Help Sales ÁSZF

A vb hatodik fordulójában a hollandok legyőzték az ukránokat, a németek a címvédő örményeket

Címkék: Csapat-világbajnokság 2013

Az Antalyában zajló csapat-világbajnokság hatodik fordulójában a holland válogatott megszakította az ukrán csapat győzelmi szériáját, meglepetésre a tulipánosok 2,5-1,5-re nyertek. Az ukránok előnye egy pontra csökkent a törököket verő orosz együttes előtt. A játéknap másik meglepetését a németek győzelme jelentette, a címvédő örmény csapatot 3-1-re győzték le. A kínai együttesnek nem okozott igazi gondot a sereghajtó egyiptomi négyes, az amerikaiak a jól küzdő azeriekkel szemben csak minimális arányban nyertek.

 

 

Giri, Van Wely, Tivjakov, Csucselov (kapitány), L'Ami és Szokolov az ukrán meccs előtt

 

Ötös nyerőszéria után elszenvedte első vereségét az ukrán csapat, és ezzel nyílt lett a világbajnoki cím sorsa. Az első két fordulóban vesztő holland válogatott sorozatban negyedik győzelmét aratta. Anish Giri nehéz védekezésben kiharcolta a döntetlent Vaszilij Ivancsukkal szemben. Anton Korobov túlértékelte esélyeit, a rutinos Loek van Wely remekül élt a felkínált lehetőséggel, vezetéshez juttatva csapatát. Alekszander Arescsenko kissé kedvezőbb állását nem tudta győzelemig fokozni Erwin L’Ami ellen. Hullámzott Ivan Szokolov és Jurij Krivorucsko bonyolult összecsapása, a remi tulipánosok győzelmét jelentette, megőrizték harmadik helyüket.

 

A németek két megnyert meccsel kezdtek, majd három találkozón is kikaptak. A pihenőnapon rendezték soraikat, a címvédő örményeknek  mindez nem sikerült. A két évvel ezelőtti kontinensbajnokság utolsó fordulójában a németeknek Európa-bajnoki címet ért az örmények elleni győzelem, akkor minimális arányban dőlt el javukra az összecsapás. Antalyában meggyőző játékkal  érték el a 3-1-es sikert. A még nagyobb szenzáció elmaradt, Levon Aronjan reménytelen állásból tudott örökös sakkal remizni. Daniel Fridman simán verte Szergej Movszeszjant, tetszetős győzelmet aratott Arkadij Naiditsch, Vlagyimir Akopjan királyának végzetes vándorlása d2-ön ért véget. David Baramidze biztos kézzel tartotta az egyensúlyt.

 

Az orosz csapat az idei Európa-bajnokságon óriási meglepetésre kikapott a törököktől. Akkor a „bűnös” Alekszandr Griscsuk volt, időzavarban nagyot bakizott. Most nélküle játszott az együttes, megszerezte első győzelmét az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik. Csak húsz lépésre volt szüksége Jan Nepomnjacsijnak az újabb pont begyűjtéséhez. Szergej Karjakin és Nyikita Vityjugov nem bírtak ellenfeleikkel.

Ismét jól küzdött a tartalékos azeri válogatott, az amerikaiak „gólarányt” nem tudtak javítani. A kínaiak hozták a kötelező nyerést, az egyiptomiak Bassem Amin sikerének örülhettek.

 

 

 

A 6. forduló eredményei:

Egyiptom – Kína  1 - 3

Mohamed Ezat (2454) – Li Chao (2679)  0 - 1

Samy Shoker (2500) – Ding Liren (2711)  0 - 1

Bassem Amin (2652) – Wang Yue (2725) 1 - 0

Hasan Labib Ibrahim (2411) – Yu Yangyi (2668)  0 - 1

 

Azerbajdzsán – Egyesült Államok  1,5 – 2,5

Rauf Mamedov (2647) – Hikaru Nakamura (2786)  döntetlen

Etaj Safarli (2653) – Gata Kamsky (2721)  döntetlen

Nidjat Mamedov (2616) – Alekszander Oniscsuk (2672)  döntetlen

Gadir Guszejnov (2607) – Ray Robson (2613)  0 - 1

 

Németország – Örményország  3 - 1

Georg Meier (2623) – Levon Aronjan (2801)  döntetlen

Daniel Fridman (2600) – Szergej Movszeszjan (2700)  1 - 0

Arkadij Naiditsch (2727) – Vlagyimir Akopjan (2681)  1 - 0

David Baramidze (2614) – Gabriel Szargiszjan (2676)  döntetlen

 

Törökország – Oroszország  1 - 3

Alekszander Ipatov (2630) – Vlagyimir Kramnyik (2793)  0 - 1

Dragan Solak (2618) – Szergej Karjakin (2756)  döntetlen

Mustafa Yilmaz (2577) – Jan Nepomnjacsij (2721)  0 - 1

Baris Esen (2565) – Nyikita Vityjugov (2741)  döntetlen

 

Hollandia – Ukrajna  2,5 – 1,5

Anish Giri (2732) – Vaszilij Ivancsuk (2731)  döntetlen

Loek van Wely (2678) – Anton Korobov (2713)  1 - 0

Ivan Szokolov (2625) – Jurij Krivorucsko (2701)  döntetlen

Erwin L’Ami (2648) – Alekszander Arescsenko (2720)  döntetlen

 

A csapat-világbajnokság állása:

1.Ukrajna 10 meccspont 14,5 pont

2. Oroszország 9, 14,5

3. Hollandia 8, 14

4. Kína 8, 13,5

5. Egyesült Államok 6, 13,5

6. Örményország 6, 12

7. Németország 6, 11,5

8. Azerbajdzsán 5, 12

9. Törökország 2, 8

10. Egyiptom 0, 6,5

 

Hely.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Ukrajna

*

3

10

14½

2

Oroszország

 

*

1

2

3

9

14½

3

Hollandia

*

 

1

3

8

14

4

Kína

*

3

8

13½

5

Egyesült Államok

3

*

6

13½

6

Örményország

2

*

1

2

3

6

12

7

Németország

1

½

3

*

3

6

11½

8

Azerbajdzsán

3

2

*

5

12

9

Törökország

1

½

1

*

2

8

10

Egyiptom

1

1

½

1

*

0

 

 

A 7. forduló párosítása:

Ukrajna – Egyiptom

Oroszország – Hollandia

Örményország – Törökország

Egyesült Államok – Németország

Kína – Azerbajdzsán

 

Meier,G (2623) - Aronjan,L (2801)
Holland védelem [A84]

1.Hf3 d5 2.d4 c6 3.c4 e6 4.e3 Fd6 5.Fd3 f5 6.0-0 Hh6 7.He5 0-0 8.f4 Hd7 9.Hc3 Hf6 10.Fd2 Fd7 11.Bc1 Fe8 12.a3 Fh5 13.Ve1 Kh8 14.He2 a5 15.Hg3 Fe8 16.b4 a4 17.c5 Fe7 18.Hh1 He4 19.Hf2 Fh4 20.g3 Ff6?! 21.Fe2 Hxf2 22.Bxf2 g5 23.fxg5 Fxg5?!

24.h4 Ff6 25.e4 Hf7 26.exf5 Hxe5 27.dxe5 Fxe5 28.fxe6 Fg6

 

29.Fd3 Vc7 30.Fxg6 Fd4 31.Ff7 Vxg3+ 32.Kf1 Bg8

 

33.Fg5!?

Georg Meier sima nyerést szalasztott el a 33.Fxg8 Vh3+ (33...Bxg8 34.Fg5) 34.Ke2 Vg4+ 35.Kd3 Fxf2 36.Fc3+ Kxg8 37.Vxf2 változatban.

33...h6 34.Bd1?

A fenyegető időzavar árnyékában a német nagymester örökös sakkot engedélyezett.

 

 

34...Bxg5! 35.hxg5 Vh3+ 36.Ke2 Ve3+ 37.Kf1 Vh3+ 38.Ke2 Ve3+ 39.Kf1 és döntetlen

 

Naiditsch,A (2727) - Akopjan,V (2681)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.Ve2 Hd6 6.Fxc6 dxc6 7.Vxe5+ Ve7 8.Va5 Vd8 9.Vc3 Fe6 10.Be1 Vd7 11.Hg5 0-0-0 12.Hxe6 fxe6 13.d3 Fe7 14.Hd2 Ff6 15.Vb3 Hf5 16.He4 Fe7 17.Fd2 Vd5 18.Fc3 Bhe8 19.Be2 b5 20.Hg3 Hxg3 21.hxg3 Ff6 22.Fxf6 gxf6 23.Vc3 e5

 

24.a4 a6 25.axb5 axb5 26.Ba7 Kd7 27.Va5 Bc8 28.Be4 Be7 29.Vd2 Bg8 30.c4 Vd6 31.Bh4 e4 32.cxb5 cxb5

33.Va5 Bg5 34.dxe4 Bc5 35.Kh2 Vd3 36.Ve1 Bc2 37.Ba1 Ve2? 38.Vb4 Vxf2

 

39.Vxb5+ c6 40.Vb7+ Ke6 41.Vc8+ Kd6 42.e5+! Kxe5

Vlagyimir Akopjan királya többé nem találhatott védelmet.

43.Bh5+ f5 44.Ba5+ Ke4 45.Bh4+ Ke3 46.Ba3+ Ke2 47.Va6+ Ke1 48.Ba1+ Kd2 49.Va5+ és sötét feladta, 49…Ke2-re 50.Vd8 következett volna.

 

Ipatov,A (2630) - Kramnyik,V (2793)
Trompowski támadás [A46]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.Fg5 h6 4.Fh4 d6 5.e3 g5 6.Fg3 Hh5 7.Fd3 Fg7 8.Hbd2 Ve7 9.c3 Hd7 10.Vc2 a6 11.0-0-0 b5 12.Hb3 Bb8 13.Kb1 0-0 14.Hfd2 f5 15.f3 Hxg3 16.hxg3 c5 17.Ha5 Bb6 18.f4 d5 19.b4?! c4 20.Fe2 Hf6 21.Bdf1 Fd7 22.Vd1 g4 23.Kb2 Bf7 24.Vc1 Ff8 25.Kc2 Bh7 26.Bh2 Fe8 27.Bfh1 Hd7 28.Vb2 h5 29.Kc1

29...e5!

Vlagyimir Kramnyik a centrumrobbantással egybekötött tisztáldozattal megoldhatatlan feladatok elé állította a török junior világbajnokot.

30.dxe5 Hxe5 31.fxe5 Vxe5 32.Hf1 Fg7 33.a3? Vxc3+ 34.Vxc3 Fxc3 35.Fd1 Be6 36.Fc2 Fg6 37.Hd2 Bxe3 38.Bd1 Ff6 39.Bhh1 d4 40.Bde1 Bhe7 41.Bxe3 Bxe3 és világos feladta

 

Korobov,A (2713) - Van Wely,L (2678)
Elfogadott vezércsel [D27]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 dxc4 5.e3 a6 6.Fxc4 b5 7.Fb3 Fb7 8.0-0 c5 9.e4 cxd4 10.Hxd4 Hc6 11.Fe3 Fe7 12.Hxc6 Fxc6 13.f3 Vb8 14.Bc1 0-0 15.He2 Fb7 16.Ff4 e5 17.Fe3 a5 18.Hg3 g6 19.Ve2 a4 20.Fc2 Fc8 21.Fd3 Fd7 22.Bfd1 Bd8 23.Hf1 Hh5 24.g3 Hg7 25.f4 He6 26.f5?!

 

26...Hd4 27.Vf2 Fe8 28.h4 Ba6 29.Hh2 Bad6 30.Hg4

30...Hxf5 31.exf5 Bxd3 32.Bf1 e4 33.Hh6+?

Világos a 33.Ff4 Fd6 34.Hf6+ Kg7 35.fxg6 Fxf4 36.Hh5+ Kh8 37.Vxf4 Vxf4 38.g7+ Kg8 39.Bxf4 f5 40.Hf6+ Kxg7 41.Hxe8+ Bxe8 42.Bxf5 Bxg3+ 43.Kf2 változatban remizhetett volna.

33...Kh8 34.fxg6 hxg6 35.h5

35...Bxe3! 36.Vxe3 Bd3 37.Vf4 Bxg3+ 38.Kh1 Vxf4 39.Bxf4 Fg5 40.Hxf7+ Fxf7 és világos feladta

 

Mamedov,N (2616) - Oniscsuk,A (2672)

 

45...f5?

Alekszander Oniscsuk könnyű nyerést hagyott ki a 45...f6 46.e5 f5 47.Kg3 d2 48.Vxc5 Vd3+ 49.Kf2 d1V 50.Ve7+ Kxg6 51.Vf6+ Kh5 52.Vf7+ Kg5 53.Vf6+ Kf4 változatban.

46.exf5 d2 47.f6+ Kxg6 48.Vg3+ Kxf6 49.Vd6+ Kg5 50.Vg3+ Kh6 51.Vf4+ Kg6 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: Anasztazia Karlovics  http://wct2013.tsf.org.tr/

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen és Wesley So játssza a chess24 Banter Blitz döntőjét
2020. 09. 27.

A chess24 Banter Blitz elődöntőjében Carlsen-Aronjan, So-Le párharcokra kerül sor
2020. 09. 26.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog