Help Sales ÁSZF

Almási Zoltán áldozatokkal tarkított partit nyert, Polgár Judit és Balogh Csaba remizett

Címkék: Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba

A Jerevánban zajló XV. Európa-bajnokságon a vasárnapi pihenőnap után ma a hetedik fordulót játszották le. Almási Zoltán áldozatokkal tarkított partiban nyert az orosz Jaroszlav Prizant ellen. Polgár Judit remizett az örmény Robert Hovhanniszjannal, Balogh Csaba sötéttel osztozott meg a ponton az izraeli Alekszander Huzmannal. Mindhárom nagymesterünknek 4,5 pontja van. Az orosz Alekszander Motiljev remivel 6 pontos, hatan üldözik félpontos hátránnyal. A 11 fordulós viadalról huszonhárman vívják ki a jogot a jövő évi Világkupán való részvételre.

Az örmény fővárosban a szabadnap után folytatódott a pontvadászat. A hetedik fordulóban Almási Zoltán nagyszerű győzelmet aratott. Az orosz Jaroszlav Prizant nagymesterünk a 2011-es pekingi AsportAccord Szellemi Világjátékokon a spanyol Francisco Vallejo Pons elleni játszmáját követte a 14. lépésig. Új tervére is volt Zoltánnak jó megoldása, a gyalogáldozatért tartós kezdeményezéshez jutott, majd a partiban látványos taktikai megoldásokkal jelentős előnyt ért el. Tetszetős volt a minőségáldozat, a futópár ereje, a végzetes kötés, a nagyátlós fenyegetés sok szép motívummal gyönyörködtetett.

Az orosz sakkozó egy darabig megtalálta a jó védőlépéseket, az időzavarban végül hibázott, nagymesterünk vezérének és bástyájának tökéletes összjátéka meghozta az annyira várt győzelmet.

 

Polgár Judit ötödik remijét könyvelte el. Az örmény Robert Hovhanniszjannal a spanyol megnyitás divatos változatában csatázott. Judit kihasználva ellenfele pontatlan huszárlépését előnybe került. Gyalogot nyert, amit azonban visszaadott, holott lehetősége lett volna megvédeni. Hovhanniszjan kiegyenlített esélyeit, a sorozatos cserék remihez vezettek.

Gyors lépésismétléssel ért véget az izraeli Alekszander Huzman és Balogh Csaba partija.

Az éllovas orosz Alekszander Motiljev gond nélkül tartotta az egyensúlyt a lengyel Radoslaw Wojtaszekkel szemben. Az ukrán Pavel Eljanov és az orosz Dmitrij Jakovenko érvényesítette a papírformát. Várakozáson felül szerepel az orosz Pavel Tregubov és Alekszej Goganov. A viadal hajrájában egyre nagyobb szerepet kap a párosítás. A továbbjutó helyen előálló esetleges holtversenynél először az ellenfelek értékszámának átlaga dönt.   

Az élmezőnyben a 7. forduló eredményei:

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2713, 5) – Alekszander Motiljev (orosz, 2656, 5,5)  döntetlen

Hrant Melkumjan (örmény, 2613, 5) – Viktor Laznicka (cseh, 2681, 5)  döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2723, 4,5) – Szanan Szjugirov (orosz, 2653, 4,5)  1 - 0

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2723, 4,5) – Jevgenyij Najer (orosz, 2633, 4,5)  1 - 0

Baadur Zsobava (grúz, 2716, 4,5) – Pavel Tregubov (orosz, 2614, 4,5)  döntetlen

Alekszander Rjazancev (orosz, 2689, 4,5) – Alekszej Goganov (orosz, 2569, 4,5)  döntetlen

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2682, 4,5) – Dragan Kotanijan (örmény, 2531, 4,5)  1 - 0

Ilia Szmirin (izraeli, 2644, 4,5) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2676, 4,5)  döntetlen

Dragan Solak (török, 2610, 4,5) – Mateusz Bartel (lengyel, 2662, 4,5)  1 - 0

Igor Kovalenko (lett, 2626, 4) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2712, 4)  0 - 1

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2711, 4) – Milos Perunovic (szerb, 2617, 4) 0 - 1

Vladiszlav Artemijev (orosz, 2621, 4) – Laurent Fressinet (francia, 2709, 4)  döntetlen

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2605, 4) – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2706, 4)  döntetlen

Daniel Fridman (német, 2604, 4) – Alekszander Arescsenko (ukrán, 2705, 4)  0 - 1

Zaven Andriszjan (örmény, 2600, 4) – David Navara (cseh, 2700, 4)  0 - 1

Erneszto Inarkijev (orosz, 2698, 4) – Philipp Schlosser (német, 2612, 4) 1 - 0

Avetik Grigorjan (örmény, 2583, 4) – Makszim Matlakov (orosz, 2695, 4)  döntetlen

Polgár Judit (magyar, 2693, 4) – Robert Hovhanniszjan (örmény, 2611, 4)  döntetlen

Alekszander Huzman (izraeli, 2569, 4) – Balogh Csaba (magyar, 2651, 4)  döntetlen

Almási Zoltán (magyar, 2704, 3,5) – Jaroszlav Prizant (orosz, 2534, 3,5)  1 – 0

 

Az élmezőny állása:

 

Hely.

Rajt.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

Élő+/-

1

33

Alekszander Motiljev

RUS

2656

6.0

2592

25.5

27.5

5

16.7

2

8

Radoslaw Wojtaszek

POL

2713

5.5

2619

28.5

32.0

4

9.0

3

62

Hrant Melkumjan

ARM

2613

5.5

2619

26.5

29.5

4

16.8

4

2

Pavel Eljanov

UKR

2723

5.5

2619

22.5

25.5

4

8.4

5

66

Dragan Solak

TUR

2610

5.5

2603

25.5

28.5

4

16.0

6

24

Viktor Laznicka

CZE

2681

5.5

2568

25.5

28.5

4

7.8

7

22

Vlagyimir Akopjan

ARM

2682

5.5

2551

25.0

28.0

4

6.4

8

91

Alekszej Goganov

RUS

2569

5.0

2662

27.5

29.0

3

18.4

9

53

Jevgenyij Najer

RUS

2633

5.0

2625

29.0

32.5

4

11.0

10

41

Alekszandr Simanov

RUS

2649

5.0

2616

27.5

30.5

4

8.8

11

99

David Anton Guijarro

ESP

2559

5.0

2616

23.5

25.5

4

15.6

12

3

Dmitrij Jakovenko

RUS

2723

5.0

2612

27.5

30.5

3

2.9

13

48

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2641

5.0

2611

27.0

30.0

4

9.2

14

21

Alekszander Rjazancev

RUS

2689

5.0

2606

28.5

31.5

4

4.8

15

16

Erneszto Inarkijev

RUS

2698

5.0

2604

25.0

28.0

3

3.9

16

15

David Navara

CZE

2700

5.0

2591

27.0

30.0

4

2.8

17

13

Alekszander Arescsenko

UKR

2705

5.0

2589

26.5

29.5

3

2.2

18

26

Gabriel Szargiszjan

ARM

2676

5.0

2586

25.5

28.5

3

4.8

19

44

Ilia Szmirin

ISR

2644

5.0

2585

26.5

30.0

4

6.8

20

6

Baadur Zsobava

GEO

2716

5.0

2585

24.5

27.5

4

0.9

21

61

Pavel Tregubov

RUS

2614

5.0

2583

24.5

27.0

3

9.4

22

46

Constantin Lupulescu

ROU

2643

5.0

2579

27.0

30.5

3

6.4

23

80

Anton Somojev

RUS

2581

5.0

2558

24.0

26.0

3

10.0

24

40

Ivan Popov

RUS

2650

5.0

2549

24.5

28.0

3

3.4

25

59

Milos Perunovic

SRB

2617

5.0

2539

24.5

27.0

5

5.5

26

9

Alekszander Mojszejenko

UKR

2712

5.0

2539

23.5

26.5

4

-1.7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

41

18

Polgár   Judit

HUN

2693

4.5

2597

26.5

30.0

2

-          1.1

51

14

 

Almási   Zoltán

HUN

2704

4.5

2540

25.5

28.5

4

-          6.9

56

39

Balogh   Csaba

HUN

2651

4.5

2509

25.0

28.0

2

-          4.6

 

Az élmezőnyben a 8. forduló párosítása:

 

T.

No.

 

Név

FED

Élő

Pont

-

Pont

Név

FED

Élő

 

No.

1

33

Alekszander Motiljev

RUS

2656

6

Pavel Eljanov

UKR

2723

2

2

24

Viktor Laznicka

CZE

2681

Radoslaw Wojtaszek

POL

2713

8

3

66

Dragan Solak

TUR

2610

Vlagyimir Akopjan

ARM

2682

22

4

62

Hrant Melkumjan

ARM

2613

5

Dmitrij Jakovenko

RUS

2723

3

5

44

Ilia Szmirin

ISR

2644

5

5

Baadur Zsobava

GEO

2716

6

6

9

Alekszander Mojszejenko

UKR

2712

5

5

Constantin Lupulescu

ROU

2643

46

7

13

Alekszander   Arescsenko

UKR

2705

5

5

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2641

48

8

15

David Navara

CZE

2700

5

5

Anton Somojev

RUS

2581

80

9

53

Jevgenyij Najer

RUS

2633

5

5

Erneszto Inarkijev

RUS

2698

16

10

59

Milos Perunovic

SRB

2617

5

5

Alekszander   Arescsenko

RUS

2689

21

11

61

Pavel Tregubov

RUS

2614

5

5

Gabriel Szargiszjan

ARM

2676

26

12

82

Benjamin Bok

NED

2575

5

5

Ivan Popov

RUS

2650

40

13

41

Alekszandr Simonov

RUS

2649

5

5

David Anton Guijarro

ESP

2559

99

14

91

Alekszej Goganov

RUS

2569

5

5

Ludvig Jon Hammer

NOR

2647

42

15

11

Laurent Fressinet

FRA

2709

5

Gaioz Nigalidzr

GEO

2527

112

16

65

Robert Hovhanniszjan

ARM

2611

Etienne Bacrot

FRA

2739

1

17

12

Jurij Krivorucsko

UKR

2706

Avetik Grigorjan

ARM

2583

76

18

14

Almási Zoltán

HUN

2704

 Ivan Salgado Lopez

ESP

2605

69

19

17

Makszim Matlakov

RUS

2695

Vlagyimir Oniscsuk

UKR

2583

78

20

83

Daniyyil Dvirnyy

ITA

2575

Polgár Judit

HUN

2693

18

21

19

Jevgenyij Alekszejev

RUS

2692

Mircea-Emliain Parligras

ROU

2572

88

22

84

Szergej Grigorjanc

RUS

2574

Andrej Volokityin

UKR

2674

28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

39

 

Balogh   Csaba

HUN

2651

 

Giga   Quparadze

GEO

2507

 

118

 

Polgár,J (2693) - Hovhanniszjan,R (2611)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.Be1 Hd6 6.Hxe5 Fe7 7.Ff1 Hxe5 8.Bxe5 0-0 9.Hc3 He8 10.d4 Ff6 11.Be1 d5 12.Ff4 c6 13.He2 Fg4 14.Vd2 Hd6 15.Hg3 Hc4 16.Fxc4 dxc4

17.Fe5 Fg5 18.Vc3

Figyelmet érdemelt a 18.Vb4 Fe6 19.Vxb7 f6 20.Fc7 Vd7 21.Vb4 folytatás is.

18...f6 19.Vxc4+ Kh8 20.d5

Tartotta volna az előnyt a 20.Be4 fxe5 (20...h5 21.h3) 21.Bxg4 exd4 22.Bxd4 Vb6 23.Vb4 Ff6 24.Vxb6 axb6 25.Bb4 b5 26.c3 változat.

20...Fd2 21.Bf1 Vxd5 22.Vxd5 cxd5 23.Fd4 Bfe8

Az esélyek kiegyenlítődtek.

24.f3 Fd7 25.Bad1 Ff4 26.Hh5 Fh6 27.Kf2 Ff5 28.c3 Fc2 29.Bde1 Fd3 30.Bg1 Fd2 31.Bxe8+ Bxe8 32.Hg3 Ff4 33.Fxa7 Ba8 34.Be1

 

 

34...Fg6 35.Fe3 Fxg3+ 36.Kxg3 Bxa2 37.Bd1 Bxb2 38.Bxd5 h5 39.h4 Ff7 40.Bd2 Bxd2 41.Fxd2 és döntetlen

 

Almási,Z (2704) - Prizant,J (2534)
Francia védelem [C18]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Fb4 4.e5 He7 5.a3 Fxc3+ 6.bxc3 c5 7.h4 Vc7 8.h5 cxd4 9.cxd4 Vc3+ 10.Fd2 Vxd4 11.Hf3 Ve4+ 12.Fe2 Hf5 13.0-0 Hc6 14.Be1 Hfd4

A 2011-es pekingi SportAccord Szellemi Világjékok rapidversenyén játszott Almási-Vallejo Pons parti nyomán haladt az ütközet. A spanyol sakkozó a 14...0-0 15.h6 Hxh6 16.Fxh6 gxh6 17.Bb1 Kh8 18.Fb5 Vg6 folytatást választotta.

15.Hxd4 Vxd4 16.Fb5 Fd7 17.Bb1 f5 18.h6 g6 19.c3 Vc5

 

20.c4!

A gyalogáldozatért cserébe nagymesterünk remek játékot kapott.

20...dxc4 21.Fe3 Ve7 22.Fxc4 b6 23.Vd2 0-0 24.Fg5 Ve8

 

25.Bed1

Számításba jött a 25.Bbd1 Fc8 26.Vc3 Ha5 27.Fb5 Vf7 (27...Vxb5 28.Vc7) 28.Vb4 folytatás is.

25...Bf7 26.Va2 Hxe5

 

27.Bxd7! Hxd7 28.Fxe6 Hc5 29.Fd5 Bc8

 

30.Va1

Az időzavar fenyegető árnyékában, a tornán elrontott esélyek után Zolit nagyon hajtotta a győzelem utáni vágy. A futópár ereje, a végzetes kötés, a nagyátlós fenyegetés szép motívumokban gyönyörködtet.

30...Vf8 31.Be1 He4 32.Ff4?!

Kis híján mentőövet dobott ellenfelének. 32.Bc1 Bxc1+ 33.Fxc1 Hxf2 34.Fxf7+ Kxf7 35.Kxf2 Vc5+ 36.Kg3 Vd6+ 37.Ff4 tisztelőnnyel zárta volna az akciót. Számításba jött 32.Fc1 is, és a nagyátlón bajba kerül sötét.

32...g5 33.Fxg5 Hxg5

 

34.Vf6 He4 35.Vxf5 Hd6 36.Vf6 Be8 37.Bc1 He4 38.Vf4 

38...Hd6?

A kapkodásban végre elhibázta az orosz sakkozó, nem találta meg a 38...Hc5 lépést, amire nem ment 39.Bc3 (39.Vf6 He4 40.Vf4 Hc5) 39...Be1+ 40.Kh2 He6 miatt.

39.Bc3 Kh8

40.Fxf7! és sötét feladta. Tetszetős a nyerés a 40… Be1+ 41.Kh2 Ve7 42.Vg4 Vxf7 43.Vd4+ Kg8 44.Bg3+ Kf8 45.Vxd6+ Ve7 46.Bf3+ Kg8 (46...Ke8 47.Vc6+ Vd7 48.Va8+ Ke7 (48...Vd8 49.Bf8+ Kxf8 50.Vxd8+ Kf7 51.Vh8) 49.Vf8+ Ke6 50.Vf5+ Kd6 51.Bd3+) 47.Vg3+ Kh8 48.Vb8+ Ve8 49.Bf8+ Vxf8 50.Vxf8 matt!

Huzman,A (2569) - Balogh,Cs (2651)
Szláv védelem [D15]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 a6 5.Hf3 Ff5 6.Fd3 Fg6 7.0-0 e6 8.b3 Hbd7 9.Fb2 Fd6 10.Fxg6 hxg6 11.h3 b5 12.Vc2 0-0 13.e4 Hxe4 14.Hxe4 dxe4 15.Vxe4 Bc8 16.Ve2 Va5 17.Bfc1 Fa3 18.Fc3 Fb4 19.Fb2 Fa3 20.Fc3 Fb4 21.Fb2 Fa3 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

Fotó: Arman Karahanjan

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog