Help Sales ÁSZF

A világranglistán Magnus Carlsen változatlanul 64 pontos előnnyel vezet

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Nemzetközi Sakkszövetség 2019. október 1-től érvényes világranglistáján a négyszeres világbajnok norvég Magnus Carlsen változatlanul 64 ponttal előzi meg az amerikai Fabiano Caruanát. A ranglista első tizenhét helyezettjének pontszáma nem változott. A Világkupa eredményét csak a novemberi listán számolják el. Rapport Richárd legjobb magyarként a 17., Almási Zoltán a 48., Lékó Péter a 72., Berkes Ferenc a 74., Gledura Benjámin a 97. a top százas listán. A női világranglistán a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan 73 ponttal vezet honfitársnője, a világbajnoknő Ju Wenjun előtt.

 

Az új világranglistán a legjobbak rangsora alig változott. A top játékosokat is érintő Világkupa eredményeit csak a novemberi listán számolják el.  A legjobbakra az év végéig zsúfolt versenyprogram vár. A FIDE Grand Swiss nyílt verseny, a csapat Európa-bajnokság, a Klubcsapatok Európa-kupája, a hamburgi Grand Prix viadal, a Grand Chess Tour 2019 két rapid-és villámversenye Bukarestben és Kalkuttában, a Grand Chess Tour döntője Londonban, a Grand Prix utolsó tornája Tel Avivban.

Hét orosz, négy amerikai, két-két kínai, azerbajdzsáni, indiai és lengyel nagymester mellett egy-egy norvég, holland, francia, örmény, magyar és bolgár sakkozó a top 25-ben.

A férfi világranglista élcsoportja:                 

név

nemzet

0819

0919

1019

 J.

 Sz.

 

1.

Carlsen,M

norvég

2882

2876

2876

0

1990

 

2.

Caruana,F

amerikai

2818

2812

2812

0

1992

 

3.

Ding Liren

kínai

2805

2811

2811

0

1992

 

4.

Giri,A

holland

2779

2780

2780

0

1994

 

            5.

Nepomnjacsij,J

orosz

2774

2776

2776

0

1990

 

6.

Vachier-Lagrave,M

francia

2778

2774

2774

0

1992

7.

Mamedgyarov,S

azeri

2764

2767

2767

0

1985

 

8.

So,W

amerikai

2776

2767

2767

0

1993

 

9.

     Anand,V

indiai

2756

2765

2765

0

1969

 

10.

Dominguez Perez,L

amerikai

2763

2763

2763

0

1983

 

11.

Yu Yangyi

kínai

2752

2763

2763

0

1994

 

12.

Karjakin,S

orosz

2750

2760

2760

0

1990

 

13.

Griscsuk,A

            orosz

 2759

2759

2759

0

1983

 

14.

Aronjan,L

örmény

2765

2758

2758

0

1982

 

15.

Radzsabov,T

            azeri

2758

2758

2758

0

1987

 

16.

Kramnyik,V

orosz

2753

2753

2753

0

1975

 

17.

Rapport,R

magyar

 2747

2752

2752

0

1996

 

18.

Harikrishna,P

            indiai

 2738

2746

2748

8

1986

 

19.

Wojtaszek,R

lengyel

  2739

2739

2748

6

1987

 

20.

Artyemijev,V

orosz

 2757

2746

2746

0

1998

 

21.

Nakamura,H

amerikai

2743

2745

2745

0

1987

 

22.

Andrejkin,D

orosz

2743

2741

2741

0

1990

 

23.

Topalov,V

bolgár

2736

2736

2736

0

1975

 

24.

Duda,J-K

           lengyel

  2730

2730

2734

4

1998

 

25.

Vityjugov,N

            orosz

  2728

2732

2732

0

1987

 

48.

Almási,Z

magyar

2687

2687

2687

0

1976

 

72.

Lékó,P

magyar

2674

2670

2670

0

1979

 

74.

       Berkes,F

magyar

2666

2666

2667

11

1985

 

97.

     Gledura,B

magyar

2654

2654

2654      

0

1999

 

A virtuális világranglista élcsoportja:

1.Magnus Carlsen (norvég) 2876

2.Fabiano Caruana (amerikai) 2812

3. Ding Liren (kínai) 2803,1 (- 7,9)

4. Maxime Vachier-Lagrave (francia) 2778 (+ 4)

5. Anish Giri (holland) 2775,8 (- 4,2)

6. Jan Nepomnjacsij (orosz) 2772,8 (- 3,2)

7. Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni) 2771,6 (+ 4,6)

8. Wesley So (amerikai) 2768,4 (+ 1,4)

9. Viswanathan Anand (indiai) 2765

10. Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni) 2764,9 (+ 6,9)

11. Leinier Dominguez Perez (amerikai) 2761,8 (- 1,2)

12. Alekszandr Griscsuk (orosz) 2761,4 (+ 2,4)

13. Szergej Karjakin (orosz) 2761 (+ 1)

14. Levon Aronjan (örmény) 2760.8 (+ 2,8)

15. Yu Yangyi (kínai) 2759 (- 4)

16. Vlagyimir Kramnyik (orosz) 2753

17. Rapport Richárd (magyar) 2752

18. Vladiszlav Artyemijev (orosz) 2747,8 (+ 1,8)

19. Jan-Krzysztof Duda (lengyel) 2747,6 (+ 17,6)

20. Pentala Harikrishna (indiai) 2743,5 (- 2,5)

A jövő évi világbajnok-jelölti döntőn az amerikai Fabiano Caruana, a Grand Pris-sorozat első két helyezettje, a Világkupa döntősei, az október 10-én kezdődő FIDE Grand Swiss 11 fordulós nyílt versenyének győztese, a rendező által delegált sakkozó mellett a súlyozott Élő-pontszámok alapján a legjobb játszhat, aki egyéb kritérium alapján nem vívta ki a részvételi jogot. Ebben a sorrendben tíz hónap pontszámai alapján az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov vezet 2787 ponttal, a holland Anish Giri 2785-tel követi, a francia Maxime Vachier-Lagrave 2777-tel áll. Ne feledjük, hogy a Világkupát csak a novemberi listán számolják el, a Grand Swiss nyílt verseny, csapat Euró-bajnokság, a Klubcsapatok Európa-kupája és a hamburgi Grand Prix-torna dönti el a pontversenyt.

Az országok rangsorát a legjobb tíz sakkozó Élő-átlaga alapján számolják ki. Az orosz sakkozók 27 ponttal vezetnek az amerikaiak előtt. Legjobbjaink a nyolcadikok.

1.Oroszország 2743

2. Egyesült Államok 2716 (+ 2)

3. Kína 2708

4. India 2669

5. Ukrajna 2662 (+ 1)

6. Örményország 2648 (- 1)

7. Azerbajdzsán 2647 (- 1)

8. Magyarország 2646

9. Lengyelország 2644

10. Franciaország 2636

A honi rangsort Rapport Richárd őrzi jelentős előnyét Almási Zoltán előtt. A csapat Európa-bajnokságon válogatottunk három legjobbja nélkül nevezett!

A honi ranglista élcsoportja:

Rapport Richárd 2752, Almási Zoltán 2687, Lékó Péter  2670, Berkes Ferenc 2667 (+ 1), Gledura Benjámin 2654, Bánusz Tamás 2619, Prohászka Péter 2610 (- 2), Héra Imre 2610,  Erdős Viktor 2604, Papp Gábor 2587, Balogh Csaba 2587, Ács Péter 2586

A női világranglistán az Oxfordban egyetemi tanulmányokat folytató exvilágbajnoknő Hou Ji-fan 73 ponttal előzi meg honfitársnőjét, a regnáló világbajnoknőt, Ju Wenjunt. A Grand Prix 2019-20-as sorozatának Szkolkovóban megrendezett első versenye befolyásolta az Élő-pontokat és a helyezéseket. Az indiai Hunpy Koneru elsőségével már harmadik a ramgsorban.

A női világranglista élcsoportja:

1.Hou Ji-fan (kínai) 2659

2. Ju Wenjun (kínai) 2586 (+ 10, 11)

3. Humpy Koneru (indiai) 2577 (+ 17, 3)

4. Alekszandra Gorjacskina (orosz) 2575 (+ 11, 11)

5. Marija Muzicsuk (ukrán) 2552

6. Katyerina Lahno (orosz) 2549 (+ 4, 11)

7. Anna Muzicsuk (ukrán) 2543 (- 4, 2)

8. Viktorija Cmilyte (litván) 2538

9. Valentyina Gunyina (orosz) 2509 (+ 7, 11)

10. Zhu Jiner (kínai)  2507 (+ 36, 20)

51. Hoang Thanh Trang (magyar) 2414

 

A magyar ranglista élcsoportja:

Hoang Thanh Trang 2414, Gara Anita 2366, Lázárné Vajda Szidónia 2353, Marjanovics Annamária 2346 (- 1), Papp Petra 2341, Gara Tícia 2322, Mádl Ildikó 2311 (+ 2), Havanecz Bianka 2286 (+ 7), Terbe Julianna 2280 (- 18)

A juniorok világranglistáján a top ötben új szereplő az orosz Alekszej Szarana Gledura Benjámin a hatodik. Legfiatalabb nagymesterünk Kozák Ádám.

 

A legjobb juniorok:

1.Wei Yi (kínai) 2721 1999

2. Jeffery Xiong (amerikai) 2708  2000

3. Alireza Firouzja (iráni) 2702  2003

4. Parham Maghsoodlou (iráni) 2664 2000

5. Alekszej Szarana (orosz) 2655 (+ 4, 7)

6. Gledura Benjamin (magyar) 2654 1999

47. Kántor Gergely (magyar) 2532 (- 4, 9) 1999

65. Kozák Ádám (magyar) 2512 2002

A legjobb 20 éven aluli lányoknál a kínai Ju Jiner növelte előnyét a kazah Zsanszaja Abdumalik előtt. Marjanovics Annamária huszadik a rangsorban.

A legjobb 20 éven aluli lányok:

1.Zhu Jiner (kínai) 2507 (+ 36, 20) 2002

2.Zsanszaja Abdumalik (kazah) 2472 (+ 3, 2)  2000

3. Stavroula Tsolakidou (görög) 2431 2000

4. Gunay Mammadzada (azerbajdzsáni) 2427  2000

5. Carissa Yip (amerikai) 2422 (- 3, 9) 2003

20. Marjanovics Annamária (magyar) 2346 (- 1, 1) 2001

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Shankland és Vidit negyeddöntős, a női viadalon Gorjacskina, Tan Zhongyi és Kosztenjuk az elődöntőbe jutott 
2021. 07. 27.

A Világkupán a 12 játszmából tíz döntetlennel fejeződött be
2021. 07. 25.

A férfi Világkupán a nyolcaddöntő, a női viadalon a negyeddöntő küzdelmei kezdődnek
2021. 07. 25.

Carlsen könnyű nyerést hagyott ki, Wojtaszek ellen "pótvizsgáznia" kell
2021. 07. 24.

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Berkes és Erdős remizett a 2. forduló első partijában, Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett
2021. 07. 15.

Hoang Thanh Trang, Berkes Ferenc és Erdős Viktor a Világkupa 2. fordulójában 
2021. 07. 14.

Vachier-Lagrave kétpontos előnnyel győzött, Anand lett a második a zágrábi Croantia GCT viadalon
2021. 07. 12.

Szocsiban négy magyar résztvevővel hétfőn kezdődik a női és a férfi Világkupa
2021. 07. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog