Help Sales ÁSZF

A vb-n Hoang az első fordulóban búcsúzni kényszerült

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit

A Szocsiban zajló kieséses rendszerű világbajnokságon olimpiai válogatottunk éltáblása már az első fordulóban búcsúzni kényszerült. A skót színekben versenyző, egykori grúz olimpiai bajnoknő, Ketevan Arahamija-Grant az első partiban elért győzelme után a második játszmában remizett, így a 32 közé jutott. Az esélyesek kevés kivétellel könnyen vették az első akadályt, meglepetésre a kínai Zhao Xue „pótvizsgázik”. Kiesett az örmény Elina Danieljan és az ukrán derbin Natalija Zsukova. Tizenegy párharc csak a csütörtöki rájátszáson dől el.

Európa-bajnoknőnk, Hoang Thanh Trang korai búcsúja a vb első körének egyik meglepetése. Az orosz, illetve a grúz sakkiskolán felnőtt Ketevan Arahamija-Grant az első partiban jól használta ki a francia védelemre oly jellemző világoson mozgó futó gyengeségét. A második partiban a vezércsel került terítékre, Arahamija jól készült, gond nélkül egyenlített ki. A taktikai esélyt kihagyta, de egy pillanatra sem került veszélybe a továbbjutását jelentő döntetlen. Időzavaraiban sem hibázott, nyerőesélyes végjátékban a biztos remit választotta.

Hoang Thanh Trang a vereség után már a közelgő Európa-bajnokságra kezdi meg a felkészülést, ismét megpróbálja, hogy a tervek szerint jövőre megrendezendő vb-re kiharcolja a kijutást.

A rajtlista első hat helyezettje közül csak az ukrán Anna Muzicsuk engedélyezett egy döntetlent ellenfelének, az esélyesek gond nélkül vettéék az első akadályt. A játéknap egyik szenzációja a kínai Zhao Xue veresége volt, az argentin Marisa Zuriel ellen addig ügyetlenkedett, míg elvesztette fölényes állását, pótvizsgázni kényszerül. Az ukrán Marija Muzcsuk kiegyenlített. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova a vártnál jóval nehezebben jutott tovább.

Az ukrán derbin meglepetésre Natalija Zsukova volt a szenvedő fél, Inna Gaponenko folytathatja a csatározást. Az örmény Elina Danieljan is pakolhat, a kubai Yaniet Marrero Lopez hárította akcióját, anyagi előnyét érvényesítette.

Tizenegy párharc csak a csütörtöki rájátszáson dől el. A sakkozónők ebben az esetben két 25-25 perces rapid partit vívnak 10-10 másodperc bónusszal, ha ez sem dönt akkor két 10-10 perces parti következik, ekkor is 10 másodperc a bónusz. 3-3-nál tovább gyorsul a tempó, 5-5 perc és 3-3 másodperc lépésenként. 4-4-nél a „hirtelen halál” játszmára kerül sor, sötétnek remifórja van, igaz 4 perce világos 5 percével szemben.

Az első forduló eredményei:

1 Humpy Koneru (indiai, 2581) – Ayah Moaatez (egyiptomi, 2022)  2 - 0

2 Shrook Wafa (egyiptomi, 2058) - Ju Wenjun (kínai, 2557) 0 - 2

3 Anna Muzicsuk (ukrán, 2552) - Amina Mezioud (algériai, 2066)  1,5 – 0,5 (1-0, döntetlen)

4 Akter Liza Shamina (bangladesi, 2130) - Viktorija Cmilyte (litván, 2530) 0 – 2

5 Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2529) – Irina Berezina (ausztrál, 2182)  2 - 0

6 Camilla Baginskaite (amerikai, 2192) - Valentyina Gunyina (orosz, 2528) 0 - 2

7 Zhao Xue (kínai, 2527) – Marisa Zuriel (argentin, 2219)  1 – 1 (1 – 0, 0 – 1) TB

8 Yuan Yuanling (kanadai, 2257) - Marija Muzicsuk (ukrán, 2526)  1 – 1 (1 – 0, 0 – 1) TB

9 Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2522) – NguyenThi Than An (vietnami, 2261)  1,5 – 0,5 (döntetlen, 1 – 0)

10 Kubra Ozturk (török, 2284) - Bela Hotenasvili (grúz, 2513)  0 - 2

11 Pia Cramling (svéd, 2495) – Mitra Hejazipour (iráni, 2302)  2 - 0

12 Tatev Abrahamyan (amerikai, 2322) - Dronavalli Harika (indiai, 2492) 0 - 2

13 Elina Danieljan (örmény, 2488) – Yaniet Marrero Lopez (kubai, 2322)  0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

14 Gulisan Nahbajeva (kazah, 2329) - Tan Zhongyi (kínai, 2487) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

15 Anna Usenyina (ukrán, 2486) – Zhang Xiaowen (kínai, 2349)  1,5 – 0,5 (1 – 0, döntetlen)

16 Carolina Lujan (argentin, 2349) - Alisza Galljamova (orosz, 2484) 1 – 1 (1 – 0, 0 – 1) TB

17 Tatjana Koszinceva (orosz, 2483) – Mary Ann Gomes (indiai, 2354) 1 – 1  (döntetlen, döntetlen)  TB

18 Wang Jue (kínai, 2365) - Marie Sebag (francia, 2482) 0,5 – 1,5 (0 – 1, döntetlen)

19 Lela Zsavahisvili (grúz, 2481) – Sopiko Guramisvili (grúz, 2367)  1 – 1 (1 – 0, 0 – 1)  TB

20 Meri Arabidze (grúz, 2374) - Elisabeth Paehtz (német, 2479) 1 – 1 (döntetlen, döntetlen) TB

21 Irina Krush (amerikai, 2477) – Sophie Milliet (francia, 2377)  1,5 – 0,5 (1 – 0, döntetlen)

22 Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2379) - Hoang Thanh Trang (magyar, 2475) 1,5 – 0,5 (1 – 0, döntetlen)

23 Huang Qian (kínai, 2473) – Baira Kovanova (orosz, 2381) 1 – 1 (döntetlen, döntetlen)  TB

24 Inna Gaponenko (ukrán, 2384) - Natalija Zsukova (ukrán, 2471) 1,5 – 0,5 (döntetlen, 1 – 0)

25 Monika Socko (lengyel, 2463) – Deimante Daulyte (litván, 2395)  1 – 1 (döntetlen, döntetlen)  TB

26 Irine Kharisma Sukandar (indonéz, 2415) - Salome Melia (grúz, 2459)  1 – 1 (döntetlen, döntetlen) TB

27 Olga Girja (orosz, 2459) – Ekaterina Atalik (török, 2419)  2 - 0

28 Alina Kaslinszkaja (orosz, 2436) Shen Yang (kínai, 2459) 1 – 1 (döntetlen, döntetlen)  TB

29 Nino Hurcidze (grúz, 2457) – Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2438)  0,5 – 1,5 (0 – 1, döntetlen)

30 Lilit Mkrtchian (örmény, 2443) - Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2456) 1 – 1 (döntetlen döntetlen) TB

31 Natalija Pogonyina (orosz, 2456) - Guo Qi (kínai, 2443) 1,5 – 0,5  (döntetlen, 1 – 0)

32 Deysi Cori T.(perui, 2444) - Lei Tingije (kínai, 2444) 0 – 2

Hoang,Thanh Trang (2475) - Arahamija-Grant,K (2379)
Vezércsel [D36]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 Hbd7 5.cxd5 exd5 6.Fg5 h6 7.Fh4 c6 8.e3 Fe7 9.Fd3 0-0 10.Vc2 Be8 11.0-0 He4 12.Fxe7 Vxe7 13.Fxe4 dxe4 14.Hd2 Hf6 15.Bfc1 Ff5 16.Bab1 Bad8

hoangarahamija_278

17.b4 a6 18.a4 Hd5 19.Vb3?

hoangarahamija_279

19...Vg5?!

Ketevan Arahamija hosszas tűnődés után sem látta a taktikai megoldást, a 19...Hf4 20.exf4 e3 21.Hf1 exf2+ 22.Kxf2 Fxb1 23.Vxb1 Bxd4 folytatást.

20.Hxd5 Bxd5 21.Vd1 h5 22.Bc5 Bed8 23.Bbc1 h4 24.Bxd5 Bxd5 25.Bc5 h3 26.g3 Vd8 27.Vc2 Ve7 28.Vc4 Vd7 29.Hb1 Fe6 30.Vc2

hoangarahamija_280

30...f5 31.Hc3 Bxc5 32.bxc5 Fc4

Arahamija időzavarban is jól játszott.

33.Vb1 Vf7 34.Vb6 Vh5 35.Vd8+ Kh7 36.Vh4?!

A világos királyszárny gyengesége miatt nagymesternőnk nem talált jobb megoldást.

36...Vxh4 37.gxh4 Kg6 38.f3 exf3 39.Kf2 Kh5 40.e4?!

hoangarahamija_281

40...fxe4 41.Hxe4 Kxh4 42.Hd6 Fd5 43.Hxb7 Kg4

Erősebb volt a 43...g5 44.Hd6 Kg4 45.Ke3 a5 46.Hb7 Kf5 47.Hd6+ Ke6 48.He8 Fb3 folytatás.

44.Ke3 f2 45.Kxf2 Kf4 46.Hd6 g6 47.a5 g5 48.He8 Ke4?!

A döntetlen is már Arahamija továbbjutását jelentette, újabb időzavarban a biztos megoldást választotta.

49.Hc7 Kxd4 50.Hxa6 Fc4 51.Hb4 Kxc5 52.a6 Kb6

hoangarahamija_282

53.a7 Kxa7 54.Hxc6+ Kb6 55.He5 Fe6 56.Kg3 Kc5 57.Hf3 g4 58.He5 Kd6 59.Hxg4 Fxg4 60.Kxg4 Ke6 és döntetlen

Zuriel,M (2219) – Zhao Xue (2527)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.f3 e6 4.Hc3 Fb4 5.Ff4 He7 6.Vd3 Hd7 7.0-0-0 Hb6 8.Ve3 0-0 9.g4 f5

Zhao Xue 9...Hg6 10.Fg3 f5 11.gxf5 exf5-tel jobb döntést hozhatott volna.

10.gxf5 exf5 11.e5 Hc4?! 12.Fxc4 dxc4 13.Fg5?!

Az argentin sakkozónő is hibázott, sötét vezérszárnyi akciójának erejét rosszul értékelte.

13...f4 14.Ve2 Fe6 15.He4

zurielzhao_283

15...c3 16.Hxc3 Fxc3 17.bxc3 h6 18.Fxe7 Vxe7 19.Kb2 a5 20.Vd3 Ba6 21.He2 Bb6+ 22.Kc1 Vf7 23.d5 Fxd5 24.Vd4 Vc7 25.Hxf4 Fxa2 26.Hd3 Fd5?!

Mi szólt a prózai 26...Bxf3 27.Hb2 a4 ellen, de 26...c5 27.Va4 Fe6 is elég meggyőző volt.

27.Bhg1 a4?

zurielzhao_284

28.e6! g5 29.e7 Be8 30.Bde1

Marisa  Zuriel a nagy lehetőség kapujában bizonytalanná vált, ebben súlyos időzavara is vétkes volt. 30.Vf6 Vxe7 31.Vg6+ Kf8 32.Bde1 gyorsan nyert volna.

30...Ff7 31.h4 c5 32.Hxc5 Bd6 33.Ve3 Bxe7 34.He4?

Simán nyert a 34.Vxe7 Vxc5 35.Vxb7 a3 36.hxg5 h5 37.g6 változat.

34...Vb6? 35.Hf6+ Bxf6 36.Vxe7 Be6 37.Bxe6 Vxg1+ 38.Be1 Vg3 39.hxg5 hxg5 40.Vd8+ Kg7 41.Vd4+ Kg6 42.Ve4+ Kf6 43.Kb2 b5

zurielzhao_285

44.Bh1 Kg7 45.Bh7+ Kg8 46.Bh6 Kf8 47.Va8+ Ke7 48.Vb7+ Kf8 49.Bf6 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Férficsapatunk bravúros győzelmet ért el, női együttesünk 2-2-öt játszott a franciákkal
2021. 11. 15.

 Férfi válogatottunk 3-1-re legyőzte Szlovéniát, női együttesünk 3-1-re kikapott a lengyel csapattól
2021. 11. 14.

A 23. csapat Európa-bajnokságon válogatottjaink magabiztos győzelmekkel rajtoltak
2021. 11. 13.

A csapat Európa-bajnokságon a címvédő orosz válogatottak vezetik a rajtlistákat
2021. 11. 11.

Az ukrán Sevcsenko győzött a "rigai varázsló", Mihail Tal emlékére rendezett villámversenyen
2021. 11. 10.

Firouzja szenzációs sikere, tornagyőztesként, Caruana ezüstérmesként lett világbajnokjelölt
2021. 11. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog