Help Sales ÁSZF

A Padova a címvédő elleni győzelemmek 2 pontra növelte előnyét, a Nona együttese is 2 ponttal vezet

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A montenegrói Ulcinjban zajló 35. Klubcsapatok Európa-kupájának hatodik fordulójában az Obiettivo Risarcimento Padova együttese 4-2-re legyőzte a címvédő szentpétervári Mednyij Vszadnik csapatát. Az olasz dárdában az éltáblán Rapport Richárd remizett az amerikai Leinier Dominguez Perezzel, míg Lékó Péter sötéttel nyert az orosz Kirill Alekszejenko ellen. A Padova két pontra növelte előnyét, az utolsó fordulóban a rajtlistát vezető macedón Alkaloid együttesével mérkőzik meg. A női viadalon a grúz Nona csapata 3-1-re győzte le a Kijevi Sakkszövetség együttesét, kétpontos előnnyel várhatja a befejező játéknapot.

 

Az éllovas Padova két világos táblán elért döntetlennel kezdte a rangadót. Először a horvát Ivan Saric, majd az angol Michael Adams  remizett, nem hozták könnyű helyzetbe társaikat. A címvédő Mednyij Vszadnik éltáblása, az amerikai Leinier Dominguez Perez előnyös állást játszott Rapport Richárd ellen, elsősorban egyre fogyó gondolkodási ideje jelentett reményt nagymesterünk számára.

Fokozott figyelem kísérte a harmadik táblán zajló csatát, a + 2700 Élő-pontos elit klubnak a november 1-től érvényes világranglista új szereplője, a 22 éves Kirill Alekszejenko és Lékó Péter küzdelmét. Az olasz megnyitású partiban Péter kezdeményezőként lépett fel, királyszárnyi akciót indított. A bonyodalmakban Lékó Péter felülmúlta ifjú ellenfelét, a nyílt h vonalon felvonult nehézüteggel szemben Alekszejenko már nem találhatott védelmet. Lékó Péter vezetéshez juttatta csapatát.

Sokáig döntetlent jósolhattunk a rangadó végeredményét illetően, a végkifejlet az olasz együttesnek kedvezett. Rapport Richárd gyaloghátrányos bástyavégjátékát, a három a négy elleni végjátékot kiremizte. A fordulat az ötödik táblán következett be, az angol Gawain Jones vesztőgyanús állását az izraeli Maxim Rodshtein ellen az 56. lépésben megnyerte, s ezzel az Obiettivo Risarcimento Padova 4-2-re legyőzte a címvédő Mednyij Vszadnik együttesét.

 

A rajtlistát vezető Alkaloid a mai játéknapot negyedik helyezettként kezdte. Az eddig várakozáson felül szerepelt SK Joly Lísa nad Labem csapat ellen „kiütéses” győzelmet aratott.

 

Mednyij Vszadnik (9, 110, 20) – Obiettivo Risarcimento Padova (10, 120,5, 23) 2 - 4

Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2762) – Rapport Richárd (magyar, 2752) döntetlen

Makszim Matlakov (2710) – Michael Adams (angol, 2692) döntetlen

Kirill Alekszejenko (2715) – Lékó Péter (magyar, 2666) 0 - 1

Vlagyimir Fedoszejev (2672) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2694) döntetlen

Maxim Rodshtein (izraeli, 2653) – Gawain Jones (angol, 2663) 0 - 1

Pavel Ponkratov (2619) – Ivan Saric (horvát, 2650) döntetlen

Alkaloid (8, 118,5 – 23) – SK Joly Lysa nad Labem (9, 100, 19,5) 5 - 1

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2772) – Ruszlam Ponomarjov (ukrán, 2648) 1 - 0

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2733) – Vaszilij Jemelin (orosz, 2533) 1 - 0

Samuel Shankland (amerikai, 2679) – Vojtech Plat (2570) döntetlen

Erneszto Inarkijev (orosz, 2665) – Tamir Nabaty (izraeli, 2639) 1 - 0

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2685) – Alekszej Kislinszkij (2448) döntetlen

Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2674) – Tadeas Balacek (2337) 1 - 0

 

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

T.

R.

Csapat

MP

Res.

:

Res.

MP

Csapat

 

R.

1

2

Mednyij Vszadnik

9

2

:

4

10

Obiettivo Risarcimento Padova

4

2

1

Alkaloid

8

5

:

1

9

SK Joly Lysa nad Labem

11

3

8

Valerenga

8

:

8

Moscow Chess Team

7

4

13

Vugar Gasimov

8

2

:

4

8

AVE Novy Bor

3

5

6

Molodezska

8

1

:

5

8

Primorsky District

5

6

25

Mulhouse

7

:

7

WorldTradingLab Club64

12

7

9

Beer Sheva

7

5

:

1

7

De Sprenger Echternach

33

8

29

ZSK Maribor

6

½

:

6

Koge SK

10

9

27

KGSRL Gent

6

1

:

5

6

Schachfreunde Berlin

31

10

21

HWP Sas van Gent

6

½

:

6

Raika Rapid Feffernitz

17

Az élcsoport állása:

H.

R.

FED

 

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

 TB5 

1

4

ITA

Obiettivo Risarcimento Padova

6

6

0

0

12

173,5

27,0

122,0

122,0

2

1

MKD

Alkaloid

6

5

0

1

10

180,5

28,0

116,0

94,0

3

7

RUS

Moscow Chess Team

6

5

0

1

10

165,0

27,5

120,0

99,5

4

3

CZE

AVE Novy Bor

6

5

0

1

10

165,0

24,5

123,0

101,0

5

5

RUS

Primorsky District

6

5

0

1

10

148,5

26,0

114,0

93,0

6

2

RUS

Mednyij Vszadnik

6

4

1

1

9

152,5

22,0

134,5

97,3

7

9

ISR

Beer Sheva

6

4

1

1

9

132,5

22,5

123,0

85,3

8

12

ITA

WorldTradingLab Club64

6

4

1

1

9

130,5

21,5

123,0

85,8

9

11

CZE

SK Joly Lysa nad Labem

6

4

1

1

9

125,0

20,5

136,0

97,0

10

8

NOR

Valerenga

6

4

0

2

8

147,5

22,5

129,5

77,5

11

13

AZE

Vugar Gasimov

6

4

0

2

8

138,0

21,0

127,0

75,5

12

10

DEN

Koge SK

6

4

0

2

8

132,0

23,5

119,5

70,0

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

T.

R.

Csapat

MP

Res.

:

Res.

MP

Csapat

 

SNo

1

4

Obiettivo Risarcimento Padova

12

:

10

Alkaloid

1

2

3

AVE Novy Bor

10

:

10

Moscow Chess Team

7

3

5

Primorsky District

10

:

9

Mednyij Vszadnik

2

4

11

SK Joly Lysa nad Labem

9

:

9

Beer Sheva

9

5

12

WorldTradingLab Club64

9

:

8

Valerenga

8

6

17

Raika Rapid Feffernitz

8

:

8

Vugar Gasimov

13

7

31

Schachfreunde Berlin

8

:

8

Koge SK

10

8

19

LSG IntelliMagic

8

:

8

Molodezska

6

9

15

Riehen Schachgesellschaft

8

:

8

Sloven Ruma

14

Női Európa-kupa

 

A női viadal csúcsrangadója grúz-ukrán párharc volt. A Nona együttesében Nino Bacsiasvili kivételével a Batumiban megrendezett csapat Európa-bajnokságon ezüstérmesei játszottak, az ukránok két legjobbjukat, Marija és Anna Muzicsuk nélkülözték. A mai összecsapás során az ukránok még a kazah Zsanszaja Abdumalikkal is erősítettek, de a vereséget nem tudták elkerülni. Az éltáblán Nana Dzagnidze kedvezőbb állásból remizett Marija Muzicsukkal. A második táblán Anna Muzicsuk a fenyegető időzavar miatt jobb pozíciót adott döntetlenre. Atta nem számítottak, hogy a másik két partit elvesztik. A Nona csapat a 3-1-es győzelemmel két pontra növelte előnyét, a befejező játéknapon a döntetlen is elsőségüket jelentené.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Nona (8, 66, 12,5) – Kijevi Sakkszövetség (8, 62, 12,5) 3 - 1

Nana Dzagnidze (2502) – Marija Muzicsuk (2552) döntetlen

Lela Dzsavahisvili (2457) – Anna Muzicsuk (2543) döntetlen

Nino Bacsiasvili (2422) – Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2472) 1 - 0

Bela Hotenasvili (2446) – Julija Oszmak (2401) 1 - 0

Odlar Yurdu (6, 53,5, 12,5) – Cercle d’Echecs Monte Carlo (7, 57, 11,5) 2 - 2

Gunaj Mammadzada (2427) – Humpy Koneru (indiai, 2577) 1 - 0

Ulvijja Fatalijeva (2368) – Pia Cramling (svéd, 2443) 0 - 1

Gulnar Mammadova (2369) – Monika Socko (lengyel, 2417) döntetlen

Hanim Balajajeva (2368) – Almira Szkripcsenko (2403) döntetlen

T.

R.

Csapat

MP

Res.

:

Res.

MP

Csapat

 

R.

1

3

Nona

8

3

:

1

8

Kijevi Sakkszövetség

1

2

6

Odlar Yurdu

6

2

:

2

7

Cercle d`Echecs Monte Carlo

2

3

4

Ugra

6

:

6

 AVE Novy Bor

7

4

5

Caissa Pentole Agnelli

6

2

:

2

5

ZSK Maribor

10

5

13

Rishon Lezion

4

0

:

4

5

SPB Chess and Draughts Sport School

8

Az élcsoport állása:

H.

R.

FED

 

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

 TB5 

1

3

GEO

Nona

6

4

2

0

10

103,0

15,5

80,5

67,8

2

1

UKR

Kijevi Sakkszövetség

6

3

2

1

8

88,5

13,5

87,5

58,5

3

2

MNC

Cercle d’Echecs Monte Carlo

6

3

2

1

8

75,5

13,5

83,5

54,0

4

4

RUS

Ugra

6

4

0

2

8

71,0

14,5

75,5

46,5

5

6

AZE

Odlar Yurdu

6

2

3

1

7

77,0

14,5

74,0

39,3

6

5

ITA

Caissa Pentole Agnelli

6

3

1

2

7

61,5

13,5

70,5

36,0

7

8

RUS

SPB Chess and Draughts Sport School

6

3

1

2

7

53,0

16,0

54,0

23,0

8

7

CZE

 AVE Novy Bor

6

2

2

2

6

68,0

13,5

72,0

30,0

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

T.

R.

Csapat

MP

Res.

:

Res.

MP

Csapat

 

R.

1

8

SPB Chess and Draughts Sport School

7

:

10

Nona

3

2

2

Cercle d`Echecs Monte Carlo

8

:

8

Ugra

4

3

1

Kijevi Sakkszövetség

8

:

7

Caissa Pentole Agnelli

5

4

9

Jelica PEP

6

:

7

Odlar Yurdu

6

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog