Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A világbajnok-jelölti döntő legfiatalabb résztvevője a rajtlistán második Alireza Firouzja

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Madridban június 16. és július 5. között rendezik meg  a nyolc résztvevős, kétfordulós világbajnok-jelölti döntőt. A nagy érdeklődéssel várt viadalon  Rapport Richárd képviseli a magyar színeket, a rajtlistát a kétszeres kínai olimpiai bajnok, a világranglista második helyezettje, Ding Liren vezeti, Rapport ötödik a rangsorban. A FIDE zászlója alatt játszó orosz Jan Nepomnjacsij a tavalyi dubaji világbajnoki döntő veszteseként szerepelhet. A francia Alireza Firozja a FIDE Grand Swiss torna győzteseként, az amerikai Fabiano Caruana ezüstérmesként vívta ki a részvételi jogot. Az amerikai Hikaru Nakamura a Grand Prix 2022 első, Rapport Richárd második helyezettként kvalifikálta magát. A lengyel Jan-Krzysztof Duda a 2021-es Világkupa győzteseként játszat. Az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov szabadkártyát kapott, az előző világbajnok-jelölti döntőtől a koronavírus-járvány miatt visszalépett. A világbajnok-jelölti döntő győztese lesz a norvég világbajnok Magnus Carlsen kihívója. Idézzük fel a világranglista harmadik, a finálé legfiatalabb résztvevőjének, a június 18-án 19. születésnapját ünneplőAlireza Firouzja eddigi pályafutásának  legfontosabb eredményeit. A már korábban megtartott irányított sorsoláson a francia nagymester  az 5-ös rajtszámot kapta, az első fordulóban Tejmur Radzsabovval mérkőzik meg.

Az esztendő egyik legnagyobb érdeklődéssel várt versenye a nyolc résztvevős, kétfordulós világbajnok-jelölti döntő. A győztes lesz a norvég világbajnok Magnus Carlsen kihívója. Az esetleges holtverseny esetén rájátszás döntene.

A tornán a rajtlistát a kétszeres kínai olimpiai bajnok Ding Liren vezeti, aki az orosz Szergej Karjakin 6 hónapos eltiltása miatt játszhat a világranglista ,ásodik helyezettjeként. A legfiatalabb résztvevő a francia színeket képviselő egykori iráni Alireza Firouzja, a 18 esztendős nagymester a FIDE Grand Swiss győzteseként harcolta ki a részvételi jogot.

A 8 fős mezőny legrutinosabb résztvevője Fabiano Caruana, a négy évvel korábbi világbajnoki kihívó,. Az amerikai olimpiai bajnok negyedszer világbajnokjelölt, a Grand Swiss ezüstérmeseként kvalifikálta magát.

A FIDE zászlója alatt szerepelhet az orosz Jan Nepomnjacsij, tavaly világbajnoki kihívó volt, a dubaji fináléban öt játszmáig tartotta magát Magnus Carlsenenl szemben. A maratoni hatodik játszma elvesztése után már nem tudta megnehezíteni a norvég világbajnok címvédését.

A rajtlistán ötödik az olimpiai ezüstérmes Rapport Richárd, a berlini GP-n harmadik volt, a belgrádi viadalt megnyerte, az összetett pontverseny második helyezettjeként érte el eddigi pályafutása legnagyobb sikerét, világbajnokjelölt lett.

Az olimpiai és ötszörös amerikai bajnok Hikaru Nakamura másodszor világbajnok-jelöltként kezdi meg szereplését.

A vb-jelölti döntő doyenje a 35 esztendős Tejmur Radzsabov, aki szabadkártyával vehet részt a tornán. Két éve a 2019-es Világkupa győzteseként a koronavírus-járvány miatt visszalépett, az események őt igazolták. Radzsabov kilenc éve játszott a londoni világbajnok-jelölti döntőn, az utolsó helyen végzett.

A lengyel sakkozás nagy reménysége, a tavalyi Világkupa győztese, a 24 éves Jan-Krzysztof Duda Szocsiban az elődöntőben Magnus Carlsent győzte le, a fináléban Szergej Karjakin ellen diadalmaskodott.

A résztvevők az Élő-pontszámok sorrendjében:

Ding Liren (kínai, 2806

Alireza Firouzja (francia, 2793)

Fabiano Caruana (amerikai, 2783)

Jan Nepomnjacsij (FIDE, 2766)

Rapport Richárd (magyar, 2764)

Hikaru Nakamura (amerikai, 2760)

Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2753)

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2750)

Az első forduló párosítása:

Jan-Krzysztof Duda Rapport Richárd

Ding Liren – Jan Nepomnjacsij
Fabiano Caruana – Hikaru Nakamura
Tejmur Radzsabov – Alireza Firouzja

Az első fordulót június 17-én 15 órától  játsszák, minden harmadik játéknapot pihenőnap követ, a befejező fordulóra július 4-én kerül sor. Holtverseny esetén az első helyet eldöntő rájátszásra másnap kerülne sor. Játszmánként a gondolkodási idő 120-120 perc az első 40 lépésre, majd 60-60 perc a következő 20 lépésre, végül 15-15 perc a parti befejezéséig, a 61. lépéstől kezdve 30-30 másodperc bónuszidőt is kapnak a nagymesterek.

Hatodszor rendezik meg jelenlegi formájában a világbajnok-jelölti döntőt. 2013-ban Londonban a 22 éves Magnus Carlsen holtversenyben végzett Vlagyimir Kramnyikkal, a több győzelem döntött a norvég sakkozó javára. Felejthetetlenek az utolsó forduló izgalmai, mindketten vereséget szenvedtek, az orosz Peter Szvidler sötéttel nyert Carlsen ellen, míg az ukrán Vaszilij Ivancsuk a sötéttel túl sokat kockáztató Kramnyikot fosztotta meg reményeitől.

Egy év múlva Hanti-Manszijszkban a világbajnoki címét Carlsennel szemben elvesztő Viswanathan Anand diadalmaskodott, a 45 esztendős indiai sakkozó veretlenül, egypontos előnnyel győzött. A 2016-os moszkvai döntőben az utolsó fordulóban dőlt el az elsőség sorsa, Szergej Karjakin legyőzte Fabiano Caruanát.

Négy éve Berlinben a 25 esztendős Fabiano Caruana nagyszerű sikerével ért véget a világbajnok-jelölti döntő. A nyolc résztvevős, kétfordulós viadalon az amerikai sakkozó remekül bírta a hajrá izgalmait, megnyerte utolsó két partiját, egypontos előnnyel végzett az élen. Caruana öt győzelemmel, nyolc döntetlennel és egy vereséggel lett első. A háromszoros norvég világbajnok Magnus Carlsen twitter üzenetében gratulált új kihívójának.

2020-ban az egyik legnagyobb érdeklődéssel várt versenye volt a világbajnok-jelölti döntő. A rajtlistát Fabiano Caruana vezette. Tejmur Radzsabov, a 2019-es Világkupa győztese a koronavírus-járvány miatt többször is a torna elhalasztását kérte, végül visszalépett, a francia Maxime Vachier-Lagrave kapott meghívást.

A legnagyobb biztonsági intézkedések mellett lejátszott hét forduló után az egyre súlyosbodó járványhelyzet miatt a FIDE elnöke, Arkagyij Dvorkovics a nagymesterekkel történt egyeztetést követően félbeszakította a viadalt, az eredményeket nem törölték.

Jekatyerinburgban 390 napos szünet után folytatódott a világbajnok-jelölti döntő.

A tizenharmadik játéknap után Jan Nepomnjacsijt már győztesként ünnepelték, utolsó partijára mér nem tudott koncentrálni, kikapott Ding Lirentől.

A világbajnok-jelölti döntő végeredménye:

H

Név

1

2

3

4

5

6

7

8

P

1

 Jan Nepomnjacsi (2789)

0  ½ 

1  ½ 

½  ½ 

1  0 

½  ½ 

½  1 

1  1 

2

 Maxime Vachier-Lagrave (2758)

1  ½ 

½  ½ 

½  0 

1  ½ 

½  0 

½  1 

½  1 

8

3

Anish Giri (2776)

0  ½ 

½  ½ 

½  1 

½  1 

½  0 

1  0 

½  1 

4

 Fabiano Caruana (2820)

½  ½ 

½  1 

½  0 

0  ½ 

½  ½ 

1  ½ 

½  1 

5

Ding Liren (2791)

0  1 

0  ½ 

½  0 

1  ½ 

½  1 

½  1 

0  ½ 

7

6

 Alekszandr Griscsuk (2777)

½  ½ 

½  1 

½  1 

½  ½ 

½  0 

½  0 

½  ½ 

7

7

 Kirill Alekszejenko (2696)

½  0 

½  0 

0  1 

0  ½ 

½  0 

½  1 

½  ½ 

8

 Wang Hao (2763)

0  0 

½  0 

½  0 

½  0 

1  ½ 

½  ½ 

½  ½ 

5

A világbajnok-jelölti döntő legfiatalabb résztvevője, Alireza Firouzja Madridban június 18-án ünnepli 19. születésnapját

A világbajnok-jelölti döntő legfiatalabb résztvevője 2003. június 18-án Bábolban született. Csodagyerekként 12 évesen megnyerte Irán bajnokságát, nemzetközi mesteri címet kapott.14 évesen lett nemzetközi nagymester. Első iráni sakkozóként lépte át a 2700 Élő-pontos határt, ekkor 16 éves volt. 2020 januárjától vezeti a junior világranglistát. 2021 decemberében a sakktörténelem legfiatalabb sakkozójaként már francia színekben átlépte a 2800 Élő-pontos határt. A FIDE Grand Swiss győzteseként lett világbajnokjelölt. A Tavalyi csapat Európa-bajnokságon a francia válogatott éltáblásaként tündökölt, ezüstérmes lett az együttessel.

Firouzja 2019 decemberében jelentette be, hogy a továbbiakban nem kíván Irán színeiben játszani. Az Iráni Sakkszövetség visszahívta az iráni játékosokat a 2019. évi rapid- és villámsakk világbajnokságról, hogy ne játsszanak izraeli ellenfelekkel. Franciaországot választotta. és a Grand Swiss győzteseként először hallgathatta már francia állampolgárként a Marseillies-t. Első helyével világbajnokjelölt lett!

Pályafutásának első sikerei

Nyolcéves korában kezdett el sakkozni. Egy évvel később, 2012-ben megnyerte az U12 korosztályos Ázsia-bajnokságot.  2016-ban, 12 éves korában veretlenül megnyerte Irán sakkbajnokságát.[5] Ebben az évben kapta meg a nemzetközi mester címet. A címhez szükséges normát a 2015-ös Katar Masters tornán, a 2015-ös iráni sakkbajnokság döntőjében és a 2016-os Ázsiai Nemzetek Kupája csapatversenyén teljesítette,]ahol egyéni eredménye alapján aranyérmet szerzett. A 2016-os U16 korosztályos sakkolimpián csapatban első, egyéniben harmadik; a 2017-es U16-os sakkolimpián csapatban bronz-, egyéniben aranyérmet szerzett. 2018 áprilisában kapta meg a nagymester címet. 

16 évesen már a Világkupa résztvevője játszott, a FIDE zászló alatt játszva ezüstérmes a villámsakk-világbajnokságon

2019-ben két és félpontos előnnyel másodszor nyerte meg Irán sakkbajnokságát, 11 játszmából 9 pontot érve el. A csapat-világbajnokságon kilenc játszmából hét pontot szerzett, és a hatodik helyen végzett Irán csapatának legjobb pontszerzője volt. Március végén a 3. Sharjah Masters tornán hetes holtversenyben első, végül negyedik lett. Áprilisban nyolcas holtversenyt követően a 2. helyet szerezte meg a Reykjavík Openen. Ázsia-bajnokságon a 6. helyen végzett, ezzel kvalifikációt szerzett a Világkupára.

A Világkupán a legjobb 32 között  az első kiemelt kínai Ding Lirentől a rájátszásban szenvedett vereséget.   FIDE zászló alatt játszva a rapid világbajnokságon ezüstérmes a világbajnok Magnus Carlsen mögött. A villámsakk világbajnokságon a 6. helyet szerezte meg, miután nyert állásban időtúllépéssel vesztett Magnus Carlsen ellen.

Wijk ann Zee-ben az izgalmas hajrát még nem bírta

A Wijk aan Zee-i tornák szponzorai. rendezői a szuperversenyek közötti versengésben is hűek maradtak eredeti célkitűzéseikhez, mindig lehetőséget adtak a feltörekvő tehetségeknek, A 82. Tata Steel Masters viadalra meghívást kapott s 16 éves Alireza Dirouzja, aki  a nyolcadik forduló után holtversenyben az élen állt. Magnus Carlsen elleni veresége döntötte romba álmait, a hármas vesztőszériát egyértelműen rutintalanságának köszönhette. Ötven százalékot ért el, ahogy Anish Giri, Viswanathan Anand is.

A Prágai Sakkfesztivál 19-es kategóriájú szuperversenyén ötös holtversenyben első, a rájátszásban a torna győztese lett. Firouzja játszhatott a Magnus Carlsen online rapid viadalon is, a rutinos nagymesterekkel szemben megnyitási repertoárja sebezhető volt.

A Nemzetek Kupáján a „Rest of World’  csapat második tábláján játszott, büszke lehetett a tíz partiban elért 5,5 pontjára, tövvek között Levon Aronjant és Szergej Karjakint is legyőzte.

Stavangerben Alireza Firouzja addigi pályafutása legnagyobb sikerét érte el, a világbajnok Magnus Carlsen mögött mindössze egy ponttal lemaradva lett ezüstérmes. Még jobban megnehezíthette volna Carlsen elsőségét, ha az első körben kihasználja az Armageddon partiban a nyerőesélyét, vagy a második klasszikus játszmájukban királyával nem lép aknamezőre.

A Skilling Open rapid online viadallal megkezdődött a Champions Chess Tour 2020/21-es kilenc versenyből és a döntőből álló sorozat. A 16 résztvevő kvalifikációs versenyén a  továbbjutó helyeken előállt holtverseny nem Firouzjának kedvezett.

A 83. Tata Steel Masters viadalon hármas holtversenyben harmadik volt, nagy esélyt szalasztott el, hogy beérje a holtversenyes  első holland duót, Jorden Van Foreestet és Anish Girit.

A Magnus Carlsen Invitational tornán már kiharcolta a kieséses rendszerű szakaszba a továbbjutást, a negyeddöntőben Wesley Sotól kapott ki. A NIC Classical viadalon Sahrihar Mamedgyarov állította meg a 17 éves titánt.

A Grand Chess Tour párizsi rapid és villámversenyen a fölényesen győztes Wesley So és a második Jan Nepomnjacsij mögött kiélezett harc dúlt a harmadik helyért, végül Maxime Vachier-Lagrave és Alireza Firouzja a nagy adok-kapok után holtversenyben végzett.

A Világkupán már francia színekben játszó Alireza Firouzja nyolcadik kiemeltként a második fordulóban búcsúzott a további küzdelmektől,  az üzbég Javohir Szindarov (2558) 3,5-2,5-re nyert.

Firouzja a Chessable Masters viadalon próbált vigasztalódni, de a negyeddöntőben Le Quang Liem útját állta.  Az Aimchess US tornán az elődöntőig jutott, Vladiszlav Artyemijevtől kapott ki.

Stavangerben másodszor ezüstérmes, a Grand Swiss viadalt megnyerte, világbajnokjelölt lett

A világbajnok Magnus Carlsen a kilencedszer megrendezett Altibox Norway Chess szuperversenyen negyedszer, sorozatban harmadszor diadalmaskodott. Elsőségét Alireza Firouzjának is köszönhette, aki legyőzte Rapport Richárdot, nagymesterünk nyeréssel kikényszeríthette volna az első helyet eldöntő rájátszást. Firouzja győzelmével nem kis meglepetésre második lett, megelőzte a nyolc fordulón át vezető Rapport Richárdot, utolsó négy klasszikus játszmáját megnyerte.

Rigában a FIDE Chess.com Grand Swiss záróünnepségen Alireza Firouzja elérzékenyülve hallgatta új hazája himnuszát, az iráni születésű 18 éves sakkozó francia színekben érte el eddigi pályafutása legnagyobb sikerét.

A 11 fordulós tornán az utolsó forduló döntötte el két világbajnok-jelölti cím sorsát. Firouzja lépéselőnyben, remifórral játszotta az orosz Grigorij Oparin elleni partiját, amely 28 lépésben ért véget pontosztozkodással.

A verseny rajtlistáján harmadik Alireza Firouzja mesterhármassal rajtolt, hol egyedül, hol holtversenyben végig az élen állt. Világossal a hat játszmájából 5,5 pontot szerzett, sötéttel ötven százalékot ért el, egyetlen vereségét Fabiano Caruanától szenvedte el. Teljesítményének performance-pontszáma 2855, nyert 11,5 Élő-pontot és 70 ezer dollárt! A virtuális világranglistán az ötödik helyen áll 2781,5 ponttal.

A csapat Európa-bajnokságon Firouzjával az éltáblán ezüstérmes a francia válogatott

A kontinensviadalon az utolsó forduló előtt négy válogatott pályázott az aranyérem megszerzésére, a holtversenyben élen álló négy együttes egymás elleni párharcokkal döntötte el az első két hely sorsát. A kiélezett csatában ezúttal az ukránok nem hibáztak, két éve a befejező játéknapon kiengedték a kezükből a remélt aranyérmet.

Az örmények ellen a ki-ki meccsen 3-1-re győztek és az un. olimpiai Berger-Sonneborn pontszámítással megelőzték Azerbajdzsán négyese ellen diadalmaskodó francia gárdát. A francia-azeri mérkőzést Alireza Firouzja győzelme döntötte el, Sahriyar Mamedgyarov a bástyavégjátékban nem találta meg a döntetlent biztosító bástyalépést. Firouzja szenzációs eredményt ért el, 9 partijából 8 pontot szerzett, a világranglista második helyére lépett előre, áttörte a 280 Élő-pontos határt.

Varsóban a rapid világbajnokságon Firouzja csak a huszadik helyen végzett, a villám-világbajnokságon bronzérmet szerzett.

A világbajnok-jelölti döntő előtt Alireza Firouzja játszott a Grand Chess Tour bukaresti Superbet tornáján, mínuszban maradt, időzavaraiban rontott. Utolsó játszmáját elvesztette Maxime Vachier-Lagrave ellen, Jan Nepomnjacsijtól is kikapott, egyetlen győzelmét Leinier Dominguez Perezzel szemben érte el.

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Gukesh, Nakamura és Nepomnjacsij holtversenyben az élen, Tan Zhongyi félpontos előnnyel vezet
2024. 04. 19.

Nepomnjacsij és Tan Zhongyi félpontoe előnnyel vezet
2024. 04. 18.

Nepomnjaxsij és Gukesh D reizett, Caruana és Nakamura nyert, Lei Tingjie legyőzte Gorjacskinát
2024. 04. 16.

Gukesh D és Nepomnjacsij döntetlennel is megőrizte éllovasi pozícióját, Tan Zhongyi ismét egyedül az élen
2024. 04. 15.

A nyolcadik forduló után Gukesh és Nepomnjaxsij vezet, a női viadalon hármas holtverseny az élen
2024. 04. 14.

A világbajnok-jelölti döntők félidejében Jan Nepomnjacsij és Tan Zhongyi félpontos előnnyel vezet
2024. 04. 12.

Gukesh és Nepomnjacsij remizett, megőrizték holtversenyes első helyüket, Tan Zhongyi előnye is fél pont
2024. 04. 11.

Gukesh 87 lépéses győzelemmel beérte Neomnjacsujt, Nakamura ekőször nyert
2024. 04. 10.

A világbajnok-jelölti döntők negyedik fordulójában Nepomnjacsij myert Vidit ellen, Szalimova legyőzte Konerut
2024. 04. 08.

Praggnanandhaa sötéttel nyert az indiai rangadón Vidit ellen, már a nyitásban meglepte riválisát
2024. 04. 07.

Torontóban Tan Zhongyi kettős győzelemmel rajtolt, békés első forduló, viharos második kör a vb-jelölti döntőkben
2024. 04. 06.

Carlsen harmadszor a GRENKE Chess Classic  győztese, Rapport volt a világelső legfőbb riválisa
2024. 04. 03.

Prágai elsőségével Abduszattorov negyedik az új világranglistán
2024. 04. 01.

Az új világranglistán a trónkövetelők sokat javítottak helyezésükön
2024. 02. 02.

A villámpartikban Wei Yi jobban bírta a feszültséget, a kínai sakkozó a 86. Tata Steel Masters győztese
2024. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog