fh6 23.Hf4 Bg8 24.Fxe4 fxe4 25.Bxg8+ Vxg8 26.Fe1?! Vg1

Számításba jött a 26...Fxf4 27.exf4 Vg6 28.Fh4 h6 folytatás.

27.Ve2 Vg5 28.Ff2 Vf5

 

29.Fh4

Pavel Eljanov kockáztatott.

29...Fxf4 30.Ff6+ Kg8 31.exf4 Vxh3 32.f5 exf5 33.Vf2 b4

Erősebb volt a 33...Vh6+ és 34.Kb1-re a 34...Fg6 35.Vg3 b4 folytatás.

34.Bg1+ Fg6 35.Bg3 Vh1+ 36.Bg1 Vh3 37.Bg3 Vh1+

Nagymesterünk megpróbálhatta volna a 37...Vh6+ 38.Fg5 Vf8 39.a4 Kf7 folytatást.

38.Bg1 Vf3?!

39.Vh2!

Az ukrán sakkozó a különböző színű futó erejét kihasználva kikényszerítette az örökös sakkot.

39...Kf7 40.e6+ Kxf6 41.Ve5+ Ke7 42.Vd6+ Kf6 43.Ve5+ és döntetlen

 

Fridman,D (2604) - Almási,Z (2704)
Királyindiai védelem [E63]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 0-0 5.Hc3 d6 6.Hf3 Hc6 7.0-0 a6 8.Ff4 Bb8 9.Bc1 b5 10.Hd5 bxc4 11.Hxf6+ exf6 12.Bxc4 He7 13.b3 Hd5 14.Fd2 Hb6 15.Bc1 Be8 16.e3 Fb7 17.He1 Hd5

18.Vc2 Be7 19.Hd3

Számításba jött a 19.e4 Hb6 20.Hd3 Bc8 21.Bfe1 folytatás.

19...f5 20.Hb2

A német sakkozó a huszárjának kereste a megfelelő mezőt. A 20.Fa5 Ve8 21.Vc4 terv figyelmet érdemelt.

20...Ve8 21.Hc4 Fa8 22.Ha5 Bb6 23.Hc4 Bb8 24.Vd3 h5 25.Bc2 h4 26.Bfc1 Hf6 27.Fxa8 Bxa8 28.Ha5

28...c5 29.dxc5 dxc5 30.Bxc5 Bd7 31.Ve2 He4 32.B5c2 Hg5 33.gxh4 Hh3+ 34.Kf1 Ve4

35.f3 Vxh4 36.Fe1 Vg5 37.Vg2 Vh5 38.f4 Be8 39.Bc8 Bde7 40.Bxe8+ Bxe8 41.Hc4

41...g5 42.Ve2 Vxe2+ 43.Kxe2 gxf4 44.Hd6 Bxe3+ 45.Kf1 Ff6 46.Hxf5 Be5 47.Hh6+ Kg7 48.Hg4 Be6 49.Hxf6 Kxf6 50.Kg2 Be3 51.Ff2 Bd3 52.Bc5 Hxf2 53.Kxf2 Bd2+ 54.Kf3 Bxa2 55.Kxf4 Bxh2 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog