Help Sales ÁSZF

A Tal-emlékverseny harmadik fordulójában Nepomnjacsij legyőzte Kramnyikot

Címkék: X. Tal-emlékverseny Moszkva

A Moszkvában zajló X. Tal-emlékverseny harmadik fordulójának szenzációja, hogy az orosz derbin Jan Nepomnjacsij kitűnő pozíciós játékkal legyőzte exvilágbajnok honfitársát, Vlagyimir Kramnyikot, aki időzavarban nagyot hibázott. Az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov rendkívül kreatív játékkal nyert a torna doyenje, az izraeli Borisz Gelfanddal szemben. A holland Anish Giri hosszas manőverezéssel végül győzelemig fokozta előnyösebb állását az orosz Jevgenyij Tomasevszkij ellen. Döntetlennel zárult a kínai Li Chao és Viswanathan Anand, valamint az örmény Levon Aronjan és az orosz Peter Szvidler összecsapása. Nepomnjacsij és Giri félpontos előnnyel vezet Anand előtt, a viadal negyedik játéknapján többek között az „örökrangadóra” kerül sor, Kramnyik és Anand csatájára.

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

A Tal-emlékverseny harmadik fordulójában három partiban született döntés. A szenzációt Jan Nepomnjacsij győzelme jelentette, a bakui sakkolimpián bronzérmes orosz válogatott két legeredményesebb sakkozójának összecsapásán legyőzte az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyikot. A 26 éves nagymester igazán a bonyolult állásokat kedveli, már a megnyitási változat kiválasztása is meglepetést jelentett, de leginkább érett pozíciós játéka. A sorozatos cserék után létrejött állásban minimális előnye volt, de megtalálta azt a folytatást, amivel az időzavarba került Kramnyiknak a legtöbb problémát okozhatta. Az idő szorításában az exvilágbajnok nagyot hibázott, Nepomnjacsij két könnyűtisztje a bástyával szemben sikerrel támogatta szabadgyalogjának előrenyomulását, ami győzelméhez vezetett.

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

Tetszetős játékkal nyert az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov. A megnyitáselméleti felkészültségéről híres izraeli Borisz Gelfand ellen ritkább változatra szavazott, kreatív játéka még rutinos ellenfelének is gondokat jelentett. A sötét királyállás súlyos meggyengítése után a világos haderő dominanciája eldöntötte a parti sorsát, a három évvel korábbi tornán oly remekül játszó Gelfand második vereségét szenvedte el, Mamedgyarov a második fordulós vesztése után azonnal javított.

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

A pozíciós játékot kedvelők bizonyára élvezték, hogy a holland Anish Giri erőfeszítéseit siker koronázta. Az orosz Jevgenyij Tomasevszkij nem bírta ki a pozíciójára nehezedő, változó erejű nyomást, döntő hibát vétett.

Az örmény Levon Aronjan és az orosz Peter Szvidler a Grünfeld védelem egyik divatos változatában csatázott. Aronjan választott más tervet, mint két éve Magnus Carlsen az amerikai Fabiano Caruanával vívott partijában. Világos jobban állt, amikor a vezércserével kiengedte előnyét.

A kínai Li Chao és az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand Nimzoindiai védelmű játszmájában kiegyenlített erők küzdelmét láttuk, ami végül lépésismétléssel lett döntetlen

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

A 3. forduló eredményei:

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2740) – Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2808)  1 – 0 (Angol megnyitás, 47)

Levon Aronjan (örmény, 2795) – Peter Szvidler (orosz, 2745)  döntetlen (Grünfeld védelem, 41)

Anish Giri (holland, 2755) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2731)  1 – 0 (Vezérgyalog megnyitás, 82)

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2761) – Borisz Gelfand (izraeli, 2743)  1 – 0 (Vezérindiai védelem, 28)

Li Chao (kínai, 2746) – Viswanathan Anand (indiai, 2776 döntetlen (Nimzoindiai védelem, 31)

A verseny állása:

1-2. Jan Nepomnjacsij és Anish Giri 2,5 pont

3. Viswanathan Anand 2

4-7. Peter Szvidler, Li Chao b, Levon Aronjan és Sahriyar Mamedgyarov 1,5

8. Vlagyimir Kramnyik 1

9-10. Borisz Gelfand és Jevgenyij Tomasevszkij 0,5

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

1

Jan Nepomnjacsij

2740

RUS

*

½

1

1

2

Anish Giri

2755

NED

*

½

1

1

 1

3

Viswanathan Anand

2776

IND

½

*

½

1

2

4

Peter Szvidler

2745

RUS

½

*

½

½

5

Li Chao b

2746

CHN

½

*

½

6

Levon Aronjan

2795

ARM

½

*

½

½

7

Sahriyar Mamedgyarov

2761

AZE

0

½

*

1

8

Vlagyimir Kramnyik

2808

RUS

0

½

½

*

1

9

Borisz Gelfand

2743

ISR

0

½

0

*

½

10

Jevgenyij Tomasevszkij

2731

RUS

0

0

½

*

½

A 4. forduló párosítása:

Vlagyimir Kramnyik – Viswanathan Anand

Borisz Gelfand – Li Chao

Jevgenyij Tomasevszkij – Sahriyar Mamedgyarov

Peter Szvidler – Anish Giri

Jan Nepomnjacsij – Levon Aronjan

Nepomnjacsij,J (2740) - Kramnyik,V (2808)
Angol megnyitás [A30]

1.c4 e6 2.Hc3 c5 3.Hf3 Hf6 4.g3 b6 5.Fg2 Fb7 6.0-0 Fe7 7.d4 cxd4 8.Vxd4 0-0 9.Bd1 d6 10.Fg5 Hc6 11.Vf4 Vb8 12.Fxf6 Fxf6 13.Bxd6 Ha5 14.Bad1 Vc7

Az exvilágbajnok új terve, korábban két partiban is a 14...Bc8 lépést játszották meg.

15.Bd7 Vxf4 16.gxf4 Fc6 17.Hg5 Fxd7 18.Fxa8 Fxc3 19.Bxd7 Fxb2 20.Fe4 h6 21.Hf3 Hxc4 22.Bxa7

A sorozatos cserékkel a fonalas változatban létrejött végjáték világos minimális előnyével döntetlent ígért.

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

22...Bc8 23.Kg2 Ff6 24.Fd3 g5 25.f5 g4 26.He1 e5 27.Hc2 h5 28.Hb4 Kg7 29.Hd5 Fh4

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

30.h3!

Jan Nepomnjacsij kitűnő pozíciós érzékkel játszotta az állást, korábban inkább a bonyolult pozíciók kezelésében jeleskedett. Jelentős időelőnnyel sakkozhatott, míg honfitársát időzavar fenyegette.

30...Bc5

Világosra előnyös a 30...gxh3+ 31.Kxh3 Fg5 (31...Fxf2? 32.f6+ Kf8 33.He7 változatban az exvilágbajnok királya körül viharfelhők gyülekeztek volna. 33...Bd8 34.Hf5! (34.Fxc4 b5 35.Hg6+ fxg6 36.Bf7+ Ke8 37.Be7+ Kf8 38.Bh7) 32.e3 állás is világosra kedvező.

31.hxg4 hxg4 32.Hc7 Kh6 33.He8 Hb2 34.Fe4 Hd1 35.Hd6! Kg5 36.Bxf7 Fxf2?

Időzavarban Vlagyimir Kramnyik vesztőt húzott. 36...Hxf2 37.Bh7 Kf4 38.f6 Hxe4 39.Hxe4 Kxe4 40.Bxh4 Bc6 41.Bxg4+ Ke3 remihez vezetett volna.

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

37.Bg7+ Kf4 38.e3+! Kxe3 39.Bxg4 Kd2 40.Ff3 He3+ 41.Kxf2 Hxg4+ 42.Fxg4 Bd5

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

43.He4+ Kd3 44.f6 Ba5

Az a gyalog előrenyomulásának sikerét a futó támogatja a 44...Kxe4 45.Ff3+ Kf5 46.Fxd5 Kxf6 47.Ke3 változatban.

45.Fe2+ Kd4 46.f7 Ba8

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

47.Hg5 és sötét feladta

Mamedgyarov,S (2761) - Gelfand,B (2743)
Félszláv védelem [D43]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 c6 5.Fg5 h6 6.Fxf6

Sahriyar Mamedgyarov a megnyitáselméleti felkészültségéről világhíres Borisz Gelfand ellen a 6.Fh4 dxc4 7.e4 g5 8.Fg3 b5 9.Fe2 Fb7 változat bonyodalmait nem vállalta.

6...Vxf6 7.g3

A népszerűségi listán a negyedik változatnak számít, 7.e3; 7.Vb3; 7.Vc2 mögött.

7...Hd7 8.Fg2 dxc4 9.0-0 Fe7 10.He4 Vf5 11.Hed2 e5 12.e4 Vh5

Gelfand újítása. Londonban 2013-ban játszott rapidtornán Vlagyimir Kramnyik ellen Viswanathan Anand a 12...Ve6 13.Bc1 exd4 (Az idei stavangeri viadalon Veszelin Topalov a 13...b5 14.b3 c3 15.Bxc3 Fb7 16.d5 cxd5 17.Bc7 Bb8 18.exd5 Fxd5 19.Be1 Bd8 folytatást választotta Li Chao-val szemben.) 14.Hxd4 Vf6 15.Hxc4 0-0 16.Hf5 Hb6 17.Hxe7+ Vxe7 változatot választotta.

13.Hxc4 exd4 14.Vxd4 Vc5 15.e5 0-0 16.Ve4 Hb6 17.He3 Vb4 18.Hd4 Bd8

Gelfand a gyalogáldozat elfogadását nem vállalta. 18...Vxb2 19.Bfd1 (19.Hef5 Fxf5 20.Hxf5 Bfe8) 19...Fc5 20.a4 Fxd4 21.Vxd4 Vxd4 22.Bxd4 Hd7 23.f4 f6 24.exf6 Hxf6 egyenlő esélyekhez vezetett volna.

19.Bad1 Vxb2

A torna doyenjének vigyáznia kellett, 19...Fc5?-re 20.Hxc6! következett volna.

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

20.e6! Fxe6?!

Gelfand a 20...Ff6 21.Hxc6 Bxd1 (21...bxc6? 22.Bxd8+ Fxd8 23.Vxc6 Fxe6 24.Ve8+ Kh7 25.Fxa8) 22.exf7+ Kxf7 23.Hxd1 Vxa2 24.He5+ Kg8 25.He3 változatban sikerrel védekezhetett volna.; 20...fxe6? -ra 21.Hg4! Fg5 (21...h5 22.Hh6+) 22.h4 e5 23.hxg5 Fxg4 24.Vxg4 exd4 25.Ve6+ Kh8 26.Fe4 döntő előnyt adott volna.

21.Hxe6 fxe6 22.Fh3 Kh8 23.Fxe6 g5?

A királyállást súlyosan meggyengítő lépés gyors vesztéshez vezetett, a világos haderő dominanciája eldöntötte a parti sorsát.  

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

24.Hg4 Bxd1 25.Bxd1 Vg7 26.He5 Vf6 27.Fb3 Kg7 28.Hg4 és sötét feladta

Li Chao b (2746) - Anand,V (2776)
Nimzoindiai védelem [E43]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Hf3 b6 5.e3 He4 6.Vc2 Fb7 7.Fd3 Fxc3+ 8.bxc3 f5 9.0-0 0-0 10.Hd2 Hxd2 11.Fxd2 Vh4 12.f3 d6 13.a4 Hc6 14.g3 Vh5 15.e4 Ha5 16.Bae1 fxe4 17.fxe4 Fa6 18.Ff4

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

18...Fxc4 19.Fxc4 Hxc4 20.Vb3 d5 21.Vb5 Bac8

Számításba jött a 21...Bf6 22.exd5 Vxd5 23.Vxd5 exd5 24.Fxc7 Bxf1+ 25.Kxf1 Bf8+ 26.Kg2 Kf7 folytatás.

22.Vc6 Bfe8 23.Bf2 Ha5 24.Vd7 Vf7 25.Vxf7+ Kxf7 26.Fxc7+ Kg8 27.Ff4 Hc4 28.Bfe2 Kf7 29.Bf2 Kg8 30.Bfe2 Kf7 31.Bf2 és döntetlen

Aronjan,L (2795) - Szvidler,P (2745)
Grünfeld védelem [D70]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.f3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hb6 6.Hc3 Fg7 7.Fe3 0-0 8.Vd2 Hc6 9.0-0-0 Vd6 10.Kb1 Bd8 11.Hb5 Vd7 12.d5 a6 13.Hc3 Ve8 14.Vc1 Ha5 15.Fh6 Fxh6 16.Vxh6 e6

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

17.h4

A 2014-es NoLogo norvég szuperversenyen Magnus Carlsen a 17.Hh3 Ve7 18.Fd3 e5 19.Hf2 Hbc4 20.h4 folytatást játszotta meg Fabiano Caruana ellen. Levon Aronjan a gyors királyszárnyi akció sikerében bízott.

17...exd5 18.h5 Vf8 19.Vf4 Ve7 20.hxg6 fxg6 21.Hge2 Fe6 22.Hd4 dxe4 23.Vxe4 Bd6 24.Hxe6 Bxe6 25.Vg4 Hc6 26.He4

Jobb volt a 26.Hd5 Hxd5 27.Fc4 Bd6 28.Fxd5+ Kg7 29.Bhe1 választás.

26...Bd8 27.Bc1 Bd5 28.Vf4 Bf5 29.Ve3 Hb4 30.Vb3 H4d5 31.a3 Bee5 32.Fd3 Kg7 33.Ka1 Hf4?! 34.g4 Bf8 35.Fb1 He6 36.Vc3 Hf4

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

37.Vxc7 Hfd5 38.Vxe7+?!

Az olimpiai bajnokok rangadóján az örmény nagymester a vezércsere elkerülésével a 38.Vc2 Bxf3 39.g5 Kh8 40.Bcd1 változatban jó esélyekkel játszhatott volna.

38...Bxe7 39.Bh2 Hf4 40.Bch1 Bh8 41.Bc1 és döntetlen

Giri,A (2755) - Tomasevszkij,E (2731)
Vezérgyalog megnyitás [A47]

1.Hf3 Hf6 2.d4 e6 3.Ff4 b6 4.e3 Fb7 5.Fd3 Fe7 6.h3 0-0 7.Hbd2 c5 8.c3 cxd4 9.exd4 d6 10.0-0 Hbd7 11.Be1 Be8 12.Fh2 a6 13.a4 Hf8 14.Hg5 Vd7 15.Ve2 Fc6 16.Fxa6 Fxa4 17.Fd3 Fc6 18.Hc4 Vc7 19.Ha3 Vb7 20.Hb5 Vd7 21.Hf3 Bxa1 22.Bxa1 Ba8 23.Bxa8 Fxa8 24.Ha3 Fc6 25.Fb5 He8 26.Fxc6 Vxc6

 

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

27.Vb5 Vxb5 28.Hxb5 Hd7 29.Kf1 f6 30.Ke2 Kf7 31.He1 Hb8 32.Ha7 Fd8 33.Hc2 Ke7 34.Hb4 Kd7

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

35.d5 exd5 36.Hxd5 Hc6 37.Hb5 He7 38.He3 d5 39.Kd3 Hc7 40.Hd4 g6 41.c4 dxc4+ 42.Kxc4 Hc6 43.Fxc7 Fxc7 44.Hf3 Fd8 45.Kb5 Kc7 46.Hd5+ Kb7 47.b4 f5 48.Kc4 Kc8 49.Hf4 Fc7

 

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

50.He6 Fd6 51.b5 He7 52.Hfg5 h5 53.Hf7 Fh2 54.Hf8 Fg1 55.f4 Fe3 56.He5 g5?

 

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

57.fxg5 Fxg5 58.Hfg6 Hxg6 59.Hxg6 Kd7 60.Kd5 Fe3 61.Hh4 f4 62.Hg6 Fc1 63.He5+ Ke7 64.Hc4 Fe3 65.g3 Fc1 66.gxf4 Fxf4 67.Hxb6 Fg3 68.Hc4 Kd7 69.b6 h4 70.Kc5 Kc8 71.Kc6 Kb8 72.Kb5 Kc8 73.Kc6 Kb8

 

X. Tal-emlékverseny  Moszkva

74.Hd2 Ff4 75.He4 Fg3 76.Hc5 Fh2 77.Kb5 Fg1 78.Hb3 Fh2 79.Ka6 Fg3 80.Hd4 Kc8 81.b7+ Kd7 82.Ka7 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: Jetyeri Kublasvili

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog