Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Szocsiban  a kieséses rendszerű Világkupa második fordulójának rájátszásait rendezték meg, a két magyar résztvevő, Berkes Ferenc és Erdős Viktor búcsúzott a további küzdelmektől. A klasszikus játszmákban nagymestereink remiztek, az első 25-25 perces rapid  partikban világossal döntetleneket értek el. A második ütközetekben az iráni Tabatabaei ellen Berkes döntetlent ígérő végjátékot vesztett el, a német Matthias Bluebaum is megnyerte játszmáját Erdőssel szemben. Két nagy meglepetés is született a tie-break során, a nyolcadik kiemelt francia Alireza Firouzja és a kilencedik helyre rangsorolt amerikai Leinier Dominguez Perez is vereséget szenvedett üzbég ellenfeleitől. Huszonkét továbbjutó hely sorsa dőlt el a négy időkontrollal is vívott csatákban. A női Világkupán a legjobbak közül a grúz Lela Dzsavahisvili és a kazah Zsanszaja Abdumalik számára jelentett végállomást a második forduló, nyolc helyért folytak a küzdelmek.

A Világkupa első fordulójában Kozák Ádám, a második körben az első mérkőzéseiket játszó Berkes Ferenc és Erdős Viktor is búcsúzni kényszerült, az év egyik legfontosabb versenyén a további küzdelmekben már nem vehetnek részt.

Berkes a két klasszikus játszmában történt pontosztozkodás után az első rapidpartiban – 25-25 perc és lépésenként 10-10 másodperc bónusz – a Tarrasch-védelemben őrizte gyalogelőnyét, az iráni Tabatabaei futópárjával kiegyenlítette esélyeit. A második rapid összecsapás eldöntötte a meccs sorsát. Az eredeti megnyitás után hosszas manőverező játék kezdődött, az iráni sakkozó gyalogot nyert, de a végjáték remi ígért. Berkes Ferenc az idő szorításában rosszul védekezett.

Erdős Viktor is világossal kezdte a rapid párbajt a német Matthias Bluebaum ellen, 75 lépésben lett döntetlen az ütközet. Sötéttel a királyszárnyat meggyengítő gyaloglépését követően Bluebaum támadása nagy erővel bontakozott ki, 35 lépésben a továbbjutásának örülhetett. Nagymestereink a Világkupa során hat klasszikus játszmában öt döntetlent értek el, a négy rapidpartiban kétszer remiztek, nyeretlenek maradtak.

Az élcsoportban két nagy meglepetés született, a nyolcadik kiemelt francia Alireza Firouzja és a kilencediknek rangsorolt amerikai Leinier Dominguez Perez is csomagolhatott, váratlanul rövidre sikerült a Krasznaja Poljanán tett „kirándulásuk”. Az első 10-10 perces és 10-10 másodperces bónusszal játszott partit Firouzja világossal vesztette el üzbég ellenfelével szemben. Dominguez mindkét rapidpartit elbukta üzbég riválisa ellen.

Az iráni Parham Maghsoodloo a macedón színekben játszó Kirill Georgijevtől kapott ki, az orosz Dmitrij Jakovenkót az amerikai Timur Gareyev tréfálta meg.

Hihetetlen küzdelemben a bolgár Ivan Cseparinov őrületes kapkodásban, az Armageddon partiban győzött a német Rasmus Svane ellen. Cseparinovnak a párharc során kétszer is egyenlítenie kellett.  A spanyol színeket képviselő Alexei Shirov és az egykori ukrán Yaroslav Zherebukh összecsapásán mind a hat játszma döntéssel végződött.

A 2. forduló rájátszásának eredményei:

6. Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2782) – Krikor Sevag Mekhitarian (brazil, 2554) 3 - 1 (döntetlen, döntetlen, (s)1 – 0, 1 – 0)

8. Alireza Firouzja (francia, 2)759) - Javohir Szindarov (üzbég, 2558) 2,5 – 3,5 (döntetlen, döntetlen, (s)döntetlen, döntetlen, (v)0 – 1, döntetlen)

9. Jahongir Vahidov (üzbég, 2534) – Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2758) 3 – 1 (döntetlen, döntetlen,  (v)1 – 0, 1 – 0)

13.  Alexandr Fier (brazil, 2569) – Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2726) 1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, (s)döntetlen, 0 - 1)

16. Andrej Jeszipenko (orosz, 2716) – Thai Dan Von Nguyen (cseh, 2588) 2,5 – 1,5 (döntetlen, döntetlen, (v)döntetlen, 1 – 0)

17. Gukesh D (indiai, 2578) – Daniil Dubov (orosz, 2714) 1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, (v)0 – 1, döntetlen)

23. Volodar Murzin (orosz, 2502) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2704) 1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, (v)döntetlen, (s)0 - 1

28. Parham Maghsoodloo (iráni, 2698) – Kirill Georgijev (Észak-macedóniai, 2594) 1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, (v)0 – 1, döntetlen)

35. Timur Garejev (amerikai, 2596) - Dmitrij Jakovenko (orosz, 2684) 2,5 – 1,5 (döntetlen, döntetlen, (v)1 – 0, döntetlen)

36. Alekszandr Predke (orosz, 2683) - Vasif Durarbajl (azerbajdzsáni, 2625) 1 – 3 (döntetlen, döntetlen. (s)0 – 1, 0 – 1)

38. Salem A. R. Saleh  (Egyesült Arab Emírségekbeli, 2682) - Aleksandar Indjic (szerb, 2607) 3 - 1 (0 – 1, 1 - 0, (v)1 – 0, 1 – 0)

41. Ravi Haria (angol, 2440) – Etienne Bacrot (francia, 2678) 1,5 – 2,5 (0 – 1, 1 – 0, (v)döntetlen, 0 - 1)

43. M. Amin Tabatabaei (iráni, 2613) – Berkes Ferenc (magyar, 2673) 2,5 – 1,5 (döntetlen, döntetlen, (s)döntetlen, 1 – 0)

45. Varuzhan Akobian (amerikai, 2614) - Nils Grandelius (svéd, 2661)  1,5 - 2,5 (döntetlen, döntetlen, (s)döntetlen, 0 – 1)

46. Matthias Bluebaum (német, 2669) – Erdős Viktor (magyar, 2614) 2,5 – 1,5 (döntetlen, döntetlen, (s)döntetlen, 1 – 0)

47. Rasmus Svane (német, 2615) -  Ivan Cseparinov (bolgár, 2667) 4 - 5 (1 - 0, 0 – 1, (v)döntetlen, döntetlen, (v)döntetlen, döntetlen, (v)1 – 0, 0 – 1, (v)0 – 1)

49. Sant Szargszjan (örmény, 2626) - Nijat Abaszov (azerbajdzsáni, 2656) 1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, (v)döntetlen,  0 – 1)

50. Alexei Shirov (spanyol, 2662) - Yaroslav Zherebukh (amerikai, 2620) 4 - 2 (1 – 0, 0 – 1, (v) 0 – 1, 1 – 0, (s)1 – 0, 1 – 0)

53. Benjamin Bok  (holland, 2624) - Samuel Sevian (amerikai, 2647) 2 – 4 (1 - 0, 0 – 1, (v)döntetlen, döntetlen, (v)0 – 1, 0 – 1)

55. Bogdan-Daniel Deac (román, 2639) - Grigorij Oparin (orosz, 2654) 1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen,  (s)döntetlen, 0 – 1)

57. Sandro Mareco (argentin, 2629) - Jorge Cori (perui, 2652) 2,5 – 3,5 (1 - 0, 0 – 1, (v)1 – 0, 0 – 1, (s) 0 – 1, döntetlen)

62. Alekszej Szarana (orosz, 2640) - Vladiszlav Kovalev (FIDE, 2637) 2,5 – 3,5 (döntetlen, döntetlen, (v)döntetlen, döntetlen, (v)0 – 1, döntetlen)

A viadal harmadik fordulójában kitüntető érdeklődés kíséri majd a norvég háziderbit, a világbajnok Magnus Carlsen és Aryan Tari összecsapását. Folytatódnak-e az üzbég sakkozók sikerei, igazi csemegének ígérkezik Nodirbek Abduszattorov és Anish Giri párbaja.

A legfiatalabb és a legidősebb résztvevő csap össze, a 15 éves indiai Praggnanandhaa R (2608) és az 57 esztendős lengyel Michal Krasenkow (2569).

A 3. forduló párosítása:

1.Magnus Carlsen (norvég, 2847) Aryan Tari (norvég, 2639)

2. Rinat Jumabajev (kazah, 2637) – Fabiano Caruana (amerikai, 2806)

3. Bobby Cheng (ausztrál, 2552) – Vladiszlav Kovalev (FIDE, 2637)

4. Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2634) - Anish Giri (holland, 2776)

5. Alekszandr Griscsuk (orosz, 2778) – Alan Pichot (argentin, 2630)

6. Haik M. Martiroszjan (örmény, 2632) - Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2782) 

7. Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2749) – David Paravjan (orosz, 2625)

8. Jorge Cori (perui, 2652) - (Javohir Szindarov (üzbég, 2558)

9. Jahongir Vahidov (üzbég, 2534) – Pavel Ponkratov (orosz, 2629)

10. Grigorij Oparin (orosz, 2654) - Szergej Karjakin (orosz, 2757)

11. Pentala Harikrishna (indiai, 2730) – Constantin Éupulescu (román, 2659)

12. Samuel Sevian (amerikai, 2647) - Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2738)

13. Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2726) – Baskaran Adhiban (indiai, 2660)

14. Sarin Nihal (indiai, 2620) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2724) 

15. Nyikita Vityjugov (orosz, 2724) – Alexei Shirov (spanyol, 2662)

16. Nijat Abaszov (azerbajdzsáni, 2656) – Andrej Jeszipenko (orosz, 2716)

17. Daniil Dubov (orosz, 2714) – Vlagyimir Malahov (orosz, 2666)

18. Ivan Cseparinov (bolgár, 2667) – Peter Szvidler (orosz, 2714)

19. Velimir Ivic (szerb, 2582) – Matthias Bluebaum (német, 2669)

20. Nils Grandelius (svéd, 2661)  – Jeffery Xiong (amerikai, 2709)

21. Jevgenyij Tomasevszkuj (orosz, 2706) – Pouya Idani (indiai, 2612)

22. M. Amin Tabatabaei (iráni, 2613) – Yu Yangyi (kínai, 2705)

23. Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2704) – Borisz Gelfand (izraeli, 2675)

24. Etienne Bacrot (francia, 2678) - Bassem Amin (egyiptomi, 2703)

25. Jorden Van Foreest (holland, 2688) – Kacper Piorun (lengyel, 2608)

26. Praggnanandhaa R (indiai, 2608) Michal Krasenkow (lengyel, 2569)

27. Ante Brkic (horvát, 2592) - Salem A. R. Saleh  (Egyesült Arab Emírségekbeli, 2682)

28. Anton Korobov (ukrán, 2683) - Kirill Georgijev (Észak-macedóniai, 2594)

29. David Navara (cseh, 2675) - Vasif Durarbajl (azerbajdzsáni, 2625)

30. Timur Garejev (amerikai, 2596) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2696)

31. Sam Shankland (amerikai, 2709) – Alekszander Arescsenko (ukrán, 2687)

32. Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2691) - Makszim Matlakov (orosz, 2688)

A női Világkupa legnagyobb szenzációjaként a kazah derbin a gibraltári GP-verseny győztese, Zsanszaja Abdumalik kikapott Bibiszara Asszaubajevtől. Az előkelően rangsorolt nagymesternők közül a grúz Lela Dzsavahisvili veresége váratlan. Remekül küzdve a svéd Pia Cramling is bejutott a harmadik fordulóba.

Drámai volt a spanyol Ana Matnadze és  Olga Badelka küzdelme, a „hirtelen halál” játszma döntetlene a fehérorosz sakkozónőnek kedvezett.

A viadal második körében Hoang Thanh Trang az orosz Alisza Galljamovától szenvedett vereséget, sötéttel vesztette el az első őartit.

A 2. forduló rájátszásának eredményei:

10. Sarasadat Khademalsharieh (iráni, 2494) – Rout Padmini (indiai, 2370) 3 – 1 (döntetlen, döntetlen, (s)1 – 0, 1 - 0)

13. Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2385) – Lela Dzsavahisvili (grúz, 2470) 3 – 1 (döntetlen, döntetlen, (s)1 – 0, 1 – 0)

15. Bibiszara Asszaubajeva (kazah, 2389) - Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2505) 2,5 – 1,5  (1 – 0, 0 – 1, (v)döntetlen, 1 – 0)

19. Pia Cramling (svéd, 2459) – Monika Socko (lengyel, 2393) 3,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, (s)döntetlen, döntetlen, (s) 1 - 0, döntetlen)

20. Elisabeth Paehtz (német, 2466) - Nurgyul Szalimova (bolgár, 2395) 4,5 – 3,5 (döntetlen, döntetlen, (v)1 – 0, 0 – 1, (v)döntetlen, döntetlen, (v)1 – 0, döntetlen)

26. Marie Sebag (francia, 2438) - Almira Skripchenko (francia, 2411) 3,5 – 2,5) (döntetlen, döntetlen, (v)döntetlen, döntetlen, (s)döntetlen, 1 – 0)

28. Carissa Yip (amerikai, 2430) - Natalija Buksza (ukrán, 2413) 3 – 1  (1 – 0, 0 – 1, (v)1 – 0, 1 - 0)

32. Ana Matnadze (spanyol, 2421) - Olga Badelka (fehérorosz, 2418) 4,5 – 4,5  (döntetlen, döntetlen, (s)1 – 0, 0 – 1, (s)döntetlen, döntetlen, (s)1 – 0, 0 – 1, (s)döntetlen)

A 3. forduló párosítása:

1. Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2596) - Olga Badelka (fehérorosz, 2418)

2. Batkhuyag Munguntuul (mongol, 2428) - Katyerina Lahno (orosz, 2559)

3. Marija Muzicsuk (ukrán, 2550) – Anna Usenyina (ukrán, 2429)

4. Pauline Guichard (francia, 2413) - Anna Muzicsuk (ukrán, 2535)

5. Nana Dzagnidze (grúz, 2523) - Carissa Yip (amerikai, 2430)

6.Valentyina Gunyina (orosz, 2437) - Dronavalli Harika (indiai, 2515)

7. Tan Zhongyi (kínai, 2511) - Marie Sebag (francia, 2438)  

8. Elina Danielian (örmény, 2407) - Dianara Szaduakasszova (kazah, 2483)

9. Alina Kaslinszkaja (orosz, 2488) – Alisza Galljamova (orosz, 2442)

10. Gunaj Mammadzada (azerbajdzsáni, 2460) - Sarasadat Khademalsharieh (iráni, 2494)

11. Nino Bacsiasvili (grúz, 2487) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2403)

12.Leja Garifullina (orosz, 2390) - Polina Suvalova (orosz, 2489)

13. Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2385) – Elisabeth Paehtz (német, 2466)

14. Pia Cramling (svéd, 2459) - Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2473) –

15. Bibiszara Asszaubajeva (kazah, 2389) – Bela Hotenasvili (grúz, 2471)

16. Natalija Pogonyina (orosz, 2469) - Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2463)

Verőci Zsuzsa

Fotó: fide.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A világbajnoki döntő ötödik játszmája, a harmadik spanyol megnyitású parti is döntetlen lett
2021. 12. 02.

A 18 éves Alireza Firouzja az új világranglista második helyettje, Magnus Carlsen előnye 52 pont
2021. 12. 01.

Magnus Carlsen 31. születésnapján 33 lépésben lett döntetlen a világbajnoki döntő negyedik játszmája
2021. 12. 01.

A világbajnoki döntő harmadik játszmája békés döntetlennel fejeződött be
2021. 11. 28.

Dubajban kölcsönösen elszalasztott kedvező lehetőségek után 58 lépésben döntetlen a második játszma is
2021. 11. 28.

Küzdelmes döntetlennel kezdődött meg a világbajnoki döntő
2021. 11. 27.

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog