Help Sales ÁSZF

A Világkupán Lékó Péter elvesztette a holland Anish Girivel vívott párharc második partiját

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku

A bakui Világkupán a legjobb 32 között Lékó Péter elvesztette a holland Anish Girivel vívott párharcának második játszmáját. A katalán megnyitású partiban Giri minimális előnyt ért el, Lékó a fokozódó feszültségben nem talált jó védelmet, időzavarában ellenfele bástyája és huszárja betört állásába, ez eldöntötte a parti sorsát, Giri jutott a nyolcaddöntőbe. Giri mellett az amerikai Fabiano Caruana, az ukrán Pavel Eljanov, a kínai Ding Liren és Wei Yi, az orosz Dmitrij Jakovenko és Szergej Karjkin, a lengyel Radoslaw Wojtaszek és az azeri Sahriyar Mamedgyarov már a folytatásra készülhet. Hét továbbjutó hely sorsa a szombati rájátszáson dől el.

A Világkupa harmadik fordulójában Lékó Péter a holland Anish Giri elleni párharcának második játszmájának elvesztésével búcsúzni kényszerült a további küzdelmektől. A katalán megnyitású partiban a 21 esztendős Giri minimális előnnyel játszhatott, kezdeményezése nagymesterünket védekezésre kényszerítette, és a fokozódó bizonytalanság közepette Péter időzavarba került. Elegendő volt egy-két apró hiba, világos növelte előnyét, jelentős térelőnyt szerzett. A tulipánosok legjobbja bástyájával és huszárjával behatolt sötét állásába, ez eldöntötte a parti, s ezzel a továbbjutás sorsát. A rajtlistán negyedik Giri a nyolcaddöntőben folytathatja a csatározást.

Giri mellett még nyolcan vették „pótvizsga” nélkül a harmadik akadályt. Elsőként az orosz Dmitrij Jakovenko biztosította továbbjutását. A 32 között korelnök ukrán Vaszilij Ivancsuk sötéttel nem tudott igazi ellenállást kifejteni.

Az orosz Alekszandr Griscsuk kettős vereséggel búcsúzott, az első játszma tragikus elvesztése után egy pillanatig sem volt esélye a fordításra az ukrán Pavel Eljanovval szemben.

Az amerikai Fabiano Caruana profi sakkozóhoz méltóan oldotta meg feladatát. Bánkódhatnak a kínaiak, hiába nyert Ding Liren és Wei Yi, a legjobb 16 között egymás ellen játszanak.

Joggal örülhet az orosz Szergej Karjakin, a kezdeti bizonytalankodás után a kínai Yu Yangyit biztosan győzte le, a kettős vereséget ellenfele egy jól időzített döntetlen ajánlattal kerülte el.

A lengyel Radoslaw Wojtaszek a perui Julio Granda Zuniga előtt állította pirosra a szemafort, kicsit bosszankodhat, hogy elszalasztotta a látványos nyerést, de ellenfele besegített.

Az azeri rendezők már örülhetnek Sahriyar Mamedgyarov továbbjutásának, Tejmur Radzsabov és a négy évvel korábbi győztes orosz Peter Szvidler rájátszása nagy izgalmakat ígér.

Két éve az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik és Dmitrij Andrejkin döntőt játszott, ezúttal a rapid műfajban igen sikeres Andrejkinnel szemben nem lesz könnyű dolga a címvédőnek. A sorsolás hozzájuk sem kegyes, a győztes Karjakinnal mérkőzik meg.

A tavalyi junior világbajnok kínai Lu Shanglei okozhat kellemetlen perceket a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalovnak, ahogy az amerikai Hikaru Nakamura sem mehet biztosra az orosz Jan Nepomnjacsij ellen. A vietnami Le Quang Liem sem esélytelen az amerikai Wesley So-val szemben. Az angol Michael Adams és a kubai Leinier Dominguez Perez csatája is teljesen nyílt.

Szombaton két 25-25 perces rapidpartival kezdődik a csatározás, plusz 10-10 másodperc lépésenként. Újabb egálnál két 10-10 perc gondolkodási idejű játszma következne és 10-10 másodperc lépésenként. Ha ez sem döntene, akkor villámpartikat (5-5 perc és 3-3 másodperc) játszanak. Ha még mindig egál az eredmény, akkor a „hirtelen halál” játszma dönt. Világosnak 5, sötétnek 4 perce van, a 61. lépéstől 3-3 másodperc, utóbbinak a döntetlen is elegendő a továbbjutáshoz.

A harmadik forduló eredményei:

#

Név

Fed

Élő

J1

J2

Név

Fed

Élő

1

Veszelin Topalov

BUL

2816

1/2

1/2

Lu Shanglei

CHN

2599

2

Jan Nepomnjacsij

RUS

2705

1/2

1/2

Hikaru Nakamura

USA

2814

3

Fabiano Caruana

USA

2808

1-0

1/2

Anton Kovalyov

CAN

2616

4

Lékó Péter

HUN

2707

1/2

0-1

Anish Giri

NED

2793

5

Wesley So

USA

2773

1/2

1/2

Le Quang Liem

VIE

2697

6

Dmitrij Andrejkin

RUS

2720

1/2

1/2

Vlagyimir Kramnyik

RUS

2777

7

Alekszandr Griscsuk

RUS

2771

0-1

0-1

Pavel Eljanov

UKR

2717

8

Gadir Guszejnov

AZE

2634

1/2

0-1

Ding Liren

CHN

2782

9

Alekszander Arescsenko

UKR

2661

1/2

0-1

Wei Yi

CHN

2734

10

Vaszilij Ivancsuk

UKR

2726

1/2

0-1

Dmitrij Jakovenko

RUS

2748

11

Szergej Karjakin

RUS

2762

1-0

1/2

Yu Yangyi

CHN

2721

12

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2744

1/2

1/2

Jevgenyij Tomasevszkij

RUS

2758

13

Julio Granda Zuniga

PER

2667

1/2

0-1

Radoslaw Wojtaszek

POL

2741

14

Sahriyar Mamedgyarov

AZE

2736

1-0

1/2

S. P. Sethuraman

IND

2640

15

Michael Adams

ENG

2742

1/2

1/2

Leinier Dominguez Perez

CUB

2732

16

Tejmur Radzsabov

AZE

2738

1/2

1/2

Peter Szvidler

RUS

2727

A 32 között a rájátszások:

1.Veszelin Topalov (bolgár, 2816) – Lu Shanglei (kínai, 2599)

2. Jan Nepomnjacsij (orosz, 2705) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2814)

5. Wesley So (amerikai, 2773) – Le Quamg Liem (vietnami, 2697)

6. Dmitrij Andrejkin (orosz, 2720) – Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2777)

12. Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2744) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2758)

15. Michael Adams (angol, 2742) – Leinier Domunguez Perez (kubai, 2732)

16. Tejmur Radzsabov (azeri, 2738) – Peter Szvidler (orosz, 2727)

A nyolcaddöntő párosítása:

1.Tejmur Radzsabov (azeri, 2738)-Peter Szvidler (orosz, 2727) – Veszelin Topalov (bolgár, 2816)-Lu Shanglei (kínai, 2599)

2.Hikaru Nakamura (amerikai, 2814)-Jan Nepomnjacsij (orosz, 2705) – Michael Adams (angol, 2742)-Leinier Dominguez Perez (kubai, 2732)

3.Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2736) – Fabiano Caruana (amerikai, 2808)

4. Anish Giri (holland, 2793) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2741)

5. Wesley So (amerikai, 2773)-Le Quang Liem (vietnami, 2697) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2744)-Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2758)

6. Dmitrij Andrejkin (orosz, 2720)-Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2777) – Szergej Karjakin (orosz, 2762)

7. Dmitrij Jakovenko (orosz, 2748) - Pavel Eljanov (ukrán, 2717)

8. Ding Liren (kínai, 2782) – Wei Yi (kínai, 2734)

Giri,A (2793) - Lékó,P (2707)
Katalán megnyitás [E05]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Fg2 Fe7 5.Hf3 0-0 6.0-0 dxc4 7.Vc2 a6 8.a4 Fd7 9.Vxc4 Fc6 10.Fg5 Fd5 11.Vc2 Fe4 12.Vd1 c5 13.dxc5 Fxc5 14.Hbd2

A Grand Chess Tour második versenyén, St. Louisban Hikaru Nakamura a 14.Vxd8 Bxd8 15.Hbd2 Fc6 16.Hb3 Fe7 17.Ha5 h6 18.Fe3 változatot választotta Viswanathan Anand ellen, megnyerte a partit.

14...Fc6 15.He5 Fxg2 16.Kxg2 Fe7 17.Bc1 Hbd7 18.Hxd7 Vxd7 19.Hf3 Vxd1 20.Bfxd1 Bfc8

girileko_1571

21.He5

Anish Giri minimális előnyt ért el, joggal bízhattunk abban, hogy Péter kiremizi a pozíciót.

21...h6 22.Fd2 Bd8 23.Hd3 Bdc8 24.f4 Kf8 25.Kf3 Hd7 26.Fe3 Ke8 27.Fd4 Ff6 28.Fxf6 Hxf6

girileko_1572

29.He5 Ke7 30.e4 Bxc1 31.Bxc1 He8 32.Hd3 a5 33.Bc5 Kd6?! 34.Bc3 Ba6

girileko_1573

35.e5+ Ke7 36.Hc5 Bb6 37.Bd3! Bxb2 38.Bd7+ Kf8 39.Hxb7 Bb3+?! 40.Kg4 Bb4?

Az időzavar utolsó lépése azonnal vesztett.

girileko_1574

41.Hd8 Kg8 42.Be7 f5+ 43.Kh5 Kh7 44.Bxe8 Bb2 45.h3 Bh2 46.Kh4 és sötét feladta

Lu,Shanglei (2599) - Topalov,V (2816)
Ponziani megnyitás [C44]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.c3 d5 4.Fb5 dxe4 5.Hxe5 Vd5 6.Va4 Hge7 7.f4 exf3 8.Hxf3 a6 9.Fe2 Ff5

A bolgár exvilágbajnok készülhetett a Ponziani megnyitásra, két hónapja Ni Hua a 9...Hg6 10.Vb3?! (10.0-0) 10...Vxb3 11.axb3 Hf4 12.Fb5 Bb8 13.Fxc6+ bxc6 14.d4 Hd3+ 15.Kd2 Ff5 folytatást játszotta meg Lu ellen.

10.0-0 0-0-0 11.d4 Vd7 12.b4 f6 13.Ha3

lutopa_1575

13...Hd5 14.Fd2 Be8 15.Bfe1 Hb6 16.Vb3 Fe6 17.c4

lutopa_1576

17...Hxd4 18.Hxd4 Vxd4+ 19.Fe3 Vd7 20.Ff3 Va4 21.Fxb6 Vxb3 22.axb3 cxb6

lutopa_1577

23.Bxe6 Bxe6 24.Fg4 Kd7 25.Be1 Fxb4 26.Bxe6 Fxa3 27.Bxf6+ Ke7 28.Be6+ Kf7 29.Kf1 h5 30.Ff5 Bh6 31.Bxh6 gxh6 és döntetlen

Wei,Yi (2734) - Arescsenko,A (2661)
Szicíliai védelem [B97]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fg5 e6 7.f4 Vb6 8.Vd2 Vxb2 9.Bb1 Va3 10.e5 h6

Az adatbázisban három Wei Yi parti, ahol sötéttel játszotta a varit.

11.Fh4 dxe5 12.fxe5 g5 13.exf6 gxh4 14.Fe2 Va5 15.0-0 Hd7

weyares_1578

16.Bbd1

A kínai nagymester meglepetése az oly sokat játszott 16.Kh1 Vg5 17.Bf4 e5 18.Hd5 exd4 19.Vxd4 Kd8 helyett.

16...h3 17.g3 Fb4 18.Ve3 Fxc3

weyares_1579

19.Hxe6 Ve5?

Alekszander Arescsenko a 19...fxe6 20.Vxe6+ Kd8 21.Ve7+ Kc7 22.Vd6+ Kd8 23.f7 Fg7 24.f8V+ Bxf8 25.Bxf8+ Fxf8 26.Vxf8+ Kc7 27.Vd6+ Kd8 28.Fg4 Vb5 változatban valamit elszámolt, miként tudja világos fokozni támadását, vagy remiznie kell?

20.Hc7+ Kf8 21.Vxe5 Fxe5 22.Hxa8 Hxf6 23.Hb6 Kg7 24.Hxc8 Bxc8 25.Bf5 Fb8 26.Bdf1 Fa7+ 27.Kh1 Fd4 28.Fd3 Bc6

weyares_1580

29.g4 Bc7 30.g5 hxg5 31.Bxg5+ Kf8 32.Bg3 Hd5 33.Bxh3 He3 34.Bf4 Fa7 35.Be4 Hd1 36.Bh8+ Kg7 37.Bh7+ Kf8 38.Bc4 Fc5 39.Fg6 és sötét feladta

Wojtaszek,R (2741) - Granda Zuniga,J (2667)
Vezércsel [D37]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fe7 5.Ff4 0-0 6.e3 Hbd7 7.Fe2 dxc4 8.0-0 a6 9.a4 Hh5 10.Fxc4 Hxf4 11.exf4 c6 12.Ve2 Va5 13.Fb3 Bd8 14.Bfd1 g6 15.He4 Hf6 16.Heg5 Hd5 17.g3 Fd7 18.h4 h5 19.He5 Fe8 20.Vf3 Ff8

wojtaszekgranda_1583

21.g4 hxg4 22.Hxg4 Fg7 23.h5 gxh5 24.He5 Hf6

wojtaszekgranda_1584

25.f5! Bxd4 26.Bxd4?

A lengyel nagymester kihagyta a 26.fxe6 Vxe5 27.exf7+ Fxf7 28.Hxf7 Vf4 29.He5+ Kh7 30.Bxd4 Vxd4 (30...Vg5+ 31.Kf1 Vxe5 32.Vd3+ Kh8 33.Bd8+ Bxd8 34.Vxd8+ Ve8 35.Vxe8+ Hxe8 36.Bd1) 31.Vf5+ Kh8 32.Hg6+ Kh7 33.Hf8+ Kh8 34.Vh7+ Hxh7 35.Hg6  csodás matt lehetőségét.

26...Vxe5 27.Bad1 Hd5 28.Fc2 exf5 29.Vxh5 Hf4? 30.Vh7+ Kf8 31.Hf3

wojtaszekgranda_1585

31...Ve2? 32.Bxf4!? Vxc2 33.Bd2 Vb1+ 34.Kg2 c5 35.Bxf5 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

Fotók: www.bakuworldcup2015.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen és Wesley So játssza a chess24 Banter Blitz döntőjét
2020. 09. 27.

A chess24 Banter Blitz elődöntőjében Carlsen-Aronjan, So-Le párharcokra kerül sor
2020. 09. 26.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog