Help Sales ÁSZF

A vb-n Hoang továbbjutott, a 32 között az orosz Tatjana Koszincevával mérkőzik meg

Címkék: Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang

A Hanti-Manszijszkban zajló 64 résztvevős női kieséses rendszerű világbajnokság első fordulójából az esélyesek könnyen jutottak tovább. Az egyetlen magyar induló, Hoang Thanh Trang a sötéttel elért döntetlen után világossal szép pozíciós teljesítménnyel győzte le az orosz Jevgenyija Ovodot. A legjobb 32 között nagymesternőnk a kétszeres olimpiai bajnoknő orosz Tatjana Koszincevával mérkőzik meg, az első partiban lesz világos. Kedden a rájátszásokra kerül sor, nyolc meccsen túlóráznak a sakkozónők, szerdán és csütörtökön játsszák a második forduló játszmáit, pénteken a rájátszások következnek.

A rajtlistán első 12 helyezett nagymesternő „túlórázás” nélkül biztosította helyét a legjobb 32 között. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan, az indiai Humpy Koneru, a szlovén Anna Muzicsuk, a kínai Zhao Xue, az ukrán Katyerina Lahno, az orosz Nagyezsda Koszinceva és Valenytina Gunyina, és a svéd Pia Cramling kettős győzelemmel jutott tovább. A litván Viktorja Cmilyte, a francia Marie Sebag, az orosz Tatjana Koszinceva és az indiai Dronavalli Harika  egy-egy döntetlent engedélyezett ellenfeleiknek.

 

Meglepetés, hogy holnap a továbbjutásért meg kell küzdenie a grúz Bela Hotenasvilinek és a kínai Ju Wenjunnak. Az orosz Natalija Pogonyina, az örmény Elina Danieljan és az ukrán Maria Muzicsuk is pótvizsgázik. Válogatottunk éltáblása, Hoang Thanh Trang világossal játszva egy pillanatra sem adott esélyt az orosz Jevgenyija Ovodnak. Szép pozíciós teljesítménnyel nyerte meg a második játszmát és készülhet a jóval nagyobb feladatra, a kétszeres olimpiai bajnoknő, orosz Tatjana Koszinceva elleni mérkőzésre, világossal kezdi a kétjátszmás párharcot.

A rájátszáson a sakkozónők két 25-25 perces rapid partit vívnak 10-10 másodperces bónusszal, ha ez sem dönt, akkor két villámparti következik, 5-5 perc és 10-10 másodperc lépésenként. 3-3-nál a „hirtelen halál” játszmára kerül sor, sötétnek remifórja van, igaz 5 perce világos 6 percével szemben.

 

Az első forduló eredményei:

1 Hou Ji-fan (kínai, 2606) - Ranasinghe S D (Sri Lanka-i, 1821)  2 - 0

2 Denise Frick (Dél-afrikai, 1871) - Humpy Koneru (indiai, 2610)  0 - 2

3 Anna Muzicsuk (szlovén, 2586) - Amina Mezioud (algériai, 2055) 2 - 0

4 Natalia Khoudgarian (kanadai, 2138) - Zhao Xue (kínai, 2565) 0 - 2

5 Katyerina Lahno (ukrán, 2553) - Khaled Mona (egyiptomi, 2155) 2 - 0

6 Melissa Castrillon Gomez (kolumbiai, 2159) - Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2539) 0 - 2

7 Viktorija Cmilyte (litván, 2524) - Ingrid Aliaga Fernandez (perui, 2175) 1,5 – 0,5 (döntetlen, 1 – 0)

8 Irina Berezina (ausztrál, 2190) - Marie Sebag (francia, 2521) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

9 Valentyina Gunyina (orosz, 2517) - Gu, Xiaobing (kínai, 2209) 2 - 0

10 Shayesteh Ghader Pour (iráni, 2219) - Pia Cramling (svéd, 2516) 0 - 2

11 Tatjana Koszinceva (orosz, 2515) - Madina Davletbajeva (kazah, 2220) 1,5 - 0,5 (döntetlen, 1 – 0)

12 Swaminathan Soumya (indiai, 2251) - Dronavalli Harika (indiai, 2512) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

13 Bela Hotenasvili (grúz, 2504) - Maritza Arribas Robaina (kubai, 2273) 1 – 1 (1 – 0, 0 – 1) TB

14 Tatev Abrahamyan (amerikai, 2304) - Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2501) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

15 Ju Wenjun (kínai, 2501) - Atousa Pourkashiyan (iráni, 2321) 1 – 1 (1 – 0, 0 – 1) TB

16 Marina Romanko (orosz, 2355) - Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2491) 0 - 2

17 Zsu Csen (katari, 2491) - Nasztasszia Ziaziulkina (fehérorosz, 2367) 2 - 0

18 Carolina Lujan (argentin, 2369) - Anna Zatonskih (amerikai, 2489) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

19 Natalija Pogonyina (orosz, 2478) - Szvetlana Matvejeva (orosz, 2377) 1 – 1 (döntetlen, döntetlen) TB

20 Cristina-Adela Foisor (román, 2383) - Maria Muzicsuk (ukrán, 2476)  1 – 1 (döntetlen, döntetlen) TB

21 Elina Danieljan (örmény, 2476) – Szopiko Huhasvili (grúz, 2383) 1 – 1 (1 – 0, 0 – 1) TB

22 Jevgenyija Ovod (orosz, 2384) - Hoang Thanh Trang (magyar, 2470) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

23 Irina Krush (amerikai, 2470) – Li  Ruofan (szingapúri, 2394) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen) TB

24 Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2409) - Alisza Galljamova (orosz, 2468) 1 -  1 (döntetlen, döntetlen) TB

25 Olga Girja (orosz, 2467) - Iweta Rajlich (lengyel, 2410) 1,5 – 0,5 (döntetlen, 1 – 0)

26 Shen Yang (kínai,  2413) - Huang Qian (kínai, 2465)  0,5 – 1,5 (0 – 1, döntetlen)

27 Lilit Mkrtchian (örmény, 2457) - Ketevan Arahamia-Grant (skót, 2414) 2 - 0

28 Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2415) - Lela Zsavahisvili (grúz, 2455)  1 – 1 (1 – 0, 0 – 1) TB

29 Yelena Dembo (görög, 2454) - Nino Hurcidze (grúz, 2428) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

30 Deysi Cori T. (perui, 2429) - Anna Usenyina (ukrán, 2452) 0,5 – 1,5 (döntetlen, 0 – 1)

31 Natalia Zsukova (ukrán, 2451) - Guo Qi (kínai, 2432) 1,5 – 0,5 (döntetlen, 1 – 0)

32 Almira Szkripcsenko (francia, 2441) - Monika Socko (lengyel, 2445)  0,5 – 1,5 (0 – 1, döntetlen)

 

Rájátszás:

13 Bela Hotenasvili (grúz, 2504) - Maritza Arribas Robaina (kubai, 2273) 1 – 1 (1 – 0, 0 – 1)

15 Ju Wenjun (kínai, 2501) - Atousa Pourkashiyan (iráni, 2321) 1 – 1 (1 – 0, 0 – 1) TB

19 Natalija Pogonyina (orosz, 2478) - Szvetlana Matvejeva (orosz, 2377) 1 – 1 (döntetlen, döntetlen)

20 Cristina-Adela Foisor (román, 2383) - Maria Muzicsuk (ukrán, 2476)  1 – 1 (döntetlen, döntetlen)

21 Elina Danieljan (örmény, 2476) – Szopiko Huhasvili (grúz, 2383) 1 – 1 (1 – 0, 0 – 1)

23 Irina Krush (amerikai, 2470) – Li  Ruofan (szingapúri, 2394) 1 - 1 (döntetlen, döntetlen)

24 Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2409) - Alisza Galljamova (orosz, 2468) 1 -  1 (döntetlen, döntetlen)

28 Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2415) - Lela Zsavahisvili (grúz, 2455)  1 – 1 (1 – 0, 0 – 1)

 

A 2. forduló párosítása:

1 Monika Socko (lengyel, 2445) - Hou Ji-fan (kínai, 2606)

2 Humpy Koneru (indiai, 2610)  - Natalia Zsukova (ukrán, 2451)

3  Anna Usenyina (ukrán, 2452) - Anna Muzicsuk (szlovén, 2586)

4 Zhao Xue (kínai, 2565) - Nino Hurcidze (grúz, 2428)

5 Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2415) - Lela Zsavahisvili (grúz, 2455) - Katyerina Lahno (ukrán, 2553)

6 Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2539) - Lilit Mkrtchian (örmény, 2457)

7 Huang Qian (kínai, 2465) - Viktorija Cmilyte (litván, 2524)

8 Marie Sebag (francia, 2521) - Olga Girja (orosz, 2467)

9 Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2409) - Alisza Galljamova (orosz, 2468) - Valentyina Gunyina (orosz, 2517)

10 Pia Cramling (svéd, 2516) - Irina Krush (amerikai, 2470) – Li  Ruofan (szingapúri, 2394)

11 Hoang Thanh Trang (magyar, 2470) - Tatjana Koszinceva (orosz, 2515)  

12 Dronavalli Harika (indiai, 2512) - Elina Danieljan (örmény, 2476) – Szopiko Huhasvili (grúz, 2383)

13 Cristina-Adela Foisor (román, 2383) - Maria Muzicsuk (ukrán, 2476)  - Bela Hotenasvili (grúz, 2504) - Maritza Arribas Robaina (kubai, 2273)

14 Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2501) - Natalija Pogonyina (orosz, 2478) - Szvetlana Matvejeva (orosz, 2377)

15 Anna Zatonskih (amerikai, 2489) - Ju Wenjun (kínai, 2501) - Atousa Pourkashiyan (iráni, 2321)

16 Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2491) - Zsu Csen (katari, 2491)

 

Hoang Thanh Trang (2470) - Ovod,E (2384)
Szláv védelem [D11]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 Fg4 5.Vb3 Vb6 6.Hc3 e6 7.Hh4 Fe7 8.h3 Fh5 9.g4 Hfd7

A változatot kedvelők között nagyobb népszerűségnek örvend a 9...Fg6 10.Hxg6 hxg6 11.Fg2 g5 eltérés.

10.cxd5 cxd5

 

11.Hf5 Fg6 12.Vxb6 Hxb6 13.Hxe7

Nagymesternőnk többre becsülte a tisztjátékot, mint a gyalognyerést és a gyalogszerkezeti gyengeséget a 13.Hxg7+ Kd7 14.Hh5 Fxh5 15.gxh5 Bg8 folytatásban.

13...Kxe7 14.b3 Hc6 15.Fa3+ Kd7 16.Bc1 h5 17.g5 Hc8 18.Ha4 Hd6 19.Hc5+ Kc7 20.f3 Bhd8 21.Kf2 Bac8 22.Fe2 Kb8 23.Bc3 Ff5 24.h4 Fg6 25.Bhc1 He7 26.Fb4 Bc6 27.a4 b6  

 

 

28.Ha6+ Kb7 29.Bxc6 Hxc6 30.Fb5 Hxb5 31.axb5 Bc8 32.bxc6+ Kxa6 33.Fd6 Kb5  

 

 

34.c7

A különböző színű futók mellett is a c7 gyalog nagy gondokat okozott az orosz sakkozónőnek.

34...Ka6 35.Ke2 Kb7 36.Kd2 a5 37.Be1 Kc6 38.Ff4 Kd7 39.e4 dxe4 40.fxe4 b5 41.d5 Be8

 

42.dxe6+ Bxe6 43.Kc3 b4+ 44.Kd4 f5

 

45.Kc5! Kc8 46.Bd1 Be8 47.Bd6 Ff7 48.exf5 Fxb3 49.Ba6 Kd7 50.Bxa5 Fc2

 

51.f6 gxf6 52.gxf6 Fd3 53.Ba4 Be4 54.Ba8 Fa6 55.Bd8+ Ke6 56.Bd6+ Kf7 57.Bxa6 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog