Help Sales ÁSZF

A világossal játszók taktikai csapásokkal taroltak a GP-torna 8. játéknapján

Címkék: Grand Prix Kazany

A Kazanyban zajló Grand Prix-verseny nyolcadik fordulójában taroltak a világossal játszók, négy győzelmet arattak. Az éllovas örmény Elina Danieljan rangadót nyert, az ukrán Katyerina Lahno nagy hibával gyorsan vesztett. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan látványos tisztáldozatos támadással az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjukot kényszerítette feladásra. Az indiai Humpy Koneru a bolgár Antoaneta Sztefanova, a szlovén Anna Muzicsuk az orosz Alisza Galljamova ellen győzött. A Koszinceva nővérek szerencsével megmenekültek a vereségtől, a török Betul Cemre Yildiz nyerést hagyott ki Nagyezsda, a litván Viktorija Cmilyte pedig Tatjanának dobott mentőövet. A pihenőnap után szerdán folytatódik a pontvadászat.

A taktikai csapások uralták a GP-viadal nyolcadik játéknapjának küzdelmeit. A legtetszetősebb nyerést a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan érte el, az orosz Tatjana Koszinceva kissé előnyösebb állásban nagyon rossz tervet választott és világos támadása tisztáldozattal indult, majd a világos bástya is betört a hetedik sorra. A végállásban Hou Ji-fan szabadgyalogjai már a hatodik sorig törtek előre.

Gyenge napot fogott ki az ukrán olimpiai és kétszeres kontinensbajnok Katyerina Lahno. Leütött egy mérgezett gyalogot, a halálos kötésből többé nem menekülhetett, az anyagi veszteséget nem kerülhette el. Az örmény Elina Danieljan a könnyű győzelemmel megőrizte félpontos előnyét a szlovén Anna Muzicsuk előtt. Muzicsuk fölényes állását elrontotta, de az időzavarban végül túljátszotta az orosz Alisza Galljamovát. 

Az indiai Humpy második győzelmét aratta. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova Caro-Kann védelme korán zátonyra futott. 

Fortuna pártfogásába vette a Koszinceva nővéreket. A török Betul Cemre Yildiz fonalas nyerést hagyott ki Nagyezsdával szemben. A litván Viktorija Cmilyte a kapkodásban rossz helyre lépett királyával a vezérvégjátékban, Tatjana megmenekült a vereségtől.

 

A 8. forduló eredményei:

Anna Muzicsuk (szlovén, 2598) – Alisza Galljamova (orosz, 2484) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 57)

Hou Ji-fan (kínai, 2623) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2457) 1 – 0 (Bécsi megnyitás, 47)

Elina Danieljan (örmény, 2484) – Katyerina Lahno (ukrán, 2546) 1 – 0 (Grünfeld védlem, 29)

Humpy Koneru (indiai, 2589) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2518) 1 – 0 (Caro-Kann védelem, 49)

Betul Cemre Yildiz (török, 2333) – Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2528) döntetlen (Szicíliai védelem, 55)

Tatjana Koszinceva (orosz, 2532) – Viktorija Cmilyte (litván, 2508) döntetlen (Szicíliai védelem, 85)

 

A verseny állása:

1.Elina Danieljan 6 pont

2. Anna Muzicsuk 5,5

3-4. Viktorija Cmilyte és Humpy Koneru 5

5-6. Katyerina Lahno és Hou Ji-fan 4,5

7. Nagyezsda Koszinceva 4

8-9. Tatjana Koszinceva és Alekszandra Kosztenjuk 3,5

10. Antoaneta Sztefanova 3

11. Alisza Galljamova 2

12. Betul Cemre Yildiz 1,5

 

A szerdai 9. forduló párosítása:

Viktorija Cmilyte – Anna Muzicsuk

Nagyezsda Koszinceva – Tatjana Koszinceva

Antoaneta Sztefanova – Betul Cemre Yildiz

Katyerina Lahno – Humpy Koneru

Alekszandra Kosztenjuk – Elina Danieljan

Alisza Galljamova – Hou Ji-fan

 

Danieljan,E (2484) - Lahno,K (2546)
Grünfeld védelem [D79]

1.d4 Hf6 2.Hf3 g6 3.c4 Fg7 4.g3 c6 5.Fg2 d5 6.cxd5 cxd5 7.0-0 0-0 8.He5 e6 9.Hc3 Hfd7 10.f4 Hc6 11.Fe3 Hb6 12.Ff2 Fd7 13.e4 He7 14.exd5 Hbxd5 15.He4 Fc6 16.Bc1 Bc8 17.Vb3 Vb6 18.Va3 Fb5 19.Bfe1 Bxc1 20.Bxc1 Bc8 21.b3 Bxc1+ 22.Vxc1 Ff8 23.Vc5 Hf5 24.Vc8

 

24...Hxd4?

A könnyelmű gyalognyeréssel Katyerina Lahno halálos kötésbe lépett.

25.Kh1 h6 26.h4 He7 27.Hf6+ Kg7

 

28.Vxf8+! Kxf8 29.Hfd7+ és sötét feladta

 

Hou Ji-fan (2623) - Kosztenjuk,A (2457)
Bécsi megnyitás [C26]

1.e4 e5 2.Hc3 Hf6 3.g3 Fb4 4.Fg2 c6 5.d4 d6 6.Hge2 0-0 7.h3 Hbd7 8.0-0 Be8 9.Fe3 Fa5 10.a4 a6 11.g4 Hf8 12.Hg3 Hg6 13.f4?! exf4 14.Fxf4 Hxf4 15.Bxf4 Hd7 16.Vd3 Vb6 17.Bb1 He5 18.Vd1 Hg6 19.Bf2 Vd8 20.Hce2 Fc7 21.Vd2 d5 22.e5 Fe6 23.Bbf1 c5 24.c3 cxd4 25.cxd4 Bf8 26.Hh5 Vh4 27.Heg3 f6?

 

28.Hxg7!

A GP-viadalon a világbajnoknő másodszor nyer g7-en dördülő áldozattal, de számításba jött a 28.exf6 Fxg3 29.Be2 Hf4 30.Bxf4 Fxf4 31.Vxf4 Ff7 32.fxg7 Bfc8 33.Ve5 folytatás is.

28...Kxg7 29.Hh5+ Kh8 30.Vh6 Bg8 31.Bxf6 Bae8

 

32.Bf7! Fxf7 33.Bxf7 Hf8 34.Bxc7 Bg6 35.Bxh7+! Hxh7 36.Vxg6 Bg8 37.Vf7 Vg5 38.Vxd5 Hf8 39.Kh2 Vd2 40.Vd6 Hh7 41.e6 Ve3 42.d5 b5 43.axb5 axb5 44.Vf4 Vxf4+ 45.Hxf4 Kg7 46.Hh5+ Kh6  

 

 

47.d6 és sötét feladta

 

Koneru,H (2589) - Sztefanova,A (2518)
Caro-Kann védelem [B14]

1.c4 c6 2.e4 d5 3.exd5 cxd5 4.d4 Hf6 5.Hc3 g6 6.Vb3 Fg7 7.cxd5 0-0 8.Fe2 Ha6 9.Ff3 b5 10.a3 Bb8 11.Ff4 Bb6 12.Hge2 Ff5 13.Bd1 Vd7 14.0-0 Bc8 15.Bc1 Bc4 16.Va2 Fg4 17.Fxg4 Hxg4 18.b3 Bc8 19.Vd2 Bd8 20.d6 exd6 21.Hd5 Bb7 22.Va5 Hb8 23.h3 Be8 24.hxg4 Bxe2 25.Fe3 h6 26.Vc3 Vxg4 27.b4 g5 28.Vd3 h5 29.Bc3 Hd7 30.Bfc1 Hf8 31.Bc8 h4?

 

32.Bxf8+! Kxf8 33.Vxe2 Ve6 34.Hc3 Bc7 35.Vf1 a6 36.He2 Bxc1 37.Vxc1 f5 38.d5 Vxd5 39.Fxg5 Kg8 40.Fxh4 Ve4 41.Hf4 d5 42.Fg5 d4 43.Vc8+ Kh7 44.Ve6 d3 45.Vg6+ Kh8 46.Ff6 Fxf6 47.Vxf6+ Kg8 48.Vd8+ Kg7 49.Hxd3 és sötét feladta

 

Muzicsuk,A (2598) - Galljamova,A (2484)
Szicíliai védelem [B60]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 Hc6 6.Fg5 e6 7.Vd2 Vb6 8.Fxf6 gxf6 9.Hb3 Fd7 10.f4 0-0-0 11.Fe2 h5 12.Bf1 He7 13.0-0-0 Fc6 14.Hd4 d5?! 15.Hxc6 bxc6 16.Ha4 Vc7 17.Vc3 Hg6 18.f5 He5 19.fxe6 fxe6 20.Bxf6 Be8 21.exd5 cxd5 22.Fa6+ Kd8 23.Fb5 Vxc3 24.Hxc3 Fg7 25.Bff1 Bef8 26.Bxf8+ Bxf8 27.Bf1 Fh6+ 28.Kb1 Bxf1+ 29.Fxf1 Hg4 30.Fe2 Hxh2 31.Fxh5 Hf1 32.a4 a5 33.Hb5 He3 34.Ff3 Kd7 35.c3 e5 36.g4 Kc6 37.Ka2 Hc4 38.b4 Fd2 39.Kb3 axb4 40.cxb4 Ff4 41.Fe2 Hd2+ 42.Kc2 He4 43.Hc3 Hf6 44.a5 e4 45.b5+ Kb7 46.Ha4 d4 47.Fc4 d3+ 48.Kb3 d2 49.Fe2 Hd7 50.Kc2 Fg5 51.b6 Kc6 52.Hc3 Hc5

 

 

53.Hxe4 Hxe4 54.Ff3 Kd5 55.Fxe4+ Kxe4 56.a6 Kf3 57.Kd1 és sötét feladta

 

Yildiz,Betul Cemre (2333) - Koszinceva,N (2528)
Szicíliai védelem [B51]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.Fb5+ Hc6 4.0-0 Fd7 5.Be1 Hf6 6.c3 a6 7.Ff1 Fg4 8.d4 Fxf3 9.gxf3 g6 10.Fe3 cxd4 11.cxd4 Fg7 12.d5 He5 13.f4 Hed7 14.Hc3 0-0 15.Fh3 b5 16.Fd4 Hh5 17.Fxg7 Kxg7 18.Vf3 e5 19.Fxd7 Vxd7 20.fxe5 dxe5 21.He2 Bac8 22.Bac1 Hf6 23.Bxc8 Bxc8 24.Bc1 Bxc1+ 25.Hxc1 Vc7 26.Hd3 Vc4 27.Hxe5 Vxa2 28.Hd3 Vc4 29.d6 Vc6 30.Ve3 Vc4  

 

 

31.He5

Még jobb volt a 31.Hc5 Vb4 (31...Hg4 32.Vc3+ Vxc3 33.bxc3 Kf8 34.Hxa6 Ke8 35.f4 Kd7 36.e5) 32.d7 Hxd7 33.Hxd7 Vxb2 34.h4 változat.

31...Vb4 32.Hd3 Vc4 33.e5 Hd7 34.b4 Vg4+ 35.Kf1 Vc4 36.h3 Vd5 37.Kg1 h5 38.f4 Kh7 39.Kh2 Vb3 40.Kg3 Hf8 41.Vf3 Vb1 42.Kf2 Va2+ 43.Ke3 He6

 

 

44.f5! gxf5 45.Vxh5+ Kg8 46.Vxf5 a5 47.Vg4+

Simán nyert a 47.d7 a4 48.Vg4+ Kf8 49.Vh4 Kg7 50.Vf6+ Kg8 51.d8V+ Hxd8 52.Vxd8+ Kg7 53.Vf6+ folytatás.

47...Kf8 48.bxa5 Vxa5 49.h4 Va7+ 50.Kf3 Va3 51.Ke3 Va7+ 52.Kf3 Va3 53.Ke3 Va7+ 54.Kf3 Va3 55.Ke4 és döntetlen

 

Koszinceva,T (2532) - Cmilyte,V (2508)
Szicíliai védelem [B77]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 g6 6.Fe3 Fg7 7.f3 0-0 8.Vd2 Hc6 9.Fc4 Hxd4 10.Fxd4 Fe6 11.Fb3 Va5 12.0-0-0 Bfc8 13.Kb1 b5 14.Bhe1 Fxb3 15.cxb3 b4 16.Hd5 Hxd5 17.Fxg7 Kxg7 18.exd5 Bc7 19.h4 Bac8 20.a4 Vb6 21.Be2 h5 22.Vd3 a5 23.g4 Bh8 24.g5 Vb7 25.Bde1 Be8 26.Be4 Bc5 27.Bd4 Vd7 28.Bf4 Vb7 29.Bd4 Bec8 30.Ve4 Vd7 31.Bdd1 B8c7 32.Bc1 Bxc1+ 33.Bxc1 Bxc1+ 34.Kxc1 Vf5 35.Vxf5 gxf5 36.f4 e5 37.dxe6 fxe6 38.Kd2 e5  

 

 

39.fxe5?

Nagy hiba a remi gyalogvégjátékban.

39...dxe5 40.Ke3 Kf7 41.Kf3 Ke6 42.Ke3 Kd5 43.Kf3 f4 44.Kf2 e4 45.Ke2 e3 46.Kf3 Ke5 47.Ke2 Ke4 48.g6 f3+ 49.Ke1

 

49...Kd3 50.g7 f2+ 51.Kf1 Kd2 52.g8V e2+ 53.Kxf2 e1V+ 54.Kg2 Ve4+ 55.Kg3 Ve1+ 56.Kg2 Ve4+ 57.Kg3 Ve5+ 58.Kf3 Vf5+ 59.Kg2 Kc2 60.Vg5 Ve4+ 61.Kg3 Ve1+ 62.Kg2 Ve2+ 63.Kg3 Kxb2 64.Vxa5 Vg4+ 65.Kh2 Vxh4+ 66.Kg2 Ve4+ 67.Kh2 Ve2+ 68.Kh3 Vf3+ 69.Kh2 Kxb3 70.Vb5 Vf4+ 71.Kg2 Ve4+ 72.Kh2  

 

 

72...Ka2?

Simán nyert a 72...Ka3 73.a5 b3 74.a6 Vc2+ 75.Kh3 Vc3+ 76.Kh4 b2 folytatás.

73.a5 b3 74.a6 b2 75.Va5+ Kb3 76.Vb6+ Kc2 77.Vc5+ Kd1 78.Vxh5+ Ke1 79.Va5+ Kd1 80.Vh5+ Kd2 81.Va5+ Kc2 82.Vc5+ Kd2 83.Va5+ Kc2 84.Vc5+ Kd2 85.Va5+ Kc2 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog