Help Sales ÁSZF

A Világkupán Kramnyik, Caruana, Karjakin, Mamedgyarov sikerrel vívta meg a rájátszást, Griscsuk búcsúzott

Címkék: Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler

A norvégiai Tromsøben a Világkupa harmadik fordulójának rájátszásában tíz továbbjutó hely sorsa dőlt el. A legnagyobb meglepetést a két évvel korábbi verseny ezüstérmesének, az orosz Alekszandr Griscsuknak a kiesése jelentette. Az olasz Fabiano Caruana mellett többek között az orosz Szergej Karjakin, az azeri Sahriyar Mamedgyarov, az ukrán Vaszilij és az orosz Alekszandr Morozevics folytathatja a csatározást a viadal első két helyéért, ami a világbajnok-jelöltséget jelenti. Az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik páholyban érezheti magát, hiszen eredményétől függetlenül már játszhat a jövő évi világbajnok-jelölti viadalon.

 

Tíz továbbjutó hely sorsa dőlt el a mai rájátszáson, érdekes csatákat ígértek az összecsapások. A nagymesterek két 25-25 perces rapidpartival kezdtek, plusz 10-10 másodperc ráadással lépésenként. Újabb egálnál két 10-10 perc gondolkodási idejű parti következett, és 10-10 másodperc lépésenként. Szükség szerint villámpartikkal (5-5 perc és 3-3 másodperc lépésenként) folytatódtak a csatározás.

Az olasz Fabiano Caruna és az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik is kettős győzelemmel lépett tovább. Kramnyik már világbajnok-jelöltként nyugodtan játszhat.

Az esélyesek közül meglepetésre csak az orosz Alekszandr Griscsuk botlott. A két évvel korábbi viadal ezüstérmesének küzdőszellemét a sakkozás 13. világbajnoka, Garri Kaszparov is felsőfokon dicsérte, amikor 154 lépésben kiharcolta a rájátszást. A vietnami Le Quang Liem azonban a biztos remit biztosító állás elvesztése után sem ingott meg, az első rapidpartiban legyőzte Griscsukot, majd remivel is továbblépett.

Alaposan megizzadt a továbbjutásért az orosz Szergej Karjakin, egykori honfitársával, csapattársával, Pvel Eljanovval szemben hátrányból egyenlített, majd jobban snellezett riválisánál.

A tinik, a 14 éves kínai Wei Yu és a 17 esztendős orosz Daniil Dubov is csomagolhat, várakozáson felüli szereplésük elismerést vívott ki, az azeri Sahriyar Mamedgyarov és az ukrán Anton Korobov rutinja érvényesült.

A torna doyenje, a perui Julio Granda Zuniga a nyolcaddöntőben az egyetlen nagymester, akinek kevesebb, mint 2700 Élő-pontja van. Az egykori világbajnoki döntős, világbajnokjelölt ukrán Vaszilij Ivancsuk és a többszörös világbajnokjelölt orosz Alekszandr Morozevics továbbjutása az eredeti sakkot kedvelők számára nagy öröm. A nyolcaddöntőben elsősorban az Ivancsuk-Kramnyik összecsapás ígér nagy csemegét.

 

A 3. forduló rájátszásának eredményei:

2. Vlagyimir Malahov (orosz, 2707)  - Fabiano Caruana (olasz, 2796) 1 - 3 (döntetlen, döntetlen, 0 – 1, 0 - 1)

3. Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2784)  - Alekszander Arescsenko (ukrán, 2709) 3 – 1 (döntetlen, döntetlen, 1 – 0, 1 - 0)

4. Le Quang Liem (vietnami, 2702)  – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2785) 2,5 – 1,5 (1 – 0, 0 – 1, 1 – 0, döntetlen)

5. Szergej Karjakin (orosz, 2772)  – Pavel Eljanov (ukrán, 2702)  4,5 – 3,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen, döntetlen, 0 – 1, 1 – 0, döntetlen, 1 - 0)

9. Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2775)  – Wei Yi (kínai, 2551) 2,5 – 1,5 (döntetlen, döntetlen, 1 – 0, döntetlen)

11. Daniil Dubov (orosz, 2624) – Anton Korobov (ukrán, 2720) 1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, 0 – 1, döntetlen)

12. Dmitrij Andrejkin (orosz, 2716)  – Alekszej Drejev (orosz, 2668) 4 - 2 (döntetlen, döntetlen, 0 – 1, 1 – 0, 1 – 0, 1 - 0)

14. Vaszilj Ivancsuk (ukrán, 2731)  – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2678) 3 – 1 (döntetlen, döntetlen, 1 – 0, 1 - 0)

15. Julio Granda Zuniga (perui, 2664)  – Anish Giri (holland, 2737) 2,5 – 1,5 (0 – 1, 1 – 0, 1 – 0, döntetlen)

16. Nyikita Vityjugov (orosz, 2719)  - Alekszandr Morozevics (orosz, 2739) 3,5 – 4,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen, döntetlen, döntetlen, döntetlen, döntetlen, 0 - 1)

 

A nyolcaddöntő párosítása:

1. Alekszandr Morozevics (orosz, 2739) - Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2706)  

2. Fabiano Caruana (olasz, 2796) - Julio Granda  Zuniga (perui, 2664) 

3. Vaszilj Ivancsuk (ukrán, 2731)  - Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2784)  

4. Le Quang Liem (vietnami, 2702)   - Peter Szvidler (orosz, 2746)

5. Dmitrij Andrejkin (orosz, 2716)   - Szergej Karjakin (orosz, 2772)  

 6. Hikaru Nakamura (amerikai, 2772) – Anton Korobov (ukrán, 2720)

7. Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2719) - Borisz Gelfand (izraeli, 2764)

8. Gata Kamsky (amerikai, 2741) - Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2775)

 

Malahov,V (2707) - Caruana,F (2796)
Angol megnyitás [A34] (4. parti)

1.c4 c5 2.Hf3 Hf6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.g3 Hc6 6.Fg2 Hc7 7.a3 g6 8.0-0 Fg7 9.d3 0-0 10.Fe3 He6 11.Bc1 Fd7 12.Hd2 Bc8 13.Hc4 Hed4 14.Fxd4 Fxd4 15.Vd2 Fg7 16.b4 cxb4 17.axb4

17...Hd4 18.Fxb7 Hb3 19.Ve3 Hxc1 20.Bxc1 Bb8 21.Ha5 Fxc3 22.Bxc3 Vb6 23.Ve4 Ff5 24.Vxe7 Bfe8 25.Vc7 Vxb4 26.Fd5 Be7 27.Vc4 Vxa5 és világos feladta 

 

Kramnyik,V (2784) - Arescsenko,A (2709)
Grünfeld védelem [D85] (3. parti)

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hxc3 6.bxc3 Fg7 7.Fe3 c5 8.Bc1 Va5 9.Vd2 cxd4 10.cxd4 Vxd2+ 11.Fxd2 0-0 12.Hf3 e6 13.Fb5 Hc6 14.Fe3 Bd8 15.Fxc6 bxc6 16.He5 Fb7 17.f3 Fxe5?! 18.dxe5 Bd3 19.Kf2 Bad8 20.Fg5 B8d7 21.h4 h5 22.Kg3 Kh7 23.Bc2 c5 24.Bxc5 Fxe4

 

 

25.Bc8 Fb7 26.Bf8 f5 27.exf6 e5 28.Be8 e4 29.Bb1 exf3 30.Bxb7 fxg2+ 31.Kxg2 és sötét feladta

 

Eljanov,P (2702) - Karjakin,S (2772)
Angol megnyitás [A30] (5. parti)

1.Hf3 Hf6 2.c4 b6 3.g3 c5 4.Fg2 Fb7 5.0-0 g6 6.Hc3 Fg7 7.d4 cxd4 8.Vxd4 d6 9.b3 Hbd7 10.Fb2 0-0 11.Bfd1 He4 12.Ve3 Hxc3 13.Fxc3 Fxc3 14.Vxc3 Vc7 15.Ve3 Hf6 16.Bd4 h5 17.Vh6 Vc5 18.Bad1 Bad8??

A tavalyi rapid világbajnok azonnali vesztőt húzott.

 

19.Hg5! e5

Nincs mentség. 19...Fxg2 -re 20.Bf4 nyert volna.

20.Fxb7 exd4 21.Fd5! és sötét feladta

 

Karjakin,S (2772) - Eljanov,P (2702)
Caro-Kann védelem [B12] (6. parti)

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.Hf3 e6 5.Fe2 He7 6.c3 h6 7.Hbd2 Fh7 8.0-0 Hd7 9.b4 a5 10.a4 Hg6 11.Vb3 Hf4 12.Fd1 axb4 13.cxb4 Fe7 14.g3 Hh3+ 15.Kg2 Hg5 16.Hxg5 Fxg5 17.a5 0-0 18.Vc3 Hb8 19.Hb3 Fe7 20.Fe2 Ha6 21.Hc5 Fxc5?! 22.bxc5 Hc7 23.Fd2 Vd7 24.Bfe1 Hb5 25.Vb2 f6 26.Fxb5 cxb5 27.Ba3 fxe5 28.Bxe5 Bf6 29.f3 Baf8 30.Fb4 Vc6 31.Ve2 Be8 32.Bae3 Fg6 33.Fd2 Vd7 34.Bb3 Bef8 35.Fb4 Vc6 36.Bbe3 Be8 37.h4 Ff5?

38.h5 Fh7 39.g4 Kh8 40.Fe1 Fg8 41.Bb3 Bef8 42.Fh4 Bf4 43.Vd2 Fh7 44.Fg3 B4f6 45.Bee3 Va6 46.Fe5 B6f7

 

 

47.g5 hxg5 48.h6 Kg8 49.hxg7 Ba8 50.Ba3 b4 51.Vxb4 g4 52.f4 Fe4+ 53.Kf2 Bf5 54.Vb6 Vc4 55.Vxe6+ Bf7 56.Bxe4! és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Jan Nepomnjacsij a világbajnok-jelölti döntő győztese, Magnus Carlsen kihívója
2021. 04. 27.

A New in Chess Classic online rapid viadalon tíz forduló után Magnus Carlsen félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 26.

A New in Chess Classic rapid online viadal első játéknapja után Radzsabov félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Nepomnjacsij és Giri is sötéttel győzött, az orosz bajnok félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog