Help Sales ÁSZF

A vb-n Natalia Zsukova hihetetlen kalandok után egyenlített, három helyért rapidoznak

Címkék: Női világbajnokság

A Hanti-Manszijkszkban zajló kieséses rendszerű világbajnokságon öten már bejutottak a negyeddöntőbe, három kiadó helyért a nagymesternők a hétfői rájátszáson vívnak meg. A bolgár Antoaneta Sztefanova és a francia Marie Sebag kettős győzelemmel kvalifikálta magát. A kínai Zhao Xue és az indiai Dronavalli Harika világossal elért nyeréssel, az ukrán Anna Usenyina sötéttel remizve harcolta ki a továbbjutást. Másodszor is remiztek a Koszinceva nővérek, az ukrán Natalia Zsukova fordulatos partiban egyenlített, a kínai Huang Qian sötéttel javított.

Fordulatos játszmák, elhibázott lehetőségek, időzavaros hibák is jellemezték a vb nyolcaddöntőjének második partijait. A legkevesebb izgalmat a bolgár Antoaneta Sztefanova és a lengyel Monika Socko küzdelme okozta. Az exvilágbajnoknő erőteljes játékkal nyert világossal, tetszetős taktikai csapással került döntő fölénybe, készülhet a negyeddöntőre. A legjobb nyolc között a francia Marie Sebag lesz az ellenfele, aki „megizzadt” a továbbjutásáért. Kecsegtető állását elrontotta, de az orosz Alisza Galljamova időzavarban nem használta ki esélyét, majd már az időkontroll után mattba lépett.

 

Hihetetlen kalandok után egyenlített az ukrán Natalia Zsukova. A kínai Ju Wenjun királyindiai védelme ellen gyors királyszárnyi akciót indított, jelentős előnyt ért el. Fölösleges kockázatokat vállalva taktikai esélyt adott ellenfelének, majd a mérgezett áldozatot elfogadva mentőövet dobott Ju Wenjunnak. A kapkodásban a kínai nagymesternő is hibázott, remi helyett vesztőt húzott. Zsukova vezérével harcolhatott Ju futójával és huszárjával szemben, az idővel folytatott őrületes versenyfutásban hosszas manőverezéssel tudta csak feltörni sötét védőállását.

Újabb orosz olimpiai bajnoknő búcsúzott, Natalija Pogonyina világossal nem tudott egyenlíteni. Az ukrán Anna Usenyina előnyösebb pozícióját végül remire rontotta. A kínai Zhao Xue világossal gond nélkül nyert, az ukrán Maria Muzicsuk nem tudott igazi ellenállást kifejteni, nehéz állása nagy hiba után kártyavárként omlott össze. Az indiai Dronavalli Harika korán gyalogelőnyt szerzett, haderejét jó technikával vezette győzelemre. A Koszinceva nővérek másodszor is remiztek, a rájátszás dönt. Rapidozik a kínai Huang Qian és az amerikai Irina Krush is. A kínai olimpikon sötéttel játszva egyenlített.

 

A nyolcaddöntő eredményei:

1 Monika Socko (lengyel, 2445) - Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2491) 0 - 2

2 Ju Wenjun (kínai, 2501) -  Natalia Zsukova (ukrán, 2451) 1 – 1 (1 – 0, 0 – 1) TB

Anna Usenyina (ukrán, 2452) - Natalija Pogonyina (orosz, 2478)  1,5 – 0,5 (1 – 0, döntetlen)

4 Maria Muzicsuk (ukrán, 2476)  - Zhao Xue (kínai, 2565) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

5 Lela Zsavahisvili (grúz, 2455) - Dronavalli Harika (indiai, 2512) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

6 Tatjana Koszinceva (orosz, 2515) - Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2539) 1 – 1 (döntetlen, döntetlen) TB

7 Huang Qian (kínai, 2465) - Irina Krush (amerikai, 2470)  1 – 1 (0 – 1, 1 – 0) TB

8 Alisza Galljamova (orosz, 2468) - Marie Sebag (francia, 2521) 0 – 2

 

A negyeddöntő párosítása:

1 Marie Sebag (francia, 2521) - Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2491)

2 Ju Wenjun (kínai, 2501) -  Natalia Zsukova (ukrán, 2451)  - Huang Qian (kínai, 2465) - Irina Krush (amerikai, 2470) 

3 Tatjana Koszinceva (orosz, 2515) - Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2539) - Anna Usenyina (ukrán, 2452)

4 Zhao Xue (kínai, 2565) - Dronavalli Harika (indiai, 2512)

 

Zsukova,N (2451) – Ju Wenjun (2501)
Királyindiai védelem [E90]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.h3 0-0 6.Fe3 e5 7.d5 Hbd7 8.Hf3 Hc5 9.Hd2 a5 10.g4 He8 11.h4 f5 12.g5 Bf7 13.h5 Ff8 14.hxg6 hxg6 15.Vf3 Vd7 16.exf5 Vxf5 17.Vg3 e4  

 

 

18.Vh4

Natalia Zsukova a bőség zavarában nehezebben választott a kecsegtető folytatások között. 18.0-0-0 Fg7 19.Vh4 Hd3+ 20.Fxd3 exd3 21.Fd4 is számításba jött.

18...Fg7 19.Hdxe4

Középen rekedt király mellett kissé veszélyes vállalkozás volt. 19.0-0-0 Hd3+ 20.Fxd3 exd3 21.Fd4 Fxd4 22.Vxd4 Ve5 23.Vh4 biztonságosabb lett volna.

19...Hxe4 20.Hxe4 Be7

Több gondot okozott volna a 20...a4 21.0-0-0 a3 22.b3 Ve5 23.Fd4 Vf4+ 24.Kc2 Vxh4 25.Bxh4 Ff5 folytatás.

21.Fd3 Vf3? 22.Hd2?

Az ukrán sakkozónő a 22.Kd2 a4 23.Bae1 változatban pontot tehetett volna a játszma végére.

 

22...Bxe3+ 23.fxe3 Vxe3+ 24.Fe2 Ff5 25.Hf1 Ve5

Kimaradt a 25...Fc3+ 26.bxc3 (26.Kd1 Vd4+ 27.Vxd4 Fxd4 28.Kd2 Fxb2 29.Bd1 Fe5) 26...Vxc3+ 27.Kf2 Vxa1 28.Hg3 Ve5 taktikai lehetőség.

26.Hg3 Vxb2?  

 

 

27.Vh7+ Kf8 28.0-0 Fd4+ 29.Kh1 Hg7

 

30.Vh8+!?

Natalia kevés idejéből is értékes perceket áldozott fel, de az áldozat elfogadásával ellenesélyt adott ellenfelének. A 30.Hxf5 Hxf5 31.Bxf5+ gxf5 32.Bf1 Ff2 33.Vxf5+; 30.Vxg6 Vxa1 31.Hxf5 Vxf1+ 32.Fxf1 Hxf5 33.Vxf5+ változatokban gond nélkül nyerhetett volna.

30...Ke7 31.Vxa8 Fe5 32.Vxa5? Fxg3 33.Vxc7+ Ke8 34.Bxf5 Hxf5??

Ju Wenjun elmulasztotta az azonnali továbbjutását jelentő 34...gxf5 35.Bg1 Fe5 36.Vc8+ Ke7 37.Be1 Vd4 38.Vxb7+ Kd8 39.Va8+ Kd7 folytatást. 

 

 

35.Vc8+ Kf7 36.Ve6+ Kf8 37.Vf6+ Vxf6 38.gxf6 Fe5 39.Be1 Hg3+ 40.Kg2 Fc3 41.Bb1 Hxe2 42.Bxb7

Pontosabb volt a 42.Kf3 Hd4+ 43.Ke4 Hf5 44.Bxb7 Hg3+ 45.Kd3 Fe1 46.a4 Hh5 47.Bb6 folytatás.

42...Fxf6 43.a4 Hf4+ 44.Kf3 Hd3 45.a5 Hc5 46.Ba7 Fd8 47.a6 Fb6 48.Ba8+ Ke7 49.a7 Hd7 50.Kf4 He5

 

51.Be8+ Kxe8 52.a8V+ Ke7 53.Vb7+ Hd7 54.Kg5 Fd4 55.Kxg6 Fc5 56.Kf5 Fd4 57.Vc8 Fe5  

 

 

58.Vg8

Őrült versenyfutás kezdődött az idővel, Natalia a lépésekért kapott 30-30 másodpercekből élt. A sötét védőállást végül hosszas manőverezés után törte fel.

58...Hc5 59.Va8 Hd7 60.Va7 Ke8 61.Vg1 Ke7 62.Vg5+ Ke8 63.Vh4 Hc5 64.Kg6 Hd7 65.Vf2 Hf8+ 66.Kf5 Hd7 67.Va7 Fh2  

 

 

68.Vc7

Kimaradt a gyors nyerés a 68.Va4 Ke7 (68...Kd8 69.c5) 69.c5! változatban.

68...Fe5 69.Vc8+ Ke7 70.Vg8 Hc5 71.Vh7+ Ke8 72.Kg6 Kd8 73.Kf7 Kc7 74.Ke8+ Kb6 75.Vb1+ Kc7 76.Vb5 Hb7 77.Vc6+ Kb8 78.Vb6 Kc8 79.Ke7 Hc5 80.Va7 Hb7 81.Ke6 Hd8+ 82.Kf5 Hb7 83.Vb6 Fh2

 

84.Vc6+ Kb8 85.Ve8+ Ka7 86.Ke6 Hc5+ 87.Ke7 Kb7 88.Kd8 Fe5 89.Vb5+ Ka7 90.Kc8 Ff4 91.Vb8+ Ka6 92.Kc7 He6+ 93.dxe6 és sötét feladta

 

Sztefanova,A (2491) - Socko,M (2445)
Nimzoindiai védelem [E43]

1.d4 e6 2.c4 Hf6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 c5 6.Hf3 b6 7.0-0 Fb7 8.Ha4 Ha6 9.a3 Fa5 10.d5 exd5 11.cxd5 Be8 12.Bb1 Vc8 13.b3 Fxd5 14.Fb2 Fe4 15.Fxf6 gxf6 16.Fxe4 Bxe4 17.Vd3 Vb7 18.Bfd1 b5?! 19.Hc3 Fxc3 20.Vxc3 Vc6 21.Vd3 Bd8 22.b4 c4 23.Vd5 Bee8? 24.Vh5

A vezércsere elmulasztásával Monika Socko meggyengült királyállása végzetes veszélybe került.

24...Hc7 25.Bd4

Még erősebb volt a 25.Hd4 Ve4 26.Hf5 Kh8 27.Hd6 Vg6 28.Hxf7+ folytatás.

25...Be4

 

26.Hg5!

Antoaneta Sztefanova szép taktikai csapással került döntő előnybe.

26...fxg5 27.Vxg5+ Vg6 28.Vxg6+ hxg6 29.Bxe4

Minőségelőnyét az exvilágbajnoknő biztos kézzel érvényesítette.

29...Kf8 30.Bd1 d5 31.Bed4 Ba8 32.e4 dxe4 33.Bxe4 a5 34.Be5 axb4 35.axb4 He6 36.Bxb5 c3 37.Kf1 Bc8 38.Bbd5 Bc4 39.b5 Ke7 40.g3 Hc5 41.Be1+ Kf6 42.Bd6+ Kf5 43.Bc6 c2 44.Bc1 Ke4 45.b6 Kd5 46.Bc8 Bb4 47.Bxc2 He6 48.Bb8 g5 49.h3 Ke4 50.Kg2 Ke5 51.Bd2 Hc5 52.Bc8 He4 53.Be8+ Kf5 54.Bd5+ és sötét feladta

Sebag,M (2521) - Galljamova,A (2468)
Szicíliai védelem [B22]

1.e4 c5 2.c3 d6 3.d4 Hd7 4.Hf3 Vc7 5.Fd3 g6 6.0-0 Fg7 7.Be1 a6 8.a4 e6 9.Ha3 Bb8 10.Ff1 Hgf6 11.Ff4 Hh5 12.Fe3 0-0 13.Vd2 b6 14.Fh6 Fb7 15.Fxg7 Kxg7 16.h3 Hhf6 17.Fd3 Fc6 18.Ve2 Ba8 19.Hd2 Fb7 20.Hf1 Hb8 21.Hg3 Hc6 22.Ve3 He7 23.e5 dxe5 24.dxe5 Hfd5 25.Vg5 h6 26.Vg4 Bad8 27.Bad1 Vc6 28.Fe4 Vc7?! 29.c4

Jobb volt a 29.Hc4 Fc6 30.Fc2 folytatás.

29...Hb4 30.Hh5+ Kh8

 

31.Vf4?

A francia nagymesternő a 31.Vf3 gxh5 (31...Hf5 32.Fxb7 gxh5 33.g4 Bg8 34.Kf1 Bxd1 35.Bxd1 Hd4 36.Vf6+ Bg7 37.Fe4 hxg4 38.hxg4) 32.Bxd8 Bxd8 33.Vxf7 Fxe4 34.Vf6+ Kg8 35.Vxe6+ Kg7 36.Vf6+ folytatásban remizhetett volna.

31...Hg8 32.Hf6 Fxe4 33.Hxg8 Kxg8 34.Vxe4 Bxd1 35.Bxd1 Bd8 36.Be1 Vd7

Pontosabb volt a 36...Bd2 37.Be2 Vd7 változat.

37.Hc2 Vxa4 38.He3 h5 39.g4 hxg4

Időzavaros hiba. 39...h4 40.Vf3 Hd3 41.Vf6 (41.Bd1 Bd4 42.Vf6 Vd7) 41...Ve8 42.Bd1 Bd4 után aligha lett volna mentsége Sebagnak.

40.Hxg4 Bd1 41.Bxd1 Vxd1+ 42.Kh2 Vd4 43.Vf3 Kf8 44.Vf6 Hd3 45.Kg3 b5 46.cxb5 axb5 47.Vh8+ Ke7 48.Vf6+ Ke8 49.Vh8+ Kd7 50.Vf6 Kc6 51.Vxf7 Vd7 52.Vf8 c4 53.Hf6 Vd4?

Remi helyett mattba lépett Galljamova.

 

54.Vc8+ Kb6 55.Hd7+ Ka5 56.Va8+ és sötét feladta

 

Zhao Xue (2565) - Muzicsuk,M (2476)
Angol megnyitás [A16]

1.c4 Hf6 2.Hf3 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.Va4+ Hc6 6.He5 Hxc3 7.bxc3 Fd7 8.Hxd7 Vxd7 9.Bb1 b6 10.h4 h5 11.e4 Ha5 12.Fb5 c6 13.Fe2 Fh6 14.0-0 0-0 15.f4 e6 16.d4 Bfd8 17.Fe3 Vc7 18.Vc2 b5 19.Bf3 a6

 

20.f5 Fxe3+ 21.Bxe3 e5 22.fxg6 fxg6 23.Bg3 Kh7 24.Bg5 exd4?

Nehéz állásban Maria Muzicsuk azonnal vesztőt húzott.

 

 

25.e5 Bg8 26.Fxh5 d3 27.Vxd3 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog