A zsermuki Grand Prix-versenyen holtversenyben vezet Hou Ji-fan és Ju Wenjun

Címkék: Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru

Az örményországi Zsermukban zajló Grand Prix-verseny nyolcadik fordulója után holtversenyben vezet a kínai Ju Wenjun és Hou Ji-fan. A világbajnoknő honfitársnője, Ruan Lufei ellen nyert, Ju Wenjun csak remizett a mongol Batkhuyag Munguntullal. A vezető duót hárman követik egypontos hátránnyal. Az ukrán Katyerina Lahno sötéttel győzte le centrumgyalogját elnéző indiai Humpy Konerut. A kínai Zhao Xue is könnyen nyert, az örmény Lillit Mkrtcian nem vigyázott d5 gyalogjára.

Három fordulóval a viadal befejezése előtt a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan közel került kitűzött céljához, a Grand Prix-sorozat megnyeréséhez. Holtversenyben vezet honfitársnőjével, Ju Wenjunnal. A spanyol megnyitású partiban csak hosszas manőverezés után került előnybe Ruan Lufei ellen. A sötét huszár elhibázott akciója okozta Ruan Lufei vesztét.

 

Harmadik vereségét szenvedte el a kettős győzelemmel rajtoló, majd nagyon visszaesett indiai Humpy Koneru. Az ukrán Katyerina Lahno nem „izzadt meg2 a győzelemért, Koneru legszebbik gyalogját nézte el. Korai elnézéssel kapott ki az örmény Lilit Mkrtchian is, a kettős vereséggel kezdő kínai Zhao Xue már holtversenyben harmadik.

Hiányzott az átütő erő a kínai Ju Wenjun játékából. Nyerőesélyt szalasztott el az orosz Nagyezsda Koszinceva. A grúz Nino Hurcidze az időkontroll előtti utolsó lépésével hibázott, de végül örökös sakkal megmentette a partit. Sokáig „gyötörte” egymást az örmény Elina Danieljan és az orosz Jekatyerina Kovelevszkaja, a fordulatos játszma pontosztozkodással végződött.

 

A 8. forduló eredményei:

Zhao Xue (kínai, 2556) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2450)  1 – 0 (Vezércsel, 35)

Ju Wenjun (kínai, 2518) – Batkhuyag Munguntuul (mongol, 2447) döntetlen (Szláv védelem, 35)

Humpy Koneru (indiai, 2598) – Katyerina Lahno (ukrán, 2537) 0 – 1 (Grünfeld védelem, 34)

Nino Hurcidze (grúz, 2456) – Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2516) döntetlen (Vezércsel, 71)

Elina Danieljan (örmény, 2480) – Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2417) döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 88)

Hou Ji-fan (kínai, 2617) – Ruan Lufei (kínai, 2483) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 40)

 

A verseny állása:

1-2.Ju Wenjun és Hou Ji-fan 5,5 pont

3-5. Katyerina Lahno, Zhao Xue és Ruan Lufei 4,5

6-8. Nagyezsda Koszinceva, Elina Danieljan és Humpy Koneru 4

9. Lilit Mkrtchian 3,5

10-11. Jekatyerina Kovalevszkaja és Batkhuyag Munguntuul 3

12. Nino Hurcidze 2

 

Hely.

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

1

WGM

Ju Wenjun

2518

CHN

*

½

½

1

½

1

½

½

1

2

GM

Hou Ji-fan

2617

CHN

½

*

½

1

½

½

1

½

1

3

GM

Katyerina Lahno

2537

UKR

½

*

0

½

½

1

½

1

½

4

GM

Zhao Xue

2556

CHN

½

1

*

0

½

0

1

½

1

5

WGM

Ruan Lufei

2483

CHN

0

0

½

*

½

½

1

1

1

6

GM

Nagyezsda Koszinceva

2516

RUS

½

½

1

*

1

0

0

½

½

4

7

GM

Elina Danieljan

2480

ARM

0

½

½

½

*

1

½

½

½

4

8

GM

Humpy Koneru

2598

IND

½

0

1

½

0

0

*

1

1

4

9

IM

Lilit Mkrtchian

2450

ARM

0

½

0

0

1

½

*

1

½

10

IM

Jekatyerina Kovalevszkaja

2417

RUS

½

0

1

½

0

0

*

1

0

3

11

IM

Batkhuyag Munguntuul

2447

MGL

½

½

½

½

0

½

½

0

*

3

12

IM

Nino Hurcidze

2456

GEO

0

0

0

0

½

½

0

1

*

2

 

 

A 9. forduló párosítása:

Ruan Lufei – Zhao Xue

Jekatyerina Kovalevszkaja – Hou Ji-fan

Nagyezsada Koszinceva – Elina Danieljan

Katyerina Lahno – Nino Hurcidze

Batkhuyag Munguntuul – Humpy Koneru

Lilit Mkrtchian – Ju Wenjun

 

Hou Ji-fan (2617) – Ruan Lufei (2483)
Spanyol megnyitás [C78]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.d3 b5 6.Fb3 Fc5 7.c3 d6 8.0-0 h6 9.Fe3 0-0 10.Hbd2 Be8 11.h3 Bb8 12.d4 Fb6 13.Fc2 Fd7 14.Be1 Vc8 15.a3 Ha5 16.b4 exd4 17.Fxd4 Fxd4 18.cxd4 Hc4 19.Hxc4 bxc4 20.Hd2 Fb5 21.Vf3 Ve6 22.Bab1 d5 23.e5 Hh7 24.Hf1 Hg5 25.Vc3 f5 26.h4

Számításba jött a 26.f4 He4 27.Fxe4 fxe4 28.He3 Bf8 29.Bf1 Vd7 30.f5 folytatás.

26...He4 27.Vh3 Fd7 28.Bbc1 Vf7 29.Ve3 Hf6 30.Vf3 Hg4?

 

 

31.Vf4 h5 32.Hg3 Bf8 33.f3 Hh6 34.Vg5 Fe8 35.e6 Vg6 36.Be5 c6 37.He2 Kh7 38.Hf4 Vxg5 39.hxg5 Hg8 40.e7 és sötét feladta

 

Koneru,H (2598) - Lahno,K (2537)
Grünfeld védelem [D87]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hxc3 6.bxc3 Fg7 7.Fc4 c5 8.He2 Hc6 9.Fe3 0-0 10.0-0 e6

Az ukrán olimpiai bajnoknője kevésbé járt utakra terelte a játszmát a 10...Vc7, 10...Fg4 és 10...cxd4 leggyakrabban játszott változatok helyett.

11.Vd2 b6 12.Bfd1 cxd4 13.cxd4 Fb7 14.Fg5 Vd6

 

15.e5?

Humpy Konerut láthatóan megviselte  tegnapi veresége, gyalogot nézett el.

15...Hxe5! 16.dxe5 Vc6

Kettős támadás.

17.f3 Vxc4 18.Bac1 Vd5 19.Ff6 Vxd2 20.Bxd2 Fh6 21.f4 Bfc8 22.Bxc8+ Bxc8 23.Bd7 Fd5 24.Bxa7 Ff8 25.Bd7 Fxa2 26.Kf2 Fd5 27.g4 b5 28.f5 b4 29.fxe6 Fxe6 30.Bb7 Fd5 31.Bd7 Fc6 32.Bd1 b3 33.Hd4 b2 34.Bb1 Fa3 35.Ke3 Fa4 36.e6 Bc1 és világos feladta

 

Zhao Xue (2556) - Mkrtchian,L (2450)
Vezércsel [D31]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.cxd5 exd5 5.Ff4 c6 6.Vc2 Fg4 7.e3 Fh5 8.Fd3 Fg6 9.Fxg6 hxg6 10.Hge2 Hf6 11.0-0-0 Hbd7 12.f3

Némi lépéscserével a tavalyi báznai szuperversenyen játszott Carlsen-Nakamura partit követték a nagymesternők.

12...Hb6

Magnus a 12...b5 13.e4 b4 14.Ha4 dxe4 15.fxe4 Va5 16.Kb1 0-0 17.h4 Bfe8 18.e5 Hd5 19.h5 g5 20.h6! g6 21.Fc1 folytatásban előnybe került.

13.Kb1 Hh5 14.e4 Hxf4 15.Hxf4 Vc7?

Lilit gyalogot nézett el.

 

16.Hcxd5! Hxd5 17.Hxd5 Vd6 18.He3 Vf4 19.Vb3 Vc7 20.e5 Vb6 21.Vd3 Bd8 22.f4 Fc5 23.Hc2 Fe7 24.g4 a6 25.f5 Vb5 26.Vg3 Vd5 27.Bhf1 Fg5 28.h3

Pontosabb volt a 28.fxg6 fxg6 29.Vd3 Bh6 30.Hb4 Ve6 31.h3 változatot választani.

28...Ve4 29.Vb3 b5 30.e6 Vd5 31.exf7+ Kxf7 32.fxg6+ Kxg6 33.Vd3+ Kh6 34.h4! Fxh4 35.Bf5 és sötét feladta

 

Hurcidze,H (2456) - Koszinceva,N (2516)
Vezércsel [D38]

1.Hf3 d5 2.d4 Hf6 3.c4 e6 4.Hc3 Fb4 5.cxd5 exd5 6.Fg5 h6 7.Fh4 c5 8.e3 c4 9.He5 Va5 10.Vc2 He4 11.Hxc4 Vc7 12.Hd2 Hxc3 13.Bc1 0-0 14.bxc3 Fa3 15.Bb1 Fe6 16.Fg3 Ve7 17.Fd3 Hc6 18.0-0 Bac8 19.Va4 Bfd8 20.Bb3 Fd6 21.Fxd6 Bxd6 22.c4 dxc4 23.Hxc4 Bdd8 24.Bfb1 b6 25.Bc3 Vg5 26.Vc2 He7 27.Fe4?! Hd5 28.Fxd5 Vxd5 29.Bc1 Bc7 30.He5 Bxc3 31.Vxc3 Bc8 32.Vd2 Bxc1+ 33.Vxc1 Vxa2 34.e4 Ve2 35.f3 a5 36.h3 a4 37.d5 Fxd5 38.Vc8+ Kh7 39.Vf5+ g6

 

 

40.Hxg6?

Időzavaros hiba. 40.Vf6 Ve3+ 41.Kh2 Fb3 42.Hxf7 Fxf7 43.Vxf7+ Kh8 44.Vf6+ Kh7 remi lett volna.

40...Ve3+ 41.Kh2 Vg5 42.Hf8+ Kg7 43.Vh7+ Kxf8 44.exd5 a3 45.Vh8+ Ke7 46.Vd4 Vf6 47.Ve4+ Kd8 48.Vc4 Vd6+ 49.f4

 

49...b5! 50.Vxb5 Vxf4+ 51.Kh1 Vc1+ 52.Kh2 Vc7+ 53.Kh1 Va7?

Simán nyert a 53...a2 54.Vb2 Vc4 55.Vf6+ Ke8 56.Ve5+ Kd7 57.Vf5+ Kd6 58.Vf6+ Kc5 59.Ve7+ Kd4 60.Vf6+ Ke4 61.Vf3+ Ke5 62.Ve3+ Kxd5 folytatás.

54.Vb4 Kd7 55.Vf8 Va4 56.Vxf7+ Kd6 57.Vf6+ Kc5 58.Vc3+ Kd6 59.Vf6+ Kc5 60.Vc3+ Kxd5 61.Vf3+ Kc5 62.Ve3+ Kc4 63.Ve4+ Kb3 64.Ve3+ Kc2 65.Ve2+ Kb1 66.Ve1+ Kb2 67.Ve5+ Kc2 68.Ve2+ Kc3 69.Ve3+ Kb2 70.Ve5+ Kb1 71.Ve1+ Kb2 és döntetlen

Ju Wenjun (2518) - Munguntuul,B (2447)
Szláv védelem [D15]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 Vb6 5.g3 dxc4 6.Fg2 g6 7.He5 Fg7 8.Hxc4 Va6 9.He5 0-0 10.0-0 Bd8 11.e3 Fe6 12.b3 Hd5 13.Hxd5 Fxd5 14.Fxd5 Bxd5 15.Hd3 Bd8 16.Vc2 Hd7 17.Fb2 Vb5 18.Bad1 Vf5 19.f3 e5 20.e4 Ve6 21.dxe5 Hxe5 22.Hxe5 Fxe5 23.Fxe5 Vxe5 24.f4 Ve7 25.e5 Bxd1 26.Bxd1 Bd8 27.Bd2 Bxd2 28.Vxd2 Vc5+ 29.Kf1 Kg7 30.Vd8 Vc1+ 31.Ke2 Vh1 32.Vf6+ Kg8 33.Vd8+ Kg7 34.Vf6+ Kg8 35.Vd8+ Kg7 és döntetlen

 

Danieljan,E (2480) - Kovalevszkaja,E (2417)
Vezérgyalog megnyitás [D03]

1.d4 Hf6 2.Fg5 d5 3.Hd2 Hbd7 4.Hgf3 g6 5.e3 Fg7 6.c4 c5 7.cxd5 0-0 8.e4 cxd4 9.Fc4 Hc5 10.Ve2 h6 11.Fxf6 exf6 12.0-0 Be8 13.Bfe1 Fd7 14.Vf1 Vb6 15.Bab1 Bac8 16.h3 a6 17.a3 Vd6 18.b4 Ha4 19.Fd3 Hc3 20.Bbc1 f5 21.exf5 Fxf5 22.Fxf5 gxf5 23.Vd3 Bxe1+ 24.Bxe1 Vxd5 25.Hh4 He4 26.Hxe4 fxe4 27.Bxe4 Vb5 28.Vg3 Kh8 29.Be7 Vd5 30.Hf3 d3 31.Vf4 Kg8 32.g3 Bd8 33.Kh2 Va2 34.Hd2 Vd5 35.h4 Kf8 36.Bc7 b5 37.Ba7 Ve6 38.Hf3 Vf6 39.Ve3 Kg8 40.Be7 Kf8 41.Ba7 Vd6 42.Ve4 Kg8 43.Vb7 Vd5 44.Ve7 Ff8 45.Vf6

 

45...Fg7

Jekatyerina Kovalevszkaja döntő kezdeményezéshez juthatott volna a 45...Be8 46.Vf4 Be2 47.Hd4 Be4 48.Bd7 Vxd7 49.Vxe4 d2 50.Vd3 Fg7 folytatásban.

46.Vf4 Vc4 47.Ve3 Ve6 48.Vf4 Vc4 49.Ve3 Vd5 50.Vf4 Bd6 51.Hd2 Bf6 52.Ve3 Be6 53.Vf4 Be2 54.Bxa6 Fd4 55.Bd6 Bxf2+ 56.Vxf2 Vxd6 57.Vf3 Fg7 58.Va8+ Kh7 59.Ve4+ Vg6 60.Vd5 Fb2 61.h5 Vg5 62.Vxd3+ Kg7 63.Kg2 Vxh5 64.Hf3 Ff6 65.Vd7 Vg6 66.Vxb5 Vc2+ 67.Kh3 Vc3 68.Vf5 Vxa3 69.b5 Vb2 70.Vg4+ Kf8 71.Vc4 Kg7 72.Vd3 Vb4 73.Vf5 Vd6 74.Vg4+ Kf8 75.Vc8+ Ke7 76.Vb7+ Kf8 77.Vc8+ Ke7 78.Vb7+ Kf8 79.Va8+ Fd8 80.Vc8 Ke7 81.Hh4 Vd1 82.Vc4 h5 83.Ve4+ Kf8 84.Vf3 Vd7+ 85.Vf5 Vd1 86.Vf3 Vd7+ 87.Vf5 Vd1 88.Vf3 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Carlsen átvette a vezetést, egy pont az előnye Ding Liren, Aronjan és So előtt
2019. 06. 07.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog