Help Sales ÁSZF

Alina Kaslinszkaja az új Európa-bajnok, az ötös holtverseny az orosz nagymesternőnek kedvezett

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Antalyában az orosz Alina Kaslinszkaja sikerével ért véget a 20. Női Európa-bajnokság. Az utolsó fordulóban a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova legyőzte a félpontos előnnyel vezető ukrán Inna Gaponenkot és ötös holtverseny alakult ki a 8 pontosok között. Kaslinszkaja ellenfeleinek Élő-átlaga volt a legmagasabb, s ez döntött a javára. A francia Marie Sebag lett az ezüstérmes, a német Elisabeth Paehtz végzett a harmadik helyen. A 11 fordulós viadalról tizennégyen harcolták ki a jövő évi Világkupán a részvételi jogot, a tavalyi kontinensviadalról Paehtz, Sztefanova, a grúz Nana Dzagnidze, az ukrán Anna Usenyina, a török Ekaterina Atalik és az orosz Alekszandra Gorjacskina már továbbjutott. A tornán számos nagy esélyes is gyengén szerepelt, keserű csalódás olimpiai válogatottunk éltáblásának, Hoang Thanh Trangnak az 53. helyezése.

 

Az utolsó forduló esélyeinek latolgatása közepette jó jósnak bizonyultam. A félpontos előnnyel vezető ukrán Inna Gaponenko sötéttel játszva vereséget szenvedett a bolgár exvilágbajnoknőtől, a korábbi kontinensbajnok Antoaneta Sztefanovától, és a vesztéssel még a dobogóról is leszorult. Sztefanova az élen kialakult ötös holtversenyben végül csak ötödik lett, a nyerése az orosz Alina Kaslinszkajának kedvezett, aki ellenfeleinek legjobb Élő-átlagával Európa-bajnoki címet szerzett.

Kaslinszkaja végig az élmezőnyben harcolta végig a viadalt, a tavalyi orosz bajnokságon elért holtversenyes harmadik helye, majd Man szigetén az esztendő legerősebb nyílt versenyén a női első díjat vette át, férfi nagymesteri normát is teljesített. Lengyel férje,  Radoslaw Wojtaszek holtverseny után tornagyőztes lett.

A francia Marie Sebag veretlenül érte el kitűnő eredményét. A német Elisabeth Paehtz a dobogós helyezésért vívott küzdelemben sikerrel tette le a vizsgát, a riválisok eredményei is segítették a bronzérem elérésében.

Az esélyesek közül Elisabeth Paehtz, az ukrán Anna Usenyina, a grúz Nana Dzagnidze, az orosz Alekszandra Gorjacskina már a tavalyi Eb-ről biztosították a Világkupán való részvételi jogukat, a minél jobb helyezésért szálltak harcba. A legnagyobb csalódást a rajtlistát vezető Gorjacskina játéka és helyezése jelentette, de honfitársnői, Natalija Pogonyina és Olga Girja is csődöt mondtak.

 

Nehéz szívvel írok Hoang Thanh Trang szerepléséről. A tavalyi sakkolimpián a helyszínen figyelhettem remek, eredményes játékát, igazi vezérevezőse volt a bravúros ötödik helyezést elért válogatottunknak. Az asztanai csapat-világbajnokságon is gyengén játszott, de szinte biztosra vettem a nagy neveket nélkülöző mezőnyből a továbbjutását. Az örmény Anna Szargszjan elleni váratlan veresége, gyengébb ellenfelekkel szembeni döntetlenei, majd a tizedik fordulóbeli veresége, az 53. helyezése óriási csalódás. A jövő évi Világkupán nem lesz magyar induló, ez szomorú tény. Női sakkozásunkat hosszú ideje a Magyar Sakkszövetség vezérkara elsősorban súgóik hatására mostohagyermekként kezeli. A honi tornák nevetséges díjazása – összehasonlítva a férfiakéval -, az idei Közgyűlésre összeállított szakmai beszámolóban leírt lekicsinylő megjegyzések, magyarázkodások joggal váltanak ki ellenérzéseket. Idén Betumiban női-és férfi csapat Európa-bajnokságot rendeznek. Nincs sok idő, az elvesztegetett hónapok után rendezni kell a sorokat, és biztosítani kell válogatottjaink számára a minél jobb felkészülést, az eredményes versenyzés feltételeit.  

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

5

GM

Antoaneta Sztefanova

2464

7

1 - 0

8

IM

Inna Gaponenko

2428

21

2

9

GM

Pia Cramling

2460

7

½ - ½

IM

Alina Kaslinszkaja

2477

4

3

7

GM

Marie Sebag

2461

½ - ½

7

GM

Nana Dzagnidze 

2513

2

4

11

IM

Elisabeth Paehtz

2456

7

1 - 0

7

IM

Ekaterina Atalik

2455

12

5

19

GM

Anna Usenyina

2432

7

½ - ½

7

GM

Monika Socko

2447

15

6

34

WGM

Pauline Guichard

2392

7

½ - ½

7

WGM

Jolanta Zawadzka

2418

24

7

17

IM

Gunay Mammadzada

2438

½ - ½

7

IM

Stavriula Tsolakidou

2429

20

8

71

WGM

Ulvijja Fatalijeva

2266

1 - 0

WGM

Olga Girja

2461

8

9

22

IM

Anasztaszia Bodnaruk

2427

1 - 0

IM

Lilit Mkrtchian

2397

31

10

23

IM

Jovanka Houska

2426

½ - ½

WGM

Anasztaszja Paramzina

2214

83

11

82

WIM

Elena Szemenova

2216

½ - ½

FM

Nurgyul Szalimova

2415

25

12

42

WIM

Mai Narva

2365

6

0 - 1

6

GM

Alekszandra Gorjacskina

2534

1

13

3

GM

Bela Hotenasvili

2479

6

½ - ½

6

IM

Olga Zimina

2377

38

14

10

WIM

Polina Suvalova

2457

6

0 - 1

6

IM

Ana Matnadze

2367

40

15

13

WGM

Natalija Pogonyina

2455

6

½ - ½

6

WIM

Hanim Balajajeva

2358

44

16

43

GM

Ketevan Arahamija-Grant

2360

6

½ - ½

6

IM

Marina Guszeva

2404

28

17

32

IM

Sophie Milliet

2394

6

0 - 1

6

WGM

Dina Belenkaja

2297

60

18

46

WGM

Marina Brunello

2356

6

1 - 0

6

WGM

Jovana Rapport

2385

36

19

37

WIM

Olga Badelka

2381

6

0 - 1

6

WGM

Turkan Mamedgyarova

2256

75

20

18

GM

Hoang Thanh Trang

2435

½ - ½

6

WIM

Yudania Hernandez Estevez

2198

89

 

A 20. Női Európa-bajnokság végeredménye:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Rp

K

Élő+/-

1

4

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2477

8,0

2420

71,0

76,0

2582

10

14,5

2

7

GM

Marie Sebag

FRA

2461

8,0

2406

69,0

73,5

2568

10

15,2

3

11

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2456

8,0

2395

67,5

73,0

2557

10

14,0

4

21

IM

Inna Gaponenko

UKR

2428

8,0

2386

69,5

75,0

2545

10

16,8

5

5

GM

Antoaneta Sztefanova

ECX

2464

8,0

2346

63,0

68,0

2509

10

6,2

6

34

WGM

Pauline Guichard

FRA

2392

7,5

2404

71,0

75,5

2514

20

38,0

7

71

WGM

Ulvijja Fatalijeva

AZE

2266

7,5

2402

66,5

70,5

2493

20

68,4

8

19

GM

Anna Usenyina

UKR

2432

7,5

2381

69,0

74,0

2499

10

10,4

9

20

IM

Stavroula Tsolakidou

GRE

2429

7,5

2373

64,5

68,5

2491

10

9,4

10

2

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2513

7,5

2365

66,0

71,0

2483

10

-3,0

11

24

WGM

Jolanta Zawadzka

POL

2418

7,5

2355

64,0

68,5

2474

10

8,8

12

9

GM

Pia Cramling

SWE

2460

7,5

2354

64,0

68,5

2478

10

3,1

13

22

IM

Anasztaszia Bodnaruk

RUS

2427

7,5

2327

64,0

68,5

2438

10

3,6

14

15

GM

Monika Socko

POL

2447

7,5

2310

57,5

60,5

2409

10

-2,0

15

83

WGM

Anasztaszja Paramzina

RUS

2214

7,0

2403

65,5

68,5

2470

20

73,6

16

46

WGM

Marina Brunello

ITA

2356

7,0

2394

64,5

67,0

2466

20

34,2

17

12

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2455

7,0

2383

68,0

73,0

2473

10

2,5

18

75

WGM

Turkan Mamedgyarova

AZE

2256

7,0

2373

61,5

64,0

2433

20

53,2

19

1

GM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2534

7,0

2358

63,5

66,5

2424

10

-11,9

20

25

FM

Nurgyul Szalimova

ECX

2415

7,0

2338

65,0

69,0

2417

10

1,1

21

17

IM

Gunay Mammadzada

AZE

2438

7,0

2337

63,0

67,5

2424

10

-1,7

22

60

WGM

Dina Belenkaja

RUS

2297

7,0

2325

59,5

62,5

2390

20

30,4

23

23

IM

Jovanka Houska

ENG

2426

7,0

2316

62,0

66,5

2408

10

-2,3

24

40

IM

Ana Matnatze

ESP

2367

7,0

2312

64,5

69,0

2394

10

4,5

25

82

WIM

Elena Szemenova

RUS

2216

7,0

2279

53,0

56,0

2346

20

39,4

53

18

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2435

6,0

2279

60,5

64,5

2307

10

-18,4

(130 résztvevő)

Alina Kaslinszkaja ellenfelei és eredményei:

 

F.

R.

Név

Élő

FED

Pont

Res.

K

Élő+/-

1

68

WGM

Mihaela Sandu

2278

ROU

5,0

s 1

10

2,40

2

39

WGM

Joanna Majdan

2377

POL

6,0

w ½

10

-1,40

3

35

IM

Sabrina Vega Gutierez

2391

ESP

6,5

s 1

10

3,80

4

27

IM

Natalija Buksza

2407

UKR

5,5

w 1

10

4,00

5

23

IM

Jovanka Houska

2426

ENG

7,0

s 1

10

4,30

6

34

WGM

Pauline Guichard

2392

FRA

7,5

w 1

10

3,80

7

7

GM

Marie Sebag

2461

FRA

8,0

s ½

10

-0,20

8

19

GM

Anna Usenyina

2432

UKR

7,5

w ½

10

-0,60

9

21

IM

Inna Gaponenko

2428

UKR

8,0

s 0

10

-5,70

10

22

IM

Anasztaszia Bodnaruk

2427

RUS

7,5

w 1

10

4,30

11

9

GM

Pia Cramling

2460

SWE

7,5

s ½

10

-0,20

Hoang Thanh Trang ellenfelei és eredményei:

 

F.

R.

Név

Élő

FED

Pont

Res.

K

Élő+/-

1

82

WIM

Elena Szemenova

2216

RUS

7,0

s ½

10

-2,80

2

72

WGM

Miranda Mikadze

2266

GEO

6,0

w 1

10

2,80

3

51

WFM

Anna Szargszjan

2327

ARM

4,0

s 0

10

-6,50

4

79

WIM

Marina Gajcin

2247

SRB

6,5

w ½

10

-2,40

5

76

WIM

Maria Gevorgyan

2256

ARM

6,5

s 1

10

2,70

6

59

WGM

Joanna Worek

2299

CZE

5,5

w ½

10

-1,80

7

50

WIM

Elizaveta Szolozsenkina

2330

RUS

5,5

s ½

10

-1,40

8

49

WGM

Jevgenyija Doluhanova

2339

UKR

5,5

w ½

10

-1,30

9

62

WIM

Filiz Oszmanadja

2292

GER

4,5

w 1

10

3,10

10

83

WGM

Anasztaszja Paramzina

2214

RUS

7,0

s 0

10

-7,80

11

89

WIM

Yudania Hernadez Estevez

2198

ESP

6,5

w ½

10

-3,00

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog