Help Sales ÁSZF

A Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékversenyén Szavcsenko és Boruchovsky mesternégyessel vezet

Címkék: Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny

A Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékversenyének negyedik fordulójában az orosz Borisz Szavcsenko és az izraeli Avital Boruchovsky folytatta győzelmi sorozatát, félpontos előnnyel vezetnek a hatfős üldöző boly előtt. A játéknapon Berkes Ferenc kicsit kedvezőbb állását nem tudta győzelemig fokozni a 16 éves horvát Leon Livaic ellen, Hoang Thanh Trang remizett az orosz Szergej Grigorjanccal. A kilenc fordulós svájci rendszerű viadal 146 fős mezőnyében a magyar résztvevők közül még Lizák Péternek van 3 pontja.

 

Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny

A Bálnában zajló viadal éltábláján az orosz Borisz Szavcsenko mattal nyerte meg a türkmén Meilisz Annaberdijev elleni játszmáját. A torna egyik meglepetése, hogy a türkmén nemzetközi mester mesterhármassal rajtolt, és Szavcsenkóval szemben is jól megjátszotta a nyitást, egyenlő esélyeit sokáig őrizte, míg időzavarban elfelejtkezett királyának biztonságáról, végül a kapkodásban mattot kapott.

A rajtlistán ötödik ukrán Vlagyimir Oniscsuk gyenge napot fogott ki az izraeli Avital Boruchovskyval vívott küzdelmében. Oniscsuk elhibázott bástyalépéseivel „segített be” ellenfelének. Korán minőséget vesztett, némi bizonytalankodás után Boruchovsky megszerezte negyedik győzelmét, az ötödik fordulóban világossal játszhat Szavcsenkóval szemben.

Kölcsönös hibák, pontatlankodások, kihagyott esélyek tarkították az izraeli Tamir Nabaty és a szerb Dusan Popovic partiját. A különböző oldalra történt sáncolás élezte ki a küzdelmet, a nagymesterek nehezen birkóztak meg a taktikai motívumokban gazdag pozícióval, Popovic tartható állásban húzott vesztőt.

A türkmén Handszar Odeev villámgyőzelme volt a játéknap legnagyobb szenzációja, az orosz Artyom Tyimofejev már a 21. lépést követően kapitulált.

Az élcsoportban játszó két olimpikonunk, Berkes Ferenc és Hoang Thanh Trang remizett. A 16 éves horvát Leon Livaic kissé hátrányosabb állását jól védelmezte, nagymesterünk nem tudta megtörni ellenállását. Az orosz Szergej Grigorjanc és Trang kijátszatlan pozícióban kötött békét. Lizák Péter győzelemmel csatlakozott a 3 pontosok csoportjához.

 

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Borisz Szavcsenko (orosz, 2613, 3) – Meilisz Annaberdijev (türkmén, 2445, 3) 1 - 0

Avital Boruchovsky (izraeli, 2542, 3) – Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2601, 3)  1 - 0

Makszat Atabajev (türkmén, 2512, 3) – Kirill Sztupak (fehérorosz, 2561, 3) döntetlen

Leon Livaic (horvát, 2446, 3) – Berkes Ferenc (magyar, 2648, 2,5)  döntetlen

Tamir Nabaty (izraeli, 2649, 2,5) – Dusan Popovic (szerb, 2515, 2,5) 1 - 0

Mihail Antipov (orosz, 2581, 2,5) – Victor Mikhalevski (izraeli, 2511, 2,5)  döntetlen

Daniel Howard Fernandez (angol, 2481, 2,5) – Alekszandar Indjic (szerb, 2569, 2,5)  döntetlen

Szergej Grigorjanc (orosz, 2566, 2,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2463, 2,5)  döntetlen

Handszar Odeev (türkmén, 2405, 2,5) – Artyom Tyimofejev (orosz, 2564, 2,5)  1 - 0

Emre Can (török, 2561, 2,5) – Omer Rehef (izraeli, 2466, 2,5)  1 - 0

Szergej Azarov (fehérorosz, 2585, 2) – Nguyen Thai Dai Van (cseh, 2432, 2,5)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

 

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

Perf.

Élő+/-

1

4

GM

Borisz Szavcsenko

RUS

2613

4,0

10,0

10,0

3219

10,2

2

16

GM

Avital Boruchovsky

ISR

2542

4,0

9,5

10,0

3234

14,5

3

13

GM

Kirill Sztupak

BLR

2561

3,5

11,0

9,5

2753

7,5

4

12

GM

Emre Can

TUR

2561

3,5

9,5

9,0

2744

7,1

5

20

GM

Makszat Atabajev

TKM

2512

3,5

9,0

9,5

2735

9,2

6

2

GM

Tamir Nabaty

ISR

2649

3,5

8,5

9,0

2784

4,9

7

40

FM

Leon Livaic

CRO

2446

3,5

7,5

9,5

2737

12,9

8

52

GM

Handszar Odeev

TKM

2405

3,5

7,0

9,0

2786

17,6

9

5

GM

Vlagyimir Oniscsuk

UKR

2601

3,0

12,0

9,0

2634

1,9

10

21

GM

Victor Mikhalevski

ISR

2511

3,0

11,0

8,5

2662

8,1

11

34

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2463

3,0

11,0

8,5

2620

8,3

12

41

IM

Meilis Annaberdijev

TKM

2445

3,0

10,5

9,0

2693

13,0

13

27

IM

Daniel Howard Fernandez

ENG

2481

3,0

10,0

8,0

2493

2,4

14

66

FM

Ariel Erenberg

ISR

2366

3,0

10,0

7,5

2638

14,0

15

38

IM

Eyal Grinberg

ISR

2451

3,0

9,5

8,0

2529

4,1

16

10

GM

Szergej Grigorjanc

RUS

2566

3,0

9,0

8,5

2602

1,9

17

8

GM

Mihail Antipov

RUS

2581

3,0

9,0

8,0

2619

2,0

18

3

GM

Berkes Ferenc

HUN

2648

3,0

9,0

8,0

2604

-1,7

19

9

GM

Aleksandar Indjic

SRB

2569

3,0

9,0

8,0

2602

1,8

20

47

IM

Nguyen Thai Dai Van

CZE

2432

3,0

8,5

8,0

2650

11,6

21

36

IM

Lizák Péter

HUN

2453

3,0

8,5

8,0

2530

4,2

22

64

FM

Saar Drori

ISR

2368

3,0

8,0

7,5

2597

24,2

23

136

Daniel Magan

ISR

2144

3,0

8,0

7,0

2593

90,0

24

24

GM

Andrei Kovalev

BLR

2504

3,0

8,0

7,0

2520

0,9

25

77

FM

Abdulla Gadimbajli

AZE

2315

3,0

7,0

6,0

2617

30,8

26

6

GM

Vladiszlav Kovalev

BLR

2598

3,0

6,5

7,0

2520

-1,7

27

22

IM

Szavelij Golubov

RUS

2506

3,0

6,5

6,0

2455

-1,3

28

30

GM

Damian Lemos

ARG

2471

3,0

6,0

6,0

2464

-0,1

 

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

Avital Boruchovsky (izraeli, 2542, 4) – Borisz Szavcsenko (orosz, 2613, 4)

Makszat Atabajev (türkmén, 2512, 3,5) – Tamir Nabaty (izraeli, 2649, 3,5)

Leon Livaic (horvát, 2446, 3,5) – Emre Can (török, 2561, 3,5)

Kirill Sztupak (fehérorosz, 2561, 3,5) – Handszar Odeev (türkmén, 2405, 3,5)

Berkes Ferenc (magyar, 2648, 3) – Damian Lemos (argentin, 2471, 3)

Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2601, 3) – Lizák Péter (magyar, 2453, 3)

Hoang Thanh Trang (magyar, 2463, 3) – Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2598, 3)

Eyal Grinberg (izraeli, 2451, 3) – Mihail Antipov (orosz, 2581, 3)

Alekszandar Indjic (szerb, 2569, 3) – Saar Drori (izraeli, 2368, 3)

Meilisz Annaberdijev (türkmén, 2445, 3) – Szergej Grigorjanc (orosz, 2566, 3)

Victor Mikhalevski (izraeli, 2511, 3) – Ariel Erenberg (uzraeli, 2366, 3)

Nguyen Thai Dai Van (cseh, 2432, 3) – Szavelij Golubov (orosz, 2506, 3)

Abdulla Gadimbajli (azerbajdzsáni, 2315, 3) – Andrei Kovalev (fehérorosz, 2504, 3)

Daniel Magen (izraeli, 2144, 3) – Daniel Howard Fernandez (angol, 2481, 3)

 

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Jan Nepomnjacsij a világbajnok-jelölti döntő győztese, Magnus Carlsen kihívója
2021. 04. 27.

A New in Chess Classic online rapid viadalon tíz forduló után Magnus Carlsen félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 26.

A New in Chess Classic rapid online viadal első játéknapja után Radzsabov félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Nepomnjacsij és Giri is sötéttel győzött, az orosz bajnok félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog