Help Sales ÁSZF

A Világkupán Lékó Péter a legjobb 32 között, Balogh Csaba búcsúzott

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku

A Bakuban zajló kieséses rendszerű Világkupa második fordulójában Lékó Péter megnyerte a kínai Wen Yang elleni párharcának második játszmáját, 1,5-0,5-ös győzelemmel a legjobb 32 között folytathatja a csatározást. A negyedik helyen kiemelt holland Anish Giri és a tavalyi kontinensbajnok orosz Alekszandr Motiljev meccs győztese lesz az ellenfele, Péter a csütörtöki első partiban a világos bábukat vezetheti. Balogh Csaba nem bírt az ötödik helyre rangsorolt amerikai Wesley So-val, kettős vereséggel búcsúzott a további küzdelmektől. Tizenöt továbbjutó hely sorsa dől el a szerdai rájátszáson, nagy esélyesek is „pótvizsgáznak”.

Lékó Péter nagy küzdelemben, igazi spanyol megnyitású csatározásban nyerte meg a kínai Wen Yang elleni párharcának második partiját, és jutott a legjobb 32 közé. A játszma a jól megszokott mederben zajlott, alighanem a nyitást mindkét színnel kedvelők elégedettek lehettek az állással. A nagyobb rutin azonban Péter esélyeit növelte, az időkontroll után már egyértelműen kedvezőbbek volta esélyei. A hosszas tűnődés jogos aggodalommal tölthette el drukkereit, és felbátoríthatta ellenfelét, hogy a zavarosban „halászhat”. A parti kulcslépése volt a 44.c4!, kiskombináció segítségével nyitotta a c vonalat, a világos bástyák pedig megkeserítették Wen Yang életét.

Péter a kapkodásban is uralta a játszmát, nem engedélyezett ellenjátékot, megelégedett a gyalogelőnyös végjátékkal, ahol királyának előrenyomulása döntőnek bizonyult. Még mindig vigyázó szemeinket a partira vetettük, amikor kiderült, hogy Péter partija volt az egyik, amelyet a rendezők késéssel közvetítették, de megbocsátjuk a döntésüket, a legfontosabb, hogy Lékó Péter a legjobb 32 között folytathatja a küzdelmet. A harmadik körben a holland Anish Giri és az orosz Alekszandr Motiljev párharc győztese vár rá, az első partiban világos lesz.

Az első játszmát Balogh Csaba az amerikai Wesley So ellen világossal vesztette el,  kevés reménye volt, hogy az ötödik helyre rangsorolt riválissal szemben fordítani tud. A kissé extravagánsan játszott angol megnyitásban So korán jelentős fölénybe került, válogathatott a nyerések között, kettős győzelemmel jutott tovább.

Az amerikai Hikaru Nakamura és Samuel Shankland gyorsan remizett, a már világbajnokjelölt, a rajtlistán második Nakamura a rájátszásra hagyta a döntést. A rangsorban negyedik Anish Giri is „pótvizsgázik” Alekszandr Motiljevvel szemben. Az első továbbjutó helyet az azeri Gadir Guszejnov vívta ki, a cseh David Navara nem tudott visszavágni az első partiban elszenvedett vereségéért.

A rajtlistát vezető bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov gond nélkül nyert világossal, a címvédő orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik és a kínai Ding Liren sötéttel elért döntetlennel biztosította a továbblépést, készülhetnek a folytatásra. A két évvel ezelőtti Világkupa döntőse, Dmitrij Andrejkin is sikerrel vette a második akadályt, de nyolc orosz nagymester rapidozik. Az angol Michael Adams kiegyenlített, meglepetésre a kínai Wei Yi elbukta a második partit, küzdenie kell a továbblépéshez. Búcsúzni kényszerült az indiai Pentala Harikrishna, a cseh David Navara és a kínai Wang Hao. Tizenöt továbbjutó hely sorsa a szerdai rájátszáson dől el.

A 2. forduló eredményei:

#

Név

Fed

Élő

J1

J2

Név

Fed

Élő

1

Szergej Zsigalko

BLR

2657

1/2

0-1

Veszelin Topalov

BUL

2816

2

Hikaru Nakamura

USA

2814

1/2

1/2

Samuel Shankland

USA

2656

3

Rauf Mamedov

AZE

2657

0-1

1/2

Fabiano Caruana

USA

2808

4

Anish Giri

NED

2793

1/2

1/2

Alekszandr Motiljev

RUS

2649

5

Balogh Csaba

HUN

2659

0-1

0-1

Wesley So

USA

2773

6

Vlagyimir Kramnyik

RUS

2777

1-0

1/2

Lazaro Bruzon Batista

CUB

2659

7

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2659

1/2

1/2

Alekszandr Griscsuk

RUS

2771

8

Ding Liren

CHN

2782

1-0

1/2

Erneszto Inarkijev

RUS

2660

9

Arescsenko Alekszander

UKR

2661

1/2

1/2

Levon Aronjan

ARM

2765

10

Dmitrij Jakovenko

RUS

2748

1/2

1/2

Amin Bassem

EGY

2636

11

Alekszander Oniscsuk

USA

2662

1-0

0-1

Szergej Karjakin

RUS

2762

12

Jevgenyi Tomasevszkij

RUS

2758

1/2

1/2

Nguyen Ngoc Truong Son

VIE

2634

13

Julio Granda Zuniga

PER

2667

1-0

1-0

C.Henriquez Villagra

CHI

2511

14

Pentala Harikrishna

IND

2737

1/2

0-1

S. P. Sethuraman

IND

2640

15

Viktor Laznicka

CZE

2676

1-0

0-1

Michael Adams

ENG

2742

16

Peter Szvidler

RUS

2727

1/2

1/2

Liviu-Dieter Nisipeanu

GER

2678

17

Ilia Szmirin

ISR

2655

1/2

1/2

Tejmur Radzsabov

AZE

2738

18

L.Dominguez Perez

CUB

2732

1-0

1/2

Hrant Melkumjan

ARM

2622

19

Hou Ji-fan

CHN

2671

1/2

1/2

Sahriyar Mamedgyarov

AZE

2736

20

Radoslaw Wojtaszek

POL

2741

1-0

1/2

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2675

21

Gabriel Szargiszjan

ARM

2679

1/2

0-1

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2744

22

Yu Yangyi

CHN

2721

1/2

1/2

Igor Liszij

RUS

2671

23

Maxim Rodhstein

ISR

2673

0-1

1/2

Vaszilij Ivancsuk

UKR

2726

24

Wei Yi

CHN

2734

1-0

0-1

Juri Vovk

UKR

2624

25

Gadir Guszejnov

AZE

2634

1-0

1/2

David Navara

CZE

2728

26

Pavel Eljanov

UKR

2717

1-0

1-0

Alexander Ipatov

TUR

2625

27

Anton Korobov

UKR

2700

0-1

1/2

Dmitrij Andrejkin

RUS

2720

28

Nyikita Vityjugov

RUS

2725

1/2

1/2

Le Quang Liem

VIE

2697

29

Wen Yang

CHN

2620

1/2

0-1

Lékó Péter

HUN

2707

30

Sandro Mareco

ARG

2599

1/2

0 - 1

Anton Kovalyov

CAN

2616

31

Jan Nepomnjacsij

RUS

2705

1/2

1/2

Laurent Fressinet

FRA

2702

32

Lu Shanglei

CHN

2599

1-0

1/2

Wang Hao

CHN

2712

A 2. forduló rájátszásai:

2. Hikaru Nakamura (amerikai, 2814) – Samuel Shankland (amerikai, 2656)

4. Anish Giri (holland, 2793) – Alekszandr Motiljev (orosz, 2649)

7. Vlagyimir Fedoszejev (orosz, - Alekszandr Griscsuk (orosz, 2771)

9. Alekszander Arescsenko (ukrán, 2661) - Levon Aronjan (örmény, 2765)

10. Dmitrij Jakovenko (orosz, 2748) – Bassem Amin (egyiptomi, 2636)

11. Alekszander Oniscsuk (amerikai, 2662) – Szergej Karjakin (orosz, 2762)

12. Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2758) – Nguyen Ngoc Truong Son (vietnami, 2634)

15. Viktor Laznicka (cseh, 2676) – Michael Adams (angol, 2742)

16. Peter Szvidler (orosz, 2727) – Liviu Dieter Nisipeanu (német, 2678)

17. Ilia Szmirin (izraeli, 2655) – Tejmur Radzsabov (azeri, 2738)

19. Hou Ji-fan (kínai, 2671) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2736)

22. Yu Yangyi (kínai, 2721) – Igor Liszij (orosz, 2671)

24. Wei Yi (kínai, 2734) – Juri Vovk (ukrán, 2624)

28. Nyikita Vityjugov (orosz, 2725) – Le Quang Liem (vietnami, 2697)

31. Jan Nepomnjacsij (orosz, 2705) – Laurent Fressinet (francia, 2702)

Lékó,P (2707) - Wen,Yang (2620)
Spanyol megnyitás [C78]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 b5 6.Fb3 Fb7 7.Be1 Fc5 8.c3 d6 9.d4 Fb6 10.Fe3 0-0 11.Hbd2 h6 12.h3 Be8 13.d5 He7 14.Fxb6 cxb6 15.Fc2 Fc8

A játszma jól ismert ösvényen haladt, ebben az állásban a kínai ellenfél ritkább tervet valósított meg a 15...Hg6 16.Fd3 Hf4 (16...Bc8 helyett).  16.Fd3 Fd7 17.b4 Vb8 18.Bc1 Hg6 19.Ff1 Hf4 20.Kh2 Bc8 21.g3 Hg6

A spanyol megnyitást világossal kedvelők, de a sötét szín hívei is elszántak a nagy csatára hasonló pozícióban.

lekowen_1538

22.Ve2 a5 23.a3 axb4 24.axb4 Ba2 25.Vd3 Va7 26.Bc2 Ba3 27.Bec1 He7 28.Hh4 Hg6 29.Hg2 Vb8 30.He3 Bc7 31.Hb1 Ba4 32.Fg2 Bc8 33.Hd2 Bc7

lekowen_1539

34.Hf5 Bc8 35.Vf3 He8 36.h4

Péter a világoson mozgó futóját játékba tudta hozni.

36...Bc7 37.Fh3 Vd8 38.Hf1 He7 39.H1e3 Hxf5 40.Fxf5 Bca7

lekowen_1541

41.Kg2 Egy kicsit megijedtem, hogy Péter milyen hosszú gondolkodás után húzott, a parti befejezésig csak 30-30 perc és 30-30 másodperc a rendelkezésre álló gondolkodási idő. A pozíció már egyértelműen biztató volt!

41...Ba8 42.Fxd7 Vxd7 43.Hf5 Vd8?!

lekowen_1542

44.c4!

Kiskombinációs lehetőséggel összekötött remek vonalnyitás, a bástyák a c vonalon főszerephez jutottak.

44...Bxb4 45.cxb5 Kf8

Szép a megoldás 45...Bxb5-re 46.Bc8! lépéssel hála az f5-ön posztoló huszárnak.

46.Vd3

Kacérkodtam a 46.Ve2, illetve a 46.Vg4 lépéssel is.

46...Bba4?!

Yang láthatóan elvesztette a fonalat, Péter időzavarára próbált játszani.

47.Bc6 g6 48.Hxh6 Kg7 49.Hg4

Kevesebbet kellett volna izgulni, ha nagymesterünk a 49.Ve3 Ba3 50.Vg5 mellett döntött volna.

49...f5 50.He3 Bxe4

lekowen_1543

51.B1c4! Hf6 52.Bc7+ Kg8 53.B4c6 Hd7 54.Hc4 Hc5

lekowen_1544

55.Vc2 Bd4 56.Hxb6 Hd3

lekowen_1545

57.Hxa8

Újabb értékes percek után az oly simának látszó 57.Vc3 Hf4+ 58.gxf4 Vxh4 59.Hxa8 Bxf4 helyett, de a kapkodásban be lehet nézni valami trükköt. Péter a biztos megoldást választotta, gyalogelőnyös végjátékot.

57...He1+ 58.Kf1 Hxc2 59.Bc8 Bd1+ 60.Ke2 Hd4+ 61.Kxd1 Hxc6 62.Bxd8+ Hxd8

lekowen_1546

63.Hb6 Kf7 64.Hc4 Ke7 65.Kd2 Kd7 66.Kc3 Hf7 67.b6 g5

lekowen_1547

68.h5 g4 69.Kb4 és sötét feladta

So,W (2773) - Balogh,Cs (2659)
Angol megnyitás [A36]

1.c4 e5 2.Hc3 c5 3.g3 Hc6 4.Fg2 g6 5.a3 Hge7 6.He4 Hf5 7.d3 Fe7 8.e3 h5 9.He2 Kf8 10.H2c3 Kg7 11.Hd5 a5 12.0-0 d6

sobalogh_1548

13.d4 cxd4 14.exd4 Hcxd4 15.Hxe7 Hxe7 16.Fg5 f5 17.Ff6+ Kf7

sobalogh_1549

18.f4 fxe4 19.fxe5 Hf3+ 20.Fxf3 exf3 21.Fxh8 Vb6+ 22.Bf2 Fg4 23.exd6 Bd8

sobalogh_1550

24.c5 Vxc5 25.Vb3+ Hd5 26.Fe5 a4 27.Vxa4 Be8 28.Vd4 Vxd4 29.Fxd4 Be4 30.Fc5 Ke6 31.Bd1 b6 32.Fb4 Hxb4 33.axb4 Kd7 34.h3 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen és Wesley So játssza a chess24 Banter Blitz döntőjét
2020. 09. 27.

A chess24 Banter Blitz elődöntőjében Carlsen-Aronjan, So-Le párharcokra kerül sor
2020. 09. 26.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog