Help Sales ÁSZF

A világbajnokság harmadik fordulójában nyertek az esélyesek, az orosz csapat vezet

Címkék: Női csapat-világbajnokság 2013

Az Asztanában zajló női csapat-világbajnokság harmadik fordulójában az orosz válogatott 4-0-ra legyőzte a török négyest és fél ponttal megelőzi a címvédő kínai csapatot. A viadal negyedik játéknapján egymás ellen játszik a két együttes. A rajtlistán első ukránok csak minimális arányban nyertek a kazahok ellen, a grúzok javítottak a tegnapi súlyos kudarcuk után. Döntetlen lett a román-indiai találkozó.

 

Nem okozott nehézséget az orosz válogatottnak a török négyes, sorban születtek a nyerések. Az orosz kapitánynak, Szergej Rublevszkijnek lesz gondja, hogy milyen összeállítást jelöljön a kínaiak elleni rangadóra.

A kínai csapat jól teljesített az amerikai együttessel szemben. Tetszetős volt Ju Wenjun győzelme, Tan Zongyi és Shen Yang is biztosan gyűjtötte be a kötelező nyerést.

Az ukránok nem kis nehézség árán győzték le minimális arányban a házigazdák együttesét. Katyerina Lahno gyorsan nyert, de a világbajnoknő Anna Usenyina bajba is kerülhetett volna, az örökös sakknak ő örülhetett. Natalija Zsukova az időzavaros kapkodásban múlta felül ellenfelét, Inna Gaponenko azonban a bonyodalmakban eltévedt.

A grúzoknál az előző fordulóban fatális elnézéssel vereséget szenvedő Nana Dzagnidze gyors nyeréssel nyugtatta meg társait, de ehhez a taktikai lehetőségeket ki nem használó Sophie Milliet hathatós segítséget nyújtott. Lela Zsavahasvili sikere nem forgott veszélyben. Salome Melia magának nehezítette meg a győzelmet. Nino Hurcidze hosszasan „gyötörte” ellenfelét, de Silvia Collas kiharcolta a fél pontot.

A román-indiai meccsen a negyedik táblán dőlt el elsőként a játszma sorsa. Alina L’Ami támadása sötéttel ígéretesen bontakozott ki, de egy elhibázott futólépést követően megfordult a parti, a román nagymesternő 29 lépés után a védhetetlen matt miatt feladásra kényszerült. Az éltáblán Cristina Adela Foisor és Eesha Karavade játszmája békés mederben zajlott, logikus volt a döntetlen eredmény. Nisha Mohota kecsegtető állást rontott el, az időellenőrzést követőn már Irina Bulmaga pozíciója volt előnyös, többé nem engedte ki kezéből az irányítást. A harmadik táblán 74 lépésig tartott a csata.

 

A 3. forduló eredményei:

Románia – India 2 - 2

Cristina Adela Foisor (2401) - Eesha Sanjay Karavade (2387)  döntetlen

Irina Bulmaga (2354)  - Nisha Mohota (2325)  1 – 0

Elena Luminita Cosma (2336) – Mary Ann Gomes (2387) döntetlen

Alina L’Ami (2353) – Soumya Swaminathan (2283)  0 - 1

 

Kazahsztán – Ukrajna  1,5 – 2,5

Gulishan Nahbajeva (2344)  - Katyerina Lahno (2547)  0 - 1

Gulmira Dauletova (2265) - Anna Usenyina (2477)  döntetlen

Madina Davletbajeva (2272)  - Natalija Zsukova (2471) 0 - 1

Zanszaja Abdumalik ( 2187) - Inna Gaponenko (2421) 1 - 0

 

Törökország – Oroszország  0 - 4

Betul Cemre Yildiz (2341)  - Alekszandra Kosztenjuk (2495)  0 - 1

Kubra Ozturk (2252) -  Natalija Pogonyina (2475) 0 - 1

Kardelan Cemhan (2025) – Alisza Galljamova (2459)  0 - 1

Emel Kaya (1995) – Olga Girja (2440)  0 - 1

 

Kína – Egyesült Államok 3,5 – 0,5

Ju Wenjun (2505)  - Anna Zatonskih (2474) 1 - 0

Huang Qian (2476)  - Irina Krush (2448)  döntetlen

Tan Zongyi (2471)  - Tatev Abrahamjan (2300) 1 - 0

Shen Yang (2415) - Sabina Foisor (2323)  1 - 0

 

Franciaország – Grúzia  0,5 – 3,5

Sophie Milliet (2401)  - Nana Dzagnidze (2554) 0 - 1

Nino Maisurasze (2330) –  Lela Zsavahasvili (2464)  0 - 1

Silvia Collas (2282) – Nino Hurcidze (2437)  döntetlen

Natacha Benmesbah (2266)  - Salome Melia (2419) 0 - 1

 

A világbajnokság állása:

1.Oroszország 6 meccspont, 10,5 pont

2. Kína 6, 10

3. Ukrajna 5, 7,5

4. Grúzia 4, 7,5

5. India 3, 5,5

6. Egyesült Államok 3, 5

7. Románia 2, 4,5

8. Kazahsztán 1, 4,5

9. Törökország 0, 2,5

10. Franciaország 0, 2,5

 

Helyezés

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

SB.

1

Oroszország

*

3

4

6

10½

11,50

2

Kína

*

3

6

10

15,00

3

Ukrajna

*

3

2

5

12,25

4

Grúzia

1

*

3

4

5,00

5

India

1

*

2

3

4,75

6

Egyesült   Államok

½

*

2

3

5

4,75

7

Románia

½

2

2

*

2

6,50

8

Kazahsztán

1

2

*

1

2,50

9

Törökország

0

1

*

0

0,00

10

Franciaország

½

½

*

0

0,00

 

A 4. forduló párosítása:

India – Grúzia

Egyesült Államok – Franciaország

Oroszország – Kína

Ukrajna – Törökország

Románia - Kazahsztán

 

Usenyina,A (2477) - Dauletova,G (2265)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.d4 d5 2.c4 Hc6 3.Hf3 Fg4 4.Ff4 e6 5.e3 Fd6 6.Fg3 Hf6 7.Hc3 0-0 8.Fe2 dxc4 9.Fxc4 e5 10.d5 He7 11.h3 Fh5 12.e4 a6 13.Fe2 Fxf3 14.Fxf3 Hg6 15.h4 Hf4 16.h5 c6 17.Fh4 cxd5 18.exd5 Vb6 19.Fxf6 gxf6 20.g3?

 

20...Vxb2 21.He4 Hd3+ 22.Kf1 f5 23.Bb1 Vd4 24.Vd2 Fe7 25.Bxb7? fxe4 26.Bxe7

 

26...exf3?

Örökös sakkot engedélyezett. 26...Kh8 27.Fd1 Bab8 28.Ve3 (28.Fc2 Bb2 29.Bc7 f5) 28...Vxe3 29.fxe3 Bb1 után a világbajnoknőnek nem lett volna védelme.

27.Vg5+ Kh8 28.Vf6+ Kg8 29.Vg5+ Kh8 30.Vf6+ Kg8 és döntetlen

 

Gaponenko,I (2421) - Abdumalik,Z (2187)
Szicíliai védelem [B80]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.g3 d6 4.Fg2 Hc6 5.d4 cxd4 6.Hxd4 Hf6 7.Hc3 Hxd4 8.Vxd4 e5 9.Vd3 h6 10.f4 Fe6 11.Vb5+ Fd7 12.Vxb7 h5 13.h3 Fe7 14.f5 Bc8 15.Va6 d5 16.exd5 Fxf5 17.Fe3 0-0 18.0-0 Fxc2 19.Bf2 Fg6 20.Bd1 Fb4 21.d6 Fxc3 22.bxc3 Bxc3 23.Vxa7 He4?

 

24.Fxe4?

Inna Gaponenko kihagyta az előnyéhez vezető 24.Fb6 Vg5 25.Ve7 Vxg3 26.d7 Ba8 27.Be2 folytatást.

24...Fxe4 25.Kh2 f5 26.d7 Bc7 27.Vb6? Bxd7 28.Ve6+ Bff7 29.Bfd2 Bxd2+ 30.Bxd2 Vf6 31.Vc4 Kh7 32.Ve2 Vg6 33.Fc5

 

33...f4 34.g4 hxg4

Még erősebb volt a 34...Bb7 35.Fg1 Bb1 36.g5 f3 változat.

35.Vxg4 Vxg4 36.hxg4 Bc7 37.Fg1? Ff3 38.Kh3 Bc1 39.Fh2 Bh1 40.Kh4

 

40...e4 és világos feladta

Ju Wenjun (2505) - Zatonskih,A (2491)
Angol megnyitás [A13]

1.c4 e6 2.Hf3 d5 3.g3 dxc4 4.Va4+ Hd7 5.Fg2 a6 6.Vxc4 b5 7.Vc2 Fb7 8.0-0 Hgf6 9.Hc3 c5 10.d3 Fd6 11.a4 Fc6 12.e4 0-0 13.Bd1 e5 14.Vb3 Vc7 15.Fe3 Vb7 16.Hh4 Bfe8 17.Hf5 Ff8 18.Hd5 Bab8 19.axb5 axb5 20.Bdc1 Be6 21.Ba2 Hg4 22.Bca1 Hxe3 23.Hfxe3 Vc8 24.Ba7 Bb7

 

25.Fh3 Be8 26.B7a6 Bb8 27.Vd1 b4 28.Vf3 Fb5 29.Ba7 Bb7 30.Hf5 Bxa7 31.Bxa7 Be6

 

32.Hxg7 Vb8 33.Hxe6 Vxa7 34.Hg5

Gyorsabb matthoz vezetett a 34.He7+ Kh8 35.Vxf7 folytatás.

34...Hb8 35.Hf6+ Kg7 36.Hgxh7 Fd7 37.Fxd7 Hxd7 38.Vg4+ és sötét feladta

 

Milliet,S (2401) - Dzagnidze,N (2554)
Szicíliai védelem [B47]

1.e4 c5 2.Hc3 e6 3.Hf3 Hc6 4.d4 cxd4 5.Hxd4 Vc7 6.f4 a6 7.Hxc6 Vxc6 8.Fd3 b5 9.Ve2 Fb7 10.Fd2 Fe7 11.a3 Hf6 12.0-0-0 b4 13.axb4 Fxb4 14.Bhe1 0-0 15.g4 d6 16.g5 Hd7 17.Vh5 Bfc8

 

 

18.Be3

Figyelmet érdemelt a 18.Hd5 Fxd2+ 19.Kxd2 g6 (19...exd5? 20.exd5) 20.He7+ Kf8 21.Hxc6 gxh5 22.Ha5 lehetőség.

18...Hf8 19.Bh3 a5 20.f5 a4 21.fxe6

Jobb volt a 21.Hb5 Fxd2+ 22.Bxd2 a3 23.bxa3 Vc5 24.f6 Ve5 25.Kd1 folytatás.

21...a3

 

22.exf7+?

Vesztőlépés. 22.Hd5 axb2+ 23.Kxb2 Va4 24.Hf6+ gxf6 25.Vxf7+ Kh8 26.Vxf6+ örökös sakk lett volna.

22...Kh8 23.Hb1 axb2+ 24.Kxb2 Vb6 25.Kc1 Ba1 26.Fxb4 Vxb4 27.c4 Bxc4+ 28.Fxc4 Bxb1+ 29.Kc2 Fxe4+ és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog