Help Sales ÁSZF

A Világkupán Lékó Péter győzelemmel, Balogh Csaba döntetlennel rajtolt

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku

Bakuban megkezdődött a 128 résztvevős, kieséses rendszerű Világkupa. Lékó Péter az orosz Alekszej Goganov elleni meccsének első partijában a világos bábukat vezette, a francia védelmű játszmában túljátszotta ellenfelét, biztató győzelemmel rajtolt. Balogh Csaba sötéttel kezdte az azeri Eltaj Safarlival a párharcát, döntetlenre mentette a bástyavégjátékot. Kevés kivétellel a legjobbak érvényesítették a papírformát, de meglepetéseket is láthattunk. Szombaton ellenkező színelosztással játsszák le a második partikat, 1-1 esetén rájátszás dönt a továbbjutásról.

Csütörtökön este tartották meg a Világkupa megnyitó ünnepségét, és került sor a színsorsolásra is. A Nemzetközi Sakkszövetség elnöke, Kirszan Iljumzsinov a világos bábukat húzta ki a rajtlistát vezető bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov számára, így a páratlan rajtszámú sakkozók világossal játszhattak az első partikban. A gondos előkészületek ellenére is volt némi idegeskedés, a Világkupa résztvevői közül többen is kisebb kalandok árán jutottak el Bakuba, a Lufthansa pilóták sztrájkja okozott gondot.

A technikai értekezleten a rendezők az utóbbi időben tapasztalt, különböző trükkös csalások miatt arra kérték a sakkozókat, hogy a versenyteremben ne hordjanak karórát, és ne használják saját tollaikat, hanem a szervezők által rendelkezésükre bocsátottal írják a játszmákat. A rendezők bejelentették, hogy fenntartják a jogot, hogy egyes partikat az interneten csak késéssel közvetítsenek. Oly szomorú vélt, vagy valós veszélyek miatt hasonló óvintézkedésekről olvasni. A sakkozók már több éve csak a repülőterekről ismert biztonsági kapukon keresztül léphetnek be a versenyterembe.

Lékó Péter világossal kezdte az orosz Alekszej Goganov elleni meccsét. A francia védelmű játszmában nagymesterünk új gondolattal lepte meg ellenfelét, a gyalogáldozatért kezdeményezést kapott, ellenfele királya középen rekedt. Az anyagi egyensúly helyreállítása után a vezércserével sem könnyebbedett az orosz sakkozó helyzete, Lékó Péter fölényes állását biztos kézzel vezette győzelemre.

A legjobbak az első körben Élő-pontjaiknak köszönhetően gyengébb ellenfeleket kaptak, de meglepetések is születtek. A nigériai Adu Olapadu becsülettel helytállt a rajtlistát vezető bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalovval szemben, nehezen adta meg magát. A Világkupa első győzelmét az amerikai Fabiano Caruana aratta. A legnagyobb szenzációt az ugandai Arthur Seegwany döntetlene jelentette, a holland Anish Giritől rabolt fél pontot, 158 lépést játszottak! Az orosz Alekszandr Griscsuk erejéből is csak remire futotta, ahogy honfitársai, Dmitrij Jakovenko és Jevgenyij Tomasevszkij sem bírtak ellenfeleikkel. Az izraeli Borisz Gelfand sem tündökölt.

Az ukrán világbajnoknő Marija Muzicsuk remek játékkal rukkolt ki az angol Michael Adams Aellen. A kubai Leinier Dominguer Perez és a kínai Ni Hua vereséggel kezdett.

A  „derékhadnál” jóval kiegyensúlyozottabb Élő-pontokkal sorsolták össze a résztvevőket, a 60. helyre rangsorolt Balogh Csaba sötéttel a 69. azeri Eltaj Safarlival küzdött meg, Az angol megnyitású partiban Safarli irányított, kezdeményezett, gyalogot is nyert. A bástyavégjátékban kecsegtető esélyét azonban időzavarban nem tudta kihasználni, a lépésismétléses remit választotta.

Az élcsoportban az első forduló első játszmáinak eredményei:

#

Név

Fed

Élő

J1

J2

Név

Fed

Élő

1

Veszelin Topalov

BUL

2816

1-0

Oladapo Adu

NGR

2241

2

Phiri Richmond

BAN

2252

0-1

Hikaru Nakamura

USA

2814

3

Fabiano Caruana

USA

2808

1-0

Amir Zaibi

TUN

2330

4

Arthur Seegwany

UGA

2357

1/2-1/2

Anish Giri

NED

2793

5

Wesley So

USA

2773

1-0

Parham Maghasoodloo

IRI

2447

6

Cori T. Deysi

PER

2419

0-1

Vlagyimir Kramnyik

RUS

2777

7

Alekszandr Griscsuk

RUS

2771

1/2-1/2

Yusup Atabajev

TKM

2428

8

Tomas Krnan

CAN

2440

0-1

Ding Liren

CHN

2782

9

Levon Aronjan

ARM

2765

1-0

Michael Wiedenkeller

LUX

2453

10

 Ilia Iljiusenok

RUS

2491

1/2-1/2

Dmitrij Jakovenko

RUS

2748

11

Szergej Karjakin

RUS

2762

1-0

Ermes Espinoza Veloz

CUB

2495

12

Ziaur Rahman

BAN

2500

1/2-1/2

Jevgenyi Tomasevszkij

RUS

2758

13

Borisz Gelfand

ISR

2741

1/2-1/2

C. Henriquez Villagra

CHI

2511

14

Max Illingworth

AUS

2517

0-1

Pentala Harikrishna

IND

2737

15

Michael Adams

ENG

2742

1/2-1/2

Marija Muzicsuk

UKR

2528

16

Emre Can

TUR

2531

0-1

Peter Szvidler

RUS

2727

17

Tejmur Radzsabov

AZE

2738

1/2-1/2

Samuel Sevian

USA

2556

18

Frederico Perez Ponsa

ARG

2563

1-0

L. Dominguez Perez

CUB

2732

19

Sahriyar Mamedgyarov

AZE

2736

1-0

Pouya Idani

IRI

2569

20

Babu M. R. Lalith

IND

2557

1/2-1/2

Radoslaw Wojtaszek

POL

2741

21

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2744

1-0

I. Reynalo Ortiz Suarez

CUB

2577

22

Viorel Iordachescu

MDA

2583

0-1

Yu Yangyi

CHN

2721

23

Vaszilij Ivancsuk

UKR

2726

1-0

Ahmed Adly

EGY

2596

24

Saleh A. R. Salem

UAE

2610

0-1

Wei Yi

CHN

2734

25

David Navara

CZE

2728

1/2-1/2

Tamir Nabaty

ISR

2597

26

Rinat Jumabajev

KAZ

2606

0-1

Pavel Eljanov

UKR

2717

27

Dmitrij Andrejkin

RUS

2720

1-0

Zhou Jianchao

CHN

2606

28

Samvel Ter-Sahakjan

ARM

2601

1/2-1/2

Nyikita Vityjugov

RUS

2725

29

Lékó Péter

HUN

2707

1-0

Alekszej Goganov

RUS

2603

30

Sandro Mareco

ARG

2599

1-0

Ni Hua

CHN

2704

31

Laurent Fressinet

FRA

2702

1/2-1/2

Ante Brkic

CRO

2597

32

Lu Shanglei

CHN

2599

1-0

A. Mojszejenko

UKR

2692

33

Wang Hao

CHN

2712

1-0

Milos Perunovic

SRB

2616

34

Zhao Jun

CHN

2621

1/2-1/2

Jan Nepomnjacsij

RUS

2705

..

60

Eltaj Safarli

AZE

2657

1/2-1/2

Balogh Csaba

HUN

2659

Lékó,P (2707) - Goganov,A (2603)
Francia védelem [C18]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Fb4 4.e5 c5 5.a3 Fxc3+ 6.bxc3 He7 7.h4 Vc7 8.h5 h6 9.Bb1

Új gondolat a korábban többször játszott 9.Hf3 és 9.Fd2 helyett.

9...Hbc6 10.Vg4 Hf5 11.Fd3 cxd4 12.cxd4 Hcxd4

lekogoga_1514

13.Fb2 Va5+

A huszár kelepcében a 13...Hxc2+ 14.Kd2 változatban.

14.Kf1 Vc5 15.Fxd4

 Kellemes gond volt választani a 15.c3 Hc6 16.Fxf5 exf5 17.Vxg7 Vf8 18.Vf6 illetve a partiban látott folytatás között.

15...Hxd4 16.Vxg7 Vf8

lekogoga_1515

17.Vf6 Bg8 18.Bh4 Hc6 19.Hf3 b6 20.Bf4

Számításba jött a 20.Ba4 Fb7 21.Bf4 Vg7 22.Vxg7 Bxg7 23.Bf6 folytatás is.

20...Fd7 21.Be1 He7 22.Hd4 Vg7 23.g3 Vxf6 24.Bxf6 Bh8

lekogoga_1516

25.Be3 Hg8 26.Bf4 Ke7 27.Bef3 Fe8 28.Bg4 Bc8 29.Bg7 Bc3 30.Bf4 Kd8

lekogoga_1517

31.Hxe6+ Kc8 32.Hd4 és sötét feladta

Safarli,E (2657) - Balogh,Cs (2659)
Angol megnyitás [A25]

1.c4 e5 2.g3 Hc6 3.Fg2 Fc5 4.Hc3 a6 5.e3 d6 6.Hge2 Fa7 7.d4 Hge7 8.0-0 exd4 9.Hxd4 Hxd4 10.exd4 0-0 11.Fg5 h6 12.Fxe7 Vxe7 13.b4 Bb8 14.Be1 Vf6 15.Be4 Fe6 16.Bf4 Vd8 17.Vd3 Be8 18.a4 Vd7

safarlibalogh_1518

19.b5 Fh3 20.Fxh3 Vxh3 21.Hd5 c6 22.He3 Ve6 23.a5 axb5 24.cxb5 Ba8

safarlibalogh_1519

25.Bb1!?

Még nagyobb előnyt adott a 25.a6 Fb6 26.Bb1 c5 27.d5 Vd7 28.Hc4 folytatás.

25...d5 26.bxc6 Vxc6 27.Vf5 Be7 28.Hxd5 Bd7 29.Hb6 Fxb6 30.Bxb6 Vd5

safarlibalogh_1520

31.Bb5 Vxf5 32.Bfxf5 Bad8 33.Kg2 g6 34.Bfc5 Kg7 35.d5 Be8

safarlibalogh_1521

36.d6 Bxd6 37.Bxb7 Be2 38.Bc3 Bf6 39.Bf3 Ba2 40.Bxf6 Kxf6 41.Bb6+ Ke5 42.a6 h5 43.Kf3 g5 44.Ke3 g4 45.Kd3 f5

safarlibalogh_1522

46.Kc4 f4 47.Kb3

Szerencsére Eltaj Safarlinak meggyűlt a baja a gondolkodási idővel.

47...Ba1 48.Bb5+

Aggódhattunk volna 48.gxf4+ Kxf4 49.Bb4+ Kf3 50.Ba4 Bb1+ 51.Kc4 Bb8 52.a7 Ba8 53.Ba2 h4 54.Kc5 Kg2 55.f4+ Kf3 56.f5 g3 57.hxg3 hxg3 58.Kb6 g2 59.Bxg2 Kxg2 60.Kb7 Bf8 61.a8V Bxf5 után, a nagy a kapkodásban nem könnyű a nyerés, láttunk már szupernagymestereket is megbukni a vizsgán.

 48...Kf6 49.Bb6+ Ke5 50.Bb5+ Kf6 51.Bb6+ Ke5 és

Verőci Zsuzsa

Fotók: www.bakuworldcup2015.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az amerikai bajnokságon So, Xiong és Robson külön versenyt vív, So előnye fél pont
2020. 10. 28.

Wesley So mesterhármassal rajtolt az online amerikai bajnokságon
2020. 10. 27.

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog