Help Sales ÁSZF

A SOCAR és a Batumi folytatta győzelmi szériáját

Címkék: 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura

A Bilbaóban zajló 30. Klubcsapatok Európa-kupáján a SOCAR Azerbajdzsán folytatta győzelmi szériáját. A viadal ötödik fordulójában  a rajtlistát vezető együttes a másodikként rangsorolt olasz Obiettivo Risarcimento csapatát győzte le. Az olasz gárda éltáblása, Fabiano Caruana nyert, de az azerieknél a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalov és az ukrán Anton Korobov győztesen állt fel a sakkasztaltól. Az orosz derbit a bajnokcsapat Malahit nyerte meg, Lékó Péter az első táblán játszott, remizett az amerikai Gata Kamskyval. A hatodik fordulóban Malahit-SOCAR csúcsrangadó lesz. A Haladás minimális arányban kapott ki az izlandi Huginn Chessclub-bal vívott csatában. A női csapatok versenyében a grúz Batumi Chess Club „Nona” megnyerte ötödik meccsét is, ismerve a sorsolást, ez a végső győzelmet jelentette számukra.

 

 

A rajtlista első és második helyezettje, világklasszisok egész sora csatázott az ötödik forduló rangadóján, az azeri SOCAR Azerbajdzsán az olasz  Obiettivo Risarcimento mérkőzésen. Mindkét csapatból öt-öt sakkozó a + 2700 Élő-pontosok klubjához tartozik, négyen a hivatalos világranglistán a top tízben. Remek, fordulatos küzdelmeket láttunk. Fabiano Caruana folytatta bámulatos szériáját, legyőzte Sahriyar Mamedgyarovot, és a virtuális világranglistán már 2842 pontnál tart, húsz pontra megközelítette Magnus Carlsent. Elismerésre méltó az azeri együttes legjobbjának, a bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalovnak a szereplése, nagy csatában az amerikai Hikaru Nakamurát kényszerítette megadásra. Érdekes ütközeteket láttunk a döntetlennel befejeződött három játszmában is. Skót megnyitású párbajban osztozott meg a ponton a francia Maxime Vachier-Lagrave és az angol Michael Adams. A francia Etienne Bacrot kecsegtetően állt a holland Anish Giri elleni partijában, kiegyenlített erők csatájában remizett a francia Laurent Fressinet az azeri Tejmur Radzsabovval, míg az ukrán Anton Korobov gond nélkül nyert a bolgár Kiril Georijevvel szemben.

Az orosz bajnokcsapat, a Malahit feljött a második helyre. Az orosz derbin a lett Alekszej Shirov és a moldáviai Viorel Bologan szerzett egész pontot. Lékó Péter ezúttal az éltáblán játszott, az amerikai Gata Kamskyval osztozott meg a ponton. A hatodik játéknapon Malahit-SOCAR csúcsrangadó lesz.

A címvédő cseh G-Team Novy Bor reális eséllyel pályázik dobogós helyezésre, az SHSM és a Szentpétervár „gólarányt” is javított.

A Haladás VSE elszenvedte második vereségét. Kedvezőnek tűnt a szombathelyiek párosítása, de az izlandi együttes kemény ellenfélnek bizonyult. Három játszma is a világossal játszók javára dőlt el, az izlandiak eggyel többet nyertek.

 

Az élmezőnyben az 5. forduló eredményei:

Obiettivo Risarcimento (olasz, 7, 61,5, 18,5) – SOCAR Azerbajdzsán (azeri, 8, 81,5 19)  2,5 – 3,5

(Fabiano Caruana (2801) – Sahriyar Mamedgyarov (2756)  1 - 0

Hikaru Nakamura (amerikai, 2782) - Veszelin Topalov (bolgár, 2784)  0 - 1

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2768) – Michael Adams (angol, 2752)  döntetlen

Etienne Bacrot (francia, 2729) - Anish Giri (holland, 2758)  döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2712) - Tejmur Radzsabov (2717)  döntetlen

Kiril Georgijev (bolgár, 2626) – Anton Korobov (ukrán, 2673)  0 – 1)

 

Lagyja (orosz, 7, 49,5, 15,5) - Malahit (orosz, 7, 59, 16) 2 - 4

(Gata Kamsky (amerikai,  - Lékó Péter (magyar, 2734)  döntetlen)

 

Odlar Yourdu (azeri, 7, 53,5, 17) - G-Team Novy Bor (cseh, 6, 74, 18,5)  2,5 – 3,5

SK Rockaden (svéd, 6, 39, 13,5) – SHSM (orosz, 6, 49, 15,5)  0 - 6

Haladás VSE (magyar, 6, 43, 14,5) - Huginn Chessclub (izlandi, 6, 43, 17) 2,5 – 3,5

(Ruck Róbert (2572) – Gawain Jones (angol, 2664) döntetlen

Németh Miklós (2494) – Robin van Kampen (holland, 2637) 0 – 1

Kovács Gábor (2463) – Throstur Thorhallsson (2437) 1 – 0

Nagy Gábor (2414) – Einar Hjalti Jensson (2349) 0 – 1

Csonka Attila István (2339) – Hlidar Hreinsson (2229) döntetlen

Pergel László (2241) – Magnus Teitsson (2197) döntetlen)

 

Minszk (fehérorosz, 6, 39,5, 16,5) - SK Hohenems (osztrák, 6, 50,5 15)  4 - 2

Szentpétervár (orosz, 5, 59, 13) – SV Muelheim Nord (német, 5, 34, 16) 5,5 – 0,5

Royal Salzburg (osztrák, 5, 34, 15) – Beer Sheva (izraeli, 5, 51,5, 15)  2 - 4

SG Solingen (német, 5, 60,5, 15,5) – SK Team Viking (svéd, 5, 23,5, 12)  4 - 2

Schachfreunde Berlin (német, 5, 39, 14,5) – KSK47 – Eynatten (belga, 5, 45,5, 14) 1,5 – 4,5

 

Az élcsoport állása:

1.SOCAR Azerbajdzsán (azeri) 10 MP, 124 BS, 22,5 pont

2. Malahit (orosz) 9, 109, 20

3. G-Team Novy Bor (cseh) 8, 113,5, 22

4. SHSM (orosz) 8, 88,5, 21,5

5. Minszk (fehérorosz) 8, 84,5, 20,5

6. Huginn Chessclub (izlandi) 8, 68, 20,5

7. Obiettivo Risarcimento (olasz) 7, 101,5, 21

8. Szentpétervár (orosz) 7, 98,5, 18,5

9. Odlar Yourdu (azeri) 7, 96,5, 19,5

10. Lagyja (orosz) 7, 81,5, 17,5

11. SG Solingen (német) 7, 80,5, 19,5

12. Beer Sheva (izraeli) 7, 79,5, 19

18. Haladás VSE (magyar) 6, 63, 17

 

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

Malahit (orosz, 9, 109, 20) – SOCAR Azerbajdzsán (azeri, 10, 124, 22,5)

G-Team Novy Bor (cseh, 8, 113,5, 22) – Huginn Chessclub (izlandi, 8, 68, 20,5)

SHSM (orosz, 8, 88,5, 21,5) – Minszk (fehérorosz, 8, 84,5, 20,5)

KSK47-Eynatten (belga, 7, 68, 18,5) - Obiettivo Risarcimento (olasz, 7, 61,5, 18,5)

Beer Sheva (izraeli, 7, 79,5, 19) – Szentpétervár (orosz, 7, 98,5, 18,5)

Odlar Yourdu (azeri, 7, 96,5, 19,5) – Lagyja (orosz, 7, 81,5, 17,5)

SK Hohenems (osztrák, 6, 79, 17) – SG Solingen (német, 7, 80,5, 19,5)

HMC Calder (holland, 63,5, 17) – Haladás VSE (magyar, 6, 63, 17)

 

A női együttesek versenyében a grúz Batumi Chess Club „Nona” folytatta győzelmi sorozatát, az orosz Lagyja elleni minimális nyeréssel gyakorlatilag már győztesként ünnepelhettek, hiszen a hatodik fordulóban az egyik  sereghajtó izraeli csapattal mérkőznek meg. A címvédő monacói csapat már dobogós helyen. A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan kalandos partiban győzte le az ukrán exvilágbajnoknőt, Anna Usenyinát, akivel tavaly vb-döntőt játszott. Időzavarban Usenyina kedvező esélyt szalasztott el.

 

Az 5. forduló eredményei:

Rishon Letzion (izraeli, 2, 4,5, 3,5) – SHSM (orosz, 5, 29, 8,5)  0 - 4

Batumi Chess Club Batumi „Nona” (grúz, 8, 27,5, 11,5) – Lagyja (orosz, 6, 25,5, 11,5)  2,5 – 1,5

 

Cercle d'Echecs de Monte-Carlo (monacói, 4, 27, 9,5) – Ugra (orosz, 4, 34,5, 9,5) 3,5 – 0,5

(Hou Ji-fan (kínai, 2663) – Anna Usenyina (ukrán, 2481) 1 – 0

Anna Muizicsuk (ukrán, 2551) – Natalija Pogonyina (2482) döntetlen

Katyerina Lahno (orosz, 2540) – Bajra KOvanova (2399) 1 – 0

Pia Cramling (svéd, 2516) – Marina Guszeva (2352) 1 – 0)

 

SC Bad Königshofen – Herzliya Chess Club  4 - 0

 

A verseny állása:

1.Batumi Chess Club „Nona” (grúz) 10, 52,5, 14

2. SHSM (orosz) 7, 44, 12,5

3. Cercle d'Echecs de Monte-Carlo (monacói) 6, 52, 13

4. Lagyja (orosz) 6, 45,5, 13

5. SC Bad Königshofen (német) 5, 45, 12,5

6. Ugra (orosz) 4, 43,5, 10

7. Rishon Letzion (izraeli) 2, 5,5, 3,5

8. Herzliya Chess Club (izraeli) 0, 0, 1,5

 

A 6. forduló párosítása:

SHSM – Herzliya Chess Club

Ugra – SC Bad Königshofen

Lagyja - Cercle d'Echecs de Monte-Carlo

Rishon Letzion - Batumi Chess Club „Nona"

Caruana,F (2801) - Mamedgyarov,S (2756)
Grünfeld védelem [D94]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 g6 5.Hc3 Fg7 6.cxd5 cxd5 7.Fb5+ Hc6 8.He5 0-0 9.Hxc6 bxc6 10.Fxc6 Bb8 11.0-0

Az idei sakkolimpián Mcsedlisvili és Radzsabov partijában a 11.Fb5 e5 12.Fe2 He4 13.0-0 Fe6 14.Ha4 exd4 15.exd4 Bb4 16.Fe3 Fd7 17.Hc3 Bxb2 folytatást láttuk egyenlő esélyekkel.

11...Fa6 12.Be1 Vd6 13.Fa4 Bfc8 14.Fb3

 

14...e5?! 15.dxe5 Vxe5 16.Hxd5 He4 17.f3 Hc5 18.Fc2 Fd3 19.Fxd3 Vxd5 20.Ff1 Ve6

21.e4 Fxb2 22.Fxb2 Bxb2 23.Be2 Vb6 24.Bxb2 Vxb2

25.Bc1

Sötétnek nincs ellenértéke a gyalogért.

25...Vb6 26.Vd4 Bc6 27.h4 h5 28.Ve3 Kh7 29.Bd1 Vc7 30.Fb5 Bb6 31.Fc4 Bb2 32.e5 He6 33.Fb3 Kg7 34.Bc1 Vd7 35.Bd1 Vc7 36.Bd6 Vc5 37.Vxc5 Hxc5 38.Fd5 Bd2 39.Fc4 Bxd6 40.exd6 Hb7

 

 

41.d7 Kf6 42.Fa6 Hd8 43.Kf2 Ke7 44.Fb5 Hb7 45.g4 Hd6 46.Fa4 hxg4 47.fxg4 He4+ 48.Ke3 Hf6 49.Fd1?! Hxd7 50.Kd4 Kd6? 51.a4 a5 52.Kc4 f5 53.gxf5 gxf5 54.h5 Ke7 55.Kb5 Kf6?!

56.h6 f4 57.Fh5 He5 58.Kxa5 f3 59.Kb6 Hc4+ 60.Kb5 f2 61.Fe2 Hd2 62.Kb4 Hf3 63.Kc3 Hg5 64.a5 és sötét feladta

 

Topalov,V (2784) - Nakamura,H (2782)
Királyindiai védelem [E97]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Fe2 0-0 6.Hf3 e5 7.0-0 Hc6 8.d5 He7 9.b4 a5 10.bxa5 c5 11.a4 Bxa5 12.Ba3 Ba6 13.He1 Hd7 14.Hd3 h6 15.f4 exf4 16.Hxf4 He5 17.Kh1 Kh7 18.Hb5 Hg8 19.Vc2 Hf6 20.h3 Ve7 21.Fd2 Fd7 22.a5 Kg8 23.Be3 b6 24.Hd3 bxa5 25.Hxe5 Vxe5 26.Fc3 Vg5 27.Bef3 He8 28.Fxg7 Kxg7 29.Hc3 a4 30.Vb2 Vd8 31.Hxa4+ Kg8 32.Hc3 Bb6 33.Vd2 Vg5 34.Va2 Fc8 35.Va8 Vd8

36.Va5 Vc7 37.Hb5 Vb7 38.Vd2 Kg7 39.Vc3+ Kg8 40.e5 dxe5 41.Vxe5 Fd7 42.Hc3 Hd6 43.Bf6 Vb8 44.Vf4 Hf5 45.He4 Vxf4 46.Bxf4 Bb1+ 47.Kh2 Bb2 48.Fd3 Bc8 49.Ba6 Kg7 50.Hf6 He3?

 

51.Hxd7 Hxg2 52.Kg3

Jóval erősebb volt az 52.Bxf7+ Kxf7 53.He5+ Kf8 54.Bf6+ Ke7 55.Be6+ Kf8 56.Hd7+ Kf7 57.Kg3 folytatás.

52...Hxf4 53.Kxf4 Bf2+ 54.Ke5 Bf3 55.Fe4 Be8+

 

56.Be6 fxe6 57.Fxf3 exd5+ 58.Kxd5 Be3 59.Fg4 h5 60.Fe6 g5 61.Hxc5 g4 62.hxg4

62...h4 63.Kd4 Ba3 64.Fd5 h3 65.He6+?! Kf6 66.Hc5 h2?

 

 

67.He4+ Ke7 68.Hf2 Ba1 69.Ke3 Bf1 70.c5 Bc1 71.c6 Kd6 72.Fg2 Bc2 73.g5 Ke5

 

74.g6 Bc3+ 75.Hd3+ Kf6 76.Fe4 Ke6? 77.Kd4 Ba3 78.c7 Ba4+ 79.Kc3 Ba8 és sötét feladta

 

Kamsky,G (2681) - Lékó,P (2734)
Spanyol megnyitás [C84]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.d3 b5 7.Fb3 0-0 8.h3 d6 9.a3 Hb8 10.c4 bxc4 11.Fxc4 c5 12.b4 cxb4 13.axb4 Hc6 14.Fd2 Bb8 15.Va4 Fb7

 

16.Fxa6 Fxa6 17.Vxa6 Hxb4 18.Fxb4 Bxb4 19.Hbd2 Hd7 20.Vc6 Bb6 21.Vd5 Hf6 22.Va2 g6 23.Hc4 Bb7 24.Bfb1 Vd7 25.Va6 Bfb8 26.Bxb7 Vxb7 27.Hxd6 Vxa6 28.Bxa6 Bd8

29.Hxf7!? Kxf7 30.Hxe5+ Kf8 31.Be6 Hg8 32.Kf1 Ff6 33.Ke2 Fxe5 34.Bxe5 Ba8 35.Bc5 He7 36.h4 h5 37.Bc7 Kf7 38.Bb7 Ba3 39.g3 Ba4 40.Ke3 Ba3 41.f3 Ke6 42.Bb6+ Kd7 43.Bf6 Bb3 44.g4 hxg4 45.fxg4 Bb1 46.d4 Bh1 47.d5 Bxh4 48.Kf4 Bh1 49.Ba6 Be1 50.Ke5 Be2 51.Ba7+ Ke8 52.Bc7 Kd8  

 

53.d6 Hc8 54.Bg7 Bd2 55.Bxg6 Kd7 56.Bg7+ Kd8 57.Bg8+ Kd7 58.Bg7+ Kd8 59.Bg8+ Kd7 és döntetlen

 

Hou Ji-fan (2663) - Usenyina,A (2481)
Szicíliai védelem [B31]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 g6 4.Fxc6 dxc6 5.d3 Fg7 6.h3 b6 7.0-0 Hh6 8.Hc3 f6 9.Fe3 Hf7 10.a3 0-0 11.Be1 e5 12.b4 cxb4 13.axb4 Fe6 14.Ba3 Ve7 15.Va1 Bfb8

16.d4 Vxb4?! 17.dxe5 fxe5 18.Bb1?! Vf8 19.Bxa7 b5 20.Va6 Bxa7 21.Fxa7 Vc8 22.Vxc8+ Bxc8 23.Fc5 Ba8 24.He1 Fc4 25.Hd1 Hg5 26.f3 He6 27.Fe3 Hd4 28.Hb2 Ff7 29.Hbd3 Ba3 30.Fxd4 exd4 31.f4

 

31...Ff8 32.Kf2 Fe8 33.Hf3 c5 34.Ke2 c4 35.Hf2

 

35...Fc5!?

Az ukrán exvilágbajnoknő még nagyobb előnyt érhetett volna el a 35...d3+ 36.cxd3 c3 37.Bc1 b4 38.Hg4 Fg7 39.e5 b3 változatban.

36.Hg4 Kg7 37.Hg5 Fd7 38.He5

A világbajnoknő kiegyenlített esélyeit.

38...d3+? 39.cxd3 Ba2+ 40.Kf3 c3 41.Hxd7 c2 42.Bf1 Fa3

 

43.He6+ Kg8 44.Hd4 c1V 45.Bxc1 Fxc1 46.Hxb5 Ba5 47.Hd6 Ba3 48.He5 Bb3 49.Hdc4 Kg7 50.g4 h6 51.h4 g5?

 

52.hxg5 hxg5 53.f5 Ff4 54.Ke2 Bb1 55.Hf3 Ba1 56.d4 Bc1 57.Kd3 Bf1

 

58.Hce5 Bf2 59.Kc4 Bg2 60.Kd5 Kf6 61.Hd7+ Ke7 62.Hfe5 Fxe5 63.Hxe5 Bg3 64.Hg6+ Ke8 65.He5 Ke7 66.Hc6+ Ke8

 

67.e5 Bxg4 68.Ke6 Bg1 69.d5 g4 70.d6 Bd1 71.f6 g3 72.He7 g2 73.f7+ Kf8 74.Hg6+ és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotó: Bilbao Chess

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog