Help Sales ÁSZF

A Zalakarosi Sakkfesztiválon Berkes Ferenc hármas holtversenyben vezet

Címkék: 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl

A Zalakarosi 33. Sakkfesztivál hatodik fordulója után Berkes Ferenc hármas holtversenyben vezet. Ötszörös bajnokunk világossal győzte le holtversenyes társát, Horváth Ádámot. Az éltáblán az ukrán nagymesterek remiztek, az angol Gawain Jones nyert Erdős Viktor ellen. Berkes, Kovcsan és Jones fél ponttal előzi meg a négyes üldözőbolyt. heten gyűjtöttek egy ponttal kevesebbet.

A hatodik játéknap villámgyors remivel indult, az éltáblán az ukrán nagymesterek, Alekszander Kovcsan és Vlagyimir Oniscsuk nem „bántották” egymást. A döntetlen lehetőséget adott ötszörös bajnokunknak, Berkes Ferencnek, hogy Horváth Ádám legyőzésével ismét holtversenyben az élre álljon. Berkes a viadalon tőle látott örvendetes magabiztos játékával nyert. Az angol Gawain Jones megfosztotta veretlenségétől Erdős Viktort, a parti csak 30 lépésig tartott. A lett Igor Kovalenko  a nyeréssel a négyes üldözőboly tagja. Horváth Csaba durva elnézéssel 18 lépésben kapott ki a szlovén Alekszander Beljavszkijtól. A tegnapi veresége után gyorsan javított a paraguayi Axel Bachmann. A nagy megingás után Rapport Richárd hozta a kötelező győzelmet.

A női olimpiai keretből Papp Petra világossal kapott ki a biztos csapattag, Európa-bajnoknő Hoang Than Trangtól. Vereséget szenvedett Mádl Ildikó, könnyebb ellenfelekkel szemben Gara Anita, Vajda Szidónia és Gara Tícia eredményes volt.

 

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Alekszander Kovcsan (ukrán, 2558, 4,5) – Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2594, 4)  döntetlen

Berkes Ferenc (2665, 4) – Horváth Ádám (2531, 4) 1 - 0

Gawain Jones (angol, 2645, 4) – Erdős Viktor (2647, 3,5)  1 - 0

Horváth Csaba (2560, 3,5) – Alekszander Beljavszkij (2620, 3,5)  0 - 1

Igor Kovalenko (lett, 2611, 3,5) – Medvegy Zoltán (2515, 3,5)  1 - 0

Axel Bachmann (paraguayi, 2589, 3,5) – Konsztantin Csernyisov (orosz, 2508, 3,5) 1 – 0

Czebe Attila (2409, 3,5) – Papp Gábor (2580, 3,5)  döntetlen

Gonda László (2563, 3,5) – Siegfried Baumegger (osztrák, 2469, 3,5)  döntetlen

Szergej Grigorjanc (orosz, 2595, 3) – Korpa Bence (2415, 3)  döntetlen

Antal Gergely (2529, 3) - Cuhendi Winshand Sean (indonéz, 2385, 3)  1 - 0

Horváth József (2507, 3) – Nagy Gábor (2438, 3)  1 - 0

Gledura Benjamin (2395, 3) – Fodor Tamás (2462, 3)  döntetlen

Bánusz Tamás (2607, 2,5) – Radnai Ádám (2329, 3)  1 - 0

Rapport Richárd (2701, 2,5) – Balázs Gábor (2397, 2,5)  1 - 0

Antal Tibor Kende (2357, 2,5) – Alexander Donchenko (német, 2498, 2,5)  0 - 1

Mikhail Ekdisman (orosz, 2351, 2,5) – Németh Miklós (2492, 2,5)  0 - 1

Bérczes Dávid (2482, 2,5) – Mádl Ildikó (2328, 2,5)  1 - 0

Papp Petra (2292, 2) – Hoang Thanh Trang (2509, 2)  0 - 1

Gara Anita (2326, 2) – Peczely Sebastian Zsombor (2200, 2)  1 - 0

Juhász Barbara (2161, 1,5) – Vajda Szidónia (2352, 1,5)  0 - 1

Terbe Julianna (2130, 1,5) – Gara Tícia (2338, 1,5)  0 - 1

 

Az élcsoport állása:

 

Hely.

Rajtl.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Élő + -

1

2

GM

Berkes Ferenc

HUN

2665

5.0

23.5

18.5

2811

10.1

2

14

GM

Alekszander Kovcsan

UKR

2558

5.0

21.0

18.5

2775

15.7

3

4

GM

Gawain Jones

ENG

2645

5.0

21.0

17.5

2777

9.0

4

10

GM

Axel Bachmann

PAR

2589

4.5

23.5

17.5

2735

11.4

5

9

GM

Vlagyimir Oniscsuk

UKR

2594

4.5

21.5

16.5

2674

6.4

6

5

GM

Alekszander Beljavszkij

SLO

2620

4.5

20.0

15.5

2700

6.1

7

6

GM

Igor Kovalenko

LAT

2611

4.5

17.0

14.5

2634

1.8

8

15

GM

Horváth Ádám

HUN

2531

4.0

24.0

16.0

2632

8.2

9

11

GM

Papp Gábor

HUN

2580

4.0

20.5

15.0

2562

-1.1

10

20

GM

Horváth József

HUN

2507

4.0

20.0

15.0

2602

7.7

11

12

GM

Gonda László

HUN

2563

4.0

19.0

15.0

2570

0.6

12

26

IM

Siegfried Baumegger

AUT

2469

4.0

19.0

13.5

2546

7.0

13

16

GM

Antal Gergely

HUN

2529

4.0

17.5

13.5

2511

-1.3

14

35

GM

Czebe Attila

HUN

2409

4.0

16.0

13.5

2502

8.1

15

19

GM

Konsztantin Csernyisov

RUS

2508

3.5

24.0

15.0

2546

3.6

16

3

GM

Erdős Viktor

HUN

2647

3.5

22.5

14.0

2564

-5.9

17

28

GM

Fodor Tamás

HUN

2462

3.5

21.0

14.0

2537

6.5

18

34

FM

Korpa Bence

HUN

2415

3.5

21.0

14.0

2528

10.1

19

1

GM

Rapport Richárd

HUN

2698

3.5

21.0

13.5

2524

-12.2

20

22

IM

Németh Miklós

HUN

2492

3.5

20.0

12.5

2537

4.1

21

7

GM

Bánusz Tamás

HUN

2607

3.5

19.5

12.0

2458

-10.6

22

27

GM

Portisch Lajos

HUN

2464

3.5

19.0

12.5

2502

3.7

23

21

IM

Alexander Donchenko

GER

2498

3.5

19.0

12.5

2467

-2.1

24

13

GM

Horváth Csaba

HUN

2560

3.5

18.5

12.0

2445

-7.4

25

17

GM

Medvegy Zoltán

HUN

2515

3.5

18.0

13.0

2467

-3.3

26

38

FM

Gledura Benjamin

HUN

2395

3.5

18.0

11.0

2540

11.7

27

29

IM

Bokros Albert

HUN

2461

3.5

17.5

12.0

2440

-0.9

28

33

GM

Seres Lajos

HUN

2435

3.5

17.5

12.0

2407

-1.3

29

8

GM

Szergej Grigorjanc

RUS

2595

3.5

16.5

13.0

2469

-9.2

30

23

GM

Bérczes Dávid

HUN

2482

3.5

15.5

11.0

2435

-3.1

 

Az élcsoportban a 7. forduló párosítása:

 

1

GM

Alekszander Kovcsan

UKR

2558

5

   

5

GM

Gawain   Jones

ENG

2645

2

GM

Igor Kovalenko

LAT

2611

5

GM

Berkes   Ferenc

HUN

2665

3

GM

Alekszander Beljavszkij

SLO

2620

GM

Axel Bachmann

PAR

2589

4

GM

Vlagyimir Oniscsuk

UKR

2594

4

GM

Gonda László

HUN

2563

5

GM

Papp Gábor

HUN

2580

4

4

GM

Antal Geregly

HUN

2529

6

GM

Horváth Ádám

HUN

2531

4

4

GM

Czebe Attila

HUN

2409

7

IM

Siegfried Baumegger

AUT

2469

4

4

GM

Horváth József

HUN

2507

8

IM

Németh Miklós

HUN

2492

GM

Rapport Richárd

HUN

2698

9

GM

Erdős Viktor

HUN

2647

GM

Bérczes Dávid

HUN

2482

10

GM

Portisch Lajos

HUN

2464

GM

Bánusz Tamás

HUN

2607

11

GM

Fodor Tamás

HUN

2462

GM

Szergej Grigorjanc

RUS

2595

12

FM

Korpa Bence

HUN

2415

GM

Horváth Csaba

HUN

2560

13

GM

Medvegy Zoltán

HUN

2515

IM

Bokros Albert

HUN

2461

14

GM

Konsztantin Csernyisov

RUS

2508

GM

Seres Lajos

HUN

2435

15

IM

Alexander Donchenko

GER

2498

FM

Gledura Benjamin

HUN

2395

16

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2509

3

3

FM

Csonka Balázs

HUN

2361

17

GM

Oleg Romanyisin

UKR

2482

3

3

FM

Radnai Ádám

HUN

2329

18

IM

Petényi Tamás

SVK

2448

3

3

IM

To Nhat Minh

HUN

2329

19

IM

Nagy Gábor

HUN

2438

3

3

FM

Tésik Csaba

HUN

2329

20

IM

Almási István

HUN

2403

3

3

IM

Gara Anita

HUN

2326

 

Berkes,F (2665) - Horváth,Á (2531)
Bogoljubov védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 Fb4+ 4.Fd2 a5 5.g3 d5 6.Fg2 dxc4 7.0-0 0-0 8.Fg5 Hc6 9.e3 e5 10.a3 Fe7 11.dxe5 Hd7

 

12.e6 fxe6 13.Fxe7 Vxe7 14.Hbd2 c3 15.bxc3 e5 16.He4 Hb6

A honi párharcban a nagymesterek egy öt éve játszott Erdős-Landa partit követtek. Ötszörös bajnokunk jobb tervet talált, mint az említett játszmában látott 17.Hfd2 Fe6 18.Vc2 a4 változat nem hozott előnyt.

17.c4 17...Ff5 18.Hfd2 Bad8 19.Vb3 a4 20.Vc3 Vd7 21.Ba2 Vd3

 

 

22.Bc1

Számításba jött a 22.Vxd3 Bxd3 23.Hc5 Bc3 24.Hxb7 Hd8 25.Ha5 folytatás.

22...Vxc3 23.Bxc3 Ha5 24.h3 Fe6 25.Bac2 c6 26.Ff1 h6 27.Hc5 Fc8 28.Bb2 Bf7

 

29.Bd3! Bxd3 30.Fxd3 Ha8 31.Kg2 Bf8 32.Hxa4 Bd8 33.Fe2 Fe6 34.Hc5 Ff7 35.Hcb3 Hxb3 36.Hxb3 b6 37.Hd2 Hc7 38.Hf3 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog