Help Sales ÁSZF

A Világkupán Berkes világossal, Gledura sötéttel remizett első játszmájában

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Hanti-Manszijszkban megkezdődött a 128 résztvevős, kieséses rendszerű Világkupa. Nagymestereink döntetlennel rajtoltak. Berkes Ferenc világossal a kazah Rinat Jumabajevvel 58 lépésben remizett, Gledura Benjámin sötéttel 41 lépésben, nehéz pillanatokat is átélve osztozott meg a ponton az orosz Jevgenyij Najerrel.  Kevés kivétellel a legjobbak érvényesítették a papírformát, de meglepetéseket is születtek. A címvédő örmény Levon Aronjan világossal nem bírt a Vk legidősebb résztvevőjével, az 53 esztendős egyiptomi Essam El Gindyvel. Az idei kontinensbajnok orosz Vladiszlav Artyemijev is döntetlennel kezdett, az amerikai Hikaru Nakamura és az idei orosz szuperbajnok Jevgenyij Tomasevszkij sem „villogott”.  A lengyel Radoslaw Wojtaszek világossal kapott ki. Szerdán ellenkező színelosztással játsszák le a második partikat, 1-1 esetén rájátszás dönt a továbbjutásról.

 

 

A szibériai olajvárosban ötödször rendezik meg a Világkupát, az első két helyezett világbajnokjelölt lesz, kivívja a jövő évi világbajnok-jelölti döntőben való részvételi jogot. Látványos megnyitó ünnepséggel köszöntötték a résztvevőket, és megtartották a színsorsolást. A rajtlistát vezető, a két évvel ezelőtti Világkupa ezüstérmese, a kínai Ding Liren sötéttel kezdhette meg a hosszúnak ígérkező menetelését, a páratlan sorszámú résztvevők a világranglista harmadik nagymesterhez hasonlóan sötéttel játszották első partijukat. Az abszolút top nagymesterek jelentős Élő-pontos fölénnyel kaptak ellenfeleket, nem véletlenül nyilatkozta Ding Liren, hpgy pár napja még Magnus Carlsennel viaskodott, első meccsét a Pápua Új-Guineát képviselő Press Shaunnal játssza, aki biztosan nagyon boldog volt, hogy a kétszeres olimpiai bajnokkal küzdhet meg.

Az élcsoportban a legnagyobb meglepetést a címvédő Levon Aronjan remije jelentette, a háromszoros örmény olimpiai bajnoknak a remiért kellett megküzdenie az egyiptomi Essam El Gindy ellen. Aronjant leszámítva a a rajtlista első tíz helyezettje kisebb-nagyobb küzdelemben érvényesítette a papírformát. Az idei Európa-bajnok orosz Vladiszlav Artyemijev csak remizett, ahogy Hikaru Nakamura is. Az első nagy meglepetést Radoslaw Wojtaszek botlása jelentette, Magnus Carlsen honfitársa, Johan-Sebastian Christiansen győzte le a lengyel ranglista-vezetőt. A középmezőny felső rétegében az erőkülönbségek ellenére sok volt a döntetlen.

 

 

A 128 fős mezőnyben ketten képviselik sakkozásunkat, Berkes Ferenc világossal, Gledura Benjámin sötéttel remizett. Berkes a középjátékban a kazah Rinat Jumabajev ellen kisebb hátrányba került, a vezércserét követően már jobbak voltak az esélyei, kedvező lehetőséget is elszalasztott. Gledura a Grünfeld védelemben az elméleti párbajt elvesztette, gyabús állásba keveredett, minőséget áldozott. Jevgenyij Najer előnyét eltékozolta, majd lépésismétléssel lett döntetlen a küzdelmük.

Az élcsoportban az első forduló első játszmáinak eredményei:

Név

Fed

Élő

J1

J2

Név

Fed

Élő

Shaun Press

PNG

1954

0 - 1

Ding Liren

CHN

2811

Anish Giri

NED

2780

1 - 0

Fahad Rahman Mohammad

BGD

2250

Daniel Anwuli

NGR

2284

0 - 1

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2774

Wesley So

USA

2767

1 - 0

Vega Sergio Duran

CRI

2387

Sugar Gan-Erdene

MGL

2407

0 - 1

Jan Nepomnjacsij

RUS

2776

Levon Aronjan

ARM

2758

1/2

Essam El Gindy

EGY

2431

Fy Antenaina Rakotomaharova

MAD

2428

0 - 1

Sahriyar Mamedgyarov

AZE

2767

Leinier Dominguez Perez

USA

2763

1 - 0

Forero Alder Escobar

COL

2504

Paulius Pultinevicius

LTU

2503

0 - 1

Alekszandr Griscsuk

RUS

2759

Tejmur Radzsabov

AZE

2758

1 - 0

Helgi Dam Ziska

FRO

2533

Ilia Iljiusenok

RUS

2540

1/2

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2746

Yu Yangyi

CHN

2763

1 - 0

Ehsam Ghaem Maghami

IRI

2544

Susanto Megaranto

INA

2550

0 - 1

Szergej Karjakin

RUS

2760

Hikaru Nakamura

USA

2745

1/2

Bilel Bellahcene

DZA

2540

Krikor Sevag Mekhitarian

BRA

2558

1/2

Dmitrij Andrejkin

RUS

2741

Radoslaw Wojtaszek

POL

2739

0 - 1

Johan-Sebastian Christiansen

NOR

2558

Yuri Gonzalez Vidal

CUB

2552

1/2

Pentala Harikrishna

IND

2746

Jan-Krzysztof Duda

POL

2730

1 - 0

Cristobal Henriquez Villagra

CHL

2587

Carlos Daniel Albornoz Cabrera

CUB

2581

1/2

Peter Szvidler

RUS

2729

Nyikita Vityjugov

RUS

2732

1/2

Frode Olav Olsen Urkedal

NOR

2550

Miguel Santos Ruiz

ESP

2560

1/2

Wei Yi

CHN

2721

Le Quang Liem

VIE

2708

1/2

Alekszej Alekszandrov

BLR

2577

Daniel Juffa

RUS

2577

1/2

David Navara

CZE

2724

Bu Xiangzhi

CHN

2721

1/2

Xu Xiangyi

CHN

2576

Alekszej Pridorozsni

RUS

2599

1/2

Wang Hao

CHN

2726

Samuel Shankland

USA

2705

1/2

Eltaj Safarli

AZE

2593

Nodirbek Abduszattorov

UZB

2608

1/2

Makszim Matlakov

RUS

2716

Jevgenyij Tomasevszkij

RUS

2718

1/2

Nyikita Petrov

RUS

2586

Alan Pichot

ARG

2600

1/2

Santosh Gujrathi Vidit

IND

2718

Dmitrij Jakovenko

RUS

2681

1 - 0

Jose Eduardo Martinez Alcantara

PER

2596

Igor Liszij

RUS

2596

0 - 1

Jeffery Xiong

USA

2707

Alireza Firouzja

IRI

2702

1 - 0

Arman Paszhikjan

ARM

2599

Berkes Ferenc

HUN

2666

1/2

Rinat Jumabajev

KAZ

2630

Jevgenyij Najer

RUS

2635

1/2

Gledura Benjámin

HUN

2654

 

Berkes,F (2666) - Jumabajev,R (2630)
Grünfeld védelem [D77]

1.d4 d5 2.Hf3 Hf6 3.g3 g6 4.Fg2 Fg7 5.c4 dxc4 6.0-0 0-0 7.Ha3 c5 8.dxc5 Ha6 9.c6 Hb4 10.He5 Hxc6 11.Hxc6 bxc6 12.Hxc4 Hd5 13.Fd2 Fe6 14.Bc1 Bc8 15.Vc2 c5

 

16.Bfd1 Ve8 17.b3 Hb4 18.Vb1 Vb5 19.Fc3 Fxc3 20.Bxc3 Bfd8 21.Bdc1 Va6 22.a3 Hd5 23.B3c2 Hb6 24.Hxb6?! axb6 25.Vb2 Vb5 26.b4 c4 27.h4 Bd7 28.Bd2 h5 29.Bxd7 Vxd7 30.Vc3 Bd8 31.Fe4

31...Vd2?! 32.Vxd2 Bxd2 33.Bc2 Bd1+ 34.Kg2 Ba1 35.Bc3 Ba2 36.Fc2 Fd5+ 37.f3 e5 38.Kf2 Kg7 39.Fa4 Bb2 40.Ke3 f5 41.Fb5 Bb3 42.Kd2 f4 43.gxf4 exf4

 

44.Bc1 c3+ 45.Bxc3 Bxc3 46.Kxc3 g5 47.hxg5 h4 48.Fd7 Kg6

 

49.Kd2

49.e4! Fc6 (49...fxe3 50.Kd3 Kxg5 (50...Fxf3 51.Kxe3 Fd1 52.Kf4) 51.Kxe3) 50.Ff5+ Kxg5 51.Kd4!

49...Kxg5 50.Ke1

50.e4!

50...Kf6 51.Kf2 Ke5 52.a4 Kd4 53.a5 bxa5 54.bxa5 Kc5 55.e4 fxe3+ 56.Kxe3 h3 57.Fxh3 Fxf3 58.Kxf3 és döntetlen

Najer,E (2635) - Gledura,B (2654)
Grünfeld védelem [D87]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hxc3 6.bxc3 Fg7 7.Fc4 c5 8.He2 0-0 9.Fe3 Vc7 10.Bc1 Hd7 11.h4 Bd8 12.h5

 

12...b5 13.Fxb5 cxd4 14.cxd4 Va5+ 15.Hc3 Bb8 16.Va4 Vxa4 17.Fxa4 Fa6 18.Fb3 e6 19.e5 Bdc8 20.He4 Bxc1+ 21.Fxc1 Bb4

 

22.Bh4 Bxd4 23.Hf6+ Fxf6 24.Bxd4 Hxe5 25.Ba4 Fb5 26.Bxa7 Hd3+ 27.Kd1 Hxf2+ 28.Kc2 Fc6 29.Bc7 Fe4+ 30.Kd2 Fe5

 

31.Bc5 Hd3 32.Bc4 f5 33.Fa3 Hf4 34.Bc5

 

34...Hd5 35.Bc8+ Kf7 36.hxg6+ hxg6 37.Bf8+ Kg7 38.Be8 Kf7 39.Bf8+ Kg7 40.Be8 Kf7 41.Bf8+ és döntetlen

Verőci Zsuzsa

Fotók:  https://khantymansiysk2019

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog