Help Sales ÁSZF

A Világkupán Vlagyimir Kramnyik és Dmitrij Andrejkin játssza a döntőt, Szergej Karjakin is világbajnokjelölt

Címkék: Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin

A norvégiai Tromsøben zajló Világkupa döntőjében az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik és honfitársa, Dmitrij Andrejkin küzd meg. A négyjátszmás döntő a pihenőnap után pénteken kezdődik, 2-2-nél rapid rájátszás döntene. Mindketten már világbajnok-jelöltek, Kramnyik döntőbe jutásának  köszönhetően Szergej Karjakin is a nyolcfős mezőny tagja. Az elődöntő rájátszásai során Kramnyik sötéttel 22 lépésben nyert a francia Maxime Vachier-Lagrave ellen, majd világossal döntetlennel biztosította a párharc megnyerését. Andrejkin honfitársát, Jevgenyij Tomasevszkijt győzte le, sötéttel remizett, világossal megadásra kényszerítette riválisát.

Az orosz sakkozás ünnepel. Érthető az öröm, a norvégiai  Tromsøben ötödször megrendezett Világkupán másodszor köszönthetnek orosz győztest. Az örmény Levon Aronjan, az amerikai Gata Kamsky, az izraeli Borisz Gelfand és az orosz Peter Szvidler sikere után az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik és Dmitrij Andrejkin párharca dönti el, hogy ki lesz a 128 résztvevős, kieséses rendszerű viadal nyertese. Mindketten már világbajnokjelöltek és Kramnyik döntőbejutása honfitársa, Szergej Karjakin számára világbajnok-jelöltséget jelentett. Négy Világkupa rendezője, a 2010-es sakkolimpia házigazdája, az ugrai Hanti-Manszijszk már bejelentette, hogy pályázik a jövő évi nyolcfős világbajnok-jelölti torna megrendezésére. Sikeres pályázat esetén a nyolc között négy orosz nagymester is lehetne, hiszen a rendezők + 2725 Élő-pontos nagymestert jelölhetnek résztvevőnek.

A tornán az idei világbajnoki döntő vesztese, az indiai Viswanathan Anand és a norvég Magnus Carlsen párharcában vereséget szenvedő sakkozó mellett a Világkupa döntősei, Vlagyimir Kramnyik és Dmitrij Andrejkin, a Grand Prix-sorozat győztese, a bolgár Veszelin Topalov, Élő-pontjainak köszönhetően az örmény Levon Aronjan és Szergej Karjakin már biztos résztvevő. A Párizsban szeptember 18-án kezdődő Grand Prix-torna dönti el, hogy a pontversenyben az azeri Sahriyar Mamedgyarov, az orosz Alekszandr Griscsuk, vagy az olasz Fabiano Caruana szerzi-e meg a világbajnok-jelöltséget jelentő második helyet.

 

A Világkupa elődöntőjében a rájátszás nem hozott meglepetést, de a „papírformát” az esélyesek könnyen hozták. Arra még talán Vlagyimir Kramnyik sem számított, hogy az első partit sötéttel 22 lépésben megnyeri. A 22 éves Maxime Vachier-Lagrave számára jóval nagyobb volt a tét, s ezzel a végtelenül szimpatikus francia nagymester nem tudott megbirkózni. A skót megnyitású partiban nagyon rossz tervet választott, kiskombinációval az exvilágbajnok könnyen szerzett előnyt. Világossal Kramnyiknak nem volt gond, hogy biztosítsa a döntetlent, a döntőbejutását.

Az orosz derbin Dmitrij Andrejkin sokadszor bizonyította, hogy rapidsakkban felveszi a versenyt a legjobbakkal is. Nehéz sorsolást kapott, de lépésről-lépésre győzte le az akadályokat. Tavaly nagy meglepetésnek számított, hogy megnyerte az orosz szuperbajnokságot, világbajnok-jelöltsége a rajtlistán 21. helyezettként már igazi szenzáció. Sötéttel is kecsegtető volt állása Jevgenyij Tomasevszkij ellen, a pontosztozkodást követően világossal „behúzta” a pontot.

 

Az elődöntő rájátszásának eredményei:

1.Dmitrij Andrejkin (orosz, 2716) - Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2706)   2,5 – 1,5 (döntetlen, döntetlen, 1 - 0)

2.Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2719) - Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2784)  1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, 0 – 1, döntetlen)

 

A döntő párosítása:

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2716) - Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2784)

 

Vlagyimir Kramnyik útja a döntőig:

 

Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2784) – Gillian Bwalya (zambiai) 2 – 0

 

Mihail Kobalija (orosz, 2651) – Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2784) 1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen, 0 - 1)

Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2784)  - Alekszander Arescsenko (ukrán, 2709) 3 – 1 (döntetlen, döntetlen, 1 – 0, 1 - 0)

Vaszilj Ivancsuk (ukrán, 2731)  - Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2784)  0,5 – 1,5 (0 – 1, döntetlen)

Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2784)  - Anton Korobov (ukrán, 2720) 1,5 – 0,5 (1 – 0, döntetlen)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2719) - Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2784)  1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, 0 – 1, döntetlen)

 

Dmitrij Andrejkin útja a döntőig:  

 

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2716) – Darini Pouria (iráni, 2535) 2,5 – 1,5 (döntetlen, döntetlen, 1 – 0, döntetlen)

Nguyen Ngoc (vietnami, 2625) - Dmitrij Andrejkin (orosz, 2716) 0,5, - 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2716)  – Alekszej Drejev (orosz, 2668) 4 - 2 (döntetlen, döntetlen, 0 – 1, 1 – 0, 1 – 0, 1 - 0)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2716)   - Szergej Karjakin (orosz, 2772) 3 - 1 (döntetlen, döntetlen, 1 – 0, 1 - 0)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2716) - Peter Szvidler (orosz, 2746)  2,5 – 1,5 (döntetlen, döntetlen, 1 – 0, döntetlen)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2716) - Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2706)   2,5 – 1,5 (döntetlen, döntetlen, 1 - 0)

 

Tomasevszkij,E (2706) - Andrejkin,D (2716)
Vezércsel [D35]

1.d4 e6 2.c4 Hf6 3.Hc3 d5 4.cxd5 exd5 5.Fg5 c6 6.e3 Ff5 7.Vf3 Fg6 8.Fxf6 Vxf6 9.Vxf6 gxf6 10.h4 Hd7 11.h5 Ff5 12.Hge2 Fd6 13.Hf4 Bg8 14.f3 Hf8 15.Kf2 h6 16.Bd1 0-0-0 17.Fd3 Fxd3 18.Hxd3 f5 19.He2 Hd7 20.Hdf4 Bg5 21.Bh3 Hf6 22.Hg3 Kd7 23.Bd3 Bdg8 24.Bb3 Kc7 25.Hfe2 a5 26.Bc3 Kd7 27.Bb3 Kc7 28.Bd3 Kd7 29.Bd1 Fxg3+ 30.Hxg3 He8 31.Bg1 Hd6 32.He2 Be8 33.Hf4 a4 34.Bc1 Hc4 35.b3 Hd6 36.Bhh1 Ba8 37.b4 és döntetlen

 

Andrejkin,D (2716) - Tomasevszkij,E (2706)
Szláv védelem [D15]

1.d4 d5 2.Hf3 Hf6 3.c4 c6 4.Hc3 a6 5.c5 Ff5 6.Ff4 Hbd7 7.e3 g6 8.Vb3 Vc8 9.h3 Fg7 10.Fe2 0-0 11.0-0 He4 12.Bac1 Be8 13.Hxe4 Fxe4 14.Hg5 Hf6 15.Fe5 h6 16.Fxf6 exf6 17.Hxe4 Bxe4 18.Ff3 Be7 19.h4 f5 20.g3 Ve6 21.Kg2 g5 22.hxg5 hxg5 23.Vd3 f4 24.exf4 gxf4 25.g4 Vg6 26.Bcd1 a5 27.Bh1 Bae8

Jevgenyij Tomasevszkij túlbecsülte esélyeit a logikus vezércsere helyett. 2

28.Bh5 Be1? 29.Bxe1 Bxe1

30.Vd2 Be8? 31.Vxf4 Vf6 32.Bf5 Vxd4?

 


33.Vc7 Bf8 34.Vxb7 Vxc5 35.Vd7 Vc2? 36.g5 Fd4?! 37.Fh5 Ve4+ 38.Bf3 Kg7 39.Vxc6

39...Vh7?? 40.Vxd5 Vxh5 41.Vxd4+ Kg8 42.Bh3 és sötét feladta

 

Vachier-Lagrave,M (2719) - Kramnyik,V (2784)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Fb4+ 5.c3 Fc5 6.Fe3 Fb6 7.Fd3

A francia nagymestert meglephette az orosz exvilágbajnok választása. A 7.Fc4 és a 7.Hf5 változat jóval népszerűbb.

7...Hf6 8.0-0 0-0 9.Hxc6 bxc6 10.e5 Hd5 11.Fd2 d6 12.c4 He7 13.Vc2 Hg6 14.exd6 cxd6 15.Hc3 Vh4 16.Bae1 He5

17.Be4?!

Az egyenlő állásban a 22 éves Vachier-Lagrave rossz tervet választott. 17.He4 d5 18.cxd5 cxd5 19.Hg5 Hxd3 20.Vxd3 volt a jó folytatás.

17...Vh5 18.Fe2?

Ez a lépés már komoly hiba.

18...Vg6 19.Vd1 Fh3 20.Ff3 Ff5

21.Bh4?

Vesztőlépés.

21...Fc2! 22.Vxc2 Hxf3+ és világos feladta

 

Kramnyik,V (2784) - Vachier-Lagrave,M (2719)
Angol megnyitás [A30]

1.Hf3 c5 2.c4 b6 3.g3 Fb7 4.Fg2 g6 5.0-0 Fg7 6.Hc3 Hf6 7.b3 0-0 8.Fb2 e6 9.d4 Ve7 10.e3 d6 11.Ve2 Bd8 12.Bfd1 Hbd7 13.d5 exd5 14.He1 Bab8 15.Hxd5 Hxd5 16.Fxd5 Fxd5 17.Bxd5 Fxb2 18.Vxb2 Hf6 19.Bd3 d5 20.cxd5 Hxd5 21.Bad1 Hb4 22.B3d2 Hc6 23.Hf3 b5 24.Vc3 Bxd2 25.Bxd2 Bd8 26.Bxd8+ Hxd8 27.Vd3 a6 28.Vd5 Vc7 29.He5 He6 30.Kg2 Kg7 31.f4 a5 32.Kf3 a4 33.bxa4 bxa4 34.Vd7 a3 35.Ke2 Kf6 36.Hg4+ Kg7 37.He5 Kf6 38.Hg4+ és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog