Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

A rapid világbajnokságon Carlsen félpontos, a női viadalon Kosztenjuk másfél pontos előnnyel vezet

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Varsóban zajló rapid világbajnokság második játéknapja, kilenc forduló után a címvédő Magnus Carlsen félpontos előnnyel vezet a 17 éves üzbég Nodirbek Abduszattorov, az orosz Alekszandr Griscsuk és Jan Nepomnjacsij előtt. Rapport Richárd 5,5 pontjával a harmincadik helyen várja a befejező négy fordulót. A női viadalon az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk másfél pontos előnnyel az élen, hat fős az üldöző boly, három kör vár még a sakkozónőkre.

 

Az első játéknap, öt forduló után hármas holtversenyben vezetett Jan-Krzysztof Duda, Magnus Carlsen és Baadir Zsobava. Az ötszörös világbajnok Magnus Carlsen sötéttel remizett grúz ellenfelével, a lengyel világbajnokjelölt elszenvedte első vereségét. Jan Nepomnjacsij, Alekszandr Griscsuk, Vladiszlav Fedoszejev, Alireza Firouzja és Borisz Gelfand is beérte Carlsent és Zsobavát, nyolcan várták 5-5 ponttal a hetedik kör párosítását.

Rapport Richárd döntetlennel folytatta szereplését, egy pont volt a hátránya az élen állókkal szemben.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Baadur Zsobava (grúz, 2679, 4,5) – Magnus Carlsen (norvég, 2842, 4,5) döntetlen

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2798, 4) – Jan-Krysztof Duda (lengyel, 2801, 4,5) 1 - 0

David Anton Guijarro (spanyol, 2627, 4) – Anish Giri (holland, 2767, 4) döntetlen

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2763, 4) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2621, 4) 1 - 0

Tigran L Petroszjan (örmény, 2621, 4) – Vladiszlav Fedoszejev (orosz, 2692, 4) 0 – 1

Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2593, 4) – Anton Korobov (ukrán, 2689, 4) 0 – 1

Alireza Firouzja (francia, 2656, 4) – Timur Garayev (amerikai, 2578, 4) 1 – 0

Borisz Gelfand (izraeli, 2648, 4) – Hans Moke Niemann (amerikai, 2327, 4) 1 – 0

Hikaru Nakamura (amerikai, 2836, 3,5) – Alekszandr Predke (orosz, 2630, 3,5) 1 – 0

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2773, 3,5)  - Andrej Volokityin (ukrán, 2631, 3,5) 0 - 1

Fabiano Caruana (amerikai, 2770, 3,5) – Santosh Gujratji Vidit (indiai, 2629, 3,5) 1 - 0

Makszim Matlakov (orosz, 2652, 3,5) – Rapport Richárd (magyar, 2750, 3,5) döntetlen

Javohir Szindarov (üzbég, 2353, 3) – Erdős Viktor (magyar, 2601, 3) döntetlen

Kántor Gergely (magyar, 2454, 2,5) – Mikhail Antipov (orosz, 2644, 2,5) döntetlen

Jan Klimkowski (lengyel, 2211, 1,5) – Kozák Ádám (magyar, 2552, 2) 0 - 1

 

Különös jelentőséggel bírt a hetedik fordulóban Magnus Carlsen és a 18 éves Alireza Firouzja összecsapása. A dubaji világbajnoki döntőben Jan Nepomnjacsij elleni fölényes győzelme után Carlsen kétségessé tette, hogy a jövőben játszik-e még finálét, egyetlen méltó ellenfélnek Firouzját nevezte meg.

A norvég világbajnok zseniálisan vezette királyszárnyi akcióját, tetszetős győzelmet aratott Firouzja ellen. A riválisai közül Griscsuk tudott győzni, Carlsennelholtversenyben vezett a versenyfutást. Rapport Richárd győzelmével javított helyezésén. A magyar derbit Kéntor Gergely nyerte meg.

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2842, 5) – Alireza Firouzja (francia, 2656, 5) 1 – 0

Baadur Zsobava (grúz, 2679, 5) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2798, 5) döntetlen

Anton Korobov (ukrán, 2689, 5) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2763, 5) 0 - 1

Vladiszlav Fedoszejev (orosz, 2692, 5) – Borisz Gelfand (izraeli, 2648, 5) döntetlen

Hikaru Nakamura (amerikai, 2836, 4,5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2627, 4,5) döntetlen

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2801, 4,5) – Robert Hovhanniszjan (örmény, 2613, 4,5) 1 - 0

Andrej Volokityin (ukrán, 2631, 4,5)  - Fabiano Caruana (amerikai, 2770, 4,5) döntetlen

Anish Giri (holland, 2767, 4,5) – Jorden Van Foreest (holland, 2563, 4,5) döntetlen

Rapport Richárd (magyar, 2750, 4) – Alekszej Drejev (orosz, 2621, 4) 1 – 0

Erdős Viktor (magyar, 2601, 3,5) – Mihanea Costachi (román, 2443, 3,5) döntetlen

Kozák Ádám (2552, 3) – Kántor Gergely (2454, 3) 0 - 1

 

A…

A nyolcadik körben a két éllovas megosztozott a ponton, Alekszandr Griscsuk előnyös állásából nem tudta kihozni a maximumot, a világbajnok örülhetett a döntetlennek. Jan-Krzysztof Duda kettős győzelemmel beérte a vezető duót. Sorban születtek a döntetlenek, négyen követték félpontos hátránnyal a vezető triót.

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2763, 6) – Magnus Carlsen (norvég, 2842, 6) döntetlen

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2801, 5,5) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2667, 5,5) 1 – 0

Jan Nepomnjasij (orosz, 2798, 5,5) – Borisz Gelfand (izraeli, 2648, 5,5) döntetlen

Vladiszlav Fedoszejev (orosz, 2692, 5,5) – Baadur Zsobava (grúz, 2679, 5,5) döntetlen

Kirill Alekszejenko (orosz, 2637, 5) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2836, 5) döntetlen

Fabiano Caruana (amerikai, 2770, 5) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2621, 5) döntetlen

Anish Giri (holland, 2767, 5) – Andrej Volokityin (ukrán, 2631, 5) döntetlen

David Anton Guijarro (spanyol, 2627, 5) – Rapport Richárd (magyar, 2750, 5) döntetlen

Bassem Amin (egyiptomi, 2614, 4,5) – Erdős Viktor (magyar, 2601, 4,5) 1 – 0

Kántor Gergely(nagyar, 2454, 4) – Tigran L. Petroszjan (örmény, 2621, 4) 0 – 1

Vadim Petrovszkij (ukrán, 2282, 3) – Kozák Ádám (magyar, 2552, 3) 0 – 1

 

Szocsiban a Világkupa elődöntőjében Jan-Krzysztof Duda a rájátszásban legyőzte Magnus Carlsent. A világbajnok a lengyel fővárosban vágott vissza. Világossal a második fontos rangadón diadalmaskodott. Dudának nem volt esélye, jelentős időhátrányban és reménytelen állásban nem találhatott mentséget. Griscsuk remijének köszönhetően Magnus Carlsen félpontos előnnyel zárta a második játéknapot.

 

Holtversenyben második a 17 éves üzbég Nodirbek Abduszattorov, aki az 53 éves Borisz Gelfand ellen nyert és Magnus Carlsennel játssza tizedik partiját. Még várnunk kell Nepomnjacsij és Carlsen csatájára…

Felzárkózott az amerikai nagy kettős, Fabiano Caruana és Hikaru Nakamura, javított Anish Giri is. Sajnos Rapport Richárd elszenvedte második vereségét, az egyiptomi Bassem Amin sötéttel nyert első számú nagymesterünk ellen. Erdős Viktor kettős vereséggel zárta a napot.

 

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2842, 6,5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2801, 6,5) 1 – 0

Baadur Zsobava (grúz, 2679, 6) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2763, 6,5) döntetlen

Timur Garayev (amerikai, 2578, 6) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2798, 6) 0 – 1

Borisz Gelfand (izraeli, 2648, 6) – Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2593, 6) 0 – 1

Hikaru Nakamura (amerikai, 2836, 5,5) – Vladiszlav Fedoszejev (orosz, 2692, 6) 1 – 0

Fabiano Caruana (amerikai, 2770, 5,5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2627, 5,5) 1 – 0

Ivan Cseparinov (bolgár, 2621, 5,5) – Anish Giri (holland, 2767, 5,5) 0 – 1

Rapport Richárd (magyae, 2750, 5,5) – Bassem Amin (egyiptomi, 2614, 5,5) 0 – 1

Erdős Viktor (magyar, 2601, 4,5) - Puranik (indiai, 2472,4,5) 0 – 1

Giga Quparadze (grúz, 2583, 4) – Kántor Gergely (magyar, 24544, 4) döntetlen

Kozák Ádám (magyar, 2552, 4) – Haik M Martiroszjan (örmény, 2377, 3,5) döntetlen

World Rapid 2021 Warsaw POL Sun 26th Dec 2021 - Thu 30th Dec 2021
Leading Round 9 (of 13) Standings:

H

R

Név

Ti

FED

Élő

Pont

TB1

TB2

TB3

1

1

Carlsen Magnus

GM

NOR

2842

7.5

46.0

49.5

2667

2

59

Abdusattorov Nodirbek

GM

UZB

2593

7.0

48.5

53.0

2688

3

8

Grischuk Alexander

GM

CFR

2763

7.0

48.5

52.5

2641

4

4

Nepomniachtchi Ian

GM

CFR

2798

7.0

47.5

52.0

2647

5

3

Duda Jan-Krzysztof

GM

POL

2801

6.5

49.0

52.5

2679

6

27

Jobava Baadur

GM

GEO

2679

6.5

48.5

52.5

2667

7

69

Van Foreest Jorden

GM

NED

2563

6.5

45.5

49.0

2726

8

33

Firouzja Alireza

GM

FRA

2656

6.5

45.0

49.0

2570

9

2

Nakamura Hikaru

GM

USA

2836

6.5

44.5

48.5

2611

10

6

Caruana Fabiano

GM

USA

2770

6.5

44.0

48.0

2602

11

47

Cheparinov Ivan

GM

BUL

2621

6.5

42.0

44.5

2600

12

54

Hovhannisyan Robert

GM

ARM

2613

6.5

41.5

45.0

2587

13

52

Amin Bassem

GM

EGY

2614

6.5

37.5

40.5

2458

14

62

Gareyev Timur

GM

USA

2578

6.0

49.5

51.5

2678

15

35

Gelfand Boris

GM

ISR

2648

6.0

45.0

48.0

2616

16

154

Niemann Hans Moke

GM

USA

2327

6.0

44.5

49.0

2660

17

42

Volokitin Andrei

GM

UKR

2631

6.0

44.5

48.0

2673

18

14

Aronian Levon

GM

USA

2728

6.0

44.5

47.0

2545

19

38

Alekseenko Kirill

GM

CFR

2637

6.0

42.0

45.0

2568

20

21

Fedoseev Vladimir

GM

CFR

2692

6.0

41.0

44.5

2618

21

24

Onyshchuk Volodymyr

GM

UKR

2687

6.0

41.0

44.5

2542

22

173

Mitrabha Guha

IM

IND

2107

6.0

39.5

43.0

2580

23

174

Gukesh D

GM

IND

2050

6.0

39.0

41.0

2593

24

50

Santos Latasa Jaime

GM

ESP

2618

6.0

38.5

41.0

2473

25

56

Chigaev Maksim

GM

CFR

2605

6.0

35.0

37.5

2476

26

23

Korobov Anton

GM

UKR

2689

5.5

47.0

50.5

2599

27

45

Anton Guijarro David

GM

ESP

2627

5.5

46.5

50.5

2567

28

7

Giri Anish

GM

NED

2767

5.5

45.5

49.0

2615

29

110

Harsha Bharathakoti

GM

IND

2484

5.5

44.0

47.5

2698

30

10

Rapport Richard

GM

HUN

2750

5.5

43.5

48.0

2590

31

12

Dubov Daniil

GM

CFR

2735

5.5

43.5

47.5

2568

32

102

Maghsoodloo Parham

GM

IRI

2512

5.5

43.0

47.0

2699

33

15

Mamedyarov Shakhriyar

GM

AZE

2727

5.5

43.0

47.0

2576

34

68

Najer Evgeniy

GM

CFR

2565

5.5

43.0

45.0

2649

35

11

Wojtaszek Radoslaw

GM

POL

2743

5.5

42.5

46.5

2585

36

19

Shirov Alexei

GM

ESP

2702

5.5

42.5

46.0

2574

37

30

Movsesian Sergei

GM

ARM

2667

5.5

42.0

45.0

2527

38

148

Ivic Velimir

GM

SRB

2357

5.5

41.0

44.5

2601

39

34

Matlakov Maxim

GM

CFR

2652

5.5

41.0

44.5

2520

40

60

Timofeev Artyom

GM

CFR

2591

5.5

40.0

43.0

2450

41

29

Paravyan David

GM

CFR

2671

5.5

39.0

43.0

2518

42

28

Svane Rasmus

GM

GER

2677

5.5

38.5

42.5

2547

43

105

Shevchenko Kirill

GM

UKR

2508

5.5

38.5

39.5

2621

44

5

Vachier-Lagrave Maxime

GM

FRA

2773

5.5

38.0

41.5

2541

45

104

Sanal Vahap

GM

TUR

2509

5.5

38.0

40.0

2575

46

43

Predke Alexandr

GM

CFR

2630

5.5

37.0

40.0

2479

47

13

Salem A.R. Saleh

GM

UAE

2729

5.5

36.5

40.0

2544

48

113

Puranik Abhimanyu

GM

IND

2472

5.5

35.5

38.0

2653

49

9

Karjakin Sergey

GM

CFR

2757

5.5

35.5

38.0

2455

50

64

Bluebaum Matthias

GM

GER

2575

5.5

34.5

37.5

2447

176 players

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

 

 

A női világbajnokságon három fordulóval a befejezés előtt az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk másfél pontos előnnyel vezet. Az orosz nagymesternő hatos nyerőszéria után nem bírt a kazah Assel Serikhajjal. Hatan gyűjtöttek hat pontot, a dobogós helyekért nagy csata lesz a finisben. A kilencedik körben mérkőzik meg a címvédő Humpy Koneru és Alekszandra Kosztenjuk.

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Valentyina Gunyina (orosz, 2499, 4) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2515, 4) 0 – 1

Vaishali R (indiai, 2201, 3,5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2471, 3,5) 0 – 1

Natalija Buksza (ukrán, 2237, 3,5) – Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2275, 3,5) 1 – 0

Anna Zatonskih (amerikai, 2327, 3) – Katyerina Lahno (orosz, 2545, 3) 0 – 1

Ekaterina Atalik (török, 2419, 3) – Olga Badelka (orosz, 2279, 3) 0 – 1

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Alekszandrija Kosztenjuk (orosz, 2515, 5) – Natalija Buksza (ukrán, 2237, 4,5) 1 – 0

Nana Dzagnidze (grúz, 2471, 4,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2499, 4) 0 – 1

Katyerina Lahno (orosz, 2545, 4) – Ekaterini Pavlidou (görög, 2110, 4) döntetlen

Olga Badelka (orosz, 2279, 4) – Assel Serikhay (kazah, 2023, 4) 0 – 1

Bibiszara Asszaubajeva (kazah, 2369, 3,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2380. 4) 1 – 0

Atousa Pourkashiyan (indiai, 2290, 3,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2501, 3,5) 0 – 1

Humpy Koneru (indiai, 2483, 3,5) – Marta Michna (lengyel, 2291, 3,5) 1 - 0

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Assel Serikhay (kazah, 2023, 5) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2515, 6 döntetlen

Valentyina Gunyina (orosz, 2499, 5) – Katyerina Lahno (orosz, 2545, 4,5) 0 – 1

Marija Muzicsuk (ukrán, 2501, 4,5) – Leja Garifullna (orosz, 2245, 4,5) 1 – 0

Ekaterini Pavlidou (görög, 2110, 4,5) – Humpy Koberu (indiai, 2483, 4,5) 0 – 1

Polina Suvalova (orosz, 2400, 4,5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2471, 4,5) 1 – 0

Natalija Buksza (ukrán, 2237, 4,5) – Bibiszara Asszaubajeva (kazah, 2369, 4,5) 0 - 1

 

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2515, 6,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2501, 5,5) 1 – 0

Katyerina Lahno (orosz, 2545, 5,5) – Assel Serikhay (kazah, 2023, 5,5) döntetlen

Humpy Koneru (indiai, 2483, 5,5) – Polina Suvalova (orosz, 2400, 5,5) döntetlen

Bibiszara Asszaubajeva (kazah, 2369, 5,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2499, 5) döntetlen

Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2388, 5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2380, 5) 1 – 0

Nana Dzagnidze (grúz, 2471, 4,5) – Meruert Kamalidenova (kazah, 2070, 5) 1 – 0

Leja Garifullina (orosz, 2245, 4,5) - Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2449, 4,5) 0 – 1

Antoameta Sztefanova (bolgár, 2443, 4,5) – Natalija Buksza (ukrán, 2237, 4,5) 1 - 0

Az élcsoport állása:

 


 

Név

Élő

   Pont                                                       

Bch1

 

1.

Alekszandra Kosztenjuk

2515 +21

  7.5

44.5

48.0

2.

Humpy Koneru

2483 -22

6.0

47.0

49.5

3.

Assel Serikhaj

2023 +97

6.0

46.0

50.0

4.

Katyerina Lahno

2545 -28

6.0

45.0

49.0

4.

Polina Suvalova

2400 +18

6.0

45.0

49.0

6.

Gulnar Mammadova

2388 -10

6.0

42.5

46.5

7.

Bibiszara Asszaubajeva

2369 -10

6.0

42.5

46.0

8.

Valentyina Gunyina

2499 -15

5.5

49.5

54.5

9.

Ekaterini Pavlidou

2110 +83

5.5

47.5

51.0

10.

Marija Muzicsuk

2501 -30

5.5

46.0

50.5

11.

Nana Dzagnidze

2471 -26

  5.5

  46.0

  50.0

Verőci Zsuzsa

Fotó: fide.com

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Rapport huszárvégjátékban nyert a címvédő Van Foreest ellen, Carlsen minőségáldozottal győzte le Girit
2022. 01. 17.

Wijk aan Zee-ben Rapport vereséggel rajtolt, hárrman nyertek világossal
2022. 01. 16.

Wijk aan Zee-ben szombaton kezdődik a Tata Steel Masters, Rapport Richárd ötödik a rajtlistán
2022. 01. 13.

Mi is történt 2021-ben? A legfontosabb versenyek, események összefoglalója  V.
2022. 01. 12.

Mi is történt 2021-ben? A legfontosabb versenyek, események összefoglalója  IV.
2022. 01. 11.

Mi is történt 2021-ben? A legfontosabb versenyek, események összefoglalója  III.
2022. 01. 10.

Mi is történt 2021-ben? A legfontosabb versenyek, események összefoglalója  II.
2022. 01. 09.

Mi is történt 2021-ben? A legfontosabb versenyek, események összefoglalója  I.
2022. 01. 09.

Az ötszörös világbajnok Magnus Carlsen 65 pontos előnnyel vezeti az új világranglistát
2022. 01. 01.

A 17 éves kazah Bibiszara Asszuabajeva először, a francia Maxime Vachier-Lagrave harmadszor villám-világbajnok
2021. 12. 31.

Levon Aronjan félpontos előnnyel vezet a villám-világbajnokságon, Magnus Carlsen csak a nyolcadik
2021. 12. 30.

Katyerina Lahno és Magnus Carlsen játszik címvédőként a villám-világbajnokságon
2021. 12. 29.

A 17 éves üzbég Abduszattorov a rapid világbajnok, a női viadalon az orosz Kosztenjuk diadalmaskodott
2021. 12. 29.

A rapid világbajnokságon Carlsen félpontos, a női viadalon Kosztenjuk másfél pontos előnnyel vezet
2021. 12. 28.

Az első játéknap után hármas holtverseny a férfi rapid vb-n, orosz duó vezet a női viadalon
2021. 12. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog