Help Sales ÁSZF

Aczél Gergely második győzelmét aratta, Berkes Ferenc francia riválisa ellen nyert

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Dr. Hetényi Géza emlékverseny második fordulójában Berkes Ferenc és Aczél Gergely győzött. Berkes a rajtlistán második francia Christian Beuer ellen bonyolult csatában nyert. Aczél tetszetős kiskombinációval szerezte meg második győzelmét. Gledura Benjámin a szerb Márkus Róberttel, Bánusz Tamás sötéttel a szerb Aleksandar Indjiccsel osztozott meg a ponton. Döntetlennel ért véget Euck Róbert és Medvegy Zoltán játszmája is.

A második játéknap rangadóját a rajtlista első és második helyezettje, Berkes Ferenc és a francia Christian Bauer vívta. Bonyolult küzdelem alakult ki az elfogadott vezércsel nyitású partiban, nagymesterünk királyszárnyi akciót kezdeményezett. Bauer gyalogáldozattal próbált ellenesélyt keresni. Berkes az áldozatot nem fogadta el, kezdeményezését megtartva érték el az időzavar után döntő akciót kezdhetett ellenfele királyával szemben. A támadás átütött, olimpikonunk fontos győzelmet aratott.

A nagymesteri normáért is küzdő Aczél Gergely második győzelmét aratta. A román Levente Vajda ellen a szicília védelem zárt rendszerében tetszetős kiskombinációval került előnybe. Vajda hibáját kihasználva anyagi előnyt ért el, minőségelőnyét érvényesítette.

Gledura Benjámin és a szerb Márkus Róbert az angol megnyitás jól ismert változatában remizett.

Bánusz Tamás kedvezőbb esélyű pozícióját nem tudta fokozni, lépésismétléssel lett döntetlen a szerb Aleksandar Indjic elleni partija. Pontosztozkodás született Ruck Róbert és Medvegy Zoltán partijában is.

A 2. forduló eredményei:

Gledura Benjámin (magyar, 2613) – Márkus Róbert (szerb, 2617) döntetlen (Angol megnyitás, 33)

Aleksandar Indjic (szerb, 2611) – Bánusz Tamás (magyar, 2629) döntetlen (Szláv védelem, 38)

Ruck Róbert (magyar, 2529) – Medvegy Zoltán (magyar, 2539) döntetlen (Indiai fianchetto, 35)

Berkes Ferenc (magyar, 2658) – Christian Bauer (francia, 2647) 1 – 0 (Elfogadott vezércsel, 57)

Vajda Levente (román, 2579) – Aczél Gergely (magyar, 2549) 0 – 1 (Szicíliai védelem,

A verseny állása:

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

1

IM

Aczél Gergely

2549

HUN

*

1

1

2,0

2

GM

Medvegy Zoltán

2539

HUN

*

½

1

1,5

3

GM

Márkus Róbert

2617

SRB

*

½

½

1,0

GM

Ruck Róbert

2529

HUN

½

*

½

1,0

5

GM

Bánusz Tamás

2629

HUN

½

*

½

1,0

GM

Gledura Benjámin

2613

HUN

½

*

½

1,0

7

GM

Berkes Ferenc

2658

HUN

0

*

1

1,0

8

GM

Levente Vajda

2579

ROU

0

½

*

0,5

GM

Christian Bauer

2647

FRA

½

0

*

0,5

GM

Aleksandar Indjic

2611

SRB

0

½

*

0,5

A 3. forduló párosítása:

Aczél Gergely – Gledura Benjámin

Christian Bauer – Vajda Levente

Medvegy Zoltán – Berkes Ferenc

Bánusz Tamás – Ruck Róbert

Márkus Róbert – Aleksandar Indjic

Berkes,F (2658) - Bauer,C (2647)
Elfogadott vezércsel [D23]

1.d4 Hf6 2.Hf3 d5 3.c4 e6 4.Hc3 dxc4 5.Va4+ Hbd7 6.e4 a6 7.Fxc4 c6 8.Fe2 b5 9.Vc2 Fb7

10.e5 Hd5 11.Hxd5 cxd5 12.Fd3 Fb4+ 13.Fd2 Bc8 14.Vd1 Fe7 15.Ve2 Hb8 16.0-0 Vd7

17.h4 h6 18.h5 b4 19.Hh2 Hc6 20.Vg4 Vd8 21.Bac1

Nagymesterünk a gyalogáldozatot nem fogadta el. 21.Vxg7 Kd7 22.Fe3 Vg8 23.Vg4 Vxg4 24.Hxg4 Ha5 25.b3 Bc3 26.Bad1 kecsegtető lehetőség volt.

21...Kd7 22.Fe3 Vb6 23.f4 b3 24.a3 Ha5 25.Bxc8 Bxc8

26.Hf3

Mi szólt 26.Vxg7 Hc4 27.Fxc4 dxc4 28.Hg4 Vc6 (28...c3 29.d5) 29.Hf6+ Kc7 (29...Fxf6 30.exf6 Kd6 31.f5) 30.d5 exd5 31.Vxf7 Kb8 32.Vxe7 d4 33.Vd6+ Vxd6 34.exd6 dxe3 35.d7 Bd8 36.Bc1 e2 37.Kf2 e1V+ 38.Kxe1 folytatás ellen?

26...Hc4 27.Fc1 Ff8 28.f5 Kc7 29.fxe6 fxe6 30.Fh7 Kb8 31.Kh2 a5 32.a4 Fa6 33.Bf2 Bd8 34.He1 Vc6 35.Hd3 Fc8 36.Fg8 Hb6 37.Fd2 Hc4 38.Fc3 Fd7 39.Vg6 Fc8 40.Hf4 Fb4

41.Fxb4 Bxg8 42.Fc5 Hxe5 43.Vg3 Ka8 44.Hg6 Hxg6 45.hxg6 e5

46.Bf7 Fb7 47.Vxe5 Vxg6 48.Bxb7 Kxb7 49.Vxd5+ Kc7 50.Vxg8 Vh5+ 51.Kg3 Vg5+ 52.Kf3 Vf5+ 53.Ke3 Vg5+ 54.Kd3 Vf5+ 55.Kc4 Vf1+ 56.Kxb3 Vd1+ 57.Ka3 és sötét feladta

Vajda,L (2579) – Aczél,G (2549)
Szicíliai védelem [B30]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.g3 Hf6 4.d3 Hc6 5.Fg2 e5 6.0-0 Fe7 7.Hbd2 0-0 8.Hc4 Be8 9.a4 h6 10.c3 Ff8 11.Vb3 Bb8 12.He3 a6 13.Hd5 b5 14.axb5 axb5 15.Fe3 Hxd5 16.exd5 He7 17.Hd2 Ff5 18.He4

18...Hxd5! 19.Vxd5 Fe6 20.Vc6 Bb6 21.Va8?

A kiskombináció meglepetéssel érte a román nagymestert. 21.Hf6+ gxf6 22.Vf3 f5 23.d4 Vf6 24.d5 e4 25.Vd1 Fc8 26.Ba8 volt a jó válasz dinamikus egyensúllyal.

21...Vxa8 22.Bxa8 Bxa8 23.Hxc5

23...Fh3!

Szép riposzt!

24.Fxa8 Fxf1 25.Kxf1 dxc5 26.Ke2 Ba6 27.Fd5 Fd6 28.Kd2 Kf8 29.Fb7 Ba7 30.Fc6

30...f5! 31.Kc2 f4 32.Fd2 Ba1 33.d4 exd4 34.cxd4 cxd4 35.gxf4 Bf1 36.f3 b4 37.h3 Ke7 38.Fb7 Bh1 39.Fc8 Bh2 40.Kd3 b3 41.f5 Fa3 42.Fe6 Fxb2 43.Fb4+ Kf6 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog