Help Sales ÁSZF

A rapid világbajnokságon Magnus Carlsen félpontos előnnyel vezet, a női viadalon négyes holtverseny az élen

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Moszkvában zajló King Salman rapid világbajnokság férfi viadalán a második játéknap, tíz forduló után a világbajnok Magnus Carlsen vezet. A norvég világelső mesterhármassal tört előre, hárman követik félpontos hátránnyal, a kínai Wang Hao, a lengyel Jan-Krzysztof Duda és a francia Maxime Vachier-Lagrave.  Tizenegy nagymester gyűjtött 7 pontot a tíz játszmájukból. A női vb-n nyolc forduló után négyes holtverseny az élen, a román Irina Bulmaga, a kínai Tan Zhongyi és Lei Tingjie és az ukrán Marija Muzicsuk fél ponttal előzi meg a hatfős üldöző bolyt. Szombaton a férfiak versenye öt, a női viadal négy fordulóval fejeződik be, casárnap és hétfőn a villám-világbajnokság küzdelmeire kerül sor.

 

A második játéknap első körében a világbajnok Magnus Carlsen és a világbajnokjelölt Wang Hao csapott össze. A norvég világelső világossal szerette volna ledolgozni félpontos hátrányát, kedvezőbben is állt, de a kínai sakkozó jól tartotta magát, a döntetlennek végül Carlsen ürülhetett. A játszma korai szakaszában iőhátrányba került Jan-Krzysztof Duda az idő szorításában nagyot hibázott Sahriyar Mamedgyarov ellen, az azerbajdzsáni nagymester a győzelemmel egyedül vezette a versengést.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2886, 4) – Wang Hao (kínai, 2748, 4,5) döntetlen

Ilia Smirin (izraeli, 2584, 4,5) – Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2755, 4,5) döntetlen

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2752, 4,5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2751, 4,5) 1 - 0

Alekszandr Motilev (orosz, 2703, 4) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2873, 4) döntetlen

Daniil Dubov (orosz, 2752, 4) – Gadir Guszejnov (azerbajdzsáni, 2691, 4) döntetlen

Alekszander Zubov (ukrán, 2703, 2688, 4) – Le Quang Liem (vietnami, 2740, 4) döntetlen

Dmitrij Bocsarov (orosz, 2642, 3,5) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2819, 3,5) döntetlen

Alekszandr Predke (orosz, 2637, 3,5) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2808, 3,5) döntetlen

Levon Aronjan (örmény, 2784, 3,5) – Alireza Firouzja (FIDE, 2614, 3,5) döntetlen

Hrant Melkumjan (örmény, 2631, 3,5) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2768, 3,5) 1 - 0

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2636, 3,5) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2748, 3,5) döntetlen

Anish Giri (holland, 2747, 3,5) – Basssem Amin (egyiptomi, 2748, 3,5) döntetlen

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2745, 3,5) – Evgeny Postny (izraeli, 2598, 3,5) 1 – 0

 

Lékó Péter mesterműként értékelte Wang Hao győzelmét, amellyel beérte Leinier Dominguez Perezzel remiző Sahriyar Mamedgyarovot. Az élcsoportban sok döntetlen született. Alekszandr Rahmanov nem kis elégedettséggel játszotta Magnus Carlsennel szemben gyalogelőnyös bástyavégjátékát, amely természetesen döntetlen lett. Az élen álló duót négyen követték félpontos hátránnyal, míg az 5 pontosok táborában tizenhat főt számolhattunk.

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Alekszandr Rahmanov (orosz, 2686, 4,5) – Magnus Carlsen (norvég, 2886, 4,5) döntetlen

Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2755, 5) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2752, 5,5) döntetlen

Wang Hao (kínai, 2748, 5) – Ilia Smirin (izraeli, 2584, 5) 1 - 0

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2873, 4,5) – Alekszej Shirov (spanyol, 2672, 4,5) döntetlen

Viktor Laznicka (cseh, 2678, 4,5) – Daniil Dubov (orosz, 2752, 4,5) döntetlen

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2751, 4,5) – Alekszandr Predke (orosz, 2637, 4,5) döntetlen

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2745, 4,5) – Hrant Melkumjan (örmény, 2631, 4,5) 1 - 0

Le Quang Liem (vietnami, 2740, 4,5) – Borisz Gracsev (orosz, 2606, 4,5) döntetlen

A nyolcadik fordulóban Magnus Carlsen megkezdte a nyerőszériát, a cseh Viktor Laznickának nem volt ellenszere a világbajnok erőteljes játékával szemben. A riválisok közül csak Maxime Vachier-Lagrave volt eredményes. Az élen álló Wang Hao és Sahriyar Mamedgyarov mögött nyolcfős volt az üldöző boly.

 

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2886, 5) – Viktor Laznicka (cseh, 2678, 5) 1 - 0

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2752, 6) – Wang Hao (kínai, 2748, 6) döntetlen

Alekszandr Motiljev (orosz, 2703, 5,5) – Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2755, 5,5) döntetlen

Gadir Guszejnov (azerbajdzsáni, 2691, 5,5) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2745, 5,5) döntetlen

Alekszandr Predke (orosz, 2637, 5) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2873, 5) 0 - 1

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2636, 5) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2819, 5) döntetlen

Alekszej Shirov (spanyol, 2672, 5) – Daniil Dubov (orosz, 2752, 5) döntetlen

Borisz Gracsev (orosz, 2606, 5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2751, 5) döntetlen

Ilia Smirin (izraeli, 2584, 5) – Le Quang Liem (vietnami, 2740, 5) 0 - 1

 

A kilencedik körben MVL megfosztotta veretlenségétől Sahriyar Mamedgyarovot, négyes holtverseny alakult ki. Magnus Carlsen ledolgozta hátrányát. A világbajnok tavaly kettős vereséggel rajtolt, állandó nyeréskényszerrel kellett játszania, az orosz fővárosban kiegyensúlyozottabb a játéka, higgadtsága eredményességgel is párosult.

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Alekszander Zubov (ukrán, 2688, 6) – Magnus Carlsen (norvég, 2886, 6) 0 - 1

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2873, 6) – Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2752, 6,5) 1 - 0

Wang Hao (kínai, 2748, 6,5) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2745, 6) döntetlen

Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2755, 6) – Gadir Guszejnov (azerbajdzsáni, 2691, 6) döntetlen

Le Quang Liem (vietnami, 2740, 6) – Alekszandr Motyilev (orosz, 2703, 6) 1 - 0

Hikaru Nakamura (amerikai, 2819, 5,5) – Anish Giri (holland, 2747, 5,5) döntetlen

Peter Szvidler (orosz, 2738, 5,5) – Levon Aronjan (örmény, 2784, 5,5) döntetlen

Pavel Ponkratov (orosz, 2687, 5,5) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2768, 5,5) 1 - 0

Alekszandr Rahmanov (orosz, 2686, 5,5) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2756, 5,5) döntetlen

Daniil Dubov (orosz, 2752, 5,5) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2636, 5,5) döntetlen

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2751, 5,5) – Alekszej Shirov (spanyol, 2672, 5,5) 1 - 0

Borisz Gracsev (orosz, 2606, 5,5) – Szergej Karjakin (orosz, 2749, 5,5) döntetlen

 

A tizedik fordulóban Le Quang Liem sem bírt a világbajnokkal, aki a mesterhármassal egyedüli elsőként zárta a második játéknapot. Kis megingás után Jan-Krzysztof Duda hármas holtversenyben a második. Bekapcsolódott a versengésbe Hikaru Nakamura, Levon Aronjan, Szergej Karjakin és Peter Szvidler, tizenegy nagymester szerzett 7 pontot a tíz forduló során.

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2886, 7) – Le Quang Liem (vietnami, 2740, 7) 1 – 0

Wang Hao (kínai, 2748, 7) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2873, 7) döntetlen

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2745, 6,5) – Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2755, 6,5) döntetlen

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2752, 6,5) – Gadir Guszejnov (azerbajdzsáni, 2691, 6,5) döntetlen

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2751, 6,5) – Pavel Ponkratov (orosz, 2687, 6,5) 1 – 0

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2699, 6) – Hikaru Nakamura 8amerikai, 2819, 6) 0 – 1

Levon Aronjan (örmény, 2784, 6) – Alekszander Zubov (ukrán, 2688, 6) 1 – 0

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2756, 6) – Szanan Szjugirov (orosz, 2664, 6) döntetlen

Daniil Dubov (orosz, 2752, 6) – Alekszandr Rahmanov (orosz, 2686, 6) döntetlen

Szergej Karjakin (orosz, 2749, 6) – Mihail Antipov (orosz, 2636, 6) 1 – 0

Makszim Csigajev (orosz, 2669, 6) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2748, 6) 0 – 1

Anish Giri (holland, 2747, 6) – Borisz Gracsev (orosz, 2606, 6) döntetlen

Ivan Cseparinov (grúz, 2647, 6) – Peter Szvidler (orosz, 2738, 6) 0 - 1

 

A King Salman rapid világbajnokság állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

1

Magnus Carlsen

NOR

2886

8,0

55,5

59,5

2676

2

17

Wang Hao

CHN

2748

7,5

58,0

62,5

2715

3

13

Jan-Krzysztof Duda

POL

2751

7,5

53,0

56,5

2647

4

2

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2873

7,5

52,0

55,0

2663

5

12

Sahriyar Mamedgyarov

AZE

2752

7,0

59,0

63,0

2705

6

20

Jan Nepomnjacsij

RUS

2745

7,0

57,0

62,0

2651

7

21

Le Quang Liem

VIE

2740

7,0

56,5

61,5

2656

8

9

Leinier Dominguez Perez

USA

2755

7,0

55,5

59,5

2673

9

38

Gadir Guszejnov

AZE

2691

7,0

55,5

59,5

2660

10

3

Hikaru Nakamura

USA

2819

7,0

54,0

58,0

2658

11

6

Levon Aronjan

ARM

2784

7,0

53,0

56,5

2655

12

22

Peter Szvidler

RUS

2738

7,0

52,0

56,5

2608

13

14

Szergej Karjakin

RUS

2749

7,0

51,5

56,0

2617

14

15

Dmitrij Andrejkin

RUS

2748

7,0

50,5

53,5

2603

15

30

David Anton Guijarro

ESP

2709

7,0

47,5

51,0

2556

16

95

Ilia Smirin

ISR

2584

6,5

58,0

62,5

2737

17

74

Borisz Gracsev

RUS

2606

6,5

56,0

61,0

2697

18

32

Alekszandr Motiljev

RUS

2703

6,5

55,5

60,5

2653

19

60

Francisco Vallejo Pons

ESP

2636

6,5

55,5

58,5

2712

20

18

Anish Giri

NED

2747

6,5

54,5

59,0

2638

 

Az élcsoportban a 11. forduló párosítása igazi csemegéket ígér, a végeredmény szempontjából is fontos rangadókra kerül sor,

T.

R.

 

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

R.

1

2

Maxime Vachier-Lagrave

2873

8

Magnus Carlsen

2886

1

2

3

Hikaru Nakamura

2819

7

Jan-Krzysztof Duda

2751

13

3

9

Leinier Dominguez Perez

2755

7

Wang Hao

2748

17

4

21

Le Quang Liem

2740

7

7

Levon Aronjan

2784

6

5

22

Peter Szvidler

2738

7

7

Sahriyar Mamedgyarov

2752

12

6

38

Gadir Guszejnov

2691

7

7

Szergekj Karjakin

2749

14

7

15

Dmitrij Andrejkin

2748

7

7

Jan Nepomnjacsij

2745

20

 

A női viadal ötödik fordulójában a holtversenyben vezető Olga Girja elvesztette veretlenségét, Humpy Koneru a győzelemmel négyes holtversenyben az élre állt. Jól kezdett a kínai duó, az exvilágbajnoknő Tan Zhongyi és Lei Tingjie. Meglepetésre Alisza Galljamova legyőzte Alekszandra Kosztenjukot.

 

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Meri Arabidze (grúz, 2416, 4) – Irina Bulmaga (román, 2383, 4) döntetlen

Humpy Koneru (indiai, 2438, 3,5) – Olga Girja (orosz, 2365, 4) 1 - 0

Daria Csarocskina (orosz, 2296, 3,5) – Tan Zhongyi (kínai, 2496, 3,5) 0 - 1

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2293, 3,5) – Dronavalli Harika (indiai, 2425, 3,5) döntetlen

Anna Muzicsuk (ukrán, 2592, 3) – Nazerke Nurgali (kazah, 1993, 3,5) döntetlen

Alisza Galljamova (orosz, 2378, 3) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2538, 3) 1 - 0

Lei Tingjie (kínai, 2498, 3) – Polina Suvalova (orosz, 2370, 3) 1 - 0

Natalija Pogonyina (orosz, 2494, 3) – Batkhuyagi Munguntuul (mongol, 2368, 3) 1 - 0

Ekaterina Atalik (török, 2360, 3) – Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2484, 3) 1 - 0

Nana Dzagnidze (grúz, 2478, 3) – Jekatyerina Goltszeva (orosz, 2154, 3) 1 – 0

A hatodik körben Irina Bulmaga ötödik győzelmét aratta, rangadót nyert Humpy Koneruval szemben. A román sakkozónő félpontos előnyre tett szert, de heten is üldözték őt Meri Arabidze vezetésével. Másodszor kapott ki Olga Girja, „külső körön” Natalija Pogonyina előretört. Javított a nagy hármas, Anna és Marija Muzicsuk, valamint egykori honfitársuk, Jekatyeina Lahno.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Tan Zhongyi (kínai, 2496, 4,5) – Meri Arabidze (grúz, 2416, 4,5) döntetlen

Irina Bulmaga (román, 2383, 4,5) – Humpy Koneru (indiai, 2438, 4,5) 1 - 0

Nino Bacsiasvili (grúz, 2401, 4) – Lei Tingjie (kínai, 2498, 4) 0 - 1

Olga Girja (orosz, 2365, 4) – Natalija Pogonyina (orosz, 2494, 4) 0 - 1

Naterke Nurguli (kazah, 1993, 4) – Nana Dzagnidze (grúz, 2478, 4) 0 - 1

Dronavalli Harika (indiai, 2425, 4) – Alisza Galljamova (orosz, 2378, 4) 1 - 0

Irina Krush (amerikai, 2415, 4) – Ekaterina Atalik (török, 2360, 4) 0 - 1

Marija Muzicsuk (ukrán, 2518, 3,5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2293, 4) 1 - 0

Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2418, 3,5) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2592, 3,5) 0 - 1

Elisabeth Paehtz (német, 2381, 3,5) – Jekatyerina Lahno (orosz, 2533, 3,5) 0 - 1

A hetedik fordulóban Tan Zhongyi újabb győzelmével holtversenyben az élre állt. A rangadón nem bírt egymással Anna Muzicsuk és Humpy Koneru. Az orosz olimpiai bajnoknők két derbit is játszottak, Jekatyerina Lahno és Olga Girja diadalmaskodott. Az exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk folytatta előretörését.

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Lei Tingjie (kínai, 2498, 5) – Irina Bulmaga (román, 2383, 5,5) döntetlen

Ekaterina Atalik (török, 2360, 5) – Tan Zhongyi (kínai, 2496, 5) 0 – 1

Natalija Pogonyina (orosz, 2494, 5) – Dronavalli Harika (indiai, 2425, 5) döntetlen

Nana Dzagnidze (grúz, 2478, 5) – Meri Arabidze (grúz, 2416, 5) döntetlen

Anna Muzicsuk (ukrán, 2592, 4,5) – Humpy Koneru (indiai, 2438, 4,5) döntetlen

Jekatyerina Lahno (orosz, 2533, 4,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2434, 4,5) 1 – 0

Daria Csarocskina (orosz, 2296, 4,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2518, 4,5) 0 – 1

Olga Girja (orosz, 2365, 4) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2538, 4) 1 - 0

A holtversenyben vezető Tan Zhongyi és Irina Bulmaga megosztozott a ponton. Marija Muzicsuk mesternégyessel beérte a duót. Elvesztette veretlenségét Meri Arabidze, Lei Tingjie is holtversenyes elsőként várhatja a folytatást, a befejező négy fordulót.

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Tan Zhongyi (kínai, 2496, 6) – Irina Bulmaga (román, 2383, 6) döntetlen

Dronavalli Harika (indiai, 2425, 5,5) – Katyerina Lahno (orosz, 2533, 5,5) döntetlen

Marija Muzicsuk (orosz, 2518, 5,5) – Natalija Pogonyina (orosz, 2494, 5,5) 1 - 0

Meri Arabidze (grúz, 2416, 5,5) – Lei Tingjie (kínai, 2498, 5,5) 0 - 1

Humpy Koneru (indiai, 2438, 5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2478, 5,5) 1 - 0

Polina Suvalova (orosz, 2370, 5) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2592, 5) 0 - 1

Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2484, 5) – Olga Girja (orosz, 2365, 5) 0 - 1

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2455, 4,5) – Ekaterina Atalik (török, 2360, 5) 0 - 1

 

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

24

IM

Irina Bulmaga

ROU

2383

6,5

39,0

42,0

2392

2

6

GM

Tan Zhongyi

CHN

2496

6,5

38,0

42,0

2346

3

5

GM

Lei Tingjie

CHN

2498

6,5

37,0

38,5

2369

4

4

GM

Marija Muzicsuk

UKR

2518

6,5

34,0

37,5

2335

5

13

GM

Humpy Koneru

IND

2438

6,0

38,5

40,5

2388

6

30

WGM

Olga Girja

RUS

2365

6,0

37,5

40,5

2441

7

3

GM

Katyerina Lahno

RUS

2533

6,0

34,0

37,0

2350

8

16

GM

Dronavalli Harika

IND

2425

6,0

33,0

35,5

2353

9

31

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2360

6,0

32,5

34,5

2339

10

1

GM

Anna Muzicsuk

UKR

2592

6,0

32,0

35,0

2350

11

19

IM

Meri Arabidze

GEO

2416

5,5

38,5

41,5

2367

12

52

IM

Daria Csarocskina

RUS

2296

5,5

37,5

40,5

2467

13

33

GM

Elina Danieljan

ARM

2356

5,5

35,0

38,5

2317

14

7

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2494

5,5

34,0

37,0

2356

15

9

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2478

5,5

33,5

36,5

2324

16

23

GM

Nino Bacsiasvili

GEO

2401

5,5

33,5

36,0

2290

17

14

GM

Valentyina Gunyina

RUS

2434

5,5

33,0

37,0

2314

Az élcsoportban a 9. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

R.

1

24

IM

Irina Bulmaga

2383

GM

Marija Muzicsuk

2518

4

2

5

GM

Lei Tingjie

2498

GM

Tan Zhongyi

2496

6

3

1

GM

Anna Muzicsuk

2592

6

6

GM

Dronavalli Harika

2425

16

4

3

GM

Jekatyerina Lahno

2533

6

6

WGM

Olga Girja

2365

30

5

31

IM

Ekaterina Atalik

2360

6

6

GM

Humpy Koneru

2438

13

6

7

WGM

Natalija Pogonyina

2494

GM

Elina Danieljan

2356

33

Verőci Zsuzsa

Fotók: Maria Emalianova, Lennart Ootes és

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog