Help Sales ÁSZF

A taskenti GP-n Vachier-Lagrave megnyerte második partiját is

Címkék: Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand

A Taskentben zajló Grand Prix-verseny második fordulójában a francia Maxime Vachier-Lagrave világossal a hazai pályán játszó Rusztam Kaszimdzsanovot győzte le. A többi játszma döntetlennel ért véget. Az izraeli Borisz Gelfand az orosz Szergej Karjakinnal, az orosz Dmitrij Jakovenko az azeri Tejmur Radzsabovval osztozott meg a ponton. A rajtlistát vezető olasz Fabiano Caruana kecsegtető állását remire rontotta a grúz Baadur Zsobava ellen. Az orosz Dmitrij Andrejkin és az amerikai Hikaru Nakamura ismert variban remizett, a holland Anish Giri kis előnyét nem tudta győzelemig fokozni az azeri Sahriyar Mamedgyarovval vívott partijában.

 

Az üzbég fővárosban zajló torna második játéknapján a francia Maxime Vachier-Lagrave másodszor is győzött, Rusztam Kaszimdzsanovot kényszerítette megadásra. Az üzbég nagymester a középjátékban gyalogot vesztett, Vachier-Lagrave anyagi előnyét érvényesítette.

 

A fordulóban öt játszma is döntetlennel végződött, a legnagyobb csalódás az olasz Fabiano Caruanát érhette. Már a nyitásban előnyt szerzett, vezért is nyert, úgy tűnt, hogy a grúz Baadur Zsoabava nem kapott elegendő ellenértéket. Világos bástyái azonban sikerrel építettek védvonalat, Zsobava kiharcolta a fél pontot.

 

Az izraeli Borisz Gelfand és az orosz Szergej Karjakin elméleti párbajt is vívott, világos kis előnye kevés volt a végső sikerhez.

A legfiatalabb résztvevő, a 20 éves holland Anish Giri sem tudta kedvező állását győzelemig fokozni, az azeri Sahriyar Mamedgyarov hárította világos kísérleteit.

Az azeri Tejmur Radzsabov jól védekezett, a bástyavégjátékban az orosz Dmitrij Jakovenko gyalogelőnye kevés volt az egész pont megszerzéséhez.

Az orosz Dmitrij Andrejkin és az amerikai Hikaru Nakamura jól ismert változatban osztozott meg a ponton.

 

A 2. forduló eredményei:

Borisz Gelfand (izraeli, 2748) – Szergej Karjakin (orosz, 2767) döntetlen (Vezérindiai védelem, 41)

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2747) – Tejmur Radzsabov (azeri, 2726) döntetlen (Vezércsel, 50)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2757) – Rusztam Kaszimdzsanov (üzbég, 2706)  1 – 0 (Spanyol megnyitás, 36)

Baadur Zsobava (grúz, 2717) – Fabiano Caruana (olasz, 2844) döntetlen (Magyar változat, 59)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2722) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2764)  döntetlen (Spanyol megnyitás, 24)

Anish Giri (holland, 2768) – Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2764)  döntetlen (Félszláv védelem, 36)

 

A verseny állása:

1.Maxime Vachier-Lagrave 2 pont

2-3. Hikaru Nakamura és Dmitrij Andrejkin 1,5

4-8. Tejmur Radzsabov, Szergej Karjakin, Borisz Gelfand, Anish Giri és Dmitrij Jakovenko 1

9-12. Fabiano Caruana, Baadur Zsobava, Sahriyar Mamedgyarov és Rusztam Kaszimdzsanov 0,5

 

A 3. forduló párosítása:

Sahriyar Mamedgyarov – Borisz Gelfand

Hikaru Nakamura – Anish Giri

Fabiano Caruana – Dmitrij Andrejkin

Rusztam Kaszimdzsanov – Baadur Zsobava

Tejmur Radzsabov – Maxime Vachier-Lagrave

Szergej Karjakin – Dmitrij Jakovenko

 

Vachier-Lagrave,M (2757) - Kaszimdzsanov,R (2706)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.Hbd2 d6 6.0-0 Fd7 7.c3 0-0 8.Hc4 h6 9.b4 Fb6 10.a4 a5 11.Hxb6 cxb6 12.bxa5 Hxa5 13.h3

13...d5 14.exd5 Fxb5

Számításba jött a 14...Hxd5 15.Fd2 f6 16.Be1 Hc7 folytatás.

15.axb5 Vxd5 16.c4 Ve6 17.Fb2 e4 18.Be1 Bad8 19.Fxf6 Vxf6 20.Bxe4

20...Hb3?

Jobb volt, de világos előnyéhez vezetett a 20...Bxd3 21.Vxd3 Vxa1+ 22.Kh2 Vf6 23.g3 Bd8 24.Ve3 választás.

21.Ba3 Hc5 22.Be3 He6 23.Va1 Ve7?

24.d4

Az üzbég nagymesternek nincs kompenzációja a gyalogért.

24...Vf6 25.Be4

Figyelmet érdemelt a 25.d5 Vxa1+ 26.Bxa1 Hc5 27.Bae1 folytatás is.

25...Bd6 26.d5 Vxa1+ 27.Bxa1 Hc5 28.Be3 Bc8 29.Hd2 Bd7 30.Kf1 Kf8 31.He4 Bdc7?

Kötelező lett volna a huszárok cseréje.

 

32.Hd6 Bd8 33.Bae1 g6 34.Be8+ Bxe8 35.Bxe8+ Kg7 36.Ke2 és sötét feladta

 

Zsobava,B (2717) - Caruana,F (2844)
Magyar változat [C44]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fe2 Hf6 4.d3 d5 5.Hbd2 Fc5 6.c3 a5 7.Va4 0-0 8.b4 Fd6 9.0-0?!

A megnyitásokban az eredeti ötleteket kedvelő Baadur Zsobava korán hibázott.

 

9...b5! 10.Vxb5? axb4 11.exd5 Ha5 12.cxb4 Fd7 13.Vxa5 Bxa5 14.bxa5 Hxd5 15.He4 Va8 16.d4 exd4

A vereséggel rajtoló Fabiano Caruana a 16...Hf4 17.Fxf4 exf4 18.Hxd6 cxd6 19.a6 Fc8 20.Bfe1 Fxa6 21.Fxa6 Vxa6 jobban játszhatott volna.

17.Hxd6 cxd6 18.Hxd4 Vxa5 19.Ff3 Bb8 20.a4

 

20...Vc3 21.Fa3 Vxd4 22.Bad1 Vxa4 23.Fxd6 Bd8 24.Fxd5 Fg4 25.f3 Fe6 26.Fxe6 fxe6 27.Bd2 e5 28.Bfd1 Vb5 29.h3 Kf7 30.Bd5 Ve2 31.Kh2 Vc4 32.Kh1 h5 33.Kg1 Vb3 34.B1d3 Vb6+ 35.Kh1 Vc6 36.Bd1 g5 37.B5d3 Vc4 38.Bd5

 

38...g4 39.fxg4 hxg4 40.hxg4 e4 41.Bf5+ Kg6 42.Bdd5 Bh8+ 43.Kg1 Vc1+ 44.Kf2 Ba8?! 45.Fc5 Ba6 46.Kg3 Ve1+ 47.Kh3 Vc3+ 48.Kh2 Vh8+ 49.Bh5 Vb8+ 50.Kh3 Vf4 51.Bdf5 Vc1 52.Ff8 Be6 53.Kh2 Vc7+ 54.g3 Vc2+ 55.Kh3 Vc1 56.Kg2 Be8 57.Bh6+ Vxh6 58.Fxh6 Kxh6 59.Kf2 e3+ és döntetlen

 

Gelfand,B (2748) - Karjakin,S (2767)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fa6 5.Vb3 Hc6 6.Hbd2 Ha5 7.Va4 Fb7 8.Fg2 c5 9.dxc5 bxc5 10.0-0 Fe7 11.Be1 Vc7 12.e4 Fc6 13.Va3 d6

14.e5 dxe5 15.Hxe5 Fxg2 16.Kxg2 0-0 17.Va4 Bfc8 18.Hdf3 Hc6 19.Hxc6 Vxc6 20.Vxc6 Bxc6 21.Ff4 Bb6 22.Be2 Kf8 23.Bd1 Ke8 24.He5 Bd8 25.Bxd8+ Fxd8 26.Fe3 Fe7 27.Hd3 Ba6 28.b3 Hd7 29.g4 Bc6 30.f4 f5 31.Kf3 Kf7 32.g5 h6 33.h4 Bc8 34.Ff2 hxg5 35.hxg5 Bh8 36.Kg2 g6 37.Bd2 Bc8 38.He1 Ke8 39.Hf3 Bc6 40.Bd1 Ba6 41.Bd2 és döntetlen

 

Jakovenko,D (2747) - Radzsabov,T (2726)
Vezércsel [D41]

1.Hf3 Hf6 2.c4 c5 3.Hc3 Hc6 4.g3 d5 5.d4 e6 6.cxd5 Hxd5 7.Fg2 cxd4 8.Hxd4 Hxc3 9.bxc3 Hxd4 10.Vxd4 Vxd4 11.cxd4 Fb4+ 12.Fd2 Fxd2+ 13.Kxd2 Ke7 14.Bhc1 Bd8 15.Bc7+ Bd7 16.Bac1 Kd8 17.Bxd7+ Kxd7 18.g4 h6 19.f4 Bb8 20.g5

A Klubcsapatok Európa-kupáján a francia Laurent Fressinet a 20.h4 b6 21.Fc6+ Ke7 22.e4 Fd7 23.h5 f6 24.Fxd7 Kxd7 folytatásban került kis előnybe Tejmur Radzsabovval szemben, remi lett a játszma.

20...hxg5 21.fxg5 b6 22.g6 fxg6 23.Fe4 Kd6 24.Bc6+ Kd7 25.Bc1 Kd6 26.Fxg6 Fd7 27.h4 Bf8 28.h5 Bf2 29.Bg1 Fb5 30.Fd3 Fxd3 31.Kxd3 Bf5 32.Bxg7 Bxh5 33.Bxa7

33...e5 34.Ba4 Bh3+ 35.Kd2 e4 36.Bb4 Kd5 37.Bxb6 Kxd4 38.Bb4+ Ke5 39.Bb3 Bh1 40.Ke3 Bh3+ 41.Kd2 Bh1 42.Bb2 Kd4 43.a3 Ba1 44.Bb4+ Ke5 45.Bb3 Kf4 46.e3+ Kf3 47.Kc3 Be1 48.Kd4 Bd1+ 49.Kc4 Bc1+ 50.Kd4 és döntetlen

 

Giri,A (2768) - Mamedgyarov,S (2764)
Félszláv védelem [D45]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 e6 5.e3 Hbd7 6.Vc2 a6 7.b3 Fd6 8.Fb2 0-0 9.Fe2 e5 10.Hxd5

A sokszor látott 10.cxd5 cxd5 11.dxe5 Hxe5 12.0-0 változat helyett Anish Giri ismeretlen ösvényre terelte a partit.

10...Hxd5 11.cxd5 Va5+?!

A meglepetés hatott, Sahriyar Mamedgyarov hátrányba került. 11...e4 12.Vxe4 Fb4+ 13.Hd2 Fxd2+ 14.Kxd2 Hf6 volt a jó döntés.

12.Fc3 Fb4 13.Fxb4 Vxb4+ 14.Vd2 Vxd2+ 15.Kxd2 exd4 16.Hxd4 cxd5 17.Bhc1 Hf6

18.Bc7

Az állás világosra kedvezőbb.

18...Bd8 19.Bac1 He8 20.B7c5 Kf8 21.g4 h6 22.f3 Ke7 23.h3

Pontatlan kivitelezés. 23.f4 Kd6 (23...Hf6 24.Bc7+ Kf8 25.h3) 24.Ff3 Hf6 25.Bc7 Bf8 26.Kd3 Bb8 27.Hf5+ Fxf5+ 28.gxf5 után nehéz védekezés várt volna az azeri nagymesterre.

23...Kd6 24.f4 Fd7 25.Ff3 Hf6 26.Hf5+ Fxf5 27.gxf5 Bd7 28.Kd3 Be8 29.Bc8 Bxc8 30.Bxc8 Bc7 31.Bb8 Kc5 32.a3 a5 33.Bf8 Kd6 34.Ba8 Bc5 35.Bf8 Bc7 36.Ba8 és döntetlen

Andrejkin,D (2722) -Nakamura,H (2764)
Spanyol megnyitás [C78]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 b5 6.Fb3 Fc5 7.a4 Bb8 8.axb5 axb5 9.Hxe5 Hxe5 10.d4 Fxd4 11.Vxd4 d6 12.f4 Hc6 13.Vc3 He7 14.Ba7 c5 15.e5 Hfd5 16.Fxd5 Hxd5 17.Vf3 Vb6

18.Bxf7 Kxf7 19.Vxd5+ Fe6 20.Vd1 Ff5 21.Vd5+ Fe6 22.Vd1 Ff5 23.Vd5+ Fe6 24.Vd1 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://tashkent2014.fide.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog