Help Sales ÁSZF

A Világkupán az örmény Aronjan és az orosz Griscsuk vereséggel kezdte a 32 közötti csatározást

Címkék: Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler

A norvégiai Tromsøben a legjobb 32 között folytatódtak a Világkupa küzdelmei. Az első partikat játszották le, két óriási meglepetés született. A rajtlistát vezető, a világranglistán második örmény Levon Aronjan világossal vesztett az orosz Jevgenyij Tomasevszkij ellen. Az orosz Alekszandr Griscsuk a vietnami Le Quang Liemmel szemben maradt alul. Az amerikai Hikaru Nakamura, az amerikai Gata Kamsky, a francia Maxime Vachier-Lagrave, az orosz Peter Szvidler és a holland Anish Giri kezdi még lépéselőnnyel a második játszmákat.

 

A rajtlistát vezető, a világranglistán második, háromszoros olimpiai bajnok, Grand Prix-győztes örmény Levon Aronjan két napja azt nyilatkozta, hogy nagyon élvezi a Világkupát, hogy a legjobbak csatároznak. A részvételével már világbajnokjelölt Aronjan a legjobb 32 között világossal vesztette el az orosz Jevgenyij Tomasevszkijjel szemben párharcuk első partiját. A holland védelem jó fegyvernek bizonyult, Aronjan nagyon rossz napot fogott ki.

 

Kiegyenlített erők küzdelmében remizett sötéttel az olasz Fabiano Caruana az orosz Vlagyimir Malahovval. Meglepően gyorsan, mindössze 23 lépésben osztozott meg a ponton az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik az ukrán Alekszander Arescsenóval.

Az orosz Alekszandr Griscsuk fájdalmas vereséget szenvedett, a gyalogvégjáték esélyeit rosszul ítélte meg a vietnami Li Quang Liemmel vívott párharcában. Az orosz Szergej Karjakin többször is kecsegtető lehetőséget szalasztott el egykori honfitársával, Pavel Eljanovval vívott csatájában.

Az amerikai Hikaru Nakamura a cserespanyolban gond nélkül nyert, az izraeli Borisz Gelfand győzelme sem forgott veszélyben. A norvég Jon Hammer korán hibázott, a sok kalandot megélt amerikai Gata Kamsky megnyugodva várhatja a folytatást.A nyitásban a kínai Wei Yu jobban tájékozódott az azeri Sahriyar Mamedgyarovnál, a tisztáldozata örökös sakkhoz vezetett.

A francia Maxime Vachier-Lagrave szépen túljátszotta a kubai Leinier Dominguez Perezt. A 17 éves orosz Daniil Dubov újabb Élő-pontokat szerzett a remijével. Még gyorsabb pontosztozkodás született az orosz derbin, Dmitrij Andrejkin és Alekszej Drejev partijában. A címvédő orosz Peter Szvidler a vártnál könnyebb győzelemmel szerzett lépéselőnyt az azeri Tejmur Radzsabovval szemben.

Nem villogott világossal az ukrán Vaszilij Ivancsuk, a mezőny doyenje, a perui Julio Granda Zuniga fölényes állást rontott egy lépésben vesztésre a holland Anish Giri ellen. A fordulóban legtovább az orosz Nyikita Vityjugov és Alekszandr Morozevics küzdött, Moro többször is nyerőesélyt hagyott ki, a 96. lépés után kötöttek békét.

 

A 3. forduló első játszmáinak eredményei:

1. Levon Aronjan (örmény, 2813) - Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2706) 0 - 1

2. Vlagyimir Malahov (orosz, 2707)  - Fabiano Caruana (olasz, 2796) döntetlen

3. Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2784)  - Alekszander Arescsenko (ukrán, 2709)  döntetlen

4. Le Quang Liem (vietnami, 2702)  – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2785) 1 - 0

5. Szergej Karjakin (orosz, 2772)  – Pavel Eljanov (ukrán, 2702)  döntetlen

6. B. Adhiban (indiai, 2567) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2772) 0 - 1

7. Borisz Gelfand (izraeli, 2764) – Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2699) 1 - 0

8. Jon Hammer (norvég, 2605) - Gata Kamsky (amerikai, 2741) 0 - 1

9. Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2775)  – Wei Yi (kínai, 2551) döntetlen

10. Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2719) – Leinier Dominguez Perez (kubai, 2757) 1 - 0

11. Daniil Dubov (orosz, 2624) – Anton Korobov (ukrán, 2720) döntetlen

12. Dmitrij Andrejkin (orosz, 2716)  – Alekszej Drejev (orosz, 2668) döntetlen

13. Peter Szvidler (orosz, 2746)Tejmur Radzsabov (azeri, 2733) 1 - 0

14. Vaszilj Ivancsuk (ukrán, 2731)  – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2678) döntetlen

15. Julio Granda Zunga (perui, 2664)  – Anish Giri (holland, 2737) 0 - 1

16. Nyikita Vityjugov (orosz, 2719)  - Alekszandr Morozevics (orosz, 2739) döntetlen

 

Aronjan,L (2813) - Tomasevszkij,E (2706)
Holland védelem [A84]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 c6 4.e3 Fd6 5.Fd3 f5 6.0-0 Hf6 7.b3 Ve7 8.He5 0-0 9.Fb2 Fd7 10.Hc3 Fe8 11.cxd5 cxd5 12.Bc1 Hc6 13.Hb5 Fb4 14.a3 Fa5 15.Fe2 a6 16.Hc3 He4 17.b4 Fc7 18.Hxe4 fxe4 19.Vb3 Fxe5 20.dxe5 Vg5 21.Kh1 Fh5 22.f3 Vh6 23.Bce1

 

23...exf3 24.gxf3 Bf7 25.Fc1 Fg6 26.e4 Vh3 27.exd5 Hd4 28.Vd1 Hxe2 29.Vxe2 Fh5 30.Kg1 Fxf3 31.Vf2 Vg4+ 32.Vg3 Vxg3+ 33.hxg3 Fxd5 34.Fe3 a5 35.b5 a4 36.Bxf7 Kxf7 37.Bf1+ Kg6 38.Bf4 h6 39.Kf2 Fb3 40.Bg4+ Kh7 41.Bd4 Bc8 42.b6 Bc2+ 43.Ke1?  

 

43...Ba2! 44.Fc1 Bg2 45.Ff4 Bg1+ 46.Kd2 Ba1 47.Kc3 Bxa3 48.Kb4 Ba1 49.Fd2 Fd5 50.Fc3 Ba2 51.Bd3

51...Kg6 52.Bd4 a3 53.Bd3 Kf5 54.Fd2 Ba1 55.Fc3 Ba2 56.Fd2 Ke4 57.Be3+ Kd4 58.Fc1 Bc2 és világos feladta 

Le Quang,L (2702) - Griscsuk,A (2785)
Grünfeld védelem [D87]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hxc3 6.bxc3 Fg7 7.Fc4 c5 8.He2 Hc6 9.Fe3 0-0 10.0-0 b6 11.Vd2 Fb7 12.Bfd1 Bc8 13.Bac1 e6 14.Fh6 cxd4 15.cxd4 Vh4 16.Fxg7 Kxg7 17.Ve3 Bfd8 18.h3 Ve7 19.Fb5 Vb4 20.Bb1 Ve7 21.Hf4 Hb4 22.d5 Hc2 23.Vg3 e5 24.He2 Ha3 25.Bb3 Hxb5 26.Bxb5 Fa6 27.Bb2 Fxe2 28.Bxe2 Vd6 29.Vd3 Bc5 30.Bc2 Bdc8 31.Bdc1 Kf8 32.Va3 Ve7 33.Bxc5 Bxc5 34.Bxc5 Vxc5 35.Vxc5+ bxc5

36.Kf1 Ke7 37.Ke2 f5 38.f3 Kd6? 39.Kd3 f4 40.h4 Kc7 41.Kc4 Kd6

 

42.Kb5 h6 43.Kc4 a6 44.a3 és sötét feladta

 

Adhiban,B (2567) - Nakamura,H (2772)
Spanyol megnyitás [C68]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fxc6 dxc6 5.Hc3 f6 6.d4 exd4 7.Vxd4 Vxd4 8.Hxd4 Fd7 9.Fe3 0-0-0 10.0-0-0 He7 11.Hb3 b6 12.f4 Hg6 13.a3 c5 14.Bhf1 Fd6 15.Hd2 Bhe8 16.Hc4 Ff8 17.f5 Hh8 18.a4 Hf7 19.Ff4

19...b5 20.axb5 axb5 21.Hd2 Fc6 22.Bde1 Hd6 23.Fxd6 Fxd6 24.g3 Fe5 25.Hd1 Kb7 26.Hf3 Fd6 27.Hf2 Ba8 28.Kd2 Ba2 29.Ba1 Bxa1 30.Bxa1 Fxe4 31.Hxe4 Bxe4 32.Kd3 Bb4 33.Kc3 Kc6 34.Bd1

34...g5 35.fxg6 hxg6 36.b3 g5 37.Bf1 g4 38.Hd2? Bd4! 39.Hb1 Fe5 40.Bf5 Bd8+ 41.Bxe5 b4+ 42.Kb2 fxe5 és világos feladta

 

Gelfand,B (2764) - Mojszejenko,A (2699)
Vezércsel [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.Fg5 h6 6.Fxf6 Vxf6 7.Va4+ Hc6 8.e3 0-0 9.Fe2 dxc4 10.0-0 Fd6 11.Vxc4 e5 12.d5 Hd8 13.Bac1 Ve7 14.Hb5 Ff5 15.Hxd6 cxd6 16.Hd2 f6

 

 

17.Vc7 Bf7 18.Vxe7 Bxe7 19.Bc3 Bc8 20.Bxc8 Fxc8 21.Bc1 Fd7 22.He4 Hf7 23.Fh5 Fe8 24.Bc8 Kh7

25.Bxe8 Bxe8 26.Fxf7 Bc8 27.g4 Bc2 28.Hxd6 Bxb2 29.Fe6 Bxa2 30.Hf7 Bd2 31.d6 Kg6 32.e4 a5 33.Fd5 és sötét feladta

 

Mamedgyarov,S (2775) – Wei Yi (2551)
Nimzoindiai védelem [E32]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 0-0 5.e4 d5 6.e5 He4 7.Fd3 c5 8.Hf3 cxd4 9.Hxd4 Hd7 10.Ff4 Vh4 11.g3 Vh5 12.0-0 Fxc3 13.bxc3

 

13...g5 14.Fe2

Kevés kivétellel sorban döntetlenek születtek a 14.cxd5 exd5 15.Fxe4 (15.e6 gxf4 16.exd7 Fxd7 17.Fxe4 dxe4 18.Vxe4 fxg3) 15...dxe4 16.e6 gxf4 17.exd7 Fxd7 18.Vxe4 fxg3 19.hxg3 b6 változatokban is.

14...Vh3 15.Fc1 Hxe5 16.Bb1 b6 17.cxd5 exd5 18.f3 Hxg3 19.hxg3 Vxg3+ 20.Kh1 Vh3+ 21.Kg1 Vg3+ 22.Kh1 Vh3+ 23.Kg1 és döntetlen

 

Vachier-Lagrave,M (2719) - Dominguez Perez,L (2757)
Szicíliai védelem [B94]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fg5 Hbd7 7.Fc4 Vb6 8.Fb3 e6 9.Vd2 Fe7 10.0-0-0 Hc5 11.Bhe1 Vc7 12.Kb1 h6 13.Fh4 b5  

 

14.Fd5 Fb7 15.Fxb7 Vxb7? 16.Fxf6 gxf6 17.Ve3 0-0-0 18.Hb3 Hd7 19.a4 b4 20.Ha2 He5 21.Ve2 Bd7 22.f4 Hc6

 

23.f5 exf5 24.Hd4 Hxd4 25.Bxd4 a5 26.Bd5 Fd8 27.Bxf5 Be8 28.Bb5 Vc6 29.Hc1 Be5 30.Hb3 Bxb5 31.axb5 Vb6 32.Bd1 a4 33.Hd4 Vc5 34.Hc6 Fb6 35.Bd4 b3 36.cxb3 axb3 37.Bc4 Vg1+ 38.Bc1 Ve3 39.Hd4+ Vxc1+ 40.Kxc1 Fxd4 41.Vd3 Fe5 42.h4 Bc7+ 43.Kd1 Fxb2 44.Vxb3 Fe5 45.Vd5 Kb8 46.b6 Be7 47.g4 Fg3 48.Vc6 f5 49.exf5 Fxh4 50.f6 és sötét feladta

 

Szvidler,P (2746) - Radzsabov,T (2733)
Királyindiai védelem [E71]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.h3 0-0 6.Fg5 Ve8 7.Hf3 e5 8.dxe5 dxe5 9.Hd5 Hxd5 10.cxd5 c6 11.Fc4 Hd7 12.0-0 Hb6 13.Fb3 cxd5 14.exd5 h6 15.Fe3 Vd8 16.Vd2 Kh7 17.Bfe1 Be8 18.Bac1 e4 19.Hh2 Vd6

 

20.Ff4 Fe5 21.Bxe4 Fxf4 22.Bxf4 Ff5 23.g4 Fe6 24.Hf3 g5

 

25.dxe6 Vxf4 26.Vxf4 gxf4 27.Bc7 Kh8 28.Bxf7 Bad8 29.e7 Bb8 30.g5 Bg8 31.Fc2 Bg7 32.Bf8+ és sötét feladta

 

Granda Zuniga,J (2664) - Giri,A (2737) 
 

52.Fxd5+ Ke8 53.Vh2 Vd6 54.axb5??

A perui nagymester az 54.Vh8+ Kd7 55.axb5 Hxd5 56.Vxg7+ He7 57.Vf7 folytatásban nyerhetett volna.

54...Hxd5 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Válogatottunk három győzelemmel kezdte meg szereplését az Online Sakkolimpián
2021. 09. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog